Fórum témák
» Több friss téma |
Olyan nem lehet, hogy véletlen alul méretezted valamelyik kondit és szépen lassan túlmelegedve elfüstölt?
Ez csak egy tipp!
Amúgy ezt a végfokot vki már megépítette?
Kíváncsi lennék milyen a hangja.
Volt aki már megépítette! Azt mondta jó kis végfok. De hát mindenkinek ki kell próbálni. Én is lehet hogy összerakok majd egy ilyet de egyelőre anyagi hiányosságaim vannak
Nekem meg van hozzá minden. Csak idő hiányában áll a projekt. Bár nem túl sok van hátra.
Remélem nem lesz rossz, mert egy pár ezres már benne pihen.
Sziasztok! nekem van egy olyan gondom, hogy kaptam egy castone CMA 104H 100V erősítőt csak amik a hűtőbordán vannak végfokozatok (állítólag) elszálltak. És egy TV szerelő ismerős nem akarta bevállalni h megcsinálja. Úgyhogy én úgy döntöttem nekiállok magamtól. De elakadások vannak. Találtam több nevű cuccot hozzá. De nem értek annyira hozzá h melyik jó hozzá biztosan és nem merem megcsinálni míg tanácsot nem kaptam. Szal az alábbi fájlban benne vannak amiket találtam hozzá de valaki leírhatná, hogy mégis pontosan melyiket rendelhetem meg.
Ha tud valaki segíteni az inkább msn-en tegye. előre is köszönöm szépen. msn / e-mail: m.misi-mail@vipmail.hu
Miféle formátumot csatoltál, mivel lehet kinyitni, megnézni ??
Szia!
Az Excel nyitja, csomót konvertálgat előtte.
Szia!
Először is mérd ki a hibás alkatrészeket. Utána rendeld meg a hibásnak mért alkatrészeket. A végtranzisztorokat (legnagyobbak) érdemes párba válogatni, vagy már eleve párban megvenni. A meghajtókat (fekete tokos) szintén. És így tovább. Nem egyszerű...
Párba válogatni? Ugyan minek? Szerintem teljesen felesleges.
Nem egyszerű? De nem is túl nehéz, egyszerűen ki kellene mérni a hibás alkatrészeket, ahogyan azt javasoltad, megrendelni, beültetni, majd ellenőrizni a tápfeszültséget, meg van e, és végül éleszteni, akár egy izzóval , vagy ha van akkor áramkorlátos labortápról, ha esetleg valami probléma lenne mégis.
Nekem nem sikerült ez az XLS móka, írd már le légyszives sima wordpad-be, vagy txt be, úgy egyszerűbb.
Ez a "találtam több nevű cuccot" mit is jelent pontosan? Mennyire vagy gyakorlott elektronikában, működését érted? Üdv.
Szia!
Neked lehet, hogy egyszerű, másnak nem biztos. Én már javítottam Castone-t...
Mi különbség van a castone és más AB erősítők javítása között?
Maggy-ra gondoltam, amikor a javítás nem egyszerűségét taglaltam.
Én úgy tanultam annak idején, hogy a komplementer párokat javallott összeválogatni bétára.
Még annyit, hogy a Microsoft Excel Viewer nyitja ezt az xlsx fájlt.
Az lehet, hogy egy kezdő számára nem egyszerű, de gondolj bele mi lenne a fórumból, ha mindenki így reagálna, hogy "ugysem tudod megcsinálni".
Dehogyisnem, azért vagyunk, hogy segítsünk, annó nekem is rengeteget segítettek, és nagyon jól esett, így azt mondom ahelyett, hogy elriasszuk, hogy "áh ez nem egyszerű" inkább mondjuk azt neki "fogd a multidat és mérj". Hadd tanuljon. A bétára válogatásról az a véleményem, hogy én személy szerint már sok erősítőt építettem, az IC-s től a tranyós/fetesen át a csövesig, és soha semmikor nem válogattam össze a tranzisztor párokat, mégis egytől egyig, mind működött úgy ahogyan kell. Az lehet, hogy nem árt összeválogatni, de működés szempontjából nem kizáró ok. Szóval ne érts félre, nem bántásképp írom, de szerintem inkább segíteni mintsem lebeszélni kellene. Ha javítottál már castone-t annál jobb, legalább tudsz neki segíteni. Üdv.
Tudom jól mi nyitja az xls-t, de ha nincs fenn a gépemen? De egyszerűbb neki bevágni egy txt-be és feltenni, mint nekem a 30k-s netemmel letöltögetni egy readert akár.
Értem én, csak nehogy elmenjen a kedve az elektronikától a kezdeti esetleges sikertelenségtől. Persze, bele kell vágni, csinálni kell!
Az a baj ezzel a párbaválogatással, hogy régebben jóval nagyobb szórásuk volt a tranyóknak, gondolok néhány kelet-európai gyártmányra. Lehet, hogy mostanság jobb a helyzet. Keresztezési torzítás minimalizálására miatt azért érdemes (szerintem) a válogatás.
Elékpzelhető, hogy érdemes, de nekem az a véleményem, hogy válogatás nélkül is működni fog, persze ha csak ez a problémája, de lehet, hogy a meghajtók is elröppentek, ezért kellene mérnie.
Bár ahogy elnézem, lehet hogy ez már nem fog megtörténni, mert Maggy szaktárs nem túl aktív itt a fórumon. A mai félvezetők azért (talán) jóval kissebb szórással készülnek, szerintem itt a párba válogatás lesz a legkisebb nehézség, a nagyobb az egy rajz kerítése lesz. Remélem nem megy el a kedve, én megpróbálok minden segítséget megadni, ami tőlem telik. Idézet: „Remélem nem megy el a kedve, én megpróbálok minden segítséget megadni, ami tőlem telik.” Ebben (is) egyetértünk.
A válogatás ellen szól az is hogy nincs a fiókba még kettő sem.A többszáz ft tranzisztorokat meg nem áll neki az ember tízessével venni.(egyébként a torzítás csökkentése miatt illene) Az élesztés is elég macerás (szerintem) ha nem talált meg minden hibás alkatrészt, labortáp nélkül ismételt tömeges halál esélyes.
Azért nem kell mindenhez labortáp. , egy izzóval gyönyörűen le lehet korlátozni az áramot, és máris megvédtük az alkatrészeket, ha valami probléma lenne.
A válogatás-véleményeddel egyetértek.
Hova rakod az izzót ? És hány volt/wattosat?
Az izzó valóban remek áramkorlát lehet. Persze nem labortáp, de a feladatra alkalmas.
A helye egyértelmű, a tápfesz-vezetéket kell vele megszakítani, ha +- a táplálás akkor mindkét oldalt. Ha van biztosíték, akkor oda a legegyszerűbb bekötni. Az izzó milyensége már nem olyan világos. A feszültségtűrésnek akkorának kell lenni, mint a tápfesz. A teljesítménynek meg olyannak, hogy a kívánt áramra korlátozzon. (ha elárulod a tápfeszültséget, és hogy mekkora áramra akarsz korlátozni, akkor segítek kiszámolni az értéket, ha igényled ezt)
Még annyit tennék hozzá az előttem elhangzottakhoz, hogy a Primer tekercs elé, tehát a hálózat és a transzformátor közé is szokás tenni egy izzót, (úgy értem a szekunder helyett) oda értelemszerűen egy 230V -os izzót kell tenni, és W ban akkorát, amekkora áramot akarunk engedni a táplálandó áramkörre.
Doncso, Proba
Ha a trafó primer oldalára teszel egy izzót, az is egy hatásos védelem, de nem a szerkezetet védi, hanem a hálózatot. Ekkor olyan nagy áramlökés alakulhat ki a tápegység felől, hogy mire kigyulladna a "primer izzó", addigra halálba küldte az egyébként esetleg csak kicsit beteg végfokot. Ha felmerül a gyanú, hogy a tápegység is hibás lehet, akkor is csak a dupla izzós áramkorlát nyújthat védelmet. Viszont a jó sorrend az, hogy előbb csak a tápot éleszted (erősítő és minden más terhelés nélkül), utána ha ez jó, akkor, és csak akkor kötöd rá a végfokot (izzón keresztül).
Közben beszélgetem köbzoli barátommal, és kiveséztük ezt a történetet, (kiigazított) való igaz, hogy ha már labortáp nem áll rendelkezésre, akkor (más nincs alapon) jó az izzós védelem is, de nem a primer körbe, hanem ahogyan az előbbiekben elhangzott a tápágakba. Így egy helyesen megválasztott izzóval jó eséllyel megvédhető az erősítő, ha esetleg valami bibi lenne még ott a javítás után. Persze egy labortáppal való élesztéstől ez azért messze áll.
Én is így gondoltam,izzóval nekem is csak megfelelő tervezés után (én kimeneti rövidzárvédelemnek használtam) sikerült megvédeni az erősítőt.Ezt egy ismeretlen szerkezetbe nem egy kezdőnek való megoldásnak tartom.
Egyszer nekem is nagy segítségemre volt, amikor még nem nagyon volt labortápom, és éppen élesztettem egy 300W-ost, persze elkötöttem ezt azt, de hála az izzónak megmenekült.
Máskülönben vicces, hogy már két oldalon keresztül megy a társalgás, a témanyitónak meg se híre se hamva lassan 1 hete. Akkor itt egy újabb értelmes topic Nem baj, legalább az izzós élesztést , illetve a tranzisztor válogatást kiveséztük. |
Bejelentkezés
Hirdetés |