Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   635 / 2208
(#) sprofan válasza otlm hozzászólására (») Júl 19, 2009
Csak az vegye magára akié az ing...
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 19, 2009
Nem is kell vitázni! Így kívülről olvasva egyébként, úgy is lehet értelmezni ezt a dolgot, hogy mindketten lefikáztázok a másik "cuccát" (lényegtelen ki kezdte, az csak az óvodában volt fontos .. ), de úgy is, hogy mindketten kiálltok a saját véleményetek mellett! Én az utóbbit olvasom ki belőle, még ha volt egy két erősebb mondat is a hozzászólásokban. Szerintem felejtős a dolog, kezdjétek tiszta lappal, szakmailag megalapozva, melyiknek mi a nehézsége, hátulütője, előnye, és talán akkor mi is okulunk a dologból!

P.S.: én viszont nem leszek senkinek sem a tolmácsa! felnőtt emberek vagytok!
(#) otlm válasza sprofan hozzászólására (») Júl 19, 2009
Igazad van, de kénytelen vagyok élni a gyanúval, mert egyesek képesek totál egyértelmű helyzeteket is félreértelmezni, csupán mert előítéletesek.
(#) Norberto válasza kocos hozzászólására (») Júl 19, 2009
Idézet:
„felnőtt emberek vagytok!”


Csak egy apró megjegyzés ezzel kapcsolatban, igazából senkinek sem szól. Attól, hogy valaki korban, fizikumban felnőtt, az semmit sem jelent. Nulla. Zéró. Semmire sem garancia. Sajnos.
(#) kocos hozzászólása Júl 19, 2009
na én kiléptem, megyek az alsóépületbe fojtót kutatni!
(#) otlm hozzászólása Júl 19, 2009
Elnézést az erősebb megfogalmazásért, de az igazságtalanságot rosszul viselem.
Én nem szóltam le senki cuccát, a valaki így értette tévedett.
Ellenben köbzolitól várom azt a kijelentést, hogy általában nem tudja hogy hogyan szól egy igazán jó otl és elismeri hogy lehet akár jobb is mint sok kimenős!
Ha ezt megteszi, akkor már mentem is.
Ja és mark.budaitól várok egy bocsánatkérést, amiért egyértelműen lebecsülte egy otl erősítő megépítésének nehézségét.
Azt hiszem ez nem tartalmaz semmiféle irreális és bántó követelést.
(#) otlm hozzászólása Júl 19, 2009
Ezt a piros izét mikor veszd le?
(#) zoly15 válasza otlm hozzászólására (») Júl 19, 2009
Ott a dátum......
(#) otlm válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 19, 2009
Ja köszi!
(#) Moderátor hozzászólása otlm hozzászólására (») Júl 19, 2009
Az egy dolog, hogy valaki leírja a véleményét bizonyos eszközről vagy alkotásról. El lehet fogadni, vagy nem lehet elfogadni, szépen, kulturáltan minden véleményt el is lehet akár utasítani, vagy megcáfolni.

De ilyen reakciót nem biztos, hogy kiérdemel bárki is:

Idézet:
„Feleséged ne legyek hülyegyerek!
Meg vegyek neked trafót is hozzá?”


És ha most egyszer előfordult, akkor mire számítsanak később a topik olvasói, tagjai? Legközelebb még 10-szer durvábbakat olvashatunk csak azért, mert valami nem tetszik?!? Biztos, hogy ezt kéne divattá formálni ezen az oldalon?!?
(#) otlm válasza (») Júl 19, 2009
Nem ez a fontos, hanem a mondandóm tartalma.
(#) lpcollector hozzászólása Júl 19, 2009
Ezen a fórumon eddig csak segítőkész megnyilvánulásokat olvastam...
Ha tévúton jártam sem vágott senki orrba...
OTLM!
Ha az OTL csöveseké is a jövő, ezzel a stílussal akkor is kevés hívet szerezhetsz itt a Magad igazolására...
(#) szamóca válasza otlm hozzászólására (») Júl 19, 2009
Szia!
Én ismerlek más fórumról is, ott is pontosan az ilyen megnyilvánulásaid miatt orroltak meg rád.
Az hogy hozzáértő vagy a kérdésben, sőt ha igazad is van, nem azt jelenti hogy sértően nyilvánulhatsz meg valakivel szemben. Itt ezen a fórumon pedig ez négyzetesen így van.
Üdv.
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Júl 19, 2009
Csatlakozom hozzád .

Attila is ha lehiggad , szerintem belátja , hogy voltak rosszúl megfogalmazott mondatai .. .
Annyit tennék hozzá , hogy aki azt hiszi (nem rád gondolok), hogy OTL csövest könnyű , könnyebb összehozni , mint kimenősöket , az nagyot téved !
Egy kimenő nélküli csövest megtervezni , kivitelezni sokkal de sokkal nagyobb feladat . Nem akarok kitérni a buktatókra , oldalakat lehetni írni erről a témáról .
Persze ez csak akkor igaz ha minőséget is akarunk , nem csak gagyi , 1-2 csővel összedobott (működésképtelen) vacakra fogjuk rá , hogy OTL .
(#) zomatt hozzászólása Júl 19, 2009
Sziasztok!
Szeretnék egyszer egy GU50pp-t építeni, ezért szétnéztem itthon, milyen trafókat találok. A képen látható szépségeket találtam. Érdemes ezekből kimenőt készíteni, ha nem sajnálom rá az időt, és a rezet? Kipróbált GU50-es kapcsolásoknak is örülnék. Amit eddig találtam, az meglehetősen bonyolult. A témában nem vagyok túlságosan otthon, inkább csak kérdezősködöm. Köszönettel:
Attila
(#) CHZ válasza zomatt hozzászólására (») Júl 19, 2009
Képről eldönteni nehéz ..., de használhatónak tünnek kimenő felhasználására is .
Kapcsolást GU50 PP-hez találhatsz többet is , de más végcsövekhez kialakított rajzok is felhasználhatóak , pl: EL34 , KT88 , 6L6 , stb. csövekhez tervezett meghajtások is hasznosíthatóak kis módosítással a GU-hoz.
(#) mark.budai hozzászólása Júl 19, 2009
Akkor jó lesz az a trafó a PCL86 PP-hez. Akkor majd meg is építem meghallgatni, de ennek a trafónak legalább 0.5mm-esek a lemezei, csak kipróbálásra lesz jó. keresek is egy rajzot.
(#) kocos hozzászólása Júl 19, 2009
Múltkoriban valaki itt junoszty-t bontott! ha a hangvégfoka Ge tranyós, akkor megkaphatnám a kimenőtrafót ( meg ha van a fázisfordítót is? ) ? vannak jó cserealapjaim
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Júl 19, 2009
Ifjú koromban mielött végleg feladtam volna a csöves erősítőkkel való foglalkozást, megriadva a bonyolult kimenőtrafóktól, én is ráakadtam az OTL kapcsolásokra. Azt gondoltam, ezzel egycsapásra minden problémát megoldottam, néhány csővel több, és megvan a megfelelően alacsony illesztés, nem kell a trafó.
Aztán rájöttem, hogy annyi csövet meghajtani sem egyszerű feladat, és akkor még ott van a 6-8 végcső fűtése...
Így építettem inkább néhány félvezetős cuccot, aztán elhittem, hogy ezek sem szólhatnak olyan jól mint egy "szakmailag is elismert" gyári ezért abból is vettem néhányat.
...és most megérkeztem Hozzátok ...
(De OTL-t már tényleg nem akarok építeni.)
(#) djhans hozzászólása Júl 19, 2009
Jó sok hozzászólást termeltetek egy nap alatt.
(#) djhans válasza djhans hozzászólására (») Júl 20, 2009
Ma meg még egyet se

Van valakinek esetleg egy VT Harmónia vagy Szimfónia de Luxe hálózati trafója? Nem a szelénes kellene hanem a csöves egyenirányítású. Egy darabom már van de kéne mégegy a stereo EL84 SE-hez.
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Júl 20, 2009
[OFF]A Ge-s Junosztyban GT402-404 pár volt, nem kimenős-fázisfordítós. Nem tudsz ezekből ilyet kitermelni. Nagyobb táskarádiók viszont sokszor tartalmaztak ilyet (VEF).
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 20, 2009
aha, akkor az sztornó!3 VEF roncsból már kitermeltem, csak elég ázottnak néznek ki ...
(#) Cavalier hozzászólása Júl 20, 2009
Nah, megérkeztek az SM85B magos trafók, ha minden igaz, írtam mindenkinek magánüzit, ha mégsem, szóljatok! Ha esetleg még kéne valakinek, 2000+áfa=2500 Ft darabja.
(#) fleta válasza djhans hozzászólására (») Júl 20, 2009
nEKEM VAN EGY NEM IS TUDOM MILYEN RÁDIÓBÓL VALÓ. AZ BIZTOS HOGY el84 SE-HEZ VALÓ

PICT5371.JPG
    
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Júl 20, 2009
Ez nagyon szovjetnek néz ki
(#) djhans válasza fleta hozzászólására (») Júl 20, 2009
Én egyformát szeretnék. Majd felteszem a képét.
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Júl 20, 2009
mostmár beugrott, Bolgár rádióból való.
Nem vagy ám elfelejtve,
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Júl 20, 2009
Én most vettem egy pacsirta hálózatit, most már kettő van, ebből két monoblock lesz, valószínűleg 6L6 SE (ha bírja), El84 biztos nem, az már van
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Júl 20, 2009
Egy közelítőleges átmérőt tudnál mondani a trafóról? A héten szabin vagyok, és valószínű belekezdek a sassziba ...
Következő: »»   635 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem