Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   637 / 2208
(#) hapro válasza ngyzoli hozzászólására (») Júl 21, 2009
Hello!

Tudnál valami weblap elérhetőséget adni ehhez a szépséghez...Az asszony azt mondta, hogy gyönyörű és hogy a következő lakásunkba építhetek ilyet.

Ja meg amúgy is tetszik, és legalább AutoCAD-ben megrajzolnám.
(#) MrBrown válasza punkkazy hozzászólására (») Júl 21, 2009
Azok valóban PL-ek, viszont nekem PCL86-ból áll a rendelkezésemre "akárhány"
(#) EcoPityu hozzászólása Júl 21, 2009
Sziasztok!

GG-nek üzenem, hogy megjött, és köszi!


Kérdés hozzátok: 6AS7G,vagy 6080,v. 6H5C,v. 6H13C kéne nekem 4db olcsón, legutolsó esetben ecső.hun 1750Ft, de mivel a talibörzén 4db-ra szert tettem, ezért kipróbálok "deszkamodell" szinten egy OTL kapcsolást, mert minden megvan hozzá, és miért ne?!(Azt ott lent!)
(#) Moszkvai válasza ngyzoli hozzászólására (») Júl 21, 2009
Itt a párja, ha kevés lenne.
/A képen az nem én vagyok, az csak illusztráció /
(#) ngyzoli válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 21, 2009
Meglehet,ehhez az "attrakcióhoz" még 10W-ra sem lenne szüksége...
(#) ngyzoli válasza kocos hozzászólására (») Júl 21, 2009
Az anyagárát meg sem merném saccolni,nyilván nem "hétköznapi" használatra szánták. Egy jó barátom épített fostex meghajtóval tölcsért,nem volt rossz,de(...)Isten tudja...én valahogy nem kultiválom az egyutas rendszereket,-ízlések és pofonok,-azért csodálom az erényeiket.
(#) ngyzoli válasza lpcollector hozzászólására (») Júl 21, 2009
Sajnos ma már a faanyag sem olcsó mulatság,s egy tölcsérnél ezen nemigen lehet spórolni.
(#) ngyzoli válasza Action2K hozzászólására (») Júl 21, 2009
Azt lehagytam a végéről,h az ajánlás még félig sem komoly,csak érdekességképp tettem fel.Ezekhez irdatlan méretű szoba(?)...inkább terem kellene,ahhoz,h ki tudják futni magukat...de a hangja,-miképp a megjelenése,-monumentális lehet.Amúgy a meghajtó inkább lowther,az még háromszor drágább.
(#) ngyzoli válasza Moszkvai hozzászólására (») Júl 21, 2009
A mindenit,ez se piskóta,s ott van alatta a két monoblokk is.Azért ezt (is) meghallgatnám...
(#) Action2K válasza lpcollector hozzászólására (») Júl 21, 2009
Nos, így a leírást nézve, valóban OTL-nek tűnik.
(#) adam10603 hozzászólása Júl 22, 2009
Üdv.

Tudna valaki mondani táp- és kimenőtrafó adatokat marshall 1987 -hez ? (eredeti, nem X ) neten ilyesmit nem találni
(#) masik válasza EcoPityu hozzászólására (») Júl 22, 2009
Ezt aztán ne!
Ebből sosem lesz jó otl. Ciklotron vég, differenciális meghajtó a minimum.
A meghajtás is legyen erős, nem lehet ennyivel elintézni.
(#) masik hozzászólása Júl 22, 2009
Ha valakit komolyan érdekel egy otl megépítése, azzal szívesen konzultálok privátban.
otlm@freemail.hu
Az érdeklődők meghallgathatják az enyémet is és eldönthetik ez alapján hogy érdemes-e belevágniuk. Mindezt csak azért ajánlom fel, nehogy lukra fussanak és aztán ebből vonják le a következtetéseiket.
Akinek nem csak a lejáratás a célja hanem komolyan gondolja, annak szívesen segítek amiben tudok.
(#) EcoPityu válasza masik hozzászólására (») Júl 22, 2009
otlm kolléga, mi lett a régi neveddel? /rádszálltak?/

No mindegy... Én csak kipróbálás szinten szerettem volna eleve, bár kétségeim is voltak, hogy a 2x130mA hogy is lesz elég akár még a 16 ohm/ 35w-hoz is, hát még a 8ohm-ra...

Ha ezekkel a csövekkel esetleg van jó kapcsolásod, és nem annyira bonyolult, akkor szívesen venném!
(#) masik válasza EcoPityu hozzászólására (») Júl 22, 2009
Valami túlbuzgó letiltott !
Jó kapcsolásom nem igazán van, mert a neten leginkább csak elgagyizott alkalmatlanságokat lehet találni.
Tervezni kell egyet, nem lehet nagy probléma.
Kapcsolást semmi szín alatt nem teszek közzé fórumon, sőt leginkább már semmit!
(#) sturbi válasza EcoPityu hozzászólására (») Júl 22, 2009
Nekem kicsit gyanús ez a kapcsolás...4 szem 6ASG szerintem kevés egy tisztességes OTL-hez. Triódánként 13 W disszipáció lehet, ha elfogadom hogy egy cső akkor 26 W-ot tud disszipálni (ami ugye nem így szokott lenni, ilyenkor inkább kevesebb), akkor is csak 86-87 mA lehet a nyugalmi áram egy csőfélre, ennek fényében az odaírt wattok túlzónak tűnnek, főleg egy egyszerű futtermannál.
Az már egy másik kérdés, hogy a katodin előtt ott van egy diff. erősítő, miért nem inkább az fordítja a fázist (akkor egy-egy másik csővel tisztességesebb meghajtás is lehetne (amúgy a diff. erősítő ilyen alkalmazása tetszik nekem))...meg a 220 K rácslevezetőnél sokkal kisebb kellene szerintem (bár akkor a katodin valószínűleg ki sem tudná hajtani 6AS7G-ket).
Az, hogy a lebegő föld, nyugalomban mennyire lesz föld négy csővel.....(próba).
(#) masik válasza sturbi hozzászólására (») Júl 22, 2009
Jó meglátás.
Négy ilyen csővel már lehet azért olyan erölködőt faragni ami nyomokban hasonlít egy tisztességes erősítőre, de ennyivel még inkább a kimenőtrafó.
Ez a buli csak agyament méretekben ütőképes szerintem, akkor viszont naon.
(#) jampi válasza adam10603 hozzászólására (») Júl 22, 2009
Hát, van pár választás az 1987-és a 1990-ig épitett
Silver Jubilee sorozatból nem mindegy, hogy 50-es vagy 100 wattos vagy előfokcsöves (hibrid).
Egyébként a neten nagyon sok kapcsolást találsz a Marshallokrol. Pl: Dr Tube.
Eredeti kimenőtrafót lehet vásárolni EtronicShop nevü web áruházban. A hálózati trafó adatait is nagyon könnyű megtalálni csak keresni kell a megfelő helyeken! a gugli a barátod!
(#) fleta válasza jampi hozzászólására (») Júl 22, 2009
1987- 6 TIPUS van. 1987T 1987X 1987 LEAD MKll 1987 std power, 1987 std pre 1987 notated. Ezek között 1 csak előfok, a többi 50 Wattos EL34 vagy 6550 végcsővel hajtott. Adamnak kimenő leírás kellene, amit tényleg nem talál a neten.Nem nagyon publikus.
(#) sprofan hozzászólása Júl 22, 2009
Sziasztok!
Szereztem egy pár nagytudású Remix ellenállást és potit a 90%-uk még új, sosem talált gazdira, ha valakinek kell, ingyen viheti. Persze szivesen fogadok érte 1db ECC88-at, ha valakinek túl sok lenne esetleg
(#) jampi válasza fleta hozzászólására (») Júl 22, 2009
Éppen néztem az Etronic Sshop-ban az eredeti marshall kimenő trafókat van közöttük egy aminek az ára 47 euro és tudja az 50 wattotBővebben: Link
(#) fleta válasza jampi hozzászólására (») Júl 22, 2009
lehet hogy tudja az 50 Wattot, de beleizzad.néhány Marshall kimenőt szétszedtem, eléggé érdekes módon mókolják össze a kínaiak. Valahogy kiszámolják hogy 3-4 évig működjön csak. Úgy mint a hálózatit. Egy óra múlva olyan forró, hogy tojást lehetne sütni rajta.Sorok között semmi szigetelés csak a lakk.1,5-2 T-re gerjesztik kevesebb drót kell, és még fűt is.
Én az 50 Wattos Soldanoban olyan trafókat csinálok hogy 4 óra teljes kihajtás után éppen hogy csak langyos.
(#) adam10603 válasza jampi hozzászólására (») Júl 22, 2009
igen tudom hogy sok kapcsolás van a neten, a dr. tube-ról van az a kapcsolás is ami alapján építem. Csakhogy ezeken nincs trafó adat, ezért kérdeztem, hátha tudja valaki. Egyébként 50w-os, "sima". szóval nem MKII, stb.
(#) adam10603 hozzászólása Júl 22, 2009
Egy kicsit azért nézelődtem a neten (vagyis elég sokat) és arra jutottam hogy a JCM800 és a JTM szériák kompatibilisak trafó téren. Onnan gondolom hogy valahol árulnak táp és kimenő trafót is, és azt írják hogy JCM800/plexi (JTM)... szóval egy ilyenről szereztem néhány adatot, szerintetek jó lesz? Itt a kapcsolás is ami alapján építem:
(#) fleta válasza adam10603 hozzászólására (») Júl 22, 2009
Igen ezt írtam priven is neked, hogy nem sok eltérés van közöttük, de a kimenő tekercselrendezése mindnél ill majdnem mindnél más.Ez is befolyásolja a hangzást.Azt hogy egy marshall kimenőtrafó 3,2 kohm, az EL 34 vagy a 6550 csövekre vonnatkozik.Befolyásolja a csövekről lejövő feszültség is a teljesítményt. A szekunder úgy van kialakítva hogy az adott anódfeszhez a kimenet pl 8 ohom 20 volt, 16 ohmon 28,8 Volt legyen.
(#) punkkazy hozzászólása Júl 22, 2009
Milyen érdekes. A Marshall ECL86-os gitárerősítője.... Lehetne egy cikket írni "Hogyan csináljunk régi TV-inkből Marshall erősítőt"

10W_ecl86.gif
    
(#) mark.budai válasza punkkazy hozzászólására (») Júl 22, 2009
Ez jó! ECC83 van a TV-ben?[off] Tudsz cikket írni Te is! Csak rajta! Engem érdekelne!
(#) kralikandras hozzászólása Júl 22, 2009
Üdv.Tegyetek föl olyan helyeket ahol 2 EL34,3 ECC83 erősítők találhatók-van egy gyári kimenőm hozzá/LANY/ Köszönöm.
(#) fleta válasza kralikandras hozzászólására (») Júl 22, 2009
Bővebben: Link
A home-ra kattintasz és válogathatsz a márkák között
(#) fleta válasza kralikandras hozzászólására (») Júl 22, 2009
Az LC 50 -et csináld meg. Egyszerű mint a zsíroskenyér, és egy Marshall jcm 800 valamelyik tipusa koppintása.
Következő: »»   637 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem