Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   485 / 1679
(#) hapro válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Mindenesetre a beültetés - forrasztás jó lett.
Solomon pákával szerettem volna egy olyan "valamit" megforrasztani egy telefonba ami 8 lábú ultra rövid lábai vannak, és baromi kicsi, 3 láb távolsága volt akkora mint a pákám hegye (ami egyébként a bele kapható legvékonyabb). Mondanom se kell, hogy nem sikerült, és így lett a kislányomnak egy valódi játék telefonja..
(#) bladika válasza klemo86 hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Tökéletesen igazad van! Én 38pin TSSOP tokot forrasztottam általam készített panelra SMA forrasztó állomással, durung heggyel és 1mm-es 2% FLUX-os ónnal. Semmi egyéb kiegészítő mint harisnya vagy külön folyasztó. Egyszerűen türelem kérdése. Elsőre még legalább 15perc volt mire bent volt, de a végén már gyorsabban megy mint mondjuk egy azonos lábszámú DIP tokos IC.
(#) K.Leslie hozzászólása Okt 12, 2009 /
 
Én az autók ecu-jában a psop48 tokozásu memoriákat hőlégfúvóval veszem ki és pákával rakom vissza.
Csatoltam a képet, hogy mivel dolgozom (aoyue 2738).
A mostani ára olyan 70e körül van.

2738-a.jpg
    
(#) zsuscsinyo válasza Frankye hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Köszönöm, és persze mindenkinek! Próbálom a "natúr" megjelenést picit feldobni.
(#) Moderátor hozzászólása Okt 12, 2009
 
Mit szólnátok, ha az utóbbi hozzászólások nagy részét átraknám a forrasztásos topikba?
(#) zolee1209 válasza (») Okt 12, 2009 /
 
Nincs még kész?!
(#) K.Leslie válasza (») Okt 12, 2009 /
 
Nekem mindegy, de jó ötlet.
(#) TaviGyerek hozzászólása Okt 12, 2009 /
 
Sziasztok Régóta olvasgatom ezt az oldalt,gondoltam teszek fel én is egy pár képet az épített fémkeresőmről.A készülék a Rádiótechnika 2003-as évkönyvében megjelent MD-1 nevű kereső.
(#) zsuscsinyo válasza vicsys hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Ígértem még animációt az óráról Videó
(#) gg630504 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Ügyfélhívó volt ilyen a múltkor az OTP-ben, de megjavították... :hide:
(#) SALáta hozzászólása Okt 12, 2009 /
 
Ma lett kész kb fél óra alatt a fázishasítóm. Igaz már régebben is kész volt egyszer de a vezetősávok méretét alulméreteztem, ma volt rá időm beültetni. A csatlakozót nem terveztem bele csak a fiók aljáról előkerült.

DSC00343.JPG
    
(#) K.Leslie hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
Kész a projektem, többi kép itt
(#) lidi válasza K.Leslie hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Ok, de azt is leírhatnád hogy ez mi akar lenni.
(#) K.Leslie válasza lidi hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
erősítő:
1. poti 5V ból 4.5-5.6 V ot csinál
2. poti 1V ból 0.65-1.25 V ot csinál.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Okt 14, 2009 /
 
Végre valahára elkészült a Propeller clock-om
Nehéz szülés volt, tekintettel arra, hogy gőzöm nem volt a PIC-ekről.
Szóval 0-ról kezdtem ( meg kellett építenem egy PK2-t, ami szuperul működik, majd arról is rakok fel képet , de még nincs doboza)
Sok segítséget kaptam a fórumtársaktól, külön köszönet Watt-nak és Hp41C-nek (elnézést ha valakit kihagytam)

Az egész egy aluminium házba került, ebbe van a bázis panelja meg a propeller ventillátora.
A tápként egy átalakított Nokia-tültő szolgál (épp, hogy csak bírja a terhelést )
Jöjjenek a képek!
(#) zoknee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Nagyon jól néz ki! A végleges helyéről is jó lenne majd egy kép! A nappali dísze lesz majd ezzel a szép dobozzal.
Csak így tovább
(#) zsoltee0001 válasza zoknee hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia
Köszi
Az az elképzelés, hogy a konyhámba lesz. Majd csinálok arról is képet.
üdv
(#) Doncso válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szép lett nagyon, gratulálok, lenne egy kérdésem, ha forog, mekkora zajt termel körülbelül? Mint egy venti?
(#) robot1 hozzászólása Okt 14, 2009 /
 
Én egy roboton dolgozok még ninc skész mert most álltam neki. Már tervezem de nem szerbó motorok fogják működtetni hanem dvd motorok!
(#) zsoltee0001 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia
Szinte semmi. Ahogy kavarja a levegőt, másabb hangja van mint egy ventilátornak, de nem nagyobb.
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia!

Nagyon szép lett, remélem jól is működik...
Ugye megérte egy kis befektetés a fejlesztői eszközbe...

Ha mégis tovább szeretnéd fejeleszteni (tojásfőző időzítővel, avagy, hogy a reggeli kávét hétköznap 6:30-ra, szombaton 7:45-re és vasárnap 9:11-re főzze meg - 5 percre kapcsolja be a kávéfőzőt - ha kész hangjelzéssel ébresszen), a részleteket a Propeller Clock topikban "megbeszélhetjük"...

Szia
(#) SALáta válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Nagyon komoly, hát a gyári órákat leveri. Az eddig látott legszebb kivitelezés- bár biztos van sok szép amit még nem láttam.
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia

Köszi, ezekre a dolgokra nem tudom mikor lenne időm, (elég sok a meló mostanába), ez is elég lassan jött össze.
De azért majd szeretném fejleszetni, az is lehet, hogy csinálok egy másikat videomotorral.
üdv
(#) hadnagyakos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Ez nagyon szép lett! Az aludoboz kifejezetten mutatós!
(#) borvendeg válasza robot1 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Hello!
Érdekes elképzelés. Miket fog tudni a robotod? Tehytnél fel képeket. Én is épp egy roboron dolgozom már van kép róla itt a topicban.
(#) gtk válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Nagyon szep kivitel :kalap:
(#) robot1 hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
Még nincs kész! Még csak a robot vázán dolgozunk, mert nem egyedül csináljuk! És még képek sincsenek róla!

A robot tudása később lahalgató robot lesz és még képek küldésével szeretnénk ellátni!

-- FIGYELMEZTETÉSBEN OLVASHATÓ --
(#) 18david18 hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészült a Beag APX100 100W-os erősítő felújításom, átalakításom.
Egy iskolai selejtezésből sikerült szereznem ezt az erősítőt, tökéletesen működő állapotban. Elhatároztam, hogy felújítom. A régi 100V-os rendszerű kimenőtranszformátort lecseréltem. Tekertettem egy új 8Ohmos névleges szekunderimpedanciájú kimenőt, így már a megszokott hangfalamon tudom hallgatni. Kicseréltem a kapcsolókat, a hangerőpotmétert, a régi izzós bekapcsolás visszajelzőt LED-esre váltottam. Végül 3réteg matt fekete festékkel lefújtam. Tökéletesen meg vagyok elégedve a hangjával, és persze az erejével

Készítettem egy részletesebb leírást az átalakításról, lépésekkel és képekkel amit itt le tudtok tölteni.

Az építésről készült további képeket
itt tekinthetitek meg.
(#) Ricsi89 válasza 18david18 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Nagyon jó lett. Ha jól látom az eredeti kimenője megmaradt, vagyis nem azt tekercseltetted át. Az új egy kicsit kisebbnek tűnik. Szerezhetnél nekem is egy ilyen gépet.
(#) SALáta válasza 18david18 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Ez nagyon ott van, ez tényleg szép. Igaz már nem 100V redszerű de akkor is nagyon jó. Igazi csemege.
A kék led nagyon nem illik ehhez a géphez, sárga kellene szerintem
Következő: »»   485 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem