Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   62 / 308
(#) SALáta hozzászólása Júl 27, 2009 /
 
Megmutatom a készülő de sosem kész műhelyem, fáskamra egyik része, kicsit szűk de jó lesz ha majd egyszer készebb lesz. Minimál természetes fény, rend az még nincs, szelektálás folyamatosan megy. Bár nem látszik de trafóból elég sok van, azoknak van egy műanyag bevásárlódoboz, olcsón osztogatják, talán kibírja, összedobálásnál jobb. Nem kenyerem a dobozolás, leválasztótrafó is az asztal közepén, cenzúra a készítő barátom miatt, erről maximum privátba mondok valamit, csak hogy figyelmesebben nyúkáljak bárhová. Gépnek vége, van benne wlan net miatt de most meghalt a win és lusta vagyok a dvd írót kibányászni a szobai gépből, kell még bébisüveg, kevés van nagyon. Talán még egy újfajta dobozkát is bevetek szeparátornak, de ezen gondolkoznom kell hogy hogyan. Remélem lesz időm tovább építeni a műhelyecskét.
(#) SALáta válasza SALáta hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
És ami még lemaradt kép.
(#) Ballage válasza SALáta hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Nem rossz kis hely. Pont ilyen oszlopos fúróm van...
(#) SALáta válasza Ballage hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Köszönöm. Barátom műhelye ehhez képest labor, köszönheti a fiókos rendszernek, olcsón hozzájutott 20 fiókos 1,5m*0,8m szekrényekhez, van nála jó sok cuccom. Merítek ötletet innen és kezdem átrendezni. Persze pár dolog jó lenne még bele. Mennyire vállt be az az oszlopos fúró nálad?
(#) Ballage válasza SALáta hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Nekem tökéletesen megfelel arra, amire használom. Ez gyakorlatilag nyákfúrás és műszerdoboz készítése alulemezből és -idomokból. Egy kicsit kotyogott a mozgórésze, de van oldalt egy csavar, amit ha megszorítok, akkor ugyan szorul egy kicsit, de kotyogásmentes egy bizonyos mélységig. Azután viszont enged a szorítás, gondolom pontatlan az öntvény, de az lehet, hogy csak rajta maradt valami felesleg valahol, annyira még nem szedtem szét, hogy kiderüljön. Meg jól bezsíroztam, így most csendesebb is. Viszont ami nagyon hasznos mellé, az egy gépsatu, a legolcsóbb is megteszi. Igazából egy keresztasztalt szeretnék még hozzá, de az kicsit húzós árban van sajnos, úgyhogy azt majd később.

Amúgy nagyobb lyukaknál (4-5 mm felett) ha szép kerek furatot akarok csinálni, akkor előfúrni kell. Akár többször is, pl. 9-10 mm-es liknál már érdemes előtte 3mm-re, majd 6-7mm-re előfúrni, akkor lesz szép szabályos kerek.
(#) djgombi válasza Ballage hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Szia!
Ez attól függ milyen vastag anyagot fúrsz! Vastag anyagnál már kerek lesz a lyuk és nem kell 10 méretet fúrni csak egyet. Előfúrni elég a kereszt él átmérőének megfelelő méretű fúróval.
Vékony lemezhez pedig másféleképp köszörüljük a fúrót és akkor nem kell előfúrni se és mégis szép kerek lesz a fúrat.
(#) Ballage válasza djgombi hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Hát igen, ahol rendes műhely van, ott ez így van. Nekem viszont csak egyetlen régi gyorsacél fúrókészletem van, a dobozába bele van öntve, hogy "Szgyelanó v eszeszeszer"... Meg, az, hogy 6 Rubel... Ezzel csak előfúrással tudok rendes lukakat csinálni... :yes: Még azt sem tudom, hogy hogyan fogom újraélezni, ha majd elkopik.

Amúgy 0,8-as, 1,5-ös meg 2-es félkemény alulemezeket furkálok. Néha 0,3-as ónozott bádogdobozt. Meg persze nyákokat. Esetleg hűtőborda jön még szóba nemsokára, ott tényleg nem kell előfúrni, bár kevésbé rezeg be a fúró ha mégis van neki lyuk, ami megvezeti.
(#) lapose válasza Ballage hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Szia!

Én nem becsülném le azokat a fúrókat, azok még anyagból készültek! Köszörűvel újra lehet élezni őket(érdemes!).
(#) Ballage válasza lapose hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Na igen, ha volna köszörűm... Amúgy tényleg nem rosszak, csak mint választék, kicsit korlátozott ez az egy doboz...
(#) djgombi válasza lapose hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Köszörűvel újra lehet csak gyakorolni kell pár évet
(#) lapose válasza djgombi hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Szia!

Egy jó szaki egy-két sörért megélezi őket..
(#) djgombi válasza lapose hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Ha már itt tartunk akkor általában egy esztergályos a legjobb! Én is attól tanultam meg!

Ja és a sört csak utána
(#) JIPPY hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Hali!
Én most vagyok 14 és ezaz én "műhelyem" illetve a szobai íróasztalom lehet nem nagy szám de a célnak megfelel.
Bocsi hogy csak telóval
(#) Ballage válasza JIPPY hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
A lényeg, hogy neked megfeleljen és szeress ott lenni! Több nem is kell.
(#) JIPPY válasza Ballage hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Köszi szépen!És igen sok örömöm volt az eddigi munkáimban és szeretek is ott lenni Nahés igen tanulni tanulni
(#) kezdofiu válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Alkotó mit csinált a kisgéped?
(#) nagy hoho válasza Ballage hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Helló! Olvastam ,hogy alu lemezből készítesz leginkább dolgokat.Alu fúrásnál egy csepp denaturált szesz a fúrás helyére csodákat tesz, érdemes ki próbálni.
(#) Ballage válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Köszönöm a tippet, majd kipróbálom. Úgyis most állok egy nagyobb "projekt" előtt: Pioneer-féle tápot akarok gyártani, elég volt a sok elfüstölt alkatrészből.

Amúgy sima alkohol nem jó? Nekem csak ilyen van itthon.
(#) SALáta válasza Ballage hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Denaturált szeszt a hobbycnc-n is ajánlották hűtőanyagként. Menetfúrásnál/metszésnél a birkafaggyú a legjobb, kicsit kellemetlen szaga van de nem mérgező, még a kezed is ápolja, kitűnő kenőanyag, minimálisan hűt is jobb mint a fúró vágó üregelő spray, és környezetbarát.
(#) Ballage válasza SALáta hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Hát birkafaggyút végképp nem tudom, hogy hol szerezzek. A sima tiszta alkohol nem jó a denszesz helyett? Vagy minek kérdezgetek annyit, próbáljam ki?
(#) SALáta válasza Ballage hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Szerintem jó, lényegében köznyelv így is nevezi az etil alkoholt hogy denaturált szesz, Bővebben: Link Persze utána túrtam. Birkafaggyút nehéz szerezni, akik juhászkodnak attól kell kérdezni lehet-e nála kapni.
(#) keko hozzászólása Júl 29, 2009 /
 
A Praktikerben lehet ipari faggyút vásárolni.200gr 345 ft A cégnél van vagy 6 ipari állványos fúrógép,mi ezt használjuk.
(#) Ballage válasza SALáta hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
A denszesz az nem adalékolt? Innen vagyok okos...
(#) Ballage válasza Ballage hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Kipróbáltam tiszta alkohollal, tényleg jobb tőle, nem rezeg be annyira és kevésbé lesz sorjás. És nem is melegszik. De azért még mindig nem árt előfúrni, akkor lesz igazán szabályos a lik.
(#) nagy hoho válasza Ballage hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Helló!
Az alkohol inni a denszesz fúráshoz való. Egyébként festék boltban vagy háztartási és vegyi árú üzletben kapható.
(#) SALáta válasza Ballage hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Igaz ott csak hűtésre láttam ilyen kísérletet és csak vékony sugárban, de szerintem a porlasztott alkohol vagy denszesz elég veszélyes, persze állványos fúrónál azért más a helyzet. Én nem hűtöm semmivel, szerszámél biztos nagyon kopik, lágyul. Óriási erők vannak fúrásnál is és minden nemű forgácsolásnál.

nagy hoho: Igen a denszesz még tartalmaz ihatatlanítót is, ahogy olvasom kenőanyagként is jó. Persze alkoholom nekem is van itthon de azt inkább mégsem kóstolnám meg mert elég mérgező. Jó házival meg a torkot kell hűteni/kenni nekem is ez a véleményem erről.
(#) nagy hoho válasza SALáta hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Helló! Fúrásnál nem porlasztani kell ha nem kis ecsettel egy két cseppet a fúrás helyére juttatni.
(#) SALáta válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Tudom, de én arra gondoltam hogy hobby cnc gépen ha ráspricceli az anyagra a szerszám a nagy fordulat miatt porlasztja az anyagot, mindegy hogy mi a hűtő kenő folyadék, persze állványos fúrónál nincs ilyen gond. Láttam átalakított marógépet is hogy kenték ecsettel az anyagot, csak fúrt vele helyzetfuratokat a videón.
(#) scooby_ válasza SALáta hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Szép nagy asztalod van,és ráadásul normális színe van!
Én tegnap csiszoltam le azt az undorító barnás-sárgás festéket az asztallaprol!
Már nincs hányingerem az asztaltol
Még 1-2x át kell törölgetnem higítós rongyal,mert biztos maradt rajta 1-2 folt!

Amúgy higítós csiszolóvászonnal csiszoltam le...gyorsabban haladtam!
(#) SALáta válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Ha láttad volna az előzőt... hát undorító olajfoltos alap volt, abból zsalu lett, kezd azért égni, vannak már nyomok rajta, az asztal alatt rend kellene és egy szép rendezhető tárolószekrény, nem öltözőszekrény szétvágva, összetoldva. Nem salgó polc, sok fiókos szekrény ehhez meg fa lapok és egy függöny. Ha lesz valahol kidobva fiókos szekrény a fiókjait elhozom és beteszem az asztal alá. Szerszámtartó hdd mágnes, lemágnesező beépítve, ehelyett más lesz de legyen kész a mostani tervem.
Következő: »»   62 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem