Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   355 / 2500
(#) KD mester válasza Mayan hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Miért? Szerinted a suprampli az tényleg komoly?

Csinálhatok Integra1-et, meg integra2-t etalonból, de ha suprampli kell, akkor talán azt is.
(#) varttina válasza ronika2007 hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Szia!
Elvileg bírnia kell. Ha terhelni is akarod akkor a erősen hűtened kell. 50W fölött sokszor nem elég a nagy méretű hátsó hűtőborda, a tranzisztorokat elölről is hűteni kell.
(#) Mayan válasza KD mester hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Nem tudom... nekem eleg komolynak néz ki, főleg az eddigi tda ic-s vackaimhoz kepest
(#) ronika2007 válasza varttina hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Szia! ezzela kapcsolással gondoltam, hidbakötni.Köszi a válaszod ! KB Mekkora lesz igy a teljesitménye?
(#) varttina válasza ronika2007 hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
80V^2/(8 ohm *2) = 400 W az elvi maximum. Gyakorlatilag 200W fölé nem érdemes hajtani.
(#) magitor hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Hali, a csatolt képen van egy 47 mikrós elkó, megjelöltem, az lenne a kérdésem hogy nincs e fordítva?

ez.GIF
    
(#) highand hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Visszatérve a Rotel kapcsolásra, még mindig azt mondod, hogy ez nem működik?

- átalakítottam a differősítőnél, mert nem ismerek olyan tranyót, ami elég meredek ahhoz, hogy a gyári kapcsolás megmaradjon. Meg két ellenállást megváltoztattam, hogy az általam választott tranyóknak megfeleljen, hiszen az eredeti gyári rajzról nem derül ki, milyenek vannak benne.

ROTEL.JPG
    
(#) ronika2007 válasza magitor hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Szia !
A47-es kondi tökéletesen vann benne a rajz szerint folytasd a beültetést a rajz hejess!
(#) highand válasza CHZ hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Szia!

Azt látom, hogy a te megépítésednek azért jobb a négyszög átvitele, mint ennek a keleti csodának, de viszont a sinus generátorod nem a legjobb, ami tulajdonképen nem számít, ha megszokta valaki.
(#) CHZ válasza highand hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Szia !

Szerintem a kimeneti szűrő feljavításával Te is jobb eredményt tudnál összehozni a keleti csodából.
Mennyiért jutottál hozzá ?
Én ezt vettem (USA) .
(#) masterknave hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Üdv!

Ezt az eresítőt kellene 42v-ra átalakítani!

Sehogy sem tudom beállítani a nyugalmi áramot! Meg a féltápot.

Melyik ellenállások határozzák meg ezeket?
(#) highand válasza CHZ hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
24 órás szállítással kerek 10e

Te mit mondasz a Rotelre? - működik? - átalakítottam beszerezhető félvezetőkre.ebben van az átalakított
(#) CHZ válasza highand hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Annyit megért , főleg dobozolva .
Az eredetijét nem láttam .
Elvileg működnie kell .
(#) highand válasza CHZ hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Ebben van az eredti rajzROTEL

és ezt írta róla KD

"Ez a kapcsolás totálisan, minden pontján hibás, sz.r és teljesen működésképtelen. Én nem érzzem hülyén magam, ha ránézek. Ez egy áprilisi tréfa, csak elég gáz, hogy szeptember van..."

Szerintem is működik
(#) highand válasza masterknave hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
R5-el tudod a szimmetrikus vágást beállítani. A nyugalmi áramhoz pedig szakítsd meg a három diódából álló sort és tegyél be közéjük egy 470 ohm-os trimmer potit. A rövidzárból indulva állítsd be a nyugalmi áramot, azután kapcsold ki az erősítőt, vedd ki a potit, mérd le és a mért értéket állítsd össze fix ellenállásokból és azt forraszd vissza.
(#) varttina válasza magitor hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Jól van berakva a 47µF-os kondi.

Jelen esetben az erősítést az általam kékre színezett ellenállások értékeinek hányadosa határozza meg, ami a megadott értékekkel számolva 14,5. Egyszóval előerősítőt mindenképpen építened kell hozzá.

e60.jpg
    
(#) varttina válasza varttina hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Bocsáss meg! Félreszíneztem. Így akartam.

e60.jpg
    
(#) highand válasza varttina hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Nem szeretnék belebeszélni a dolgotokba, lehet hogy félreértem, mire vonatkozott a kérdés, de:

A 220ohm nem játszik szerepet az erősítésben, mert söntölve van egy nagy elkóval. Ez az ellenállás a munkapontot állítja be.

A 4,7k szintén nem játszik szerepet ebben, hiszen a virtuális földet köti össze a földdel.

Viszont a 68k és 470Ohm hányadosa valóban meghatározza az erősítést ( pontosabban a számítottnál azért kisebb lesz, mert kicsi a hurokerősítés). DE ez is csak akkor pontos, ha 0 ohm a meghajtó impedancia, aminek tényleges értékét hozzá kell adni a 470 ohm-hoz.

Figyelemmel arra, hogy egy szokvány poti milyen faramuci forrásellenállást ad, ezt a kapcsolást én egy emitterkövető mögé kötném.
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Szóval nem kell előerősítő.
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Egyébként irtóra jó hangja lesz, mert végigvezetett áramcsatolású.
(#) Tomy27 válasza Mayan hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Szia!
Hát nem tudom,de nagyon tetszetős darab így első ránézésre.
Kár hogy ilyen kis felbontásúak a képek róla.
(#) KD mester válasza highand hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Igen, még mindíg!!!

Pár tranzisztort fordítva kötöttél be, de ezt hogy nem veszed észre a több éves dunaaudiós szakmai tapasztalatod után?
(#) magitor válasza varttina hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Köszi, ezt már tudtam, mert gyanúsan kevés benne a tranyó, illetve megtaláltam hozzá az előfokját tranyos ill csöves változatban. Esetleg nem lehet szimmetrikussá tenni? az nagy munka lenne?
(#) KD mester hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Látom elkezdtél választ írni, de hidd elég mélyen ismerem az analóg elektronikát és tudom, hogy hogy működik egy erősítő. Ez így nem működik. Az átrajzolásod után is benne maradt a legtöbb hiba...

VAS (nagyjelű fokozat) visszacsatolt áramgenerátorában az első fokozat (BC307) fordítva van bekötve.

A differenciálerősítő két tranzisztora szintén és az ezeket tápláló lokális visszacsatolású áramgenerátor szintén. Habár a neminvertáló bemenet tranzisztorának kollektorkivezetése (sajna a rajzodon emitter) már rá van kötve a negatív tápra.
(#) highand válasza KD mester hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Figyelj rám:

Ez a kapcsolás így a "fordítva" kötött tranzisztorokkal nemhogy működőképes, de kifejezetten jobb. Nem megyek bele, hogy miért, a Tina segít neked.

Több ezer eladott működő példány van belőle.
(#) highand válasza KD mester hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Nézd én abbahagynám a te helyedben most...

Most el kell mennem, lesz időd.
(#) KD mester válasza highand hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
A gyári kapcsolás semmilyen tranzisztorral nem működne soha, akármilyen a meredekség. Különben is a tranzisztorok meredeksége (1/emitter dinamikus impedanciája) az emitterárammal arányosan változtatható. 1 mA emitteráramnál pl: 1mA/Uth=1mA/26mV=38.5 mS ami azért már elég meredek akármihez...
(#) KD mester válasza KD mester hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Tinát nem használok, mert rossz.. (ewb párti vagyok) Nekem ehhez nem kell szimulátor egyébként sem.

Egyébként ha már a fordított üzemnél tartunk, akkor nézd meg a BC307 adatlapján az Ube letörési feszültséget, de engem az ilyenkor fellépő 1 alatti B is nagyon zavar...
(#) KD mester válasza KD mester hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Aszongya az adatlap, hogy Vbeo= -5V

Ez annyira pontos, hogy 5V-os Z diódának lehet használni a tranyót. Ezek után még feltételezi valaki, hogy működhet a kapcsolás? Nem hiszem...
Következő: »»   355 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem