Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamera -> uC
Lapozás: OK   2 / 3
(#) bbb válasza pici hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Nem tudom mennyire reklám, de a hobbyrendeles.hu oldalon találsz hasonló kamerát.
(#) borvendeg hozzászólása Aug 30, 2009 /
 

Hello!
Elkezdtem utánajárni ennek a sony ericson kamera dolognak rátaláltam a neten egy projektre. Az én szerény angoltudásommal és egy netes fordító segítségével megpróbáltam meg érteni. Legyen szíves nézze meg valaki aki tud angolul hogy jól értem eDe ha jól értem akkor a PC-re köti a kamerát com portra. De az sötét folt számomra, hogy a PC-n milyen programra van szükség hozzá. Előre is köszi a segítséget

link:
http://www.mikrocontroller.com/eng/webcam.php
(#) Stadi válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Nem, a kamerát egy AVR mikrokontrolleres kártyára köti, amibe bele van dugva egy ISA hálózati kártya. Így tudja nézni a kamera képét PC-n (ha jól látom, leginkább Linuxon).
(#) borvendeg válasza Stadi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Hát höszi. De akkor ezzel az oldallal sem jutottam közelebb a megoldáshoz. Valahogyan ki kéne deríteni hogy ez a cam hogyan komunikál.
(#) pici hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
Szia
Van jobb oldal is
Meg itt is
Én dolgoztam ilyen kamerákkal, van még jópár (MCA25/MCA30)
Sima soros COM porton is megoldható, de akkor akkor nem a szabvány 460K bauddal, hanem 115K-val kell hajtani.
De inkább AVR-el érdemes megpiszkálni, és akkor nem kell hozzá 20 kg PC meg 15 kg monitor
Gyakorlatban minden érthetőbb, mint olvasgatni a sorokat.
(#) borvendeg válasza pici hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Hello!
Az első oldalt megtaláltam én is
de itt sem tiszta számomra, hogy a PC-n milyen software van hogy a képet megjelenítse. Igazából nekem jó lenne PC-n is. Ezzel is maximálisan megelégednék(egy időre).Ezt egy robotra szeretném ráépíteni.
Nagyon érdekelne hogy te hogyan csináltad. Esetleg ha nem nagy probléma akkor mondj el légyszíves minél többet.
Én sajna csak PIC-ekkel foglalkoztam eddig és nem hiszem hogy most tudnék váltani.
Ha van több kamerád én szívesen megvennék egyet ha megvalósítható vele a kép küldése a robotból.
(#) Stadi válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Abban a fórumban, amit pici linkelt, van egy forráskód (MCA025_Source.zip). Gyanítom, hogy azé a programé lehet, amiről a screenshotok vannak csatolva. Ezt Delphivel jó esetben le tudod fordítani és használhatod saját céljaidra.

pici, az MCA-25 és MCA-30 vezérlés szempontjából megegyezik?
(#) pici válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
MCA25-MCA30 kompatibilisek.
PC-n saját progi fut. Mindenki magán írta meg.
Robotról hogy kerül a épbe? "tyúkbélen"?
Mert ha RF-en, akkor ahhoz lehet lassú az RF
(#) borvendeg válasza pici hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Hello!
A robotról valami böszme rádió adó vevővel szeretném a gépbe juttatni.
Azt hogyan érted hogy a PC-n saját program fut mindenki magán írta meg? Sajna nem tudok gépet programozni még sosem csináltam ilyet.Esetleg ha neked van hozzá progid oda tudnád adni?(Tudom hogy nagy kérés mert sok munkád lehet vele de sajna a gép programozásról füstöm sincs a PIC-et is most tanulom)
Arra még nem válaszoltál hogy van e eladó cam-od
(#) borvendeg válasza Stadi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Ha jól veszem ki a program csak linuxon fut...De javíts ki ha tévedek. de nem igazán értem mit kéne vele csinálnom sajna mint az előbb írtam nem tudom mi az a delphi...
(#) pici válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Eladó camra ügyben keress meg püben
Kész progim nincs, mert nem PC-re kötöttem rá... azaz csak néhány teszt erejéig.
De azt a kezdetleges progit megette az enyészet.
De a linkelt oldalakon van kész progi, talán az első fórumban van linkelve, de lehet be kell jelentkezni, hogy eltölthesd.
Ellenben ha nem tudsz programozni, akkor nem sokat tudsz majd kezdeni az egésszel.
(#) borvendeg válasza pici hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
PC-t nem tudok programozni és sajnos ehhez segítségem sincs ezért kellene kész program a PC-re A PIC programozást tanulgatom és ahhoz első osztályú segítségen van. De PIC-el sajna nem tudok megjeleníteni képet mert az túl lassú ehhez. Ezért tetszik ez a projekt amit itt linkeltél.
A linket sajna nem találom.
(#) Stadi válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Nem, a Delphi Windows alatti fejlesztőeszköz. De ha nem tudsz PC-t progizni, akkor vagy keress vkit, aki tud, vagy tudom javasolni egy IP kamera rákötését egy wireless routerre és ezt az egészet ráberhelni a robotra. Wireless IP kamera esetén a router beépítését meg lehet spórolni. Sajnos az IP kamerák nem olcsóak, de ha nincs ingyen PC-re fejlesztő ismerős, akkor már lehet, hogy nem is olyan drágák.
(#) pici válasza Stadi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Igazából a fejlesztés nagyságrendekkel többe kerül, mint egy IP kamera+router
De én most a helokopteremre szerelek kamerát.
Nem ilyet, hanem sima PAL kamera ami 2.4 hz-n ad jelet.
Ehhez vettem egy GPS PNA készüléket, ami mint tolatókamera jelet veszi és jeleníti meg. 30m-ig korrekt a vétel.
(#) borvendeg válasza pici hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Sikerült leszednem a programot szerintem te ezt mondtad hogy töltsem le. Be kellett jelentkezni de megoldottam.Ezzel elvileg csak rákötöm a gépre és látom amit a cam lát?
Azt tudom hogy a fejlesdztés drágább és bonyolultabb de én mazoista vagyok és magam szeretném megvalósítani.

névtelen.JPG
    
(#) Stadi válasza pici hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Na, az a PNA se lehetett olcsó...

Egyébként tényleg sokba van a fejlesztés ahhoz képest, hogy a Wireless IP kamerát kiveszem a dobozból és már lehet is nézni a képét PC-n. Sőt, neten keresztül akár a világ másik feléről is.

Nyilván helikopternél nagyon számít a súly, így a gyári megoldások is max. nagyon lecsupaszítva alkalmazhatók. Remélem, teszel majd fel képeket az elkészült gépről, esetleg a "Ki, mit épített" topikba.
(#) Stadi válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Nem. Ahol letöltötted, fölötte vannak screenshotok. Ott meg is van számozva, melyik gombokat kell nyomogatni. A program tulképp egy soros terminál, kiegészítve azzal, hogy a bejövő adatokat el lehet menteni JPG-ben. Már amennyit megállapítottam a képek alapján, mivel egy kukkot sem értek lengyelül.
(#) borvendeg válasza Stadi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Azt a programot töltöttem le ami ott a fórumban is ki van fényképezve tettem is fel képet.
(#) Stadi válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Én meg azt a képet néztem, amit csatoltál. Olvasd el még1x amit írtam. Ott van a fórumban képen!, hogy hogyan kell használni.
(#) borvendeg válasza Stadi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
De akkor ha megvaeszem a camot és rákötöm a gépre ezzel a progival tudom használni?
ez nagyon tetszik
(#) borvendeg hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
Megint én vagyok egyre közelebb érzem a célt
Szóval aban kérnék segítséget hogy itt a programban amit letöltöttem 19600baud-ot kell átviteli sebességnek beállítani(a linkelt fórumon a képeken a második lépésként van jelölve) szóval itt baud van megadva de ha rádió adó vevőt akarok venni ott kbs-ben van megadva az átviterli sebesség. A két mértékegység közötti összefüggést legyen szíves mondja meg nekem valaki.
Wikipádián találtam egy leíréást de számomra eléág zavaros.
(#) pucuka válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Üdv!
Bizony, elég zavaros ez is, de ebben a szakmában nem ez az egyetlen dolog.
A Baud eredetileg jelsebességet jelentett még a Morse jeleknél. Már az is kérdés, hogy mi az a jel, egy impulzus, (bit) vagy egy db. morse kód (~ Bájt)
Sokkal korrektebb a bps (b/s, kb/s) vagy Bps, (B/s, kB/s) használata. A megadott 19600 bud jelsebességből gyanítható, hogy 19600 bps (b/s) ról van szó
(#) borvendeg válasza pucuka hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Köszi!
(#) pucuka válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Még csak annyit, ha az adó oldalon nagyobb lesz az adatsebesség mint amit max előírtak, akkor nagyobb lesz az elfoglalt sávszélesség, és a vevő a helyes beállítás ellenére sem fog venni semmit. (FSK)
(#) pici válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Csak megjegyezném, hogy 19600 baud "nincs"
Vagy 9600 vagy 19200
(#) pucuka válasza pici hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Igazad van, figyelmetlen voltam. (szabványos nincs)
(#) borvendeg válasza pucuka hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Bocs igazad van 19200-at akartam írni
Ezt az adó vevőt néztem ki ha jól értem akkor ez jó lenne:
http://www.chipcad.hu/
(#) pucuka válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Jónak tűnik. (van jónéhány rádiós adatátvitellel foglalkozó topik, azokat is javaslom átnézni, rfpic, modellvezérlés, RF adatátvitel, half duplex adatátvitel, RC vezérlés stb.)
(#) borvendeg hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Hello!
Megint én vagyok szereztem kamerát. Épp most szeretném működésre bírni de most szemvesültem azzal a problémával, hogy a kamera 7-es lábát hova kell kötni(7 Accessory Control (Hi = Kamera an)) Egy német nyelvű oldalon ezt találtam. de ebből nem tudom vagyis csak tippelem , hogy magasra(tápfesz esetemben 4V) kell tenni ezt e lábat hogy a kamera működjön. Jól sejtem?
(#) net105 válasza borvendeg hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
tudsz küldeni róla egy képet?
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem