Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 151
(#) Einstein21 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Tényleg... 4094!!! Elírtam! Köszi!
(#) szabi83 válasza Einstein21 hozzászólására (») Okt 5, 2006 /
 
mégmindig nem jó??
(#) Einstein21 válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
Köszi a kéedésed!

Még sajna mindig nem jó! Mostmár ha lessz időm, ki fogom cserélni a ledsor IC-it!
(#) szabi83 válasza Einstein21 hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
ez a "csomag" mennyi volt amugy?
miért nem mész vissza ahol vetted, hogy mondják meg miért nem jó!?

üdv
(#) pixels válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
látom panaszkodtatok a sprektumanalizátor árára... megmondom hogyan lehet olcsón megoldani. LEDMÁTRIX és IDŐMULTIPLEX.

Elv egyszerű: a szűrőknek a kimenetét kapcsolgatjuk át az egyetlen LM3915-ös bemenetére, és ennek megfelelő a ledoszlopnak adunk tápot.
(#) szabi83 válasza pixels hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
Nem arról van szó amugy...


Idézet:
„Megrendeltem az Urbán Eklektronikától az inteligens kivezérlésmérőjét és a leírásnak megfelelően összeállítottam és élesztettem! Minden a megadott adatoknak megfelelő volt! A tapasztalat a következő, hogy a ledsor minden ledje világít abba a pillanatba, mihelyt bekapcsolom!”


üdv
(#) Downtempo hozzászólása Okt 7, 2006 /
 
Sziasztok.
Szeretnék építeni egy számítógépbe szerelendő kivezérlésjelzőt. Odáig eljutottam, h inkabb az LM3915öt érdemes használni mint az UAA180at mégha drágább is. Ezeken a cuccokon van poti is amivel beállítod... node...
ha szépen ráakasztom a line out-ra... milyen jelet kéne adnom neki, hogy ha nem is decibelre pontosan de rendesen mukodjon, ne akadjon ki mindig....

(pl, ha sound forgeban cs'álok egy sinusjelet, 0db-re és azt nyomom a master out-ot maximumra húzva...)

szóval milyen eszközzel állítsam be, hogy a célnak megfelelően villogjon nekem az a pár LEDecske?

előre is köszönöm...
(#) Gold válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 8, 2006 /
 
Sziasztok!
Én a mellékletben szereplő kapcsolási rajzhoz keresném a nyomtatott áramköri rajzot.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) blokkmetal válasza Gold hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Sziasztok!
LM3915-ből építek egy kivezjelzőt (2-ből, mert sztereo, de ez most mindegy). Azt olvastam, hogy a végerősítő elé szokás tenni azt. Viszont nekem van egy előerősítőm is, amin feszültségszintek előállításával hangerőt is szabályzok (LM1036). Azt szeretném elérni, hogy a kivezjelző bármilyen hangerőnél ugyanúgy mutassa a szintet. Tegyem be akkor az előerősítő elé? Mert saját észjárásomnak megfelelően ha elő- és végerősítő közé teszem, akkor kisebb hangerőnél kisebb lesz a mutatott szint is.

Egy másik dolog, akarok az erőlködőhöz építeni még olyant, ami a hangerőszintet mutatja (10 vagy 20 led). Egy sor elég. Ez az LM39xx valamelyik tagjával megoldható (1 vagy 2 db)? Ha igen, hogyan? Arra gondoltam, hogy ez a poti mellett jól mutatna. A poti (LM1036-oson) 47k lin. Tehát Lineáris kellene.

Előre is köszönöm!
(#) pbalazs válasza blokkmetal hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Idézet:
„ha elő- és végerősítő közé teszem, akkor kisebb hangerőnél kisebb lesz a mutatott szint”

Így van. Oda kell tenni, ahol nem változik a hangerő. Ha ez a bemenet, akkor a bemenet.

Idézet:
„építeni még olyant, ami a hangerőszintet mutatja”

LM3914 lineáris, 10 LED. Ugyanúgy kell bekötni, ahogyan a 3915 -öt. Mindegy, hogy AC, v. DC van a bemenetén.
Ha két ilyen IC ellenállássorát sorba kötöd, akkor már 20 LED lesz.
(#) blokkmetal válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Köszönöm a választ. Az utóbb említett 3914 kapcsolását ismerem. Viszont most látom, hogy nem voltam pontos a megfogalmazásban, vagy csak nem értem. A hangerőszint kijelzése konstans legyen. Tehát pl ha 10 ledből világít 5, akkor van fele hangerőn. Ilyesmire gondoltam.
(#) pbalazs válasza blokkmetal hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Igen, én is erre gondoltam. Mi a kérdés?
(#) blokkmetal válasza pbalazs hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Az, hogy hova kössem az LM3914-et, és hogy az nem fog vu meter-ként ugrabugrálni?
(#) pbalazs válasza blokkmetal hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Ha egyenfesszel vezérled az előerősítőt, akkor simán rákötheted arra a bemenetre, nem lesz VU.
Ha a potin hangfreki van, akkor ki kell cserélni sztereo potira, és a másodikkal hajtani a LM3914-et.
(#) dr_uhu hozzászólása Nov 27, 2006 /
 
hali!

Lehet csinálni kivezérlésjelzőt tranyókból, trimmerekből meg ledekből is, nem? Úgy gondoltam, hogy: minden led egyik lába testre, másik egy tranyó emitterére, kollektor a 3V tápfeszre meg a jelre, bázis trimmeren és egy diódán keresztül a jelre. A trimmerekkel lehetne állítani hogy a led mikor kapcsoljon be. Vélemények?
(#) gulyi88 válasza dr_uhu hozzászólására (») Nov 27, 2006 /
 
csőő
neméppen a legjobb, de nem rossz ötlet..
a tranyók bázisáramát nem tod belőni ..
szal amikor az uccsó tranyó is kinyit, akkor az alső tranyó már valszeg túl nagy bázisáramot kapna...

de ha azt a diódát a tranyó Bázis-Emmitterével gondoltad párhuzamba akkor nem szóltam..
úgy jóó lehetséges (csak a terhelés.. mámint a kijelző terhelése a vezérlő jelre, nem lesz állnadó)
de működhet...
jah és inkább földelt emmitteres kapcsolásba használd a tanyót mer a földelt collektoros (mint a tied..) az elég magas veszérlőjeltől kezd el működni...pontosan 0,7+Uled...
azaz a led megy a tápra utána tranyóC ..E test......
(#) dr_uhu válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 27, 2006 /
 
nem feltétlen ég el az első tranyó
beállíthatom a trimmereket hogy akár néhány milivolt fesz különbségnél is kivirítson az egész oszlop

a határokat a trimmerek állása határozza meg
(#) gulyi88 válasza dr_uhu hozzászólására (») Nov 27, 2006 /
 
jah jaja de gondolom nem 2mV os jelet akarsz kijelezni
huh haver most eszembe juttattál valami ötletfélét THX
motorelőgyuszi csinálok kb 6 ilyen fokozatot és azzal az előgyujtásomat 6 féle értékre tom beállítani... a többit még kigondolom(jah és F/U konverter vezérelné...) a lényeg hogy menet közbe tudnám beállítani oda ahol a legjobban húz a gép
(#) dr_uhu válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 27, 2006 /
 
örülök ha segíthettem (mégha akaratlanul is )

Hát az tény és való hogy nem 2mV-ot akarok kivezérelni, de biztos van olyan strapabíró tranya ami kibír bázison 1V túlfeszt.
(#) dr_uhu hozzászólása Nov 28, 2006 /
 
Megépítette már valaki sikeresen a következőt?:LINK
(#) dr_uhu válasza dr_uhu hozzászólására (») Nov 29, 2006 /
 
senki?:eek2:
(#) blokkmetal válasza dr_uhu hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
Engem is érdekelne a dolog, szeretnék ilyet építeni, de kicsit tartok tőle. Ha van valaki, akinek már műxik, akkor azonnal összedobom.. :yes:
(#) Georgee hozzászólása Nov 30, 2006 /
 
Háát a kapcsrajzot elnézve ez esélyes arra h működjön de van az egyszerűbb amiben van az IC egy trimmer és egy ellenállás azt ne csináljátok meg sok az IC nek a 12V egyből lefüstöl... Jah a BC 212 es el kapcsban ADATLAP ezt nézd meg de sztem annak a bázisára rálökhetsz 12voltot nekem elbírta
(#) n0nam3 válasza Georgee hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
Hali!

Megépítettem ezt!

De akármit csinálok vele csak az 1-es led világít és az is egyfolytában!
Mi lehet a baj?
(#) Marco_HUN hozzászólása Dec 16, 2006 /
 
esetleg nem köthetted be fordítva a ledeket?
(#) Frankye válasza Marco_HUN hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
Vagy az IC-t?
(#) n0nam3 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
Szerintem mind a 2 jól van!

A bemeneteket jól kötöttem be?

AC1-ide én semmit
AC2(+)
AUD
GND(-)

Ez így jó?
(#) Tomi20 válasza n0nam3 hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
Hi

A második képen az IC felső sora elég rosszul van beforrasztva!! Azokat forraszd be rendesen, és a többit is ellenőrizd le multiméterrel!
(#) Marco_HUN hozzászólása Dec 16, 2006 /
 
Azt is megnézhetnéd hogy a ledeken ott van e a szükséges feszültség. Illetve hogyaaz IC -det nem lehet hogy kinyírtad? (értem ezalatt a kimenő feszültségek ellenőrését)
(#) Woid hozzászólása Dec 18, 2006 /
 
A kivezérlésjelző diszkrét elemekből nem elvetendő ötlet. Az addig ok, hogy minden LED elé kell egy tranyó, de ez még kevés, kell egy áramgenerátor elé, hirtelen nem emlékszem, 2-3 tranyó. Ez két okból is jó, a ledek fényereje nem esik ha egyre több világit, és nem történik meg az ami itt írt előttem valaki, hogy az első tranyó túl lesz hajtva ha a legutolsó bebillen.
Következő: »»   7 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem