Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   17 / 81
(#) Dani494 hozzászólása Máj 31, 2009 /
 
Sziasztok!
Úgy tudom remek védelmet nyújt a házilag gyártott NYÁK lapoknak ha maratás/forrasztás után bekenjük a réz felületeket gyantával.Egyik ismerősöm hegedű gyantát használt ami 700 ft (kb egy 5*3*3-as hasáb).
Kérdésem az,hogy a közönséges fenyőgyanta is megfelelő e a lapok kezelésére?
Válaszokat előre is köszönöm
(#) bbatka válasza Dani494 hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Megfelelő védelmet nyújt ha a NYÁK fizikailag védett. Denaturált szeszben feloldva lehet felvinni.
(#) Zsoooooti hozzászólása Máj 31, 2009 /
 
Estét! A forrasztó krémről mit kell tudni? Előnyök hátrányok? Jobb mint a nagyon finom vékony forrasztó ón? Illetve mivel kezeljem a nyákot a teljes beültetés forrasztás után? Rengeteg dolgot hallottam már, de mégis. Köszönöm!
(#) Doncso hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
Sziasztok, van valakinek ötlete 1mm-es kantál huzal nyákba forrasztásához? Nekem sehogyan sem sikerült. Nem akarom szénné égetni a frissen maratott panelt.
Üdv.
(#) lapose válasza Doncso hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Szia!

Ha egy huzalról beszélünk(kb. 1.3 ohm/méter), nekem csak úgy sikerült, hogy rézzel galvanizáltam a forrasztandó végeit.
(#) SALáta válasza Doncso hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Esetleg tippként ipari ezüsttel próbálni bevonni a végét majd a bevont huzalt beforrasztani, még én sem próbáltam.
(#) SzervízMacska válasza Doncso hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Esetleg sorkapcsokat ültetni a nyákba és abba tenni a huzalt...
(#) MolnarG válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Valószínűleg már megtervezett panelba akarja forrasztani ahol erre már nincs lehetőség.
(#) Doncso válasza lapose hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Szerintem egy huzalról beszélünk, igaz ez 2,7ohm/m de szerintem az eljárás lehetne ugyanaz, hogyan tudnám galvanizálni? Bonyolult?
Üdv.
(#) Doncso válasza SALáta hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Sajnos nincs ipari ezüstöm
(#) Doncso válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Gondoltam rá. de nem fér be, már megvan a panel, szépen épülgetnek be az alkatrészek, ezt kellene valahogy berögzítenem a helyére.
(#) paya.46 válasza Doncso hozzászólására (») Jún 9, 2009 / 1
 
próbálj meg egy megfelelő érvég hüvelyt rányomni, és azt már könnyedén beforraszthatod.
(#) SzervízMacska válasza Doncso hozzászólására (») Jún 9, 2009 / 1
 
Szia! Ha kibontod a sorkapcsot a műanyag házából, jóval kisebb lesz. Ha még ez sem elég kicsi, van két további ötletem is:

a.,: szép kerek szemet hajlítani a huzal mindkét végére, majd ezeket a szemeket direktben rácsavarozni a nyákra, a forrszemhez;

b.,: réz kábelsarut krimpelni ( préselni ) a huzal végeire, majd a saru másik végét keskenyre levágva és a furatba bedugva már simán oda lehet forrasztani...

Ha még ezek sem felelnek meg, majd kiizzadunk még valami egyéb "okosságot".

További szép napot!

Üdv.: SzervízMacska
(#) Doncso válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Paya és Szervízmacska, köszi az ötleteket, szerintem valamely megoldás célravezető lesz, így meg tudom oldani, köszi mégegyszer az ötleteket.
Üdv.
(#) lapose válasza Doncso hozzászólására (») Jún 9, 2009 / 1
 
Szia!

Nekem egy rém egyszerű módszerrel sikerült:
Használt vaskloridba egy kis sósavat öntöttem, ebbe mártottam bele az ellenálláshuzal végeit. Viszonylag rövid idő alatt összejött az egész.
(#) Doncso válasza lapose hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Na ezt is kipróbálom, pont van itthon mindkettő, remélem így be tudom forrasztani, ez lenne a legjobb megoldás.
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Köszi mesterek a segítséget, végül is az érvéghüvelynél maradtam, ez abszolút célra vezetett, köszi mindenkinek!
Üdv.
(#) iamjesus hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
sziasztok!
egy kérdésem lenne....
A cinfelszedő harisnyát hogyan kell jól használni?
a forrasztást kell melegíteni, vagy a harisnyát?
Köszi!
(#) trudnai válasza iamjesus hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Ember, mi koze ennek a PIC-ekhez?
(#) icserny válasza trudnai hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Idézet:
„mi koze ennek a PIC-ekhez?”

Tegyük fel, hogy soklábú PIC beforrasztásával kínlódik.


Válasz: szerintem a harisnyán keresztül kell melegíteni a forrasztást.
(#) watt válasza iamjesus hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Próbálkozz az SMD-s forrasztás topicban! - Ez az -
(#) fbela1990 hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani mennyi most egy weller páka? Trafó az van hozzá egy 50 VA-s az jó lesz neki, csak maga a páka kellene ha úgy lehet venni.

Kösz!
(#) Doncso válasza fbela1990 hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Láttam a Vat*rán 13k-ért, igaz az trafóval volt annyi, illetve 6k-ért egy feketét, de ahhoz szerintem kell állomás is.
Üdv.
(#) Ictboy válasza iamjesus hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Üdv!

Egyszerű az ónharisnya használata.
Én jelenleg 9 mil lábtávolságú LQFP64-es alkatrészeket forrasztok vele kézzel.

Módszer a következő:
Alkatrész lábait jól megfuttatom ónnal, úgy hogy tiszta rövidzár legyen az egész.

Utána ráteszek egy finom szövésű ónharisnyát, majd erre a harisnyára nyomom a pákát oldalra döntve, úgy hogy kb. 1cm hosszon érjen hozzá a harisnyához, amit hozzányomok így a lábakhoz.

Kb. 3-4 sec alatt elviszi az összes felesleges ónt, ha nem akkor kell egy kis ónt tolni a harisnyára (így a hőelvonása itt nagyobb lesz és elhúzza a felesleget a lábakról.)

Ha marad 1-2 láb hibásan, azt újra rövidzárom jó sok ónnal, majd megint ónharisnya.

Érdemes várni olyan 10-15 sec-et a művelet ismétlése között, nehogy hősokkot kapjon az IC...

Sok sikert hozzá...

Ictboy
(#) joetaylor hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Sziasztok Weller-társak

Annyit szeretnék hozzáfűzni a topikhoz, hogy a mai forrasztási feladatokat szerintem egy WSP80 vagy WP80 páka tudja maradéktalanul ellátni. Én nagyon sok fajta pákával dolgoztam, de a WSP80 egy igen jól használható multifunkcionális páka. A másik nagyon jó Weller páka az új WMRP, ez jelenleg a földön kapható legjobb forrasztópáka a "fine pitch" alkalmazásokhoz (sajnos a legdrágább is egyben).

A lényeg, hogy sajnos rá kell áldozni kb.: 200-300 eurót egy WSP80 + digitális tápegységre, ez alatt nem érdemes próbálkozni.

Meleg levegős munkákhoz pedig a Leister Hot Jet S vagy a Weller WHA 900 a belépő modell.
(#) SzervízMacska válasza joetaylor hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Szia! Üdvözlünk a csapatban. Örömmel olvasom írásod, melyből számomra az jött le, hogy végre közénk keveredett egy gazdag hobbista is. Csak nehogy az legyen a dolog vége, hogy megrohanunk kölcsönkérni...)
Sajnos, itt a fórumon nem ez az átlagos szint, sokan még azt is nehezen engedhetik meg maguknak, hogy egy egyszerű JLT pákaállomást anyagáron megépítsenek. Számukra a kattogós Weller is elérhetetlen vágyálom. Egyébként a WMRP egy kis teljesítményű páka. Ezt a hátrányát nem tudom, kompenzálja-e az indukciós működési elve, melyet talán egy még profibb páka gyártótól "kölcsönöztek". További szép napot, jó fórumozást!

Üdv.: SzervízMacska
(#) joetaylor hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Sajnos nekem már nem hobbi ez, ebből élek
Azért írtam hátha tudok valakiknek segíteni az SMD forrasztás területén. Ha valakinek kell szívesen csinálok videókat/képeket.
A WMRP úgy került hozzám, hogy az új munkahelyemen (fél éve) be kellet szereznem minden szerszámot amivel dolgozni akarok. Persze amerikai cég lévén egyből nyomták az orrom alá az OKI/Metcal-t de mondtam nekik, hogy ide csak olyan dolog jöhet amin lehet a hőmérsékletet állítani és kalibrálni számítógépen keresztül. Vettem egy WR3M állomást és hozzá a megszokott dolgokat, mint a WSP80. Mivel kellett egy "csipeszpáka" is ezért vettem egy WD2000M szettet abban benne van a WMRP és a WMRT és egy duál táp amivel lehet akár egy WP150et használni. Gondoltam kipróbálom a micro soldering pencil-t és ha nem jó akkor majd szépen eldolgozgatok a WSP80-nal. Az első forrasztás után fülig érő szájjal ültem az asztalomnál, és azóta le se tudom tenni.
Én a WMRP-t használom az alkatrészek rögzítésére, jumper wire forrasztásra, a WSP80-at pedig gull wing heggyel a beforrasztásra. Néha nagyon béna helyen levő alkatrészeket kell még vele megmunkálnom.
Sokszor dolgozom másodállásban kisebb szervizekben és némelyik megpróbál olcsó eszközökkel dolgozni (pl.: Aoyue) valójában nem igen sikerül nekik.

(#) Dudus válasza joetaylor hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Anélkül, hogy megkérdőjelezném a profi cuccok létjogosultságát, meg kell mondjam láttam olyan szervíztechnikust, aki nem csúcstechnológiájú eszközeivel olyan forrasztásokat csinált, hogy megemeltem a kalapom. A gyakorlat 50% a másik fele a jó eszköz.

-szerintem-
(#) joetaylor hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Ez igaz, a gyakorlat és a technológia ismerete a legfontosabb. Nem a felszerelés a profi, te teszed azt azzá.
(#) Frodo94 hozzászólása Aug 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy ez az olvasztószer igazából mi is és mire jó? Valaki használt már ilyet? Leírást sehol nem találtam a termékről.

Előre is köszi a válaszokat!
Következő: »»   17 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem