Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   54 / 3967
(#) Squall hozzászólása Nov 30, 2006 /
 
Hali!
Most ismerkedek az elektronikával és az lenne a kérdésem hogy a lineáris potiknak van-e helyettesítője. Mert a hq-n egy olyan poti 6-7 száz forint és hát drága. Remélem nem kérdeztem hülyeséget.
(#) Müszi hozzászólása Nov 30, 2006 /
 
Azt szeretném tudni, hogy van egy 555-ös timer ic arra megy a tranzisztor bázisa.
Azt szeretném tudni, hogy lehet azt kiszámolni, hogy egy adott tranzisztorhoz mekkora bázisáram korlátozó ellenállás szükséges?

Köszi: Müszi
(#) Balázs válasza Müszi hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
Müszi: Tranzisztor adatlapja + Ohm-törvény...

Squall: Több típus is létezik, de ez a 6-700Ft elég drága. Tudnál mutatni egy linket erről?
(#) Müszi válasza Balázs hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
Köszi.
(#) Squall hozzászólása Nov 30, 2006 /
 
Perzse: http://www.hqvideo.hu/info/hu/4mmi_50k.html
Logaritmikus és a lineáris között mi a külömbség?
(#) Müszi hozzászólása Nov 30, 2006 /
 
Az MJ2955-nek mi a komplementer párja?
(#) robbbb hozzászólása Nov 30, 2006 /
 
Sziasztok!!

A tranz-tran nevű progit ismeri valaki??Ha igen az léci segítsen,mert meg kell csinálni az elektronika házim és nem nagyon megy....
Nem lenne muszály azzal a progival,lehet másikkal is.
Egy kétoldalas diódás vágókapcsolásnak kellene a kimeneti jelalakja,transzfer karakterisztikája és traniens viselkedése!
Aki tud segíteni az léci jelezze és elküldöm neki a komplett feledatot.
Előre is köszi!
(#) Balázs válasza Squall hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
Hát, ez tényleg kicsit drága, én a Lomexnél szoktam venni lényegesen olcsóbban műanyag házasat.

Ha egyenletesen tekered, a lineárisnak lineárisan változik az ellenállása, a logaritmikusnak logaritmusosan... Utóbbit leginkább keverőkben, erősítőkben szokták alkalmazni, mivel az emberi fül érzékelése is logaritmikus.
(#) robbbb hozzászólása Dec 3, 2006 /
 
Elektronika Házimba,ha valaki tudna segíteni,azt nagyon megköszönném!!!!!
(#) Ricsa hozzászólása Dec 3, 2006 /
 
szisztok'
lehet hogy hülye kréds, de mi az a szkóp és mire használható?
(#) Balázs válasza Ricsa hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Az oszcilloszkóp "szleng" neve. Oszcillátorok, rezgőkörök jelalakjának képét lehet vele kirajzolni.

[pic]http://www.tucker.com/images/images_product/AGL54624A.gif[/pic]
(#) Baxi hozzászólása Dec 3, 2006 /
 
Hi mindenki
Aztat szeretném +kérdezni, hogy hogyan lehet multiméterrel +nézni egy tanzisztort vagy gondit hogy jó e ? Annyit tudok hogy a tranzistor az egyik irányba vezet a másikba nem, de gondit hogy lehet?
S anélkül hogy ki keljen szedni a nyákból, és az ellenálások is érdekelnének.Még egy kérdés: szinkod alapján lehet dudni hogy hány ohmos az a ellenálás?
(#) lgyk válasza Baxi hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Üdv!

Van néhány multiméteren tranzisztorteszt, a megfelelő lábakat megfelelő helyre kötve kiírja a tranzisztor bétáját. Kondenzátort csak profibb műszerrel lehet mérni, vagy csinálni kell hozzá egy kondivizsgáló előtétet. Tranzisztor felfogható két diódaként, és a BE és BC diódákat diódavizsgáló módban ki lehet mérni. (Asszem)

Ellenállást nem lehet áramkörban mérni, az egyik lábát mindenképen ki kell forrasztani mérés előtt. A színkód az ellenállás értékét kódolja.

Bővebben itt a színkódról.

(Egyik alkatrészt sem illik áramkörben mérni!!!)
(#) Baxi válasza lgyk hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Köszönöm szépen a felvilágositást.
Egyépként azért érdeklödtem mert akkarok csinázni
a mocira egy két hedszetes kütyüt, amiböl a vezeték nélküli mikrofon lesz, tsak nem értek pár dolgot de majd megoldom.
Meg szeretnék ezekböl a nagy fényerejü leddekböl egy optikai"tunningot" csinálni, probáltam bele kötni a bicajvilogóba de reménytelen, pedig 3v is "beizzig"
de a vilogtatóval nem, ha van valami tiped szólj.
(#) Stefan válasza Baxi hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Van egy rossz TV-m és szeretném szétbontani -mert ugyebár elég jó kis cuccok vannak benne-.

Valaki leíná hogy mire vigyázzak? Gondolok itt kondik által tárolt esetleges nagyfeszültségre.
(#) Dudus válasza Stefan hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Bekapcsolod kihúzott állapotban a főkapcsolót, iszol egy kávét és nekikezdhetsz nyugodtan.
(#) Stefan válasza Dudus hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Oks kösz
(#) _JANI_ válasza Stefan hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Ha, régen volt bekapcsolva (pl. 24h-n túl), okkor semmi gáz :yes: , mert a tápfeszkondikból és a nagyfeszültségű részekből régen elszivárgott a feszültség. Ha viszont nemrég üzemelt (1-2 órája), akkor a nagyfeszkivezetést és környékét még érdemes elkerülni . A 230V AC-s kapcsolóüzemű tápegység kondiját, egy próbalámpán keresztül érdemes kisütni . Sokan csak egy csavarhúzóval rövidrezárják, de nem is tudják milyen veszélyes is ez, nemcsak magukra hanem az alkatrészre is ...

Ha véglegesen az enyészeté lesz a készülék, a bontást a hálózati kábel tőből való levágásával kezd!!! Úgy Biztosan nem lesz a készülék ismét áram alá helyezve...
(#) Stefan válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
24 orája kivolt húzva meg nyomogattam a kapcsolót, rámértem a kondikra szóval fő az elővigyázatosság

Az jutott eszembe hogy ebben egy csomo olyan alkatrész van amiből már össze lehetne rakni egy csöves erösítőt.(nagyfesz. kondik, nagyteljesítményű ellenállások, trafó(k)) Vagy ez hülyeség?
(#) _JANI_ válasza Stefan hozzászólására (») Dec 5, 2006 /
 
Elektroncsöves az a TV?
(#) Peti_85 hozzászólása Dec 5, 2006 /
 
Szevasztok!!!

Bocsi hogy csak úgy berontok, de sürgős lenne és nem akartam új témát nyitni...
Lenne valakinek 3ds max progija?????

Elég lenne valami bénább, régebbi változat is ... Fontos lenne...
Vagy tudtok linket???

Peti.
(#) Squall hozzászólása Dec 5, 2006 /
 
Hali!
Megnéznétek ezt a linket:páka szerintetek ez a páka megéri?
Mert gondoltam, hogy karácsony van és meglepetem magam egy pákával kb úgy ennyi összegre gondoltam szóval szerintetek megéri?
(#) _JANI_ válasza Squall hozzászólására (») Dec 5, 2006 /
 
Szerintem jó választásnak tűnik, enyi pénzért...
(#) Stefan válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 5, 2006 /
 
jaja, hát a képCSŐ
(#) isamisa válasza Squall hozzászólására (») Dec 5, 2006 /
 
Én a pákát csak ajánlani tudom. Hónapok óta használom és semmi látható fogyás kopás nics a hegyen. Szerintem nagyon jó kis masszív cucc.
Az állomást mondjuk magam építette hozzá.
Isa
(#) _JANI_ válasza Stefan hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
JA JA . ( Képcső )
Az aktiv alkatrészek mik benne? Ic-s modulrendszerű? Egypanelos, mikrokontrolleres (azok a 40lábas nagy csokoládészerú izék)? Vagy kis űvegbúrák (elektroncsövek) vannak benne?
(#) Stefan válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
úgy nem csöves van benne kb 3-4 TDA IC szinkódoló meg hasonlók. Meg egy csomó "nagy" tranyó szóval full félvezetős...

Kép(16).jpg
    
(#) Squall hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
Lenne egy kérdésem: Egy 80 wattos A osztályú erősítőre max mekkora hangfalat lehet rákötni?
(Remélem nem kérdeztem hülyeséget)
(#) mefi01 hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
ezt a témát azért nyitottam mert amég nem olvastam el 1 könyvet addig azthittem 1 nagyon egyszerű kapcsolásra hogy 1 nagyon bonyolult és drága !
de csak 1 graetz kapcsolás ami 4 diódából áll.
Kép mellékelve meg majd felrakom ide a jeleket
(#) Tomee válasza mefi01 hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Nem értem a topik lényegét?
Már van egyszer egy Kezdő kérdések nevű topik.
Következő: »»   54 / 3967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem