Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Amatőr Audiokészülék Építők Találkozója

Bővebb olvasni-látnivalók az AAÉT hivatalos honlapján. http://aaet.nhely.hu

Lapozás: OK   13 / 84
(#) pl13 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
A BIFRONS a HOX 05 volt, egy 9. hangszórval a hátlapon. Ha jól rémlik. A 22-es azért jött képbe, mert Imi65 szóba hozta.

Egyébként a HOX 41-es is elég sok problémától szenved... Csak másféléktől. Abban asszemm HX-123 hangszóró van..
Csöveshez azt írtam, h. jó lehetne a 22 és a 05 mivel az 125-ös szélessávúk impedanciája egészen lineáris volt.
(#) CIROKL hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Idézet:
„Amatőr Audiofil Építők Találkozója - július 11. Kecskemét”
Ez netán itt senkit sem zavar ? Rossz helyen vagytok ezzel a hangszórós témával ! Van egy jó pár hangszórókal és hangfalakal foglalkozó topik ! Miért kell még mindig ezt itt erőltetni ?
(#) Alkotó hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Néhány kérdés a találkozóval kapcsolatban, mert hiába olvasgatok itt bele a hozzászólásokba, több ellentmondást is találok.
1. Igaz a zöld szöveges plakát (hely, dátum, időpont)? Vagy a délután 2 óra az igaz? (Ha már esetleg kocsikázok vagy 3 órát oda, meg ugyanennyit vissza, akkor jó lenne tisztán látni.)
2. Lesz-e egy központi "programsorozat", amire esetleg rárakódnak az apróságok, vagy mindenki a "maga pecsenyéjét sütögeti"?
3. Végül bárki mehet? mondjuk még én is?

Bocsi ha már lerágott csontokat csócsálok, de csak az én kedvemért valaki összefoglalhatná a KONKRÉT tudnivalókat (hátha mást is érdekelne).

Alkotó
(#) Action2K válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
1, A plakáton írtak a mérvadóak.
2, Ebben a hsz-ben sok mindent megtudsz róla.
3, Miért ne jöhetnél? Kiállítanál is valami, vagy csak mint nézelődő?

Nem csak a Te kedvedért, jó ha mindenki tisztán lát. Inkább többször olvassuk el a jót, mint egyszer a rosszat.
(#) Alkotó válasza Action2K hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Gondolom lesz ott elég látnivaló, ha megyek, csak mint bámészkodó (kit érdekelnének az én vackaim).
Alkotó
(#) ngyzoli válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
No,azért azokat a "vackokat" sok ember megcsodálná,valószínűleg még én is...
Ez a július 11.teljesen fix időpont? Gondolom,igen.Talán ott leszek,már ha a szabadságot ki tudom könyörögni.
(#) ngyzoli válasza Action2K hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Sajnos egy ideig nem kísértem figyelemmel a topikot,de visszább olvastam,h jól jönne analóg lemezjátszó.Nos,én tudnék vinni,akár kettőt is,néhány órát futott(gyakorl.zsír-új)pickupokkal.Plusz mellé 30-40db,kizárólag nyugati nyomású,főleg komolyzenei LP-t.Ha esetleg valaki analógról szeretne demonstrálni.Sőt vihetném az utánépített A.R.C. SP 8-as fono-erősítőt is.Sajnos a csöves végfokot épp tegnap bombáztam szét... :hide: de addig talán elkészül.Még inkább sajnos,h a megjelenésem több külső tényezőtől is függ,de mindenképp úgy készülnék,hogy ott leszek.Ez nem tudom probléma-e,de nem jelentkeztem előre...
(#) Gubán_Gábor válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
LP lemezjátszót én is tudok vinni vadi új Audio Technika pickuppal.
Emellett még egy numark Dj CD lejátszót is.
Emellett még helyben is lakom, így a cuccok odaszállítása nem okoz problémát sem.
(#) EcoPityu hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Már készül a kimenetválasztó a vak-meghallgatás teszthez!
P. Laci barátom tanácsára a bemeneteket is kapcsolni fogom, az épp nem szóló erősítő kap a kimenetére 100ohm-ot, és a bemenetét leválasztom, és letestelem, hogy ne szóljon bele semmibe, és ne is zenélgessen magában!

Itt jön a kérésem: aki szeretné összemérni a "villanykályháját", az hozzon magának legalább egy RCA-RCA kábelt, azaz RCA-saját bemeneti csatlakozás kábelt!
(#) EcoPityu válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Gratulálok KOLLÉGA! (olyanom nekem is van...)

Végre újra itt vagy, és szervezgethetsz egy kicsit, ha már szegény Márk ily messze került!
(#) mokka23 hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Úgy látom még mindig vannak kétkedők A PLAKÁTOT olvasd el !!! az ott feltüntettet információk a valóságot tükrözik.

A ház " ahol a börze lesz" is képviselteti magát egy csöves keverő pulttal meg erősítővel .

(#) ngyzoli válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Az enyémben is Audio-Technika díszeleg,az egyikben,a választáshoz gratula,továbbá kicsit megkésve bár(sorry...)de törve nem,-a technikusi vizsgádhoz is!!
S talán még a csöves végfok is elkészül addig,rohamléptekben.
(#) fleta válasza Action2K hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Nem tudom későn szólok -e, nekem kellene a börzéhez 2-3 asztal, ha lehetséges./Ha nem, nem baj, / Mert közben igény merült fel trafókra, és vinnénk néhányat meg mást is. Én részemről 2 személy menne. Nem vagyok skrizofrén, a haver jönne.Oké?
(#) Action2K válasza fleta hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Nem késő, 15-20 asztalból gazdálkodhatunk majd. Mindenkinek "szorítunk" helyet. Én is a haverommal megyek, ha lesz szabija akkorra.
(#) Mate78 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Nekem 1 asztal elég, két erősítőnek + cuccoknak amit viszek börzézni.
(#) mokka23 hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Kérdezném mivel sokan vidékről jöttök hogy lenne-e igény Kajás Büfére is? szendvics , hamburger , frissensült stb.
(#) Action2K válasza mokka23 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Akkor ismét: Voksoló.
(#) Moszkvai hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Egy asztalt remélem nekem is tartogattok?
/Én mindenre kíváncsi vagyok, nem számít, hogy ki mit mond./
(#) EcoPityu válasza mokka23 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Szerintem, ha reális /nem benzinkutas/ áron lenne, akkor természetesen!
(#) frrrrr hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Ha jól olvastam, lesz vakteszt. Eszembe jutott néhány (fésületlen)gondolat:
1.: A vaktesztnek vannak-e szabályai?
2.: Lesz egy (mondjuk az első készülék, amolyan etalon-féle), amihez képest jobbnak vagy rosszabbnak találtatik a második?
3.: Csöveseket a csövesekkel, Aosztályút az Aosztályúval, vagy mindent mindennel hasonlítgatunk??
4.: Hogyan lesz "összeszámolva" az eredmény?
5.: Jó lenne az eredményt (ranglistát) közzé tenni a HEn.
6.: Egy fényképes beszámolónak biztosan örülnének azok, akik nem tudnak elmenni Kecskemétre.
(#) hendri hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Hello!
Érdeklődnék, hogy csak hallgatózó, elektronika imádó HIFIsta emberként meglehete jelenni.
Üdv Mindenkinek
(#) Action2K válasza hendri hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Szia! Várunk szeretettel! Nem kitétel, hogy hozz is valami sajátot.
(#) Action2K válasza frrrrr hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
1, Nem vérre menő, de lesz.
2, Ilyesmi, de nem lesz etalon.
3, Lesz vegyes felvágott is.
4, Remélem megbirkózom vele.
5, 6, Meglesz mind a kettő.
(#) hendri válasza Action2K hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Köszönöm, ott leszek. Már nagyon régóta vártam valami hasonlót itt Kecskeméten. Üdv
(#) EcoPityu válasza frrrrr hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Szia
Laci kollégám pontjait kiegészítve a technikai háttérről:

Most készül a 4db sztereo erősítő fogadását lehetővé tevő kimenet-bemenet választó eszköz.
4db erősítőt /teljesítménykategórián belülit/ rákötünk, és egyesével 1kHz-re kimeneti teljesítményre összehangoljuk őket. majd indul az előre szerkesztett hanganyag, minek szólása közben lehet vaktában váltogatni az erősítőket teljesen rendszertelenül, a szubjektív vélemények kicsikarása érdekében. Így senkit nem téveszt meg egy felépítmény, avagy egy díszes márkás konstrukció, hanem csak a hang számít, és az a lényeg, hogy ne tudja, hogy melyik szól!

Természetesen a gombnyomogató leírja az épp szóló erősítőről a véleményeket, és a végén megmondhatja, melyik "mit kapott"!
(#) Mate78 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Hozok még egy csövest, átküldtem az adatlapot.

üdv
(#) fleta válasza EcoPityu hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Rohanó léptekkel a profizmus felé
Ez jó ötlet.
(#) Tomi20 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Azon gondolkozom, lehet, hogy elviszem a sztereó TDA7294-es végfokomat, asztal nem kell neki, csak a megmérettetésre lennék kíváncsi. Az is elképzelhető, hogy fel sem tűnik senkinek, hogy ez egy "*** TDA végfok". A kérdésem: Milyen kimenettel rendelkezik az átkapcsoló eszköz? Gondolom RCA.

Moderálva,
Norberto
(#) Action2K válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Igen, a jelet RCA-ról kapják az erősítők, a kimenetük univerzális fogadóra megy majd.
(#) frrrrr válasza Action2K hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Egyenes beszéd. Örülök a jó hírnek.
Következő: »»   13 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem