Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   473 / 1679
(#) CIROKL válasza Collector hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Nagyon tuti szerkezet ! De minek neked 35 Wattos lézer ? Műholdra vadászol !
(#) Collector válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Nekem is jól jönne, 4W zöldhöz, de ezt egy ismerősnek készítettem, cnc-vel SMD forrasztáshoz lesz használva, feltéve, ha sikerül precíz optikát készíteni (szerencsére ez már nem rám tartozik )
(#) Szebence válasza Collector hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Gratula! Szép lett!
(#) 18david18 hozzászólása Szept 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészült a régi Orion rádióm újjítása.

Egy nap a padon kutatva, rátaláltam egy régi 1950-ben gyártott Orion rádió üres dobozára, elektronika, aljzat illetve hátlap nélkül. Az interneten sokat kutatva az Öreg Rádiók Honlapján bővebb információkat, az előlapot is megtaláltam nagyon jó minőségben, így például a típusára is: Orio-R325. Elhatároztam, hogy újjáépítem, de viszont az eredeti csöves áramkörhöz nehézkes beszerezni az alkatrészeket, így új alkatrészekből építettem újjá. Első feladatom, a doboz volt. Készítettem hátlapot, aljzatot, lábakat, előlapot illetve az eredeti hangszóró szövetet is kicseréltem, mivel nagyon rossz állapotban volt. Ezután a régi lakk lecsiszolása történt. A doboz ezek után 2 réteg dió színű, vízbázisú lazúrt, majd 2 réteg extra fényes lakkot kapott, rétegenként 24óra száradási idővel. Közben az áramköröket is elkészítettem. A rádió panel készen volt, egy régi órából való de tökéletesen működött. Frekvenciasávja 88-108Mhz (CCIR), egy TDA1083 dolgozik benne. Az erősítő egy 10W-os TDA2003-as IC-vel készült, aminek nagyon szép hangja van. Az egyenirányításon elhelyeztem egy LM7805 stabilizátor IC-t, ami a rádiónak szolgáltat stabil 5V-ot. A hangszóró egy kétutas, 20W-os, 4Ohm-os, gyönyörű szép hangminőséggel. Ezek után már csak az összerakás, összeszerelés következett, amely sok munkával, türelemmel végződött, de az eredmény magáért beszél.

További képek az újjításról
A rádió újjítása után készült videó
(#) sándor válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Nagyon jól néz ki , minőségi munkát végeztél! :kalap:
A "skáláját" jól látom te készítetted? Mi alapján (egyedi tervezés vagy sikerült régiről másolatot szerezned)?
(#) 18david18 válasza sándor hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Köszönöm szépen!
A skálát az Öreg Rádiók Honlapján találtam meg.
(#) sound.man válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Fúúú... Ez nagyon szuper lett. Nekem is van lent egy ilyen régi rádió dobozom. Lehet, hogy megpróbálom én is így rendbe tenni, ha a fele ilyen jól fog kinézni mint a tiéd akkor tuti mindenkinek fogom mutogatni. Nagyon jó lett tényleg, grat.
(#) Flatlander válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Nekem is van ugyanilyen rádió,a tiédet látva rákéne állnom régi rádiók felújjítására,van jópár darabom Széplett grat
(#) sándor válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Én köszönöm a linket! És végre megtaláltam egy régi rádióm áramköri rajzát is...
(#) 18david18 válasza sándor hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Szívesen és Nagyon Szépen köszönöm a gratulációkat, sok munka volt a rádióval de szerintem megérte a fáradtságot. Most a szobám egyik ékessége lett
(#) Collector válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Lesz még ennél nagyobb is
(#) Action2K válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Szia! Én is csak gratulálok a kitartó és gyönyörű pepecselős munkádhoz!
Engem az érdekelne, hogy a skálát hogyan csináltad meg. Pontosabban ez a fekete alap fehér betű hogy jön ki. Nincs az a nyomtató, ami ilyen homogén feketét nyomtatna. Vagy mégis van? Vagy van fehér tintád?
(#) zoly15 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Nem lehet hogy a fekete részt nyomtatta? A fehér rész pedig maga a papír?
(#) vicsys válasza Action2K hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Már, hogy a manóba ne lenne sötét toner. Fehér papírra nyomtatva, egy rétegben.
(#) Panhard válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Nekem is tetszik a rádiód, de én a helyedben kapcsolós hangerő potit használtam volna, és akkor nem kellene a hátuljára a kapcsoló. De ettől függetlenül jó lett.
(#) 18david18 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Szia!

Egy lézernyomtatóval nyomtattam a skálát, a fehér betű természetesen maga a papír. Hozzá kell tennem, hogy az eredetí képmérete 6785x1805 képpontú, és 1000 dpi felbontású.
(#) 18david18 válasza Panhard hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Persze ez nekem is eszembe jutott, de az elektronikai boltban csak 1 féle volt, és az is nagyon drága.
(#) Action2K válasza 18david18 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Köszi! A nyomtató is szépen dolgozik ezek szerint. Semmi csíkozás meg minden. Gondolom elég új, vagy keveset használt a fényhenger. Még egyszer gratula!
(#) 18david18 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Köszönöm Szépen
(#) M63-002 hozzászólása Szept 14, 2009 /
 
Tiszteletem mindenkinek.

Egy kicsit mutogatok. "Labortápegységem" leendő doboza: (labortápegység azért van idézőjelben, mert még nincs kész az áramkör, de a NYÁK már le van maratva)
Lesz még benne 3 db LED, és egy ICL7107-es IC-n alapuló digitális feszültségmérő is, ez utóbbi egy plexi lap mögött fog helyet foglalni itt az előlapon.

Üdv.:
002
(#) CIROKL válasza M63-002 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Ebbe a számítógép táp dobozba belelehet zsúfolni egy labortápot? :hide: Az enyém nem is tudom miért akkora mint egy ruhás szekrény ?
(#) M63-002 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Ja. Az enyém nem lesz 0-30V 10A, mert akkor nekem is elég nagy doboz kéne. Ez a kis drágaság 600mA-t ad ki max a kimenetén. Mert a trafóm nem tud többet, és igazából nem is kell. Az LM317-es IC-vel csinálom.
(#) aderka válasza M63-002 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Szia!
Ezzel a 100mA-es kivitellel csinálsz 600mA-ert? Vagy csak rossz a link?
Egyébként nagyon jó kis IC ez, bár én lm350 párti vagyok. Ha már táp akkor bírjon minimum 3A-ert.

üdv: Dávid
(#) Panhard hozzászólása Szept 14, 2009 /
 
Hali. Egy kicsit tuningoltam a kocsimat, riasztó távirányítóról is lehet indítani. PIC vezérli. Figyeli hogy sebességben van-e, ha igen, hangjelzéssel jelzi és nem indít. Ha beindulás után sebességbe teszi valaki, úgy, hogy nincs bent a kulcs, azonnal leáll. Egyébként kulcs nélkül 5 percig megy. Van még egy funkció, a helyzetjelzőket is lehet távirányítóról ki-be kapcsolni.
itt egy videó róla: http://www.youtube.com/watch?v=M0yDeiBE7Mw A mellékelt képen a vezérlő látható

Kocsi.jpg
    
(#) Moderátor hozzászólása aderka hozzászólására (») Szept 14, 2009
 
Ez nem direkt-link, hanem HEStore-csalogató link, Topi építette be, automatikusan érvényesül az ott kapható alkatrészekre, nem is folytonos vonallal van aláhúzva, hanem pontozottal. :yes:
(#) Norberto válasza Panhard hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Tuti szerkezet, hasonlón régebben én is agyaltam.

A sebességbe rakást hogyan figyeled? Illetve hogyan, hol érdemes?
(#) CIROKL válasza Panhard hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Szép meg jó ! de ennek mi értelme ?
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Télen például, amíg szürcsölgeted a kávédat reggel a konyhában, addig beindítod kicsit hadd melegedjen a moci, igaz ez pénztárcádat nem kíméli éppen, de a motornak jót tesz, gondolom én. :hide:
(#) Panhard válasza Norberto hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
A váltóműködtető rúdon van egy iniciátor, a 0-nál ad jelet. Hogy mi értelme, hát csak a poén kedvéért csináltam, eddig mindenkinek tetszett.

ini.jpg
    
(#) hapro válasza Panhard hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Ez a video jutott eszembe erről a szerkezetről: Bővebben: Link
Következő: »»   473 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem