Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   111 / 607
(#) gb197 válasza péter70 hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Ez a táppanel teljesen vakvágány!
(#) Bassmester válasza péter70 hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Átrajzoltam a nyákodat. Ez sem nagy szám, de a kialakítását nézve, majd valami hasonlót próbálj meg összehozni legközelebb.
(#) Bassmester válasza gb197 hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Szia!
Visszatérve a kéttápos megoldásra, szerinted jó lehetne ha a 7-8 lábra, LM 317-337 -tel stabilizált tápot kötnék? +/-40 -ről menne a nagyáramú része és ebből stabilizálnám, mondjuk +/- 30-35V-ra. Jó lenne ez így? Persze egy komoly nyákot is tervezek majd hozzá, a lehetőségekhez mérten a legtöbb dolgot egy panelre integrálva, mint ahogy azt javasoltad.
(#) Bassmester válasza ato01 hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Persze, szólna vele, de ha komolyan akarod terhelni, akkor csak egy csatornához elegendő a trafó teljesítménye.
(#) gb197 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Én azt hiszem az igen jó megoldás lenne, mivel lm317/337 -től jobb stabilizátor megfizethető árban nincs ! LM317/337
(#) gb197 válasza gb197 hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Jah, a belépő tápfeszre figyelni kell, mert nem túl magas.
(#) Bassmester válasza gb197 hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Én is így vélem. Bízom benne hogy hallható minőségjavulás lesz az eredmény, hát megpróbálkozok vele. A stabokat szerinted 7294 hütöjére tervezzem, vagy csak simán hűtőzászlóval?
+/- 40V-nál, kb mennyire lenne érdemes állítani a stabilizált feszt? Kapcsolóüzemű tápról fog menni, tehát közel sem fogja annyira megrángatni, mint egy ugyan akkora teljesítményű 50 Hz-es trafósat. Bár szerintem ezt úgy kell majd kikisérletezni.
(#) gb197 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Gondolom nem sok fesz "marad" benne a stabkockában, de inkább rakd a hűtőbordára a nagy tápfesz miatt. Az ic meghajtó fokozata nem sok áramot vesz fel egyébként, csak hát van ugye saját működés is...
(#) Bassmester válasza gb197 hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
A földfóliás nyákról mi a véleményed? Jóval egyszerűbb lenne olyanra tervezni. Lehetne bármi hátránya a dolognak?
(#) gb197 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Lehet a nyák pl. egyik oldala földfólia /GND/ , de ne szállítson áramot, tehát csak a betáp GND csatlakozhat rá, semmi más. Csak árnyékoló szerepe lehet, egyébkén a csillagpontos kapcsolás a mérvadó: minden gnd pont lehetőleg külön-külön csatlakozzon a gyűjtőpontba.
(#) Zupp87 válasza ato01 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Kb. 2x30-40W-ig elég sztereónak is. Azonban ha a Videoton táprészének többi részét is felhasználod, akkor cseréld ki benne azt az 3A-es diódahidat valami izmosabbra, valamint adj neki min. 2x10000µF puffert.
(#) péter70 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Szia! A táp panelja azért nem szabályos szögletes mert akkor csak éppen ilyen alakú nyák lemez volt itthon, és ha levágtam volna azt a kis kiugrót akkor nem fért volna rá a lemezre a rajz. Egyébként kösz a véleményedet.

Üdv.
(#) Bassmester válasza péter70 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
A táppaneled hibái nem a külalakjában rejlenek, az a kis kiugró nem lett volna baj. A probléma az, hogy a kimenetet a Graetz-ről vezetted el és nem a pufferekről, továbbá vékonyak és hosszúak a vezetősávok, a biztik feleslegesek. A 25A-es Graetz-et ebben az esetben nem kell hűteni. A trafó GND-jét a nyákon, közvetlenül a pufferek közös pontján kialakított mezőre kell kötni.
(#) muimui válasza Zupp87 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Nekem a tápom +- 20 voltos, először amikor felélesztettem a erőlködőt, jobb híján 2x2200ľF volt rajta, az is 25V osba. Ezt sürgősen kicseréltem, mert elkezdtek púposodni. Most 4700ľF-os kondik vannak, és véleményem szerint bőven elég neki.
(#) péter70 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Hali! Megfogadom a tanácsodat, és amit te terveztél azt fogom megépíteni. Köszönöm a segítséget .
(#) Bassmester válasza (») Aug 14, 2009 /
 
Szia! Ne azt építsd meg, mert nincs az alkatrészeidhez méretezve Azt csupán azért rajzoltam, hogy az alapvető tervezési szempontokat szemléltessem vele. Rajzolj valami hasonlót, neked megfelelően méretezve. Üdv!
(#) ato01 hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok.Köszönöm a válaszokat a táppal kapcsolatos kérdésemre! Meg is fogadom a tanácsotoka!
(#) péter70 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Hali ! Nem is ugyan arra gondoltam hanem valami hasonlóra kicsit módosítva. A trafót amit linkeltem az akkor jó! 2x30V 4 kivezetése van akkor 2 össze kell kötni GND -nek? És a másik 2 a 30V.
(#) djgombi válasza péter70 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Ha már 4 kivezetés van akkor inkább két gratz hidat használnék a helyedben. Dokkal jobb mint a közösített megoldás. :yes:
(#) asoni hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
40-v dc 400w szimetrikus tápal 2x10000uf pufer 2xTDA7294végfokom ellkészűlt gyönyörű hangzás ,közös tápal. 4-ik db. kösszi a beavatást elektronika világba .kőművesből lesz műszerész ?
(#) MPedro válasza petya100 hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szia !

Nyugodtan kérdzhetsz közvetlenül emailben, a cim a webáruházamnál található.

Egyébként mellékelve a válasz.

P.

Graphic1.gif
    
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy vajon egy hidalt TDA7294-nél, ha az egyik IC túlmelegszik, és lekapcsolja magát, akkor a rá kötött hangszóró milyen jelet kap (Vagy akkor az IC kimenete milyen potenciálon lesz? Föld, vagy féltápfesz, vagy lebeg?)? Mert nem hinném, hogy fokra pontosan ugyanakkora a hőmérséklete az IC-imnek. Főleg, hogy kézzel is érezhető a különbség a borda két oldala között, ez az egy db. ventillátornak tudható be...
Köszi, Üdv!
(#) Bassmester válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Nem fogja magát lekapcsolni, ha jól hűtöd
Mivel hidalt kapcsolásról van szó, nem lesz féltápfesz a kimeneten. Ha az egyik ícé "megáll", akkor a másik sem fogja tovább nyomni az egyik félhullámot a jelből, mert így földfüggetlen a kimenet. Szerintem csak simán elhallgatna az erősítő ilyenkor.
(#) Steven19 hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Helló Highand! Múltkor egyik hozzászólásodat olvastam amiben pár műveleti erősítőnek a típusszámát felsoroltad.
Rendeltem egy LM4562NA-t és merem állítani hogy sokkal jobb. Az NE5532 nem olyan rossz, de az előbbi mögött simán elbújhat. Vasárnap egy házibulit hangosítottam 2X14W-al és kellett néha a max hangerő és alig hittem a fülemnek sőt pár hallgató is alig hitt a fülének kérdezték hogy mit csináltam neki hogy ilyen jól szól.
(#) Bassmester válasza Steven19 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Nem is egy árkategória a kettő
Az olcsóbbak közül nálam a 2068D viszi a pálmát, több drágább tipussal is összemérhető, nagyon "muzikális" ícé.
(#) Steven19 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Helló.
Viszont az én erősítőm úgy épül fel hogy van benne egy Urbán féle LM1036-os előerősítő meg szintén Urbán féle TDA2030A-s végfok és az LM1036 előtt meg NE5532 volt, és igazi meglepetés volt az LM4562NA behelyezése és meghallgatása. Viszont hogy neked a 2068D jön be hát most erre azt tudom mondani hogy szubjektív hogy kinek mi jön be. A hangfrekis sáv teljes szélességében jól teljesített és ez nekem bőven elég, nem olyan kásás a magasa a mélyek sokkal határozottabbak és a közép hangok is nagyon jók.
(#) highand válasza Steven19 hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Nagyon szívesen. Örülök, hogy tudtam olyat mondani, ami bevált nálad.
(#) Zupp87 válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
A másik IC kimenetén szerintem továbbra is nyomni fogja magából kifelé a váltakozó voltokat, viszont abban az IC-ben, amelyikben bekapcsolt a védelem, nem kapnak tovább vezérlést a végFETek, szinte lezárt állapotba kerülnek, emiatt a hangfal másik vezetéke mintha a levegőben lógna. Ezért fog elhallgatni az erősítő. Azonban ha az egyik fet zárlatos lesz, akkor ott nulla vezérlés esetén megjelenik a "féltáp" a kimeneten, pontosabban a +40 vagy a -40 tápfesz (a feszültség csak példa). Zenei jelre a kimeneti feszültség (elméleti teljes kivezérlésnél. gyakorlatilag ez nem igaz) 0 és 80V között fog táncolni a kimenet. Ha a hangszóród kinyiffanása előtt még gyorsan be tudsz kötni egy nagy kicsatolókondit, akkor megmenthető a buli, mehet tovább fele akkora lendülettel, mint azelőtt
(#) gb197 válasza Zupp87 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Ezekben a tipikus hídkapcsolásokban egyik ic a másik kimenetéről él, tehát ha lekapcsol az egyik akkor a másik is, szerintem...
(#) Zupp87 válasza gb197 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Az egyik IC rövidzázát nem gondoltam át teljesen.. az nem olyan egyszerű.. De igazad van.. az egyik a másik kimenetéről él, az egyiknek a másik adja a referenciát. A lényeg, hogy ha az egyik leold, akkor csend lesz.
Következő: »»   111 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem