Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   558 / 1318
(#) lidi válasza histu1985 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Kösd rá egy PC -re, és próbálj egy szöveget elküldeni. Terminál emulátorban nézd hogy sikeres-e a küldés. Ha ez működik akkor tovább lehet lépni.
(#) szilva válasza histu1985 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Próbáld meg az adott lábat direkt I/O-ként írni, mondjuk billegtetni és azt nézd szkóppal. Ha úgy működik a láb, akkor nincs hardveres gond. A C-s USART-os hívásokhoz nem sokat tudok hozzászólni, mert nem ismerem őket, hogy van-e valami trükkje a használatuknak.
(#) histu1985 válasza lidi hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Szia lidi

Szkóppal nézem hogy jön-e ki adat a lábon és semmi adatmozgás nincs. Ebből következik hogy a terminál se mutatna semmit.

szilva

Ahogy ajánlottad megnézem kimenetként is hátha történik vmi.

Az is segítség lenne ha küldenétek egy c-s kódot ami kiküld vmilyen adatot a soros porton és tutira működik. Ez a teszt csak akkor lehet sikeres ha minimálisan kell átírni ahhoz hogy menjen, tehát jó lenne ha a kód nem tartalmazna egyéb kódot.

Továbbra is köszi a segítséget.
(#) elektroláma hozzászólása Aug 28, 2009 /
 
PIC32-nél ha 80MHz-es, akkor milyen sebességgel megy egy portról beolvasás, és másik portra kiküldés?
Uúgy kell számolni, mint a 8biteseket?
(#) gulasoft válasza kissi hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Hát nálam a cnc-nek a kordinátái fognak jönni a pc felől, és én ezért is válastottam a c-t mert abban vannak konverziós függvények, de az atoi most így hasból nem ascii to integer? Mert ha az akkor az ide nem jó.
(#) gulasoft válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Én láttam olyan hőlégfújó hegyet amin négyszögben voltak rések, és így csak a forrasztási pontokat melegítette nem az ic-t. Ha nem a célnak megfelelő szerszámot használod, akkor annak csak gányolás a vége. Én is tudom, mert nekem sem volt ilyen cuccom, túl sok az ára egy egy darb miatt nem éri meg venni, de 25.000ft-os kár esetén talán megérheti.

(Csináljunk egy kölcsönzőt ahol ilyen speckó cuccokat lehet kölcsönözni, és azok kölcsönözhetik kedvezményesen vagy valami minimum pénzél (a teljes összeg letétbehelyezése után) akik adtak be pénzt a beszerzésbe, a többiek meg hát nem annyira kedvezményesen, és így mindenki eldöntheti van e ilyesmire szüksége. Én pl. egy ilyen kiforrasztóba adnék be pénzt)
(#) gulasoft válasza menyus hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Az nem járható, hogy csak ezt a konverzióz megcsinálja valaki c-ben, ás az asm forrást bevágja a kódjába?
(#) lidi válasza histu1985 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Itt egy doksi, ebben van C18 -ra példa usart használatára. Bővebben: Link

De itt is vannak példaprogramok: Bővebben: Link
(#) gulasoft válasza lidi hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Érdekes a c30-as fordítóban van példa de ott nem USART-nak hívja hanem UART-nak, Van a kettő között különbség? Ahogy elnéztem nincs, a pic24-hez meg kifejezetten chm van, aminek nagyon örülök. A c18 nincs most fent ezen a gépen de ott nincs a docs könyvtárban ilyen?
(#) gulasoft válasza lidi hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Megnéztem a másik gépen azon fent van a c18 is, az MCC18\doc könyvtárban a MPLAB-C18-Libraries_51297f.pdf-ben nagyon részletes USART leírás van.
(#) Hp41C válasza histu1985 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Szia!

Nézd meg az adatlapot, az (E)USART adásnál leírják hogy az Rx, Tx lábakat bemenetnek vagy kimenetnek kell beállítani.

18F2620: Rx bemenet, Tx bemenet ,
18F252: Rx bemenet, Tx kimenet.

Nem írtad meg a kontroller típusát, de a TRISC = 0b10000111; csak a Rx -e állítja bemenetre.

Szia.
(#) googa hozzászólása Aug 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Csatoltam egy állítólagos assembly-t. Nekem egy kicsit idegen benne néhány dolog. Meg tudnátok mondani, hogy ez miféle assembly és hol találok hozzá súgót?!
Köszi!

goo

inkabb.doc
    
(#) lidi válasza googa hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
A fejlécben írja hogy: Controller ST7036
Tehát ez nem pic re készült asm. Hogy assemblert hol találsz hozzá az jó kérdés, azt sajnos nem tudom.
(#) kisszee válasza googa hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Ez egy kódrészlet az EA DOGM kijelző kezelésére ST3076 kontroller segítségével. (Ha jól értelmezem)

Biztos, hogy ezzel szeretnéd kínozni magad?
(#) vilmosd válasza googa hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Hali
Valoszinu 8051
(#) googa válasza kisszee hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Hát, a kijelző már megvan. Próbálnám elindítani a napokban, és ezt az egy példát hozzák a honlapon. Gondoltam ebből majd elindulok.
Végülis SPI-n kommunikál, menni fog szerintem, csak próbáltam előbb megfejteni, hogy ezzel mit akarnak, vagy legalább azt, hogy Ők, hogy csinálják.
Szerencsére a datasheet-ben leírják, hogy milyen sorrendben és mit kellene megmondani a DOG-nak, de jó lett volna összehasonlítani ezzel is. Talán megérteném a lényegét.

Miért mondjátok, hogy önkínzás? Köszi!
(#) googa válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Biztos, hogy 8051 Köszi! Már nézem az utasításkészletet.
(#) kisszee válasza googa hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Csak én mondtam, szubjektív volt, múltkorokban még PIC -el akartad megvalósítani ezt az LCD kezelést, ezért csodálkoztam csak.
(#) googa válasza kisszee hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Az lesz, PIC-el lesz megvalósítva. Csak ez a példa 8051-re szól, ebből fejteném át PIC-re. Most ezen vagyok.

Most egy hülye kérdés jön: Ugye nem az van, hogy magába az LCD vezérlőbe is nekem kell megírnom a programot és azt valamilyen módon beletölteni? Mert akkor még ahhoz is külön eszköz kellene, én meg kikapnék a partneremtől...

Pl. itt van ez a rész:

DISPINIT:
CLR DRES ; Display Reset
NOP
SETB DRES

A kódban meg előtte semmi nyoma a DRES-nek?! Nem értem egyelőre.
(#) trudnai válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Idézet:
„Érdekes a c30-as fordítóban van példa de ott nem USART-nak hívja hanem UART-nak, Van a kettő között különbség?”


UART-ban nincs, USART-ban van synchron serial mod is...
(#) kissi válasza szilva hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Ez is jó módszer lehet, de itt is bináris bemeneti adatra van szükség!

Steve
(#) vilmosd válasza googa hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Hali
Idézet:
„A kódban meg előtte semmi nyoma a DRES-nek”



Ott van az :
  1. ;------------------------------------------------------------------------------
  2. ; Port Definitionen
  3. ;------------------------------------------------------------------------------
  4.  
  5. DPORT   .EQU    P2      ; Displayport f�r Daten
  6. RW      .EQU    P3.2    ; Display: Read / Write
  7. RS      .EQU    P3.3    ; Display: Register Select
  8. E1      .EQU    P3.4    ; Display: Enable 1
  9. DRES    .EQU    P3.5    ; Display: Reset
  10.  
  11. LB1     .EQU    P3.7    ; Displaytyp L”tbr�cke 1
  12. LB2     .EQU    P3.6    ; Displaytyp L”tbr�cke 2

A P3.5 kimenet

Szerintem nem egy nagy wasistdas atirni PIC-re ezt a programot.
A fv-eket siman at lehet irni, legfeljebb a fo programot kell egy kicsit atalakitani. Amugy azt irja az adatlapban hogy nagyon hasonlo a kezelese a HD44780 LCD vezerlohoz.
Udv Vili
(#) googa válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Most néztem nagyokat, hogy ezt honnan szedted elő, mert amit én csatoltam, abban ez nem található meg. De felmentem az Electronic Assembly oldalára és ott megvan ez a kódrészlet is, bár az karakteres kijelzőkre vonatkozik.
Köszönöm, mindenképpen átbogarászom!

Egyébként az oldaluk és a dokumentációik nagyon silányak...
(#) szilva válasza kissi hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Ha már számolni kell valamit, én mindenképpen binárisan tenném. Főleg, ha egészekkel megoldható.
(#) vilmosd válasza googa hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Bocs. En a Te altalad csatolt ASM-bol szedtem ki.
Amugy az adatlapja szerintem jo. Tetszik ez a display. Sokoldalubb mint az eredeti hitachi proci.

Udv Vili

st7036.pdf
    
(#) watt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Idézet:
„Egyébként meg hőfokszabályzós hőlégfúvót használok, csak annyira állítom be amennyire épp szükséges a kiforrasztáshoz.”

Akkor biztosan nem a hőlégfúvótól volt. Most elégedett vagy a válasszal?
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Ezt írom le az oldalamon egy excel táblában... Ez már egy komplett osztás, ettől egyszerűbb amit a többiek javasoltak.
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Ez még csak egy szorzás, az osztás bonyolultabb. Viszont konstansokkal történő osztás visszavezethető a reciprokkal való szorzásra, ami pedig azért viszonylag egyszerűen megírható, még assemblyben is. Ráadásul olyan esetekben, ahol a konstans ilyen, mint itt is, a módszer tovább egyszerűsíthető, itt pl. a ciklusban kétszer shiftelés feleslegessé teszi az osztó reciprokának eltárolását és a bitjeinek a nézegetését.

Az jó még az ilyen bittologatós szorzásos dolgokban, hogy jól behatárolható a maximális futásidő. A ciklus ugyanis mindig annyiszor kell, hogy végrehajtódjon, ahány bites a szorzó. Megnéztem az exceleket, szép munka!
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Tényleg csak szorzás, első ránézésre nem láttam! Valóban ez is jó lehet a feladatra, és a fix osztó tényleg egyszerűsiti a feladatot.
(#) zsoltee0001 válasza watt hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Köszi az iróniát, fölfogtam, majd legközelebb jobban vigyázok.
Meg csinálok egy spéci fúvókét, de ez már tényleg nem ebbe a topicba tartozik.
üdv
Következő: »»   558 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem