Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   17 / 193
(#) elektromania92 hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
Sziasztok.
Kinéztem magamnak egy forrasztóállomást.
A conradnál kapható, conrad termék.Képet csatoltam róla.
A kérdésem az lenne, hogy van e valakinek tapsztalata ezzel az állomással, ill. a conrad márkájú cuccokkal.
Köszönöm a választ.

conrad.jpg
    
(#) elektromania92 válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Még találtam 3 fajtát, amire gondolok. Ez már nem a conradnál.
Ezekről bővebb infót nem tudok.
(#) Dragon hozzászólása Szept 2, 2009 /
 
Hello
Nemrég vettem egy Fahrenheit 28012-es forrasztóállomást és nagyon meg vagyok vele elégedve, bár ajánlani már nem annyira merem . Inkább a kissebbik testvérét a 28011-est mert az a plusz funkció amit az enyém nyújt szerintem nem ér annyit amennyivel többe kerül. A higyanyos mozgásérzékelőnek a jelenlétét még nem vettem észre és emiatt a funkció miatt a kábel is vastagabb ezáltal nehezebb vele mozogni. Én mondjuk pont azért vettem mert az előző pákámat álandóan bekapcsolva felejtettem, ezért is ment tönkre .
A beálított értéket szépen tartja, kb +-4 fokot billen ki mikor dolgozom vele (+-1-et ha a tartóvan van).
35sec alatt melegszik föl 200C-ra és 50sec alatt 400-ra.

Ha érdekel valakit, bár ez nem a reklám helye de ITT most akciósan hozzá lehet jutni mind a kettőhöz.


(#) aderka válasza Dragon hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Nagyon szép! De kérdezem én, minek? .
Magam részéről nem adnék ki azért több pénzt mert van háttérvilágítása az LCD kijelzőnek, vagy hogy digitálissan állítható a hőfok. Kapni 10.000 Ftért olyan Solomon pákát ami teljesen megfelel ( szerintem rendszeres használati szinten is ) mindenkinek. Mondjuk én nem akarok beleszólni más költségeibe, csak a véleményem írtam le.

üdv: Dávid
(#) Predator_117 hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Hi
szerintetek melyiket érdemes inkább megvenni 1 jó pillanatpákát v 1 forrasztó állomást?
(#) Rakloo válasza Predator_117 hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Természetesen egy jó forrasztó állomást
(#) joetaylor válasza Predator_117 hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
A kérdés, hogy mennyi pénzt szánsz rá, és mire akarod használni.
(#) Predator_117 válasza joetaylor hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
15 ezerért szerintem megveszem a fahrenheit 28011 est
de lehet jó lesz még a fater pillanatpákája gondolom állomást csak azoknak érdemes venni akik elég sokat forrasztanak
(#) joetaylor válasza Predator_117 hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Bármilyen szerszámot veszel akkor ha jól tervezed meg a vásárlást, ésszerűen használod akkor még az unokáid is boldogan használhatják az eszközt. Persze ennek sajnos ára van. Aki mondjuk feszegeti az alktrészeket a pákája hegyével az ne csodálkozzon, hogy újat kell vennie minden 20 óra használat után, mert nem arra van kitalálva. Nyugodtan lehet venni használt eszközöket is. Meg kell nézni (fotó is elég mondjuk az e-bayen) és ha látod, hogy nem leharcolt a külső akkor az általában jó. Az elmúlt két hónapban több mint 10 weller állomást vettem (WHA900, WHA2000, WMD-1, WD-1...) és mindegyiknél azt kaptam amit láttam/olvastam és soha nem adtam érte többet mint a valós használtpiaci ár fele.
(#) bbarna hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
OKI MFR2***-es forrasztó állomással rendelkező kollégát keresek kimenő feszültség adatok megméréséhez. A problémám,hogy a csatorna visszajelző LED (mindkét oldalon) bekapcsolás után pirosra vált. Annyi infót találtam a neten, hogy ez vagy földelési probléma, vagy táp probléma. A hiba megkereséséhez nagy segítség lenne, ha ismerném egy működő állomás 8 pólusú tuchel csatlakozójának pólusonkénti feszültség adatait a testhez képest.
A hálózat felé biztos nincs földelési hibám, mert a fő visszajelző LED zölden marad. A segítséget előre is köszönöm!
(#) c27 hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Sziasztok. Szeretnék venni egy forrasztópákát nyákforrasztáshoz. A mostanival nehezen lehet forrasztani apró dolgokat. Az egy ilyen Bővebben: Link
Mi a véleményetek erről?Bővebben: Link
Ehhez kell valami speckó cucc? Mármint ha az állomást nem venném meg akkor milyen tápot készítsek neki? Kell hozzá valami különleges táp vagy egyáltalán mi kell hozzá? Ez kikapcsol egy bizonyos hőmérsékleten vagy az állomáson kell állítani rajta?
(#) zolika60 válasza c27 hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szerintem olvass egy kicsit vissza. mindenre van válasz.
(#) c27 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Valamennyire visszaolvastam főleg az elejét és a végét, de nem igazán derül ki, hogy a belinkelt pákához ha nem veszek állomást milyen tápellátás kell egy sima trafó megtesz esetleg egyenirányítani kell vagy komplett tápegység kell neki? Az sem derült ki számomra, hogy a forrasztóban van hőfokkapcsoló vagy sem. Ennyit olvastam eddig, hogy sokak által dícsért jó a páka, de szinte mindenki szerzett állomást hozzá amit nem részleteztek milyen.
(#) dB_Thunder válasza c27 hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Nekem is ilyen pákám van. Én csináltam hozzá tápot, de amennyi idő rámegy az elkészítésére, és az anyagra(még akkor is ha majdnem minden megvan) annyi idő alatt összekoldulod az árát.

DSCN9866.JPG
    
(#) c27 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Tehát ehhez nem jó egy sima trafó max egyenirányítva? Mi kell egyáltalán ehhez?
nem tudnál valami kapcsolási rajzot küldeni?
Kösz a segítséget!
(#) vzoole válasza c27 hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Nézz szét a cikkek között, 3 forrasztóállomás is van amik ezzel a pákával működik.

ui.:
és van saját topikja is: Bővebben: Link
(#) Rakloo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Nagyon szép ez a ledes megoldás Egy képet mutatnál róla működés közben?
(#) c27 válasza vzoole hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Nekem igazából nincs rá akkora keretem, hogy egy forrasztóállomást vegyek, de a fórumon találtam egy hasznos oldalt. Úgy néz ki működik szerinted egy ilyen jó? Bővebben: Link
(#) c27 hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Na a másik gondom meg az, hogy én nem ólommentes forrasztóanyagot használok és ahogy láttam néhány állomás kifejezettem ólommenteshez való.
(#) djgombi válasza Rakloo hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Engem is érdekelne róla egy kép! Szép munka! Grat hozzá
(#) dB_Thunder válasza djgombi hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Még pár kép ahogy kértétek..

Én is nézegettem sok tápot a pákámhoz. Attila86 7szegmens kijelzős állomása nekem nagyon alkatrésztemető, máson pedig nem találtam nekem tetsző visszajelzőt. Így végül terveztem magamnak ezt. Van itthon egy kazal UAA180( A277D) led oszlop meghajtó ic-m, abból 2 vezérli a 24 ledet. A szabályzó meg szinte ua. mint Attiláé csak egyszerűsítve.
(#) joetaylor válasza c27 hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Az ólommentes forrasztóanyagok általában magasabb hőmérsékleten olvadnak (+30 Celsius). Ha nem állítható a forrasztási hőmérséklet az eszközön akkor előfordulhat, hogy nem lehet vele ólommentes ónnal forrasztani (régi forrasztó cuccok esetében).
(#) Rafael hozzászólása Szept 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy 30Wattos ócska kék nyelű pákám. Önmagában tetszik, de az vele a bajom, hogy túlhevül és égeti a hegyeket. Egy új hegy, olyan 15 perc után kezd amortizálódni, és egy óra használat után már fellép a deformáció. Szóval csak úgy gyilkolja a hegyeket.
Viszont most épp akciós a Fahrenheit 28020 forrasztóállomás a Praktikerben 3495.- Forint az 5000.- helyett. Igazából extra cucc nem kell, ha nem égeti intenzíven a pákahegyeket, tehát lényegesen jobb mint ami most van, akkor megfelelne!
Nektek mi erről a típusról a véleményetek?
(#) zolika60 válasza Rafael hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Nekem a leírásból úgy tűnik, hogy ez egy sima 230 V-os páka tartóval és szivaccsal. Nem tudom mitől forrasztó állomás. Valószínűleg ezért nincs fénykép. De cáfoljátok meg ha tévedek.
(#) SzervízMacska válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Végülis, van szabályzása - legalábbis potméter van rajta. Én próbáltam élesben, és több alapvető gondot találtam. Az általam tesztelt példánynak a pákahegye a teljes "szabályzási" intervallumban túl forró, pillanatok alatt cunderesedik, mint az állat. Azon kívül a vezeték nagyon merev, a páka idétlenül hosszú, főleg a fém része. Ezek miatt gyakorlatilag úgy jellemezném, hogy forrasztó állomásnak tűnő, de forrasztásra alkalmatlan tárgy. Szét nem szedtem, de a specifikációjából kitűnik, hogy direktben, a 230-ról üzemel a páka ( nem is férne a dobozába egy trafó ). A saját tapasztalatom alapján azt mondom, hogy egy primitív dimmer áramkör lehet benne - tehát nem hőfokot szabályoz.

Rafael: véleményem a fentiek tükrében az, hogy csöbörből vödörbe... Ugyanaz a baja, mint a régi, kéknyelűnek, viszont a hiba - a dupla fűtőteljesítmény miatt - sokkal hamarabb jelentkezik.

zolika60: van kép a linken, pont erről a förmedvényről beszélek.


Üdv.: SzervízMacska
(#) Rafael válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Utána olvasgattam, és többen meg vannak vele elégedve és azt írják, hogy jó vétel volt a 28020-as.
Elképzelhető, hogy azokba másabb típusú alkatrészeket raktak és ezáltal nem hevülnek annyira?
Pontosan mit csinál jelen esetben a dimmer, ha nem hőfokot szabályoz? /vagyis az mire való?/
/Jobban járnék, ha a 30 Wattosomhoz csinálnék ilyen dimmer szerűséget? Esetleg valami kapcs rajz?/
Még 20Wattos kéknyelű pákákat láttam, de nem tudom, hogy azok is nem pákahegy égetők-e?
/Drágább állomás nem kell, mert ritkán forrasztok, de akkor szeretnék.../
Örülnék egy gazdaságos, és jó darabnak!
(#) Daemon09 hozzászólása Szept 9, 2009 /
 
Sziasztok!

Jelenlegi WS-50 forrasztómat szeretném lecserélni egy WDD81V-re.
A WS-50-re nem lehet ónszippantós pákát csatolni? A WDD81V-hez kell még valami, vagy maga az állomás csinál valami vákuum szerűt?

Előre is köszi a segítséget.
(#) zolika60 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Érdekes most én is látom a képet. Reggel viszont valami miatt nem. Az okát csak az MS sejtheti. Vagy ők sem.
(#) zolika60 válasza Rafael hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Szerintem vegyél egy használt kattogós wellert. Nekem lassan 30éve megvan. Volt idő amikor naponta szinte 8-10 órákat ment. Igaz manapság csak ritkán használom. A csúcsot kellett csak cserélni benne az évek alatt meg a markolatát kéne, mert vagy tíz éve repedt de a mai napig egy jó megbízható darab.
(#) Szebence válasza Rafael hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Én nemrég egy ilyen pákát kaptam és egyik HE-s felhasználónak akit ismerek, ilyen van, szerintem jó kis páka, egy pár hete pl 10 órát ment folyamatosan olyan 90%-ra felvéve a hőfokot. Simán bírta, nem melegedett a nyele sem, a hegye is nagyon jó, már elég sokat forrasztottam vele, nincs rá panaszom, se a HE-s kollégának se.
Következő: »»   17 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem