Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   52 / 370
(#) berkigyuri válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Köszike
Sajna csak 1 pár van de akor ez csak 80-90W pedig már kezdtem megörülni.
Jó éjt.
(#) berkigyuri válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Hali.
Jó,hogy visszanéztem..
Ezt a felületi dolgot most nem értem, nem mindegy hogyan forgatom össze őket ?
(#) berkigyuri válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Háá.Tényleg van egy piros rombusz, benne valami cirill betü.
Köszi a figyelmeztetést.
(#) ronika2007 hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
helló mindenkinek problémám az lenne,hogy van egy kétoszlopos transzformátorom,150w-os tökéletes volt,lebontottam 24v-os részt megtekertem ujra2*28v-ra összerakom és melegszik erősen viszabontottam a tekerést csak a 230-as rész maradt akkor is melegszik milehet az oka összekevertem a tekercsek kivezetéseit ha tudtok rajzal segitsetek
(#) ronika2007 hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
a tekercseket mindenkép a felét az egyikre felét a mésikra kell tekerni? Ugy lehet ,hogy egyik tekercs primer másik tekercs szekunder?
(#) Doncso válasza ronika2007 hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Bocs de nem nagyon lehet kivenni miről beszélsz,

Idézet:
„,lebontottam 24v-os részt megtekertem ujra2*28v-ra összerakom és melegszik erősen viszabontottam a tekerést csak a 230-as rész maradt akkor is melegszik milehet az oka összekevertem a tekercsek kivezetéseit ha tudtok rajzal segitsetek”


Ezt így egybe nem nagyon lehet érteni, azt hogy összekeverted, most kérdezed vagy mondod?

Idézet:
„ha tudtok rajzal segitsetek”


Milyen rajzal? Egy móricka rajz jó lesz?

Idézet:
„a tekercseket mindenkép a felét az egyikre felét a mésikra kell tekerni? Ugy lehet ,hogy egyik tekercs primer másik tekercs szekunder?”


Na de ez aztán már végképp

Elmondom mit tennék.
Fognám a trafómat, szépen megnézegetném mennyi szál vezeték tartozik a primer tekercshez, ha kettő , akkor egyértelmű, ha három, akkor már méricskélnék ohm mérővel, ha négy akkor meg pláne, ugyan is lehet hogy te a 110V-os tekercsre kötötted a 230-at.
(#) ronika2007 hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
bocsi ha nem értetted de siettem
na
kétoszlopos a trafó:a 230-as tekercs fele az egyik oszlopon fele a másik oszlopon oksa.az 4-szál lehet a tekercs kivezetéseit kavartam össze
ezért melegszik?Énekem erről kéne egy leirás vagy egy rajz ,hogy a tekercsek mejik kivezetését kössem közösre és a tekercsek iránya merre legyen.
(#) Doncso válasza ronika2007 hozzászólására (») Aug 12, 2009 / 1
 
Figyelj rám, ne siess sehová, ez egy fórum, itt nyugodtan, ÉRTHETŐEN és helyesen illene leírnod amit szeretnél, ugyan is elég kevés az olyan ember aki bogarászni fogja, hogy mit akarsz.

Na, igazából amit sikerült megértenem az az, hogy a primer tekercseden van 4 szál? Ezeket keverhetted össze, jól értem? A kép sajnos túl kicsi hogy lássak valamit belőle. Egy trafóval ne nagyon kapkodj, mert még a végén ketté csattan aztán leshetsz, na jó nem, de azért óvatosan, mivel hálózati ezköz. Agyon is vághat! Éppen ezért ésszel nyúlkálj hozzá, vagy ha teljesen tanácstalan vagy akkor inkább hagyd, de megpróbálok segíteni.
Ha jól értettem, 4 kivezetés van a primer tekercsen, méregesd végig ohm mérővel, elvileg találni fogsz 2-2 vezetéket amelyek között mérni lehet ellenállást, ezek 2 tekercset alkotnak, ezeket kellene sorosan kötni, és a két legszélső vezetéket megmérni, elvileg ekkor ugye kétszer akkora ellenállást kellene mérned mint előtte, ha így van , akkor próbáld meg a hálózatra kötni. Ha nem találsz 2 külön , egymástól független tekercset akkor más lesz a megoldás. Ez persze akkor él, ha egyáltalán tudod melyik a primer és melyik a szekunder tekercs.
(#) ronika2007 hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
na: eddig meg voltam a kép az csak ilusztráció,hogy ijen trafóm van .Ez úgy van megoldva .hogy a 230v-os tekercs fele a bal oszlopon van feltekerve a másik fele a jobb oldali oszlopon az lenne a kérdésem hogy a két tekercs hogy csatlakozik" a két kezdet"avagy a "két vég"vagy az egyik vége a másik kezdetével?Ezen vagyok megakadva
nem azon hogy mejik az egy pár tekercs!És a menetek iránya megegyezike a két oszlopon vagy ellentétes?
(#) ronika2007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Helló igen igy kötöttem nem tudom mi lehet a baj. igy is melegszik
(#) ronika2007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Oké megpróbálom holnap hátha jó lesz Köszi ha újra kell tekerni ugyanaz a kiszámitás mint a z E magos trafóknál,
?
(#) ronika2007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
ook köszi a segitséget
(#) mark.budai hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok! Van egy trafóm, amit meg szertnék tekerni 230/30V, 4-500mA-esre. A trafó 9,3V körül adott 1A-t. Tehát elbírná azt a 30V/400mA-et terhelést? Csak 1-2mp-ig lenne 400mA-es áramfelvétel, utána 300mA-re leesne, de lehet, hogy még lejjebb. A trafó 4,48cm2-s. Remélem jól mérem, a lemezek ahogy egymás mellett vannak, azt a szélességét, és a vas középső részének a szélességét.
Van olyan program, aminek megadom, hogy hány cm2-s a trafó, és hány T-val gerjesztem, és ebből számítja ki a menetszámokat, és a huzalátmérőt?
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Köszi, de ez nekem is meg van, és a program mondja meg, hogy mekkora legyen a vas. Így ez nem jó hozzá. Nekem olyan kellene, amiben megadom a keresztmetszetet, meg a feszültségeket, és abból számol a progi.
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Tényleg . Eggyig mindig 0-n hagytam, azért a program számolta.
Köszi!

Szerk.: 1831 menet, te Atyaúristen!!! Nem lenne gond feltekerni, de számolni. Azt hiszem, hogy hagyom az eredeti primert...
(#) mark.budai hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Na, a szekundert letekertem, 99 menet volt az a kb 10V. Tehát akkor számolhatok 10menet/V-al, tehát 300menet kell a 30V-nak?
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Én is arra gondoltam. a felénél egy kicsit vékonyabbal. Még ma kész kell lennie, holnap had szóljon!
(#) mex válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Azért nem ártana az áramra is méretezni a huzalkeresztmetszetet. Ilyen kis trafónál el lehet menni 3-3.5A/mm^2 ig, és ezután utánaszámolni, hogy elfér-e az adott csévén....
(#) berkigyuri hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Üdv.
Félkész csöves erősítőhöz szeretnék beszerezni: SE-150b jelzéssel ellátott (hiperszil anyagú tekercselt szalagmag) transzformátort.
Sajnos nem találtam róla semmi mérettani adatot.
Ha van valakinek róla infója ,legyen kedves írja meg.
Köszönöm.
(#) CHZ válasza berkigyuri hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
(#) berkigyuri válasza CHZ hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Nagyon király .
Köszönöm.
(#) VIM válasza berkigyuri hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szia!
Ha már beolvastam, csak el küldöm, ez a kőnyomatos.
VIM
(#) berkigyuri válasza VIM hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Köszike neked is.
(#) VIM válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szervusz, üdvözöllek!

Nekem is avitt egy kicsit, de remélem olvasható lesz. A 76-os RT évkönyvből van nekem is kifénymásolva, hogy ne rongálódjon a használhatatlanságig. Amúgy már "saláta volna hangyákkal" a menü.
Üdv.:VIM
(#) tasligep hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
Valaki tud abban segíteni hogy van e olyan szakrajz amiből össze tudok állítani egy 220V/16,5V 30Va transzformátort?Esetleg hogy mik kellenek hozzá?
Ja és még valami.Ha van egy 28,5V-os adapterem akkor ellenállással tudok csinálni belőle 16,5V-os feszkót?Ha igen mekkora kellene hozzá?Segítséget előre is köszönöm!
(#) berkigyuri válasza tasligep hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
ÜDV.
ITT találsz egész egyszerű trafóméretező progit.
Az adaptered kapcsiüzemű? Vagy sima trafó?
(#) tasligep válasza berkigyuri hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Sima trafó!
(#) berkigyuri válasza tasligep hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Akkor tényleg az a legegyszerűbb amit simpi ajánlott
(#) tasligep válasza berkigyuri hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Hát igen de azon gondolkozok hogy mire megveszem ezeket az alkatrészeket hogy csináljak egy trafót magamnak és meg is csinálom de nem biztos hogy pont akkora akkor ugyan ott vagyok mintha bemegyek a boltba.Nem?1500ft-ért lehet venni 16,5V-os 20vVa.A 30-as az vagy 2000.És miért könnyebb a trafó készítés mint az ellenállás beiktatás?Nem értek hozzá azért kérdezem.Az ellenállás csak 1 kis alkatrész és beforrasztom a 28,5V-os oldalra és kész.Nem?
(#) tasligep válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Egy riasztóhoz kellene!
Következő: »»   52 / 370
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem