Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   17 / 137
(#) wartowski válasza masterknave hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Knave, holnap délelőtt küldök japán fet 2SK xxxx, 2SJ xxxx
komplementer katalógust, illetve felteszem ide a fórumba.
Addig is itt van az autós kályha, TDA 2003 IC vel, tulajdonképpen a gyári alapkapcsolás felturbózva.
Érdemes foglalkozni vele, nagyon jól szól.
(#) Mayan válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Ez érdekes... hogy lehet két B-osztályú ic-ből A-osztályú végfokot csinálni ? Nem is nagyon értem ezt a kapcsolást...
(#) Mayan válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Olyan mintha csak egy elvi hibás hídkapcsolás lenne, mert az egyik ic bemenete a másik kimenetéről veszi a jelet. Vagy nem ?
(#) Imi65 válasza Mayan hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Ez a kapcsolás nem A osztályú, és a lehető legrosszabb megoldást alkalmazza. A bal IC jelét valóban leosztja, csak egy a baj: A feszültség valóban leosztódik, de a torzítás marad.
(#) wartowski válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Tessék megépíteni, meghallgatni, és utána várom a kritikákat.....
(#) Imi65 válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Sajnos félvezetős kapcsolásoknál a logika sokszor megdőlni látszik. Nem tartom technikailag korrektnek, hogy egy felerősített jelet leosztunk, majd újra felerősítünk. De ez kizárólag technikai oldalról van megközelítve, még csak nem is hallottam ilyen kapcsolást( a TDA 2030-assal egyébként nem tudnék hosszú távon együtt élni - nyilván a szinglivel, amit már sokszor hallottam). Nem építem meg, mert én "csöves-fan" vagyok.
Szerk: Bocs, most nézem, hogy ez nem is 2030, hanem 2003. Mindegy, az sem vákuumelektronikai termék.
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Nyilván sehogy, hiszen azokhoz a munkapont beállító elemekhez nem lehet hozzáférni.
(#) wartowski válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Komolyan mondom, volna még mit felraknom ide, van még egy pár érdekes rajzom, de nem fogom mert állandóan a fikázás megy. Ezért szeretem jobban a külföldi fórumokat, ott nem fikáznak egyfolytában.
Az itteniek meg tele vannak "szétpukkan a fejem olyan okos vagyok" emberekkel, mondtam: meg kell építeni, meghallgatni, és utána lehet kritizálni a másik szellemi termékét! De nem fikázni!
(#) Imi65 válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Nem kell mindig hozzámagyarázni a dolgokhoz. Senki nem fikáz itt semmit. A baj(od) az, hogy itt műszaki végzettségű emberek vannak többségében, akik nemcsak "el akarják hinni", hogy valami jó, hanem meg is akarják érteni, mitől jó. Nem pukkan szét a fejünk, csak koptattuk pár évig az iskolapadot, ahol jó sok mindent elmagyaráztak. Azért ott sem mindig mondtak valótlant, ezért a kincstári pesszimizmus. Egyébként, ha már itt tartunk, ezzel a kérdéssel Te magad is így vagy. Itt a rajz, ez jobb bárminél. Ha nem hiszitek el, akkor ..... vagytok.
Valószínű, hogy egy közepes minőségű IC-től az ember nem vár csodákat, azért ne kövezz meg senkit. Én sem hiszem róla, hogy felvehetné a versenyt egy jobb fajta gyári cuccal.
Ha úgy gondolod, ne rakj fel semmit többet, ez a fórum az önkéntességről szól. Fog működni nélküled is, ahogy nélkülem is működne.
(#) Alkotó válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
A "fikázási" agályoddal (hangsúlyozva, hogy egyetértek vele!) két alapvető gond van.
1. Nagyon érzékeny, és főleg ingadozó a határ a kötözködés, és az értelmes kérdés, aggály, vagy egyéb felvetés között. Sokszor nem is maga a kérdés váltja ki a vitát, sokkal inkább a válasz miatt romlik a megítélés, mert az tényközlés helyett "rossz irányba" viszi a csevegést.
2. Egyáltalán nem biztos, hogy amit te (vagy én, vagy bárki) jónak vélsz (vélünk), az minden körülmények között az is. Viszont ez csak akkor derülhet ki, ha beszélünk róla.

A konkrét kapcsolásra visszatérve, elsősorban a szabadalom felemlegetése miatt indult be a vészcsengő sokunk fejében (legalábbis ezt tételezem fel, mert sem KD, sem Lamalas nem buta emberkék ám). Ennek van egy enyhébb fokozata, amit mintaoltalomnak hívnak, de még az is nagyon túlzó lenne ide. A másik pedig a tapasztalat, ami azt diktálja, hogy ha túl kevés alkatrészből épül fel valami a megszokotthoz képest, akkor hátha valami hiányzik belőle...
(#) wartowski válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Ahha.

Én is műszaki végzettségű vagyok, olyat meg egyáltalán nem mondtam hogy: "ha nem hiszitek el, akkor ...... vagytok". Nem tudom, baj-e?
Annyit mondtam (amit sikerrel kiforgattál) hogy meg kell
építeni és utána lehet véleményezni.
Csak akkor ne fikázz inkább csak hümmögj helyette.
Mindenki jobban járna.....
Amúgy sem istenítettem ezt a kapcsolást, csak azt mondtam nagyon jól szól.
Nem vagyok TVR műszerész, amit tanultam azt a magam erejéből.........
(#) wartowski válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Tisztelem a kort.

Igen, hiányzik belőle az előfok. Fel akartam tenni, de fel is fogom. Mindenkitől elnézést akinek beleléptem a lelki világába, csak utálom a kötözködést. A kritika és a kötözködés között van különbség, de úgy látszik hogy egyesek ezt nem tudják.
Nem firtattam a szellemi képességeit senkinek.
(#) Alkotó válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 / 1
 
Remélem nem az én koromról van szó! Mert a 45 évemmel nem érzem magam öregnek. Aki kételkedne ebben azt várom a teniszpályán...
(#) wartowski válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Én meg a kovácstűz mellett..........
(#) Imi65 válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Miért járna mindenki jobban, ha csak hümmögnék? Száműznéd a véleményemet a topikról?Értsd már meg, hogy ez a fórum nem a Tiéd, nem az enyém, hanem Topié. Nemrég az erősítős topikban is csúnya szóváltás alakult ki, pont az miatt, hogy nem egyezett a véleményünk. Könyörgöm, ide bárki beírhatja, hogy mi a véleménye egy adott kapcsolásról (az enyémekről is), Te leírod, hogy jól szól (ami relatív, legalábbis addig, amíg megerősítést nem nyer), én meg leírom, hogy műszakilag mi nem tetszik benne. A két dolog nem "üti" egymást, mert attól még bármi lehet jól használható, ami egyszerű.
A másik, hogy a TDA-s rajzodra nem én írtam, hogy A osztályú. Légy kedves, fejtsd ki, mitől A osztályú. Ez lesz a műszaki része a dolognak.
Egyébként a gyári katalógusok is alkalmazzák hídban a TDA2003-at, némileg más alkatrész értékekkel.
"ha nem hiszitek el, akkor ...... vagytok" Ezt így valóban nem írtad, de - nekem legalábbis- úgy jött le, hogy ott lebegett a háttérben. Ha nem ez volt a szándékod a megosztom nem osztom, mégis megosztom játszadozással, akkor én értelmeztem félre, elnézést kérek érte.
Saját erőből összeszedett tudás semmivel sem rosszabb, mint az iskolában megszerzett. Bizonyos dolgokban sokkal alaposabb is lehet.

TDA2003.gif
    
(#) wartowski válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Nem, nem haragszom,
és nem az volt a szándékom hogy: "megosztom nem osztom, stb...." szerintem nem játszottam ilyesmit.
Ha ismernél, tudnád hogy nem vagyok egy gyerekes (dehogynem, van egy gyerekem) ember.
Nálam nem lebegett ott még a háttérben sem ez a : "ha nem hiszitek el akkor......." dolog.
Egyszerűen megosztottam, nálam ez volt az etalon, beégett a pofám....na és? Nem foglalkozok vele, már rég el is felejtettem az egészet.
Ezt az igazából "B" osztályú "A" osztályút is csak felraktam, mert valakit érdekelt. Ha tetszik megépíti, ha nem majd épít másikat.
A lényeg hogy én nem foglalkozom ilyen apróságokkal, ezért vettem zokon a kritikákat. Lehet hogy nem is rossz szándékúak.
Csak a hangminőséggel szoktam foglalkozni, nem értek és nem is akarok ilyen mélységben érteni ezekhez a dolgokhoz.

Üdv!
(#) Imi65 válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
[OFF]Akkor azt hiszem, minden pontot átbeszéltünk, jöhet az építés. Sajnos, a virtuális világ nem adja meg számunkra a valós emberi kapcsolatok lehetőségét, ezért - ahogy Te is kifejtetted - nem ismerjük egymás valódi természetét. A bemutatkozások általában felemásra sikerülnek (az enyém se volt sokkal jobb), a valódi értékek később derülnek ki. Szerintem így lesz ez veled is, ne hagyd el a fórumot, pár hét, és "összecsiszolódunk". Jó társaság ez, de egy családban is van néha kardcsörtetés. További jó építgetést, zenélgetést kívánok Neked.
Üdv: Imi65
(#) wartowski válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Khösz, neked is hasonlókat.
De úgyis konzultálunk még itt.
(#) highand válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Ezt te tervezted?
(#) wartowski válasza highand hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Nem, de egy hozzám közel álló ember.
(illetve csak közel állt, amíg élt....)
(#) highand válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Én még nem láttam hidat így vezérelni, bár ettől még lehet egy amerikai szabadalom. Így elsőre nem látom hibajavítósnak, de szellemes. Akkor is működik, ha rövidzár van a két invertáló bemenet között és szakadás van a földhöz. Pöpec.
(#) wartowski válasza (») Okt 6, 2009 /
 
Jah, meleg hangja van ahhoz képest hogy csak egy puruttya IC.
Nem amerikai szabadalom, a bizonyos úriember tervezte, ezt halál biztosan tudom neked állítani.
(#) highand válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Az én rövidrezárt invertálós hidam

BIDGE2.JPG
    
(#) wartowski válasza highand hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Nah, itt az ominózus fetes komplett rajza, előfokkal.
(#) Imi65 válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Van benne érdekes megoldás. A BF961 nagyon gyakran fordult elő TV-tunerokban.
(#) masterknave válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Én megépitettem 12-v ról 2,5-3A -t eszik alapból, melegszik mint a disznó, és még szól is

Azért sajnos nem veri a tranyós erösitömet, a magas hangok valahogy elvesznek
(#) wartowski válasza masterknave hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szerintem a 12V az nagyon kevés neki.
Tapasztalataim szerint 24-25V-nál már elfogadható a hangja. Alatta nem nagyon nyitnak a fetek.....
Előjönnek majd a magasak is, csak adj neki. 32V az ajánlott (optimális) tápfesz.
(#) masterknave válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Ja én a TDA-s ról beszélek, a FET-es folyamatban van. Miniatürizált lesz
(#) wartowski válasza masterknave hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Ahha. Bocs, azt hittem a FET-es volt nálad terítéken.
(#) lamalas válasza wartowski hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Udv,

Jol latom h. az elofok bemeneten 220 ohmos ellenallas van? Miert? Miert jo az ha a bemeno ellenallas (impedancia) 220ohm?

Kovetkezo kerdesem: miert szukseges nagyfrekvencias FET a bemenetre?

Nem kotozkodeskepp kerdezem ezeket, csak erdeklodok es a muszaki magyarazatokra vagyok kivancsi.

Koszi!
Következő: »»   17 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem