Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   634 / 2208
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 19, 2009
Az egy kicsit bonyolultabb dolog! ...
(#) lpcollector hozzászólása Júl 19, 2009
Egy kb. 220mA-es 200V-os fojtó EI66/30 vason mennyire szórhat, érdemes azt külön szerelni, vagy rakható egy trafóburkolat alá egy SM102B 6C33C SE kimenővel.
Még egyik sincs kész, csak Mayky elvei szerint kicsit előre mennék a doboz elkészítésével kapcsolatban
(#) kocos válasza lpcollector hozzászólására (») Júl 19, 2009
Inkább a hálózati szór a fojtóra! érdemes elkülönítve szerelni, esetleg külön árnyékolni is!
(#) otlm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009
Akkor nem jelent semmit.
Ha valaki összetákol egy jlh-t pl, attól még nem lehet rámondani, hogy így szólnak a tranyós erősítők.Sőt azt aztán végképp nem lehet mondani.
Csak erre voltam kíváncsi, kösz az infót!
(#) lpcollector válasza kocos hozzászólására (») Júl 19, 2009
Egy aluminium szerelőlapon felülre gondoltam rakni a kimenőt ezek szerint lehet a fójtóval egy burkolat alá, és a dobozban kapna helyet a két toroid (az egyiken a fűtések a másikon az anódtápok) és ezeket kellene jó messze rakni a másik kettőtől...
(#) otlm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009
Kérdezd meg a "komoly" csövest építőket, hogy melyik könnyebb mutatvány !
Nem mondtam hogy csak én tudok ilyet, de egy szem ilyen alapján megítélni az összeset badarság.
Ugye ezt nem olyan nehéz belátnod?
(#) mark.budai hozzászólása Júl 19, 2009
PCL86PP-hez 340V anódfesznél jó a 8,4K kimenő?

Otlm: Köbzolit "támogatom", azért egy kimenőtrafós erősítőt nem raksz össze olyan könnyen, mint egy OTL-t. OTL hamarabb is megvan, nem kell a kimenőre várni, míg megtekerik, vagy mire megtekered. De nekem mindegy, hogy ki, mit épít.
(#) otlm válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 19, 2009
Az egy dolog hogy a kimenőre nem kell várnod, de van itt még ezer nehézség amivel nem számoltatok.
Mert mi nehéz abban hogy beraksz egy kimenőt egyébként?
Már tárgyaltuk itt ezt és akkor is egyöntetűen az otlt tartották a hozzáértők nehezebb feladatnak.
Mondom a hozzáértők!
(#) otlm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009
Dehogynem, aki tud olvasni az pontosan ezt érti alatta!
Vagyis te általában tartod jobbnak a kimenőt, mert egyszer hallottál egy otlt, ami ráadásul nem is gyártmány volt, tehát nem biztos hogy az korrektül volt megtervezve és vagy kivitelezve.
(#) mark.budai válasza otlm hozzászólására (») Júl 19, 2009
Akkor Köbzoli mi, ha nem hozzáértő??? Mi a nehézség? Hát ez nevetséges ! Nem akarlak leszólni, nehogy félreértsd! A foglalatok lábaira, vagy panelra olyan nehéz odaforrasztani az alkatrészeket? Mert ha mindent jól, a rajz szerint kötözgetsz össze, akkor még egy kimenőtrafósnál sem lehet gond, nemhogy egy, a katódról, vagy anódról kicsatolt kondissal. Nem, nem nehéz bekötni a kimenőtrafót, de akkor is! Nem könnyebb összerakni egy kimenőtrafóst, hidd el. Ha lenne foglalatom, akkor most összedobnák egy PL500 OTL-t, és meghallgatnám. Fél óra alatt kész van...
Na, enyi nekem elég, én kiszálltam!
(#) otlm válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 19, 2009
Na akkor várom a fejleményeket!
Stopper indul, mutasd, aztán össze is hallgatjuk az enyémmel!
Rendben?
Itt és most fogadok veled mindenki előtt hogy nagy szégyenbe maradsz.
(#) mark.budai válasza otlm hozzászólására (») Júl 19, 2009
Akkor dobj át kettő, vagy négy PL500 (magnovál) foglalatot!!!
Szerk.: Várjál csak! Összehallgatjuk?! Ha a Te erősítődben 16 PL500/504 van, akkor küldj még 12 darabot, de azt is foglalttal. Jó a bakelit is !
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 19, 2009
Ja igen, ha jó kimenőnek az, amit az előbb írtam (8,4K), akkor lehet, hogy holnap próbaképp összerakok egy PCL86PP-t mono-ban.
Ennyi.
(#) otlm válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 19, 2009
Hogyan, a képernyőn keresztül?
Szerezd be!
Annyi engedményt adok, hogy az időmérés onnantól indul hogy megszerezted!
Én nem fogom miattad(jobban mondva a nagyarckodásod miatt) kiforrasztani egyiket se, remélem nem gond.
(#) mayky válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 19, 2009
340 V a katalógus szerint nem megengedett.
Ha az ECL86 adatlapját nézzük 300 V (max) esetén az Raa 9,1k
(#) mark.budai válasza mayky hozzászólására (») Júl 19, 2009
És hány V-on lenne jó a 8,4K?
Nekem 310V-on mennek a csövek SE-ben, de most kevesebb lesz, mert raktam bele PY88-at.
(#) otlm válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 19, 2009
Feleséged ne legyek hülyegyerek!
Meg vegyek neked trafót is hozzá?
Na pl ez az egyik nehézség, hogy az anyagokat összeszedd hozzá és a megfelelő kimenőimpedancia miatt elég sok csövet használj.
Egyébként PL509 van benne nem 500.
(#) mayky válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 19, 2009
Tessék megnézni az adatlapokat
250 V AB osztály raa= 8,2 k (PP)
(#) mark.budai válasza mayky hozzászólására (») Júl 19, 2009
Megnéztem, de nem találtam meg. Akkor 260-270V-nál jó is lesz, nem?
(#) otlm válasza otlm hozzászólására (») Júl 19, 2009
Köbzoli!
Tényleg hány cső volt abban az otl-ben?
Remélem legalább ennyi:

P7090001.JPG
    
(#) mark.budai válasza otlm hozzászólására (») Júl 19, 2009
Nem kell trafó! Semmi!
Én végeztem!
(#) otlm válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 19, 2009
Nem barátocskám, majd akkor végeztél ha elnézést kértél amiért lefitymáltad ennek a munkának a nehézségét!
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009
azért Te is "vigyázz", mert neki aztán tényleg komoly az OTL-je (fotók alapján)
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 19, 2009
Márk! Katalógus! Google! Egyébként jó hozzá
(#) sprofan válasza kocos hozzászólására (») Júl 19, 2009
Szerintem nem kell belemenni ebbe a vitába, én mint kívülálló nagyon jól látom mi folyik itt, ergo építhetsz te bármit, mindegy hogy otl vagy kimenős, az akkor sem jó, és minden esetben ővé a jobb. Akárki akár mit mond amit mi csinálunk az nem érheti fel az övét, naja, kicsit gyerekes mit ne mondjak...
(#) kocos válasza sprofan hozzászólására (») Júl 19, 2009
Mindenkinek a sajátja a legjobb, még ha a másé jobban is szól! Nem mentem bele a vitába, csak egy vicces(nek szánt) megjegyzéssel akartam jelezni, hogy mindkettő (OTL, és trafós) lehet könnyű, és nehéz is! Kis belsőellenállású triodával, triodáákkal, egyszerűen is lehet OTL-t (szerintem, én még nem készítettem, de egyszer majd fogok ), aztán trafósat is lehet ECL86-ból rádio kimenővel ... Meg aztán a hallásunk, meg az ízlésünk is tök szubjektív ! ezt csak vakteszt dönthetné el, de még az sem, mert akkor is lehet, hogy mindenkinek más tetszik. nekem például most nem tetszik a "nyitott" PCL86 PP-m hangja, de "belül" mondogatom magamnak, hogy jó az , pedig nem tetszik ... Az El84 Se-m sem tetszett először, aztán meg igen, lehet, hogy csak megszoktam? nem tudom ...
(#) sprofan válasza kocos hozzászólására (») Júl 19, 2009
Persze, én is azt mondom hogy az én PCL86SE -m nagyon jó, de azért van ennek határa szerintem
(#) otlm válasza sprofan hozzászólására (») Júl 19, 2009
Ezt most nem egészen értem kire vonatkozik!
Ha rám, akkor elmondanám, hogy én nem szóltam le senkiét és nem is mondtam hogy az enyém bárkiénél jobb, csak az ellen szóltam, amit mások minősítettek igazságtalanul és megalapozatlanul.
Ezt bárki beláthatja ha nem eleve elfogultan olvas velem szemben!
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Júl 19, 2009
Ha egy picit lejjebb illeszt, az nem olyan nagy gond... Nem is méretezett kimenőről van szó, ha jól sejtem! Az EAG AE211-ben az AE782-höz méretezett TK782-es kimenők vannak, amik valószínűleg 8 K Raa-hoz lettek méretezve, és 300 V-ról járnak az ECL-ek
(#) otlm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009
Lehet hogy nem divat a szókimondás,
Te minősítetted az ismerősöd otl-jét is, és vele egyetemen az összes otl-t!
Ezért szóltam!
Ha nem fogod fel nem baj, de remélem mások értik miről van szó!
Következő: »»   634 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem