Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   19 / 193
(#) joetaylor válasza fgabo hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Mennyit mérsz? 0 V ?
(#) joetaylor válasza pet hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
fgabo Wellere szerintem nem rossz, bár én Weller fanatikus vagyok Tehát nem tudok nem elfogultan nyilatkozni. A Metcal-ról lebeszélek mindenkit, a JBC is nagyon jó még, de garancia és szerviz terén a Weller verhetetlen.
Szerintem az is baj, hogy nincsenek olyan boltok ahol ki lehetne próbálni a pákákat vásárlás előtt, akkor tudná az ember mit ér az a többlet pénz amit bizonyos eszközökért kérnek. Sajnos nagyon "sznobizmusnak" hat mikor az ember nagyon drága eszközöket istenesít, én leírom a véleményem a tapasztalataimra alapozva. Nem mondok vélemény olyan eszközről amit nem használtam huzamosabb ideig.
(#) patexati válasza joetaylor hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Nekem is Weller van 2db TCP páka több féle heggyel és tökéletesen megfelel más pákával nem lehet összehasonlítani! Neked látom van cuccod rendesen gondolom nem hobbi célra használod! Ezekkel ha valakinek van tapasztalata ügyessége minden még BGA is javítható tudomásom szerint!
(#) fgabo válasza joetaylor hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Nem 0 V. Ha jól emlékszem 20V körül mértem. Rákötöttem 1 izzót,azzal azt csinálta hogy letekerve villogott és ahogy tekertem felfele a villogás ugy sürüsödött majd végül folyamatosan égett. Ennek igy kell működnie?
Nem semmi felszerelésed van.
(#) Frodo94 válasza fgabo hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Szerintem ennek így kell működnie, PWM-es szabályzás.
Ha nem így van javítsatok ki.
(#) joetaylor válasza fgabo hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Próbáltam valami adatot keresni az állomásodról, de nem jártam sikerrel. De 99 százalék, hogy az állomás jó mivel ahogy olvastam nincs semmilyen hőmérsékletfüggő visszacsatolás abból a pákából. Viszont lehet, hogy a páka külön drágább lesz mint egy új komplett szett. Mi baja van amúgy a pákának és mennyi idős? Illetve mennyit használtad? Mert ha szerinted túl "hamar" tönkrement akkor lehet reklamálni a Wellernél, és ha igazad van ki fogják cserélni.

-"Nem semmi felszerelésed van."-
Dolgozom vele, a fő munkahelyem most ez amit csatoltam. Vannak Metcal cuccaim is amit oktatási célból vagyok kénytelen használni, nagyon sok helyen erre alapozzák a forrasztási instrukciókat. Nekem van is egy mottóm a Metcal-ra: "Ha azt mondják, hogy a kezemben volt, hát letagadom"
(#) fgabo válasza joetaylor hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Ezt a pákát már igy szereztem és semmit nem tudok róla. A pákáját meg valami állat (gondolom más hegy beleerőszakolása közben) teljesen tönkretette. Eddig 1 boltban kérdeztem ott a komplett páka része 8500 ft.
Nekem ennyit megérne csak nem akarok úgy járni,hogy megveszem és nem jó az állomás. Valahogy ennek is érzékelnie kell a hőmérsékletet nem?
(#) djgombi válasza Frodo94 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Úgy ahogy tetszik mondani! Ez így működik jól!
(#) fgabo válasza djgombi hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Igazatok van. Megvettem a pákát és hibátlanul üzemel.
Köszönöm!
(#) c27 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Szia. Nem tudom mennyi szabadidőd van, de ha akadna majd annyi időd, hogy elküld nekem a forrasztóállomásod kapcsolási rajzát nagyon megköszönném.
(#) erobi82 hozzászólása Szept 23, 2009 /
 
Nem tudom észrevettétek e, hogy annak a jókis Cseh forrasztópákának hogy felment az ára?! Sajnos az enyém megzakkant, ami nem is a páka hibája volt igazán hanem az enyém. Debrecenbe 7-8eFt :csodalk: . 4eFt-körül már lehet venni azt a Weller utánzatot, de az asztali, nekem meg a szerszámos ládámból nagyon hiányzik a kis Cseh75W-os. Vaterán mintha lett volna, de mire ideér addigra az is jó drága lesz.Aki tud valami olcsóbb beszerzési forrást jelezze.
(#) Rafael válasza Tripod hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Pár hete megvettem a szóban forgó Fahrenheit 28020-as forrasztóállomást. Még csak párszor használtam. Úgy tűnik hobbi célra, illetve aki ritkán készít panelokat szerintem tökéletes! A kék nyelű, ócska pákáknál 1000-szer jobb. Kényelmes a fogása, a munkát könnyíti a laza szilikon kábel.
/ Természetesen, ennek az árkategóriának a tekintetében. /
(#) dB_Thunder válasza c27 hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
c27 kérte az állomásom kapcsolási rajzát. Végre összeszedtem az után építéshez szükséges dolgokat.
Vannak még képek is, de az a halott gépemen vannak.
(#) c27 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Köszönet és hála.
(#) dB_Thunder válasza c27 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Itt vannak a képek is:
(#) turkf válasza Frodo94 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Szia!
Ha Nincs az elektronikáról 1 skiccelt kapcsolási rajzod véletlenül?
(#) joetaylor válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Igen szép munka, gratulálok. Jól néz ki.
(#) c27 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Tényleg profi munka, beszerzem ami kell még, aztán én is belevágok már csak 1db uaa180 kell és pár apróság.
(#) Frodo94 válasza turkf hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Szia!
Mire is gondolsz most?
(#) turkf válasza Frodo94 hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Arra, hogy valaki írta előbb, hogy egy fesz. hasítós áramkör van benne. Engem konkrétan ez érdekelne. Hogy van-e ehhez valakinek kapcs. rajza.
(#) Frodo94 válasza turkf hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Ja értem. Konkrétan az ebben a pákában lévő rajz az nincs meg, de valami ilyesmi nagyon egyszerű áramkör van benne.
(#) turkf hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
Ezt tényleg nem bonyolitották túl A forrasztóba lévő poti milyen határok között mozoghat azt nem tudod véletlenül?
(#) turkf válasza turkf hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Ja!
Ok, rájöttem, hülyeséget kérdeztem!
Bocsi!
(#) turkf válasza turkf hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Vagyis ha jól értelmezem akkor ezt úgy lehet használni, hogy ameddig melegszik felveszem a teljesítményt és utánna lehúzom, mert egyébként lassan melegszik fel a hegy?
(#) Frodo94 válasza turkf hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Én nem szoktam feltekerni, a beállított hőmérsékleten is felmelegszik max 5 perc alatt. De lehet úgy is ahogy mondtad.
(#) makai1 hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Üdw.
Szeretnék venni egy forró levegős forrasztó állomás.
Olyat amiben benne van a kompreszor is. És megvan minden tarozéka.
Ha tudntok segiteni hogy milyet vegyek megköszönnem.
Használva kb hetente 1x2x-er lenne. Igy jó valami belépű szintű is. Persze ami jól és normálisan használható.
Köszi
(#) joetaylor válasza makai1 hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Mire szeretnéd használni? Mekkora alkatrészekhez?
Illetve mennyi pénzt szánsz rá?
(#) Stadi válasza makai1 hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Sajnos újonan elég drágák, 50eFt alatt nemigen láttam még. Itt találsz Aoyue gyártmányú készülékeket.
(#) makai1 válasza joetaylor hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Alaplapon kell néha ic-t cserelni.
Csak az ujabbakon (nem pc alaplap) az óra ic is már felület szerelt + még a memória akku is
és ebből kell cserelgetni 3-4-5dbot havonta.
Valami olyan kellene ami alkalmas erre a munkara de nem kell elrugaszkodni az árral.
Ezt az AOYUE márkát hidetik itt is az aproban, de nem hallotam meg a márkáról. Tapasztalatokat várnák rolla.
(#) Stadi válasza makai1 hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Én az enyémet (Aoyue Int768) nagyon ritkán használom, de olyankor mindig jó, hogy kéznél van. SMD-t már nem forrasztanék nélküle. Kiforrasztásra eddig csak 8 lábú SMD EEPROM-okhoz használtam, azokhoz kiváló. Van hozzá sokféle fej, gyárilag pár szögletes és kerek jár mellé, a plusz fejek viszont elég drágák. Mondjuk szerintem nem is igazán van rájuk szükség. Ebben a modellben van tápegység is a készülékek teszteléséhez, ezt sosem használtam. Illetve van hozzá normál 30W-os páka, ez egy Weller TCP-hez képest használhatatlan. Vékony sodrott vezetékeket (UTP kábel erei) próbáltam vele ónozni, és nem tapadt hozzá az ón rendesen, nehezen melegítette át a vezetéket. Olyan érzésem volt, mintha kicsi lenne a teljesítménye, de ezt a munkát bírnia kellett volna. Szóval a levegős része jó, ez a lényeg, bár más levegős pákát nem próbáltam még.
Következő: »»   19 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem