Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keverőpult építése, javítása
Lapozás: OK   3 / 78
(#) damatic válasza Takee hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
Nem muszály tolópoti, azt csak azért szokták, mert:
-áttekinthetőbb
-gyorsabban le lehet rántani
-szebben lehet kiúsztatni vele

Tudom, hogy ha nincs egy jó munkásembőr Árpádod, aki felsőmaróval megcsinálja a nútokat, akkor kín szenvedés - nem kell, bőven jó a forgó poti is. A kisebb otthonra szánt Behringereken is az van.

Ha te vagy a dobos, akkor 1: beszóltam, 2: nehéz dolgod lesz, mert vagy játszol, vagy korrigálsz a beállításokon.

Amúgy nekünk abszolút nem kellett kihangosítani a dobot próbához, elég nagyot szólt. Akkor voltunk bajban, amikor fel akartunk venni, hogy visszahallgassuk.

A gitárokra meg tökéletes az a kapcs, sőt bőven jó. Nem értem, miért kell oda egynél több tranyó, de mindegy. Úgy látom, a 47k-s az egy trimmerpoti, ha oda nem trimmert raksz, hanem rendeset, akkor megvan a gain is.
(#) Takee válasza damatic hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
nem muszály a hangosítás de jó ha van a dobon is...
úgysem fogom használni
köszi a válaszokat meg mindent, de még egy kérdésem lenne (biztos lesz még több is..)
Ez a végerősítő szerinted jó lesz? 240W-os!:yes:
(#) damatic válasza Takee hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
Még életemben nem láttam, de ismerősek a BD tranyók a végén, azok teljesen szokványosak.

Van ehhez leírásod is, vagy csak a rajz?
Mert ha nincs, akkor nem tudod, hogy mire kell vigyáznod, de ha van leírás, akkor nem akarom feleslegesen leírni.
(#) szabi83 válasza damatic hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
köszi, mindent kinyomtatam (lassan el fogy az 500 ív es tescos fénymáspaper, amit csak az elektronikai elméletekre használok + doksikhoz):yes::yes: Köszi!

egy dologban nem látok tisztán.->
fader? mi konkrétan?
(nem lesz az enyémben, de azért ne maradjon ki a tudástár(am)ból :yes::yes ..lehet, hogy a kapcs.rajzok alapján amit eddig láttam/néztem kilogikáztam, de nem vagyok abban olyan holt biztos.
szerintem olyan mint a balance, csak nem a stereo, két ch (1b+1j) között használadnó, hanem két stereo, négy ch (2b+2j) között.
?

köszi!
(#) szabi83 válasza Takee hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
Idézet:
„Ez a végerősítő szerinted jó lesz? 240W-os!”

bár nem tőlem kérdezted, de mit hajtasz (majd) vele ?
meg 4 ohmos (csak)
nem jobban jössz ki, ha 2 db tda7294 ic-t hídba építesz, ebből 2-t hogy stereo legyen(tdaval mintha olcsóbb lenne szerintem, csak 5let)
attól is függ mit kötsz rá, ezt meg te tudod.
üdv:yes:
(#) damatic válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
Állatbolti szlogen: A legkisebb is számít - tacskó.

Minden tolópoti fader. Ez az english neve.

Fade in: beúsztat
Fade out: kiúsztat

A crossfader az, ami 2-2 csatorna között végzi az átúsztatást (disco - avagy produkciós keverőkben)

CH1L+R - CH2L+R

Asszem te is vhogy így írtad.

A sokcsatornás DJ keverőknél még van olyan, hogy assign. Ez a crossfader két végénél helyezkedik el, és azt lehet vele kapcsolni, hogy ha odahúzod a crossfadert, akkor azon az oldalon melyik csatorna szólaljon meg.
(#) szabi83 válasza damatic hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
végre ez is oxi KÖSZI!

viszont fader akkor lesz az enyémbe is, csak crossfader nem lesz :yes::yes::yes:
angolt tanulgatok magamtól, de ilyen mélységben nem (sajnos).
(#) damatic válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
Nyugi, én is csak ugatom, de a nickedből következtetve van 10 év előnyöd, használd ki, érdemes!

Még egy tanács: A zenei érzéket és a biciklizést nem lehet elfelejteni, de az elektronikát igen. Ezért, ha egyszer komolyan beleásod magad, akkor ne hagyd abba, mert akkor sokat vesztessz.
(#) szabi83 válasza damatic hozzászólására (») Nov 29, 2005 /
 
Idézet:
„10 év előnyöd van”

én 22, akkor te 32, ha jól számoltam .
nem hagyom abba!
(#) mspike válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
Wov, jól elszált a téma, mehettem vissza 3 oldalt... Nem semmi, nem gondoltam ennyi hangmérnök és zenész gyült itt össze, egy megjegyzés... szentem aki építeni akar, az nem azért akar építeni mert úgy érzi olcsóbban vagy kevesebb melóból megússza, szerintem azért akar valaki építeni mert így tudni fogja hogy mire lehet használni a potikat, és tudni fogja mit hova lehet dugni... stb. meg persze az is előny, hogy mindenki maga alá tervez... vagyis mindenkinek a saját pult esik kézre Szentem. Szóval tiszta értelmetlen x időként ellőni, hogy olcsóbb lenne ha vennéd... Build ur own! Csak így tovább imádom ezt a bandát ! Egyébbbként ha már így szeretek mindenkit, elmondom érdemes végig olvasni ezt a topot mielőtt bárki épít egy pultot, tanulságos szerintem én is egész kedvet kaptam a dologhoz...
(#) damatic válasza mspike hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
A többiek nevében köszönöm, megmondom őszintén, hogy sokáig csak olvasgattam a totyikot, aztán csak nem bírtam, hogy ne osszam egy kicsit az okosságot

De az a baj, hogy vagy tíz éve csináltam utoljára kapcsolást, iszonyat kiestem a gyakorlatból.
(#) Takee válasza damatic hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
Én megpróbálom összegyűjteni a dolgokat egyhelyre. Vegyük sorjába:
Keverő
Előerősítő
Kivezérlésjelző
és egy hangszín
(#) szabi83 válasza Takee hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
(#) Takee válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
tetszi ez a keverő
szerintem a kivezérlésjelző az meg tökmindegy vagy nem?
(#) Takee válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
őő! valkai lenne olyan kedves és készítene nekem egy nyákrajzot ehhez a az előerősítőhöz?
(#) szabi83 válasza Takee hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
mind 1 a vu meter csak beraktam

2 db ilyen mic preamphoz már vettem én alkatrészt, csinálok rajzikát lehet és felteszem de nem 100%-k.

üdv :yes:
(#) dcenter válasza mspike hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
Tényleg jó, h. mindenkinek tetszik a topic (nekem meg tisztára örül a fejem,h. én nyitottam :jump.

Holnap végre megjönnek a potik (igen..igen, tudom, h. már ígérgetem 1 hete,de sajna nem rajtam múlik) és akkor én neki is állok (most meg nekiállok és áttervezem az egészet, elejétől végéig:type.

(Mondjuk..ez gondolom senkit nem érdekelt,de azért megtette egy kis projekt-állapot elemzésnek .)
(#) Takee válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
szabi83 köszi előre is:yes:
dcenter igen jó a topic:yes:
(#) Takee válasza dcenter hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
azér elég sok pénzbe fog ez nekem belejönni... de nembaj én akkoris megcsinálom:yes:
(#) dcenter válasza Takee hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
Nekem ilyen a költségvetésem:

előerősítők - 100Ft

hangszínszabályzók
(potikkal) - 1500Ft (ebben benne van a 6db stereo poti)
(egy másik megoldással(...)) -700Ft

tolópotik - 1400Ft

összegző erősítő - 200Ft


doboz - egy masszív fém sütis doboz

kapcsolók, forgatógombok, festékek, ledek és minden egyéb - 1000Ft


összesen (egyéb esetlegesen kimaradt tételekkel): 5000 Ft

Sztem ez viszonylag korrekt ár, ha nem lesz belőle a végén zajgenerátor, de remélem a fentebb leírtakat betartva sikerül minden brummforrást kiküszöbölnöm.
(#) dcenter válasza dcenter hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
Jajj, majdnem elfelejtettem :
Remélem mindenki észrevette,h. a már többször belinkelt keverőrajzhoz ugyanazon az oldalon leírás is tartozik.

Mert ha nem, akkor itt a link.
(#) szabi83 válasza Takee hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
mic preamp. kapcs r.
mic nyák
mic nyák 2

mic nyákot tükrözve kell kinyomtatni!
kapcsrajz alapján el lehet igazodni!? /remélem:yes:! /

szakik véleményét kérdem vmi bibi ?
üdv:yes:
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
IE-vel 403

[link=http://szabi83.xw.hu/mic.html]Mic (JÓ)[/link]

(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
na ne már

mic
(#) szabi83 válasza dcenter hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
amit én építek annak semmi köze amit te akkarsz építeni , így az a leirás se jó :no:.

a másik:
Idézet:
„hangszínszabályzók
(potikkal) - 1500Ft (ebben benne van a 6db stereo poti)
(egy másik megoldással(...)) -700Ft

tolópotik - 1400Ft

a potik milyenek és mennyit és hol veszed ilyen olcsón ???
nálunk 750 ft stereo olyan 8 cm es.
hozzá gomb 250 ft :no:

üdv :yes:
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 30, 2005 /
 
750 ft os az toló.
(#) 021 válasza dcenter hozzászólására (») Dec 1, 2005 /
 
Szia!

Nem tudom, hol jársz a keverővel, de szerintem a trimmereket hagyd ki, mert ezzel csak a zajt növeled. Én is építettem már rengeteg keverőt, a zaj nagyon zavaró, főleg nagy hagerő esetén (pl házibuli stb). Cross-fadert akarsz beletenni?
(#) 021 válasza Placi84 hozzászólására (») Dec 1, 2005 /
 
Szia!

Nem tudom, hol jársz a keverővel, de szerintem a trimmereket hagyd ki, mert ezzel csak a zajt növeled. Én is építettem már rengeteg keverőt, a zaj nagyon zavaró, főleg nagy hagerő esetén (pl házibuli stb). Cross-fadert akarsz beletenni?
(#) 021 válasza Placi84 hozzászólására (») Dec 1, 2005 /
 
Szia!

Nem tudom, hol jársz a keverővel, de szerintem a trimmereket hagyd ki, mert ezzel csak a zajt növeled. Én is építettem már rengeteg keverőt, a zaj nagyon zavaró, főleg nagy hagerő esetén (pl házibuli stb). Cross-fadert akarsz beletenni?
Következő: »»   3 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem