Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   172 / 1162
(#) djgombi válasza steelbird hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Szia!
Először is nagyon szépen köszönöm ez a rajz már sokat segít.
Azt még megkérdezném a CUR PRO az mit figyel?
Valóban a MUTE részben van a tranzisztor és mivel tudnám helyettesíteni?
Megmérem a kimeneti DC szintet, hogy kiderüljön nem-e ez befolyásolja a némítást.
Köszi még egyszer: djgombi
(#) steelbird válasza djgombi hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
CURRennt PROtection (áramvádelem, rövidzár-védelem). Azon a csatlakozólábon megy a jelzés a proci felé túláram esetén. Ha minden ok, akkor az a láb "lóg a levegőben", mivel sem Q615, sem a Q684, sem a Q699 nincs hibafeszültség miatt megvezérelve.
DTC helyett? Hmm... nem tudom... biztosan lehet valamilyen digit tranyót kapni a kereskedelemben. Egy normálisabb alkatrészboltban tudnak helyettesítőt rendelni, vagy adni... de sima tranzisztor is jó, csak a rajz szerint kell a bázis elé egy ellenállás, meg a B-E közé is egy. A rajzon lévő tipusnak van a neten adatlapja, ott az ellenállásértékek is fel lesznek tüntetve, szerintem. Ha más nincs, így megoldható. Nem kritikus pontja a végfoknak. Nagy bétájú tranzisztort válassz, és ha lehet, akkor egy magasabb határfrekvenciájút... de szerintem nem lesz gond, bármilyen szokásos tranzisztort teszel be...
(#) lapose válasza djgombi hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Szia!

C114-et itt kapsz: Bővebben: Link

De van több típus válogathatsz!
Ami neked kell: 30V 0.1A 10Kohm.
(#) lapose válasza csacsa72 hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Szia!

Ami neked kell: 2SA968-2SC2238

Itt kapható: Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) elektromania92 hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Mond valakinek valamit az, hogy TCZ015A és TCZ012B?
Ez van ráirva 2 kisebb méretű trafóra egy crt monitor panelen.
Milyen trafók ezek?
(#) BGyurci válasza Mezoas hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Nekem ilyenből volt az első tápom megépítve még 22-23 éve szakmunkásban. A légrés meg ne szivasson, az E-I lapokat össze kell forgatni, és lesz egy príma trafód. Egyébként Hg lámpákhoz használatos folytó trafó, ill. tekercs csak trafónak látszik. 80-125-160-250-400W lámpákhoz készültek, ennek megfelelően lehet trafóként használni. A gyári légrést felejtsd el, a lemezeket egyet innen, másik onnan kell bepakolni váltv. A végére az I lemezeket is bepkolhatod. Príma hazai gyártású sziliciumos vaslamazek, egyik oldalon szigeteltek, ha látni ha nem.
Ha rám hllgatsz készítesz neki egy új csévét, és elszigeteled primert, szekundert.
(#) muimui hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
Sziasztok, lomtalanítás alkalmán került hozzám egy nemtudommi. Van benne egy böszme nagy trafó, valami kézzel, probapanelra gányolt kapcsolás, amin van LM317, és 2n3055, és valami tartájféleség aminek a belseje mügyantával van kiöntve. Képeket is rakok fel.
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Szia!

Ne haragudj, de szerinted ezekből mi látszik?!
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Igazad van, énkérek elnézést, de nincs itthon most digitgép . Ha nagyon nézed, kilehet venni, elején sok banándugó van, szerintem valami tápegység lehet.
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Ha kirakod fényre, és úgy fényképezed jobb lenne.
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Na ittvannak.
(#) muimui hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
És még 2
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Na látod.
Nem tudom mi lehetett, de szerintem így ne használd, elég kókánynak tűnik..
Viszont az alkatrészeit fel lehet használni, a trafó is jókora darab, és a doboza is nagyon jó. Egy labortáphoz jó alap lehet.
Arra én is kíváncsi vagyok mi lehet a hengerben..
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Azt hiszem nekiállok szétszedni. Nemsokára helyzetjelentés
(#) szabi83 válasza lapose hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Idézet:
„mi lehet a hengerben..”


nem toroid?
(#) lapose válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Szia!

Én is gondoltam rá, csak ahhoz magasnak tűnt.

Ui.: Jobban megnézve, lehet hogy neked lesz igazad.
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Elég dúrva a trafó, kimenetei: föld, 5V, 12V, 24V, 42V és 110V. A hengert azt nemtudom mi, nincsrajta semmi szám, vagy akármi.
(#) lapose válasza muimui hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Esetleg mérj ellenállást a kimenetei közt.
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Azt most nem tudom kimérni, mert lemerült az elem a multimban, és ellenállást sehogy se akar mérni. De találtam a dobozban még egy Semitron skb30/04 es graetzet, 400V/30A .
(#) nagy_david1 válasza muimui hozzászólására (») Szept 6, 2009 / 2
 
Ez a kerek "izé", biza trafó. Egy nekem is csücsül a szekrényben, nem használom, mert fogalmam sincs mire képes. Feszültségeket lemértem, de hogy valami teljesítmény vagy amper. Semmi sehol.
(#) lapose válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Ha a tekercshuzalok vannak kint belőle, az átmérőből ki tudod számítani a terhelhetőséget.
(#) nagy_david1 válasza lapose hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
De az a baj, nemtudom hogy a tekercs huzalai-e, vagy sem, nem látom. De szerintem ez nem toroid trafó, mivel túl régiek ezek, bár nemtudom.
(#) lapose válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Ha zománcozott merev huzal lóg ki belőle, az a tekercshuzal.
(#) muimui válasza lapose hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Hát nem tudom, de a kilógó vezetekékek, tömör rézből vannak, lakkozva, mert a csokiknál levannak kapargatva, tolómérővel mérve 0,75mm es. Viszont, vannak vékonyabb sodort vezetékek is. A vastagabb tömör a barna, és a vékonyabbak a zöldek.
(#) muimui válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Azt megtudod mondani nekem, hogy milyen feszek mennek be és jönnek ki, és hogy melyik kábeleken?
(#) nagy_david1 válasza muimui hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Az a baj hogy az enyém nem ilyen, vagyis kialakítás ez, de más a típusa. Mint valaki írta mérőműszerrel mérd le a tekercsek ellenállását (persze előbb vegyél holnap egy elemet ) Egy-kettőre végzel a 230V megkeresésével és a többit már működés közben megméred.
(#) Becsey hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy kis segitségre lenne szükségem.Kölcsönadtam az akku töltőmet, (régi szovjet tipus de massziv, simán tölt 2db 210A.-os aksit)természetesen forditva próbálták rátenni az aksira és lehasalt kettő dióda tipusa(KY202H IV-74).Sajnos én csak mükedvelő vagyok nagyon amatőr szinten.Semilyen katalógusban nem találom,ha valakinek lenne ötlete mivel helyettesithetem kérem irja meg.Köszönettel B.I.
(#) vicsys válasza Becsey hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Szerintem azok tirisztorok voltak. A helyettesítője:
BTP10/500 vagy KT708 esetleg 2N6405
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Igen , azok valóban tirisztorok, még annyit tennék hozzá hogy MCC170-est dobott nekem helyettesítőnek.
Üdv.
(#) muimui válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Azt megmondod nekem, hogy milyen értéket kell hogy kapjak ?
Következő: »»   172 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem