Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számológép építése
 
Témaindító: Ricsa, idő: Nov 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Ricsa hozzászólása Nov 28, 2006 /
 
Sziasztok!
azon gondolkodtam, hogy milyn buli lenne egy számológépet építeni (saját kezűleg), igaz kimegyek a piacra és veszek 350 ft-ért, de az mindig sokkal jobb, ha saját magad csinálod. remélem tud valaki segíteni ebben.
A válaszokat köszönöm
(#) Gatery válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Hát szerintem nem annyira nehéz..
Kell egy pic amivel vezérelsz vagy egy lcd-t vagy nyolc szegmenses kijelzőket...

Gombok a pic bemenetei....
És kész is a többi már csak program kérdése és nem is olyan nehéz a program megírása.

Vagy milyen számológépre gondoltál ami tud függvényt is plottolni?
(#) Ricsa hozzászólása Nov 28, 2006 /
 
én csak egy ima zsámológépre gondoltam ami tud összeadni, kivonni, szorozni, osztani és talán gyököt vonni, semmi mást (simus, cosinus számolás ilyen nem kell). meg tudnád mondani, hogy mire is gondoltál pontosabban, mer a PIC terén nem vagyok valami zseni. esetleg kapcs. rajz?
azt nagyon megköszönném.
(#) Topi válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Amit Gatery mond ott egyáltalán (nah jó egy kicsit, de nem nagyon ) nincs szerepe a kapcsrajznak. Ott minden PIC program kérdése... Én láttam már Nixie csöves számológépet is PIC ből... Kicsit nagy, de látványos
(#) Ricsa válasza Topi hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat. de megmondtam, hogy NEM ÉRTEK a picekhez. Kéne progi amit beleégethetek (akár saját kézzel írt is) és hozzá hogym milyen picbe kell a progi, és hogy kell bekötni meg ilyesmi. remélem így már világosabb
(#) mspike válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
mindenkinek világos mi kéne neked, de ez elég nagy kérés... mert az egész lényege a pic program... amit azért nem két perc összedobni... Én annyit segíthetek, hogy szerintem egy 18F-es pic kéne... pl. 18F4520 és C-ben kéne progizni mert c-ben van math könyvtár... mondanom se kell jóval több mindent megoldhatsz vele... (pl. kettes számrendszer helyett már használhatsz lebegőpontos számábrázolást.... (előnye, hogy nem csak 8 bitben gondolkozhatsz..., elég fura lenne, ha csak 255-ig tudna számolni egy számológép....) Persze megírható asm-ben is de megszakadsz. Tehát összegezve, vagy keresel valakit aki megcsinálja neked, vagy legalább egy fél évet arra szánsz, hogy megtanulsz PIC-ekkel bánni.... 1 biztos biztos nem bánod meg
(#) MaSTeRFoXX válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Sajnos a programozható eszközöknél (PIC) nem így megy hogy valaki írjon neked progit+ adjon egy kapcsolásirajzot. :no:
A kapcsolásirajz mellékes, mivel a program határozza meg! Csak a program megírása több napos/hetes meló, amit más nem igazán vállal. "Sajnos" előbb meg kell tanulni PIC-et programozni és magadnak megépiteni:yes:
(#) laci7722 válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Hali. Proteus a te barátod.
van benne kapcsrajz. HEX-a. akár sakk gépet is épithetsz...
(#) Topi válasza laci7722 hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Idézet:
„Hali. Proteus a te barátod.
van benne kapcsrajz. HEX-a. akár sakk gépet is épithetsz...”


A próbapanel a Te barátod. Szimulátor programmal elveszik az elektronika lényege... [i]Dugni is csak szimulátorban?? [/u]
(#) laci7722 válasza Topi hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Látom tesem ismered a Proteust!
Nem a szimulátor részére céloztam...(samples mapa)
A proteusban (samples mapában) van kapcs rajz meg ami kell hozzá.
Ricsa : "mer a PIC terén nem vagyok valami zseni. esetleg kapcs. rajz?"
ha mindenki csak azt feleli hogy tanuljon meg programozni meg hasonló. szerencsétlenek elmegy még az élet kedve is...
Tudomásul kel venni hogy valakinek szájba rágósan kel leírni mindent. nem születhet mindenki zseninek.
(#) laci7722 hozzászólása Nov 28, 2006 /
 
egy kapcsrajz:

PICCAL.JPG
    
(#) mspike válasza laci7722 hozzászólására (») Nov 29, 2006 /
 
Csak hajrá, én is örülnék egy saját számológépnek!
(#) Ricsa hozzászólása Nov 30, 2006 /
 
Tom lehet kicsit nagy kérés volt a program megírása, de szerintem ha valaki nagyon akarja megoldható. ha nem csinálja meg senki ( ezt úgy látom, hogy nem fogja) akkor legalébb lécci valami könyvet ajánljatok. Hallottam egy ismerősömtől, hogy van egy ilyen könyv hogy: Hobbielektronika - PIC
Esteleg tud valaki erről valamit, vagy hogy hol lehet megrendelni?
(#) laci7722 válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
Itt van amire gondoltam.:
(#) marcellus96 válasza laci7722 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Találtam egy jó kis oldalt.Érintőképernyős számológépet is készíthettek.
Ez az oldal
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem