Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   31 / 254
(#) Szamy válasza nagyferi7 hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Tisztelt nagyferi7 Úr .

(#501172) ez a hozzászólásod egy harmadikos szintjét sem éri el nyelvtanilag.

(#502716) itt tartunk után kettőspont , megszólítás hosszú ó, í , és-sel nem kezdünk mondatot , nagybetűk hosszú ű .

he :emptybottle:

modi:
erre neked kellenne figyelmeztetned az illetőt, nem az én hozzászolásomat törölni napi szinten. 28-ad szorra is be fogom másolni.
(#) Moderátor hozzászólása Szamy hozzászólására (») Szept 10, 2009
 
Szia kedves Szamy
Kérlek olvasd el újra és újra a szabályzat XXVI és XXVII pontjait.
Itt találod a lap alján:
Szabályzat
Remélem a "bemásolós" perverziód ezáltal megszűnik és nem fogsz önjelölt igazságosztót játszani egy szakmai fórumon.
Megértésedet előre is köszönöm! További kellemes fórumozást kívánok.
Üdvözlettel
vicsys
(#) Szamy válasza (») Szept 10, 2009 /
 
XXVI. "-Persze ha igazad van, akkor megsimogatjuk a fejedet és még esetleg meg is köszönjük. "

ezt rám értettnek tekintem.
a fórumszabályzat valóban nem rendelkezik a Magyar helyesírás alkalmazásáról. és itt ugye nem az elgépelésekre gondoltam. egyébként több más topikban Ti magatok figyelmeztetitek a tagokat erre. ha pedig bunkómód válaszolnak nekem, engedtessék már meg , hogy reagáljak . ne csak a moderátoroknak legyen joga és lehetősége megvédeni az igazát . én különben sem kértem senkit döntőbírónak . amúgy nyugodtan ki lehet tiltani , ha ezt érzed helyénvalónak, 2 perc alatt regelek másik accot. nagyferi 7 meg írhat tovább ebben a stílusban (és külalakkal), mert az helyénvaló, ugye?
tiszteletem.
(#) mark.budai válasza Szamy hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Te meg nagybetűvel kezdhetnéd a mondatokat... Te sem vagy semmivel jobb. Majd ha újra regisztrálsz, ugyanilyen beszólogatós leszel, újra kitiltanak. Majd csak megutálod a fórumot!


Kaptam én is 2 Nixie csövet, de nem tudom, mire használjam. Esetleg 1 digites órára. Vagy propeller clock-ra? És akkor cseredarab is marad... Vagy még hőmérőre használhatnám..
(#) Moderátor hozzászólása Szamy hozzászólására (») Szept 10, 2009
 
nagyferi7 emiatt 3 napos figyelmeztetésben, némításban részesült anno. Nem most találtam ki, nem a levegőbe beszélek, így történt.

Az, hogy te abban a jóóóópár napban, amikor aktív volt a némítása, és te ezt nem láttad, nem kell azonnal úgy érezned, hogy nem kapott érte semmit. Viszont azzal az ügy bőven el volt intézve, mert elég keményen meg lett mondva neki, ami. És nem kell még erre föl lapátolni és folyamatosan erőltetni a "stílusodat" mindenáron...
(#) Szamy válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
tényleg semmivel se? azért hasonlítsd már össze.
kitíltanak hosszú í . akkor most te sem vagy jobb?
(#) Szamy válasza (») Szept 10, 2009 /
 
nemkérdeztem senkit ezügyben , neki írtam meg a véleményem.
(#) Moderátor hozzászólása Szamy hozzászólására (») Szept 10, 2009
 
Akkor viszont, ha ezt valóban szó szerint így gondolod, akkor a privát üzenet lett volna a nyerő választás............
(#) nagyferi7 válasza Szamy hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Na figyeljetek fiuk.
Ez szerintem egy elektronikárol szolo fórum és nem azon kéne lovagolni hogy kinek menyire helyes a nyelvtan tudománya.Én tudomásul vettem a figyelmeztetést és ezzel le is zártam,lehet nem vagyok nyelvtanbol 100-as ezért bocsánatot kérek,és ha lehet ezt a technikai forumot ne ilyen hülyeségekre használjuk hanem arra amire valo. Köszönöm.
(#) sooty hozzászólása Szept 15, 2009 /
 
Sziasztok! Szeretnék bemutatni egy olcsó nixie-cső tesztert (Azért ne verjetek meg...) :peace:
Ára 1200Ft
(#) _JANI_ válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
S pontosan mi is ez a készülék?
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Működik... amíg át nem üt a csövön belül.
(#) sooty válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Üdv! Ez egy elektromos légycsapó :shocking: 2 db. ceruzaelemmel működik.
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Igen, kicsit játszani kell vele, amíg a megfelelő katód világítani kezd. Meg serceg is, mert nagyfrekis váltó... a legyek se szeretik :nyes:
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
De azért egy hibás cső tényleg máshogy viselkedik vele. Ez például levegős és lila színű, meg nem is megy benne minden számjegy. :bohoc:
(#) aquaplant hozzászólása Szept 26, 2009 /
 
Sziasztok!

Nem botlott bele valaki olyan Nixie óra rajzra. ami nem multiplexált? Igazából nem Nixie csövekhez kellene, hanem egy speciális izzólámpás plexilapos kijelzőből szeretnék órát építeni, de egy nem multiplexált nixie óra is bőven jó lenne nekem amiben nem.. illetve 74141-hez sem ragaszkodnék feltétlen..

Lehet PIC, vagy AVR alapú, teljesen mindegy..

egy órája google hatalmában vagyok, de vagy multiplexált (ami izzólámpákhoz nem jó..) vagy egy marék 74141 van benne, ami meg nincs

köszi mindenkinek
(#) gtk válasza aquaplant hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
A kijelzes lehetne multiplexalt, mondjuk olyan formaban, hogy mindegyik digit meghajto fokozata ele rakni egy latchet, a latcheket cimezni, es csak akkor frissiteni az adatot amikor az szukseges (mikor valtozik)
(#) kisgeri válasza aquaplant hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Nézz körül ebben a hozzászólásban, csatolt fájl. Van benne mindenféle. Üdv!
(#) aquaplant válasza kisgeri hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia!

Találtam benne egyet össze is drótozom, van itthon minden.

Köszönöm!
(#) gtk válasza aquaplant hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Biztosan jo a nixit meghajto vegfok az izzolampas kijelzohoz?
(#) kisgeri válasza gtk hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Jó kell legyen, ha az izzók áramát még bírja. Ha nem, akkor plusz tranzisztorokat kell alkalmazni, ami alkalmas erre.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 5, 2009 / 4
 
Sziasztok!

Végre - valahára beindult a c*d -os dcf77 modullal a szinkron. A bizonytalan vétel oka a dcf77 modul tápellátásában volt. A modul saját tápszűrése elégtelen, így ha a pic tápjáról járt felismerhetetlen volt a vett jel. A megoldást a tápba iktatott 100 Ω és a modul sorkapcsára kötött 47µF és 100nF tápszűrés hozta meg. A kínomban a programba beírt digitális szűrést ki is vehetem, annyira tiszta a jel, pedig csak 2 m-re van a pictől és a pc-től, monitortól.

Sziasztok.
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Üdv! Le tudnád skiccelni? Én is kínlódok a dcf modullal, elvezettem messzire a géptől/órától, próbálkoztam nagyobb ferrittel ,de azzal meg se nyikkant. A bolti modulhoz milyen paraméterekkel lehet nagyobb antennát szerkeszteni? (Amióta sikerült kiegészíteni a pic progiját a 6 csőhöz , csak a dcf rendetlenkedése tart vissza a végső összeszereléstől, pedig vettem vadi új NH-12B csöveket is) Kösz!
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Okt 9, 2009 / 1
 
Szia!

A modulnak 4 sorkapcsa van. A föld sorkapocsra rákötöttem az utp kábel mind a 4 félig fehér vezetéket.
A táp sorkapocsba egy 100 ohm ellenállás megy. Erre a két sorkapocsra rákötöttem még egy 47 µF /25V tantál és egy 100 nF kerámia kondenzátort is párhuzamosan. A tápkábelt - az utp kábel narancssárga erét - a 100 ohm másik végére forrasztottam, a jelet a utp kábel kék erén vittem át. A táp és a jel így sodrott érpáron megy, a föld nagy keresztmetszetű. A jelvezeték a pic-nél a pic tápjára van felhúzva 10kohm ellenállással.

A programban benne van még a szűrő, a rövid idejű zavarjelek hatását próbálom csökkenteni. Egy regiszterben 0x80 -tól számolok felfelé vagy lefelé minden 200 us-ban attól függően, hogy a DCF77-jel magas vagy alacsony. Minden 50ms-ban kiolvasom és 0x80-tól újraindítom a számlátót. A dekódoláshoz a kiolvasott értéket használom fel. Jelenleg a 7. bitje alapján dönt a program, de lehetne más határokat is figyelni. Kb. 80% -ban sikeres a dekódolás.

Amíg a tápszűrés nem volt beépítve, semilyen értelmes jelet nem kaptam. (E három filléres alkatrészt miért nem lehet a modulra rátenni azért a nem alacsony árért?)

Más ferrittel nem próbáltam. Az antennát a Munchen felé mutató irányra kb. merőlegesen helyeztem el (sem iránytűt sem térképet nem néztem, az irány nem potos, de a vétel jó, a dekódolás működik....)

Szia
(#) zoknee hozzászólása Okt 12, 2009 /
 
Sziasztok! Igaz, már nem egészen ide tartozik ez az óra, mert dcf az nincs benne, de a fejlesztése itt indult, és nixie csöves
Készül az újabb két nixie csöves órám. Pár kép megtalálható a beültetett nyákról a honlapomon. A dobozok szintén szálcsiszolt acélból vannak mint ahogy az előző (erről is vannak fent képek), a piros nyákokat pedig gyártattam. A csövek beforrasztására remélhetőleg a héten lesz időm, és akkor már egyben fog látszódni a dolog, és videót is tervezek felrakni majd az óráról.
Képek

Az előzmények itt olvashatóak: Ki mit épített
(#) Moderátor hozzászólása zoknee hozzászólására (») Okt 12, 2009
 
Elég egy helyre is betenni. (...és ráadásul tisztában is vagy ezzel!)
(#) gtk válasza zoknee hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Nem tudom korabban irtam-e, Klassz !
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Köszi, kipróbálom, hogy nekem is segít-e. Üdv! Sooty
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia!

Az antenna elött München irányában ne legyen nagy fém felület. Végeztem néhány kisérletet az antenna áthelyezésével kapcsolatban. Most a monitor és a gép fölött (bk.30 cm) lát München felé, nincs előtte fém felület és elektronikus berendezés. Az órától kb 2 méterre, fölötte kb 1/2 méterre van.

Szia
(#) edgaar hozzászólása Okt 14, 2009 /
 
Hali !

Bocs, ha már volt a kérdés, de nem volt időm 70 oldalt végig nyálazni most:

Mi van, ha AVR-re 1db 74141-et kötök, az ugye 4 I/O láb,
és 4 db anód meghajtót csinálok MPSA-kból v valamiből, és úgy hajtom multiplexbe. (Természetesen ebben a megoldásban az 4 cső azonos lábait mind összedrótozom..)
Így 8 lábbal megúszom a nixie hajtást, marad még bőven "az extrákra" (led alávilágítás, RTC)

Vélemény ?

Még 1 kérdés: aki DCF-fel csinálta miért ? Szerintem sokkal olcsóbb megoldás ha egy RTC-t ráakasztunk (tán még a hőstabilizált is..) Ezek után nem pontsan értem mi a ráció a drága DCF77 modulba.


Edga'r
Következő: »»   31 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem