Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   636 / 2208
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Júl 20, 2009
5cm magas, és kb 10 cm széles lesz.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Júl 20, 2009
Jó pici! Pont beleférne a "Duci Juciba" Neki megadta magát a hálózati trafója
(#) rockersrac hozzászólása Júl 20, 2009
Kaptam GG kolegától két ECL86 kimenőt,be is üzemelném,csak hogy kicsit tanácstalan vagyok! Egy primere van,és két secundere,de két egymástól független secunder kivezetés van! A primer helye az adott,de a secunderek közül melyiket kössem a hangszóróra? Vagy hogyan kössem be a kimenőket? Válaszokat előre is köszönöm!
(#) CIROKL válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 21, 2009
Idézet:
„secunderek közül melyiket kössem a hangszóróra?”
Amelyik a vastagabb vezeték ! A vékonyabb az a füles kimenet .
(#) rockersrac válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 21, 2009
Két egyforma secunder kivezetése van a trafónak! ellenálást nem tudok mérni,mivel nincs multiméterem...
(#) kocos válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 21, 2009
Lehet egy kép talán segítene ... multiméter nélkül elektronikával foglalkozni minimum olyan, mint izé nélkül akarni izélni ...
(#) mark.budai válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 21, 2009
Fogj egy 9V-os elmet, meg egy izzót. Aztán az izzóval sorbakötöd a két szekundert, amelyiknél halványabb az izzó, nagyobb az ellenállás ugye! A kisebb ellenállásúra meg kösd a hangszórót.
[off]Aztán a Te$coban 999Ft egy multi. Ellenállást mérni jó az is...
(#) rockersrac válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 21, 2009
Inkább börzén veszek 2000ft-ért multimétert,és az legalább megbízható! Volt hasonló multiméterem mint az említett ,, márka" ééés semmi jó tapasztalatom nincs vele!
(#) kocos válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 21, 2009
Azért egy képet, ha tudsz feltehetnél, hátha valakinek van ilyen trafója, és "hasból" mondja , mit hova köss!
(#) mark.budai válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 21, 2009
Hát ez igaz!
(#) kocos válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 21, 2009
Vegyél egy MY64-est! Az a minimum! Én is gondolkodtam, hogy a piacit lecserélem ( nagyon pontatlan szegény ), de egy Orivohm II, és egy Ganzuniv 2 után "feleslegesnek" tartom. Meg van még univo, M830, egy NDK analóg, meg egy kis tükörskálás piaci analóg, ami pontosabbnak bizonyult eddig a digitálisnál Meg fel kellene éleszteni a MINIVOHm csővoltmérőt is, ja tényleg van egy RFT azstali multiméter is, na az nagyon fain kis műszer!4 és fél digites! Egy hátránya, hogy nincs rajta hálózati kapcsoló
(#) rockersrac válasza kocos hozzászólására (») Júl 21, 2009
Rendben! Mindjárt csinálok egy képet róla! Amúgy GG kolega szamócától kapta csak ő nekem adta,mert neki nem kellett,nekem meg pont kapóra jött!
(#) rockersrac válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 21, 2009
No itt vannak a képek!
(#) kocos válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 21, 2009
Sejtettem! Amelyik a külön csévén van, az a fejhallgatótekercs, tehát Neked nem az kell! A nagyobb cséve részen legalul lévő a hangszóró szekundere, arra kell kötni, azt hiszem 4 ohmra illeszt ! Azonban a fejhallgató kivezetését sem árt lezárni pár száz ohmmal, esetleg beköthető róbaként a visszacsatolásba, vagy a katódba Quad kapcsolásként ...
(#) rockersrac válasza kocos hozzászólására (») Júl 21, 2009
Akkor azt fogom csinálni hogy csinálok egy füles kimenetet is,és mindkét kivezetésre teszek 680 ohm ellenálást,és akkor így tudom fülesen használni este! Köszönöm a segítséget!
(#) Mather válasza Cavalier hozzászólására (») Júl 21, 2009
Itt a rajz. Csak az a gáz, hogy ez r4920-es, az én rádióm pedig ra3101-es. Állítólag a kettő ugyanaz.....

R4902.pdf
    
(#) ngyzoli hozzászólása Júl 21, 2009
Kis teljesítményű,néhány vattos single-end csöves erősítők tulajdonosainak ajánlom figyelmébe az alábbi képen látható hangs... inkább úgy mondom;építményt.Ötletadónak,ha esetleg valami KOMOLYAT akar valaki "tákolni".A meghajtója valami fostex,ehhez lehet,hogy a 2-3W is sok már...mindenesetre ez NAGYON durva... :wow1: Mondhatnánk nyugodtan:"brutális".

tölcsér.jpg
    
(#) fleta válasza ngyzoli hozzászólására (») Júl 21, 2009
Ez nem semmi..De szeretném meghallgatni
Úgy néz ki mint egy ipari elszívó berendezés.
(#) kocos válasza ngyzoli hozzászólására (») Júl 21, 2009
Hát ez úgy néz ki, mintha a kerti grillezőből készült volna az a baj, hogy az itteni kisteljesítményű SE erősítő építőknek nincs ilyesmire kerete ... Meg be se fér a szobába ennek egy egyzserűbb tölcséres változatát már láttam tervrajz szinten is, de még nem hallottam sajnos egyetlen fostex-et sem ... csak a hírét , meg az árát :rinya:
(#) lpcollector válasza ngyzoli hozzászólására (») Júl 21, 2009
Ebből egyet talán be tudnék tenni a zeneszobába, no de kettőt
Egy kisebb fostex tölcséressel én is szemeztem, de csak az árlistáig jutottam, meg tettem egy próbát az asztalosnál "mibe fájna". Aztán inkább beruháztam egy nagyobb teljesítményű SE-be
(#) Mather válasza Mather hozzászólására (») Júl 21, 2009
r4920=r4902
(#) Mather válasza Cavalier hozzászólására (») Júl 21, 2009
Nos, találtam egy rajzot, lehet, hogy abból ki lehetne indulni. Elég bonyolult a rajz, le kellene butítani csupán egy tiszta csatira. Feltéve persze, ha trafók jók + a 12ax7-es cső kicserélhető ecc85-re:http://licho.rowerpower.org/gitara/foxtrot/index.html

practic2.gif
    
(#) Action2K válasza ngyzoli hozzászólására (») Júl 21, 2009
Nagy, nagyon nagy! Itt egy kisebb, talán ez olcsóbb is.
(#) lpcollector hozzászólása Júl 21, 2009
Az OTL hívő és kevésbé érzékeny hangdobozok tulajdonosainak találtam egy érdekes erősítőt.
A fűtéstrafójával valószínüleg ponthegeszteni is lehet...

6C33C400W.jpg
    
(#) Action2K válasza lpcollector hozzászólására (») Júl 21, 2009
Ez biztos OTL? Nem PPP? Elég sok a trafótakaró. Oldalanként három, ami arra ad következtetést, hogy táp, fojtó, kimenő van alattuk.
Ennek ellenére, vagy épp ezért, brutálúl szólhat.
(#) mark.budai válasza lpcollector hozzászólására (») Júl 21, 2009
Szép egy darab! Elfogadnám, akár az egyik csatornáját is, nem kellene mind a kettő! De ha kettő lenne, az egyiket akkor sem zúznám össze.
(#) lpcollector válasza Action2K hozzászólására (») Júl 21, 2009
Lehet, hogy tévedtem és nem OTL , ezt találtam róla:

Idézet:
„Introduction : 6C33C-B OCL 400W Mono Block Power Amplifier
Tube complement : one 12AX7 input , one 5963 driver ,
Four matched 6C33C-B pairs(output).
Transformer complement : one 3000W toroidal power , one 1000w toroidal power.
four 0.1H 4A choke”
(#) l48 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 21, 2009
Már nézegettem OTL kapcsolásokat, volt amelyiknek 4db táptrafója is volt
(#) MrBrown hozzászólása Júl 21, 2009
Ha értenék annyira hozzá mint otlm (remélem ezzel nem indítok el egy vita-lavinát ), megalkotnám az akárhány PCL86-ból felépülő OTL-t
(#) punkkazy válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 21, 2009
Szerintem azok inkább PL500-asok voltak, ha jól emlékezem, akkor ott voltak fehér kis anódsityakok
Következő: »»   636 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem