Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   454 / 1679
(#) Zoli_bácsi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Nem is a kitöltés a lényeg, hanem a helytakarékosság. Minél jobban összesűríteni, annál jobb. A digitális technikánál lehet sűríteni bátran.
(#) Ricsi89 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Azért ennél a panelnál jobban mér nem tudtam összetömöríteni, mert így is van egy jó pár átkötés a kijelzők alatt. A meghajtópanelnál már próbáltam minél jobban összesűríteni a dolgokat.
(#) Rakloo válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Idézet:
„A meghajtópanelnál már próbáltam minél jobban összesűríteni a dolgokat”

Arról nincs kép?
(#) levy_k válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Wow, nekem romlott el a monitorom, vagy tényleg ilyen kicsik azok a ledek a kijelző mellett, habár akkor a tranyók is "összementek" Szép nagy kijelző.
(#) atiotezer hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Miután áttértem a vasalások technikáról a fotózásra, ilyen paneleket sikerült csinálnom.Először P20-al fújtam a panelt azzal kb 90%-os lett a nyák, Azután vettem előrelakkozottat az kicsit drágább de a minőség kárpótol érte. Ez a 2. és a 3. nyák amit fotózással csináltam
Előre lakkozott panel, pausz papírra lézerrel rányomtatva egy rétegben,
A levilágítás 4 db 15W-os BL csővel 5 percig (lehet elég lenne kevesebb is ezt majd még kikísérletezem)
Lefolyótisztítóból bekevert előhívóval az előhívás 20másodperc, Maratás Hidrogén-peroxid+sósav.

üdv:atiotezer
(#) vtsoftware válasza atiotezer hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Vao. Az RGB paneled valami gyönyörű lett...
Nem semmi...
(#) zoly15 válasza atiotezer hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Ez aztán gyönyörű!
Hogy hogy elég neked egy rétegben a maszk?
Én írásvetítő fóliát használok 2 maszkkal (egymásra ragasztva)..

Üdv!
(#) zoly15 hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Hogy befejezzem az OFF-ot, így mutatok valamit,
Igaz nem sok elektronika van benne, de egy motor az odakapcsolja az elektronikához
Szóval, készítettem egy állványt a panelfúrómnak, 2 délelőttöm ment rá de jó lett, sok hasznát fogom venni.
Az ötletet a "házilag panelfúrót" topicban láttam, egyből meg is tetszett így késztetést éreztem hogy csináljak egyet én is
A fúró Fixen áll, az asztal mozog egy "emelő kar" segítségével.
De nekem a 0.8mm-es fúróm nagyon rövid a 2mm-esem pedig hosszú, ezért úgy csináltam hogy állítható legyen a fúró is.

Üdv!
(#) szamóca válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Ügyi vagy Te kis klónozó!
(#) zoly15 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Köszönöm mester
(#) Norberto válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Arra a Proxxon kisgépre vigyázz, mint a szemed fényére! Természetesen, ez az állványra is vonatkozik
(#) zoly15 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Vigyázok is, márciusban kaptam, még garancia is van rá :yes:
Miért mondod hogy vigyázzak rá? Rossz tapasztalatok?
(#) Norberto válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Nem, ellenkezőleg. Apám hasonló kis fúrógépe már vagy 15 éves (Németországból lett hozatva anno) és hibátlanul szerepel azóta!
(#) zoly15 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Értem, én sem ütöm agyon, egész megszerettem..


Üdv!
(#) banyaiakos válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Mekkora ötlet, hogy nem a gép csúszkál fel-le. Nagyontuti
(#) zoly15 válasza banyaiakos hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Nos az ötlet nem saját hanem szamóca kolegáé
(#) SALáta válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Jó ötlet, nekem is kellett egy mert az állványosom nyákra nem alkalmas, az asztalra igaz még nem fogattam fel. Én ehhez képest kókány munkát csináltam a gép mozog nálam. Nagyon ügyes megoldás, gratulálok. Az én fantáziámba hogy a nyák mozog nem fér bele, de így a fogasléc/kerék párossal nem kell törődni és fixebb a fúrógép.
(#) Zoli_bácsi válasza banyaiakos hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Szerintem nem jó ötlet. Véleményem szerint ez ebben a formában elég pontatlan lehet. Legalább is én úgy gondolom. Elnézést kérek a negatív véleményért.
(#) zoly15 válasza SALáta hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Hogy érted azt hogy nem fér bele?
Neked kókány? Mindenki úgy csinálja ahogy tudja és amilyen szerszáma van..
No meg az elképzelés sem utolsó..

Üdv!
(#) Zoli_bácsi válasza atiotezer hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Ez egy igazán szép darab. Remekül sikerült!
(#) SALáta válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Én ehhez képest kókány munkát csináltam Nos az én gépem véleményeztem a kókánysággal. Nem festettem le, nem használtam mérőezközt. Hát a nem fér bele pedig teljesen más volt az elképzelésem amikor hirtelen ötlettől vezérelve a sajátot összecsavaroztam.
(#) banyaiakos válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Ha fúró kicsit sem lötyög, az egyik kezünkel a NYÁKot tartjuk, a másikkal pedig az emelőkart kezeljük, elég pontosna kelle lennie. Vagy Te hogy érted a pontatlanságot?
(#) zoly15 válasza banyaiakos hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Ugyan az a helyzet a másik esetben is.
Egyik kéz a nyákon a másikkal meg közelítjük a fúrót..
Szóval nem értem miért rossz döntés ez szerinted...
(#) banyaiakos válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Nem én írtam, hogy nem jó ötlet
Bővebben: Link
(#) zoly15 válasza banyaiakos hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Jaj, bocsáss meg, a figyelmetlenségemért
Nem neked akartam célozni hanem ManGroove-nak

Üdv!
(#) banyaiakos válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Mindenkivel megesik...
(#) Ricsi89 hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Összeraktam véglegesre a hőmérőt. Már csak be kell állítani és dobozolni kell. Mivel falra akarom, így valami könnyű dobozt kell néznem neki. Majd ezen még gondolkodom, hogy mi lenne jó. Addig is képek és egy videó a működésről. Bővebben: Link
(#) vtsoftware válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Hát ez nagyon nagy. Szó szerint...
Nem tudom jól látom-e hogy ez nem mikrokontrolleres?
(#) Ricsi89 válasza vtsoftware hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Köszi!
Nem, nincs benne mikrokontroller. Csak egyszerű ICL7107 és még egy pár IC van benne. Két szenzor van benne, ami két dióda személyében nyilvánul meg, amit egy LM358 erősít fel. A két szenzor jelét két db CD4066-os analóg kapcsoló IC végzi, amit egy 555-ös hajt meg. Kb fél percenként váltva a két szenzor jelét. Az ICL frekvenciája le lett csökkentve, így kb 3 másodpercenként van egy mintavételezés, így kiküszöbölve az értékek gyors változását , ami elég zavaró ha épp pont a két érték határán van a bemenő jel és állandóan váltakozik a két érték között. Ennek egy hibája van csak, ami a videón is látszik. Ha pont a váltásnál történik a mintavételezés, akkor az az érték hibásan lesz kijelezve, de a következő mintavételnél már a helyes értéket mutatja. A váltásoknál is látszik, hogy már a led jelzi, hogy átváltott, de még a régi értéket mutatja egy pillanatig.
(#) vtsoftware válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Kapcsorajzot vagy linket tudnál adni... ez nekem nagyon tetszik.
Következő: »»   454 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem