Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   108 / 489
(#) zolee1209 válasza bec1234 hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Szia!
Bemész a bótba, és azt mondod, hogy:
Idézet:
„Atyámbátyám, nagyfényerejű LED-et kérek, de olyat ám, ami nappal is kisüti a szömömet! :yes: A színválasztékot meg majd kend elmondja, és abbú választok!


Van konkrét típusa a LED-eknek is, de az eladónak és a vevőnek is könnyebb azt mondani, hogy normál fényű 3mm-es piros LED-et kérek, stb...
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
Hi

Átnéztem ezt a fórumot, és van annak valami oka, hogy a cikkben szereplő panelt senki nem csinálta meg? (melléklet) Esetleg van valami gixer vele?
üdv
(#) vicsys válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Miért lenne gixer?
Idézet:
„Helyes összeszerelés után, elsőre indul vele a kapcsolás.”
Szerinted ezt miért írtam oda?
(#) zsoltee0001 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Hi
Kilistáztam a fórum képeit, és furcsálltam, hogy pont ezt a panelt nem láttam köztük, csak a módosítottakat, ezért kérdeztem.
Remélem nem értettél félre
(#) vicsys válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Itt van néhány mutatóban.
Azért tettem fel az update-t, mert az utánépítők zöme az Elektrocsib-est építette, amiben van hiba.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Sziasztok

Most kezdtem ehhez a projecthez, és az lenne a kérdésem, hogy kinek mi a tapasztalata az itt alkalmazott PIC16F628 égetése terén?
Tehát melyik tipusú égető vállt be, ill melyik biztos, hogy nem viszi?
üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Szia!

A Pickit2 (PicKit3) a legjobb. A JDM -et egyszerűen felejtsd el. Nézz körül a topikok között van egy csomó. Ajánlom még watt társunk honlapját.

A Pickit2 klónhoz egy felprogramozott 18F2550 vagy egy másik programozó kell...


Miért a 16F628 ? - Az utóbbi hónapokban sokat fejleszettem az óra szolgáltatásait. Legalább a 16F648A-at ajánlom. De van verzióm a 16F690-re és a 16F876(A)/16F886-ra is.

Szia
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Szia

A JDM az tudom, hogy gázos.
Én a Watt féle mini égetőt csináltam ami kiválóan működött más tipusú PIC-ek esetén, de ezzel a 628-al egyszerűen nem boldogulok, és most nem tudom eldönteni, hogy én csinálok valamit rosszul vagy ezt a tipust nem viszi. Átbogarásztam ezt a topicot, de nem sok olyan hozzászólást találtam ami a programozási problémákra tér ki.
Azért ebbe a topicba írtam, mert itt kifelyezetten ezzel a tipussal foglalkoznak.
üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Szia!

A PGM lábat (RB4) lekötötted földre?

Szia.
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Igen, 10K ellenálláson keresztül!
üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Póbáld meg kisebb ellenállással ~ 100 ohm. Ez egy élvezérelt bemenet, ha változás van rajta, reseteli a program cím számlálót...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Szia!

Elnézést, az előzőt a programozási leírás alapján írtam.
Most kipróbáltam egy PicKit2 -vel és beégette, pedig a PGM lábra nem volt kötve semmi sem...

Még egyszer elnézést.

Szia
(#) Petroimro válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Én is ezt a panelt csináltam és hibátlanul működik.
(#) 5ko hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
hello...udv mindenkinek...keres: birna e valaki megirni (korigalni)a szofwaret (codot) a pic-re 26 MHz kristagy ertekre hogy kiprobalyam hogy lehetne e overclokolni a PICet ,enek nem az overclockolas az ertelme hanem a 26 MHz es kristaly meretei kb. 2mm x 4mm x 1,5mm amelyeket regi motorola mobil telefonokban lehet talalni...
(#) 5ko hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
elnezest a fogalmazas es helyes iras hibakon...Belgradbol jelentkezem es nem tudok perfektul magyarul......koszonom meg egyszer...nagyon szep forum...
(#) 5ko hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
tartozom magyarazatal: azert 26 MHz mert mikor a propeller clock beindul rovid ido mulva az igazi kerdes nem:" hogy dolgozik?...." hanem:"medig dolgozik..."(zaj,balansz,vibrazio,kep rozges,kep torzitas,szagatas..vagy telyes megalas,ezt azert mondom mert vetem tobb kinai gyartotol hasonlo :"magic ball"-okat es kolegaim is es mindegyik (kb.15 kulombozo)elromlot vagy lealt 6 honap es egy ev koszt,hasonlo volt az en folepitesemel,mivel az en propeller clocom atmelel van felepitve birtam overclockolni gond nelkul 26 MHz-re es evel az apszolut minijatur kristajal es a tobi apsyolut SMT (SMD) minijaturizacioval es az oszes alkatresz video fej ala elhejezese utan a keszulek gond nelkul fut 2 evet egyfojamatban rovid kikapcsolasokal. Mivel nagyon tetszik a ti projektumotok szeretnem beleimplantani a ti nagyon jo megoldasotokat de viszont hogy minimalis zajal es hoszu eletsoral rendelkezen a keszulek nincs hely a sulyos es nagymeretu alkatreszekre....koszonom es remelem hogy meg birtatok erteni mit akartam mondani..udv
(#) janocsi válasza 5ko hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szia 5ko!
Én nem igazán tudok a 26MHz-es kvarc használatának feltételeiről bármit is mondani, de nagyon érdekel a "miniatürizált" propeller clock felépítése, beépítése egy videomotorban. Tudnál erről néhány képet feltölteni és van-e rá lehetőséged, ha megkérnélek? Hogyan néz ki, milyen tervek alapján működik, stb. ( Az milyen óra, (mágic ball), amely kb. fél év után leállt?) Kösz előre is, szia.
(#) 5ko válasza janocsi hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
udv janocsi ok,semmi gond de viszont a muhelyt meg nem hurcoltam at Szabatkarol Belgradba es perpil nem tudok kuldeni kepeket de kb. jovoheten meglesz,ami a felipitest ileti 1999 ben csinaltam meg az elsot ahogyan megpilantotam a hanoveri Cebiten es az elso egy egyszeru 27 tes CMOS parhuzamos memorijat sorbban olvastam ki es meg volt a futo szoveg (propeller clock temak kesobb jelentek meg mintt Bob Blick es tobbi hasonlo utanzatok...valoszinuleg hogy a cebites latvany is a Bob Blick tol szarmazik aval hogy a cebiten lenyeg volt a szoveg nem az ido meg egy dolog az hogy ha a LED ek vertikalisan vannak elhelyezve iletve parhuzamosan a motor tengelyel sokal latvanyosab merd megvan a 3D effektus mert a szoveg "cilindrikus testben" van nem pedig sima felulet formaban).Ket-harom ev alat megcsinaltam kb. harminc valtozatot es mindig mikor minden jol dolgozot az utolso kerdes volt "de medig..?" Es akor kezdodtek az igazi gondok. Mikor 2003 ban en is ara jutotam hogy a VCR ben a DRUM BLDC motor nyujt rengeteg megoldast es hogy a ferrit transduktort is benne kihasznaltam arom atvitelre a forgo reszre a propeller-ek kesztek megbiszhatoan dolgozni
(#) janocsi válasza 5ko hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szia 5ko!
Nagyon köszönöm az információkat, és várom a felépítés képeit is alkalomadtán. Az a "cillindrikus testben" kifejezetetten tetszik, még ilyen verziót nem épitettem. Nincs egy olyan "weboldal" (-ad), ahol mindezt láthatnánk is? Ha lenne ilyen, szivesen nézegtném én is ezen a területen, munkásságod kifejezetten érdekes fejezeteit. ( Az a kb. 30 darab megépítése, igencsak komoly mennyiség ebben a "műfajban". Szia.
(#) 5ko hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Ami a hardwaret ileti az a atmel AT89C2051 vagy AT89C4051 ha akarok tobb efektust a szovegel mint scrol up/down,flash,blink,scrol in line in/out...mivel hogy nekem is az volt a gondom hogy mindeg idot kelet alitani en is bedoptam a PCF RTc ora IC-t kesobb meg ugyan ara I2C vonalra meg egy soros 24C64 EEPROM-ot hogy legyen hely szovegre (6000 karakter) ezekel a soros EEPROM-okal televanak a regi mobil telefonok(pl.ericsson).A megszakitast en is eloszor IR-ekel csinaltam de kesobb attertem HALL detektorokra es pedig azokra amelyek talalhatoak a T28 regi ericsson mobilban az ajto nyilasra hasznalyak...exsztra miniatur kisebb mint az egyszeru SMD tranzisztor....
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Itt van pl. az eredeti Bob Blick féle, ami cilindrikus.
Bővebben: Link
(#) 5ko hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
pelda:http://hackedgadgets.com/2007/12/14/propeller-clock/
http://www.bobblick.com/techref/projects/propclock/propclock.html
http://www3.sympatico.ca/surfin.dude/creative/clocks/propclk/blick.html
(#) janocsi válasza 5ko hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szia 5ko!
Nagyon komoly megépítési háttérrel rendelkezel ezen a téren! Elismerésem az eddigi hatalmas munkáidról.
- Egy kedves fórumtársamat tudnám most ajánlani, (Hp41C!), mivel a PIC programozásban nálunk Ö az első, aki átalakitotta, és kifejlesztette az újabb propeller clock programokat, ahol azok felépítése is gyökeresen megváltozott. Azt gondolom, Vele tudnál a meglévő problémáidra megoldást találni. Köszönöm mégegyszer az infókat, és sikeres "kapcsolatot" kedves kollegánkal, szia.
(#) 5ko válasza vicsys hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
igen...epen az :yes:
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szia Vicsys!
Ismerős az oldal természetesenl, csak azt jeleztem, még "ebben a formában" nem épitettem propeller clock órát. Köszönöm, szia.
(#) 5ko válasza janocsi hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Koszonom szepen....de sajnos a PIC eket en sem ismerem az atmelel meg segitett egy kolega amelyik megoldot valamit a net-en es rokton kapot repulojegyet egy iranyban es 2006 ban el is ment USA ba...de fugetlen atol az oszes tobbi problema kezemben van mint az hogy tiz eve a mobil telefon szervizolesben vagyok es muszaj hogy elmongyam hogy a ragi mobilokban sok minden talalhato ami szepen beleilik a propeller temankba.....
(#) 5ko hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
meg egy kiss tapasztalat mindegyik DRUM BLDC (VCR bol video fej motor)lehet beinditani a gond csak anal a motoroknal van amelyeknek nincs sajat driver IC hanem uj generacio "sensorless" motorok amelyeket direkt a szervo IC porgeti de viszont van egy nagyon jo Sanyo IC ami sensorless BLDC driver ic LB1989...
(#) janocsi válasza 5ko hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szia 5ko!
Nagyon kösz az értékes jobbnál-jobb infókat, különös tekintettel a "BLCD driver" IC, LB1989) felhasználását illetően. Van néhány kitermelt "sensorless" motorom nekem is. Ezzel kapcsolatban szeretném, ha egy beillesztési kapcsolási rajzot később prezentálnál majd, hogyan köthetjük be a motort ezzel az IC-vel. Minden infót köszönök mégegyszer, és (nem dobálom el az elhasznált mobilokat ezután). Szia.
(#) 5ko hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
LB 1989 pdf

LB1989.pdf
    
(#) 5ko hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Ez a LB 1989 kb 3$ es ha epen gondod lesz a beszerzesel remelem hogy oktober kozepen erkezik egy bizonyos menyiseg a baratomtol akor majd birok kuldeni hogy probalkozal de ha viszont elobb beszerzed szojal legyszi.... meg egy dolog,nemtudom unalmas e vagyok evel a mobil telefon informaciokal de minden mobilban amely idosebb 3-4 evtol benne konyen talalhato az extra miniatur 32 kHz ora kristaly .... ... meg egyszer kosz a tarsasagon es elnezest a fogalmazas es helyes iras hibakon.....
Következő: »»   108 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem