Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   486 / 1682
(#) CIROKL válasza 18david18 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Most akkor ezen valójában mit is építettél? Szerintem ez nem az építés kategóriájába tartozik. Annál is inkább az átalakítás fogalmát súrolja! A festés az szép, és valóban a kék LED az nem illik ehhez. Inkább maradtam volna az eredeti izzó színénél. Viszont a végeredmény az szép, ehhez gratulálok!
(#) 18david18 hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem tetszik a kék ledes megoldás, élőben sokkal jobban mutat mint a képeken. Sajnos a képek nem adják vissza túl jól.
(#) highand hozzászólása Okt 18, 2009 /
 
Végre-végre nagy nehezen elkészült a torzítás mérőm. Az a különlegessége, hogy nem kell hozzá, szuper kis torzítású generátorjel, mert tulajdonképpen ez egy torzítás-különbség mérő, de ezt -140 dB-ig tudja....
(#) vicsys válasza highand hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Szép lett! Kár, hogy nem láthatjuk működés közben...
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Nekem is tetszik, szép darab .

Highand mester.

Egy további képet netán rajzot lehetne kérni? Érdekelne egyébként egy torzítás mérő építése, az még nincs otthon.
Üdv.
(#) Medve hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
Üdv, egy akkutöltő készült, az orosz "reszursz-1" mintájára, került bele még egy DVM, egy áramgenerátor és egy időzítő is. A doboz egy csöves RF feszmérőé volt, a töltő tirisztoros-UJT-s, 10A-ig viszi, feszültségfigyeléssel.
(#) vicsys válasza Medve hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Húúúú, ez nagyon gyári lett! Gratula!

Szükségem volt egy RTC időalapra, gyorsan összedobtam délelőtt.
(#) Medve válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Kösz, a fotó sokmindent eltakar fotózott ez az apróság? Remélem elférsz majd mellette
(#) zsoltee0001 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Nem gyenge! Ez se kevésbé gyári, mint a Medvéé (neki is gratula!)
Nem volt tüskesor kéznél? Nem belekötésképp
(#) SALáta válasza Medve hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Ez gyári, jó lenne már ilyen szépet építenem nekem is. A dvm gondolom nem ICL el van megoldva. Van itthon nekem is egy TR 16?? DVM em, hasonló kijelzővel, nagyon tetszik ez az akkutöltő, olyan régi mesteri szinezést ad neki a műszer.
(#) SALáta válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Szép, a forrasztásaidat irigylem, ha ilyet akarok ahhoz még tanulnom kell egy picit.
(#) Medve válasza SALáta hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Igen a DVM (is) gyári, az alapja a CA3162-es chip. Majd később kicserélem egy ICL alapúra, jobb az. Ennek annyi előnyét látom most, hogy nem kell hozzá külön táp, a mérendő feszültség viszonyítási alapja a műszer negatív tápja.
(#) vicsys válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
zsoltee0001!
De volt, csak a breadboardba kell betűznöm, oda meg alkatrészláb vastagság kell.
SALáta!
Nem olyan bonyolult forrasztani. Egy nagyon kedves fórumozó társunk küldött nekem hiper-szuper fluxot, minek hatására az ón végigszaladt a felületeken. Ezútonis mégeygszer köszönöm az anyagot!
A panel természetesen fotózással készült. Ami külön előny, hogy az IC-be bele van integrálva a kvarc
Köszönöm a hozzászólásokat!
(#) edgaar válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Szia !
Tetszetős darab, nekem is kell ilyen, órához
CR2032-ről ez elketyeg gondolom jó darabig. Hogy oldottad meg ? Mindig az elemről veszi a tápot az RTC, vagy ha üzemel akkor a gazda áramkörről ? Rajzot megosztod? Vagy a sima gyári ajánlottat csináltad ?

üdv
Edgár
(#) vicsys válasza edgaar hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
A gyári adatlap szerint készítettem. Az adatlap szerint 22,8 évig elketyeg elemről. Tettem rá egy ledet is, de túl nagy a fénye.

PCB_1.JPG
    
(#) baloghárpád hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
Üdv midnenkinek!!!
Egy vasárnapi unaloműző kis munka
nem nagyon teljesítményű de jól működik
(#) Bandusek hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Összelegóztam a Discolitez "demópanelt" Winamphoz.
Különféle fényjátékokat lehet vele okozni zenére (pl. fényorgona, strobi, VU bargraph), vagy valamilyen meghatározott sorrendben villogtatni. A 32 LED-et nem forrasztottam bele, hanem "preci" hüvelysorból kitermelt perselyekbe lehet őket belenyomkodni, olyan színűt és fényerejűt amilyet éppen kedvem van.
(#) Rakloo válasza Bandusek hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Szép lett!
Hogy én ezen az lpt-s dolgon hánszor gondolkodtam...csak,hát egyedül az alaplapon van lpt csati annak meg nemtudom a lábkiosztását.
(#) Bandusek válasza Rakloo hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Valószínűleg soros vezérléssel is megoldható, gondolom kicsit bonyolultabban és más szoftverrel. Magát a progit is a parallelre találták ki, 8 adatbit a sor a 4 vezérlő pedig az oszlop. Sajna azonban a sok párhuzamos vezetősávtól, nagy villogási sebességnél kicsit "áthallásos", de remélem a következő verziónál segít rajtam az a bizonyos "fájintos mérnöki precizitás"...
(#) dizi hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
Az általam készített GERMICID csöves levilágító.
-4db germicid neon, futófény elektronikából átalakított időzítő ami 2-20perc között állítható be és a vég eredmény.
(#) levii válasza dizi hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Nem akarok beleszólni a dolgodba de biztos hogy jó ötlet hogy csak így fotózod ezeket a csöveket? Tudtommal az UV-C fény eléggé káros a szemre.
(#) Router válasza levii hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Én sem akarok beleszólni de nem veszélytelen mulatság ez.

Bővebben: Link

Itt lehet ezekről a lámpákról és a fényükről valamennyi infót szerezni ami alapján elég durva hatásuk lehet az emberre!
(#) gydanee válasza Router hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Ez bizony így van, nagyon veszélyes, én magam is fotózok, (UV CREE LED-ekkel) és amikor még készítés alatt állt a levilágító, volt hogy pár másodpercre pofán vágott az UV fény, de szerencsére nem max kakaón.
Az a lényeg, hogy vigyázni kell vele! :photo:
(#) SALáta válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Én egyszer forrasztottam tssop tokot, alkoholba feloldott gyantával előkezeltem és szép forrasztás volt.
(#) Router válasza gydanee hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
A ledek szerintem csak UV-B-ben sugároznak ami viszont nem káros az egészségre (vagy legalábbis nem annyira roncsoló hatású mint az UV-C) Mindenesetre meg kell gondolni ezeknél, hogy mivel bohóckodik az ember.
(#) dizi válasza levii hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Nem pózoltam előtte fél órát 2 másodperc alatt elkészült a fotó.
A germicid neonokat fertőtlenítésre, baktérium ölésre használják nem csak be gyullad a szem tőle de maradandó sérülést okoz a retinán.
De 1000x jobb mint egy sima uv neon amit a DISCO -ban használnak.
Egy a lényeg nem kell bele nézni.
(#) Electricboy válasza dizi hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Üdv!
Engem nagyon érdekelne az a bizonyos "futófényes időzítő ha publikus meg osztanád velem (velünk) hogy hogy csináltad? Nekem is levilágítóhoz kellene de nem tudok össze hozni egy jót! Remélem nem Pices

(#) Action2K válasza Rakloo hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Minden LPT portnak ugyanaz a lábkiosztása. A zöld a GND.

lpt02[1].jpg
    
(#) huba hozzászólása Okt 20, 2009 /
 
Sziasztok.
Több hónapos munka után nagyjából elkészültem a labortápommal. Amit tud:
-két darab Alkotó féle szabályzópanel(2x50V 5A)
-Attila86 féle átalakított kétlépcsős hővédelem
-szintén Attilától elesett alapelvű panelmérők
-relés előszabályzó (35V nál átkapcsol egy 10V al nagyobb szekunderre)
-És végül saját tervezésű led-oszlopos áramérő. %-ban mutatja a terhelést. Ha az áramkorlát 1A-re van állítva és 500mA a fogyasztás akkor félig megy fel az oszlop. Tud oszlop és vándorló fénypont módot, maximum és minimumtartást. A lelke egy atmega8.
Videó
(#) Doszpot válasza huba hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szia!
Ez az árammérő nagyszerű! A max és minimumtartás nem teljesen világos. Áramgenerátorként működik ilyenkor, és a feszültséget szabályozzal a beállított érték kihozásáshoz?
Mindenesetre az árammérő nagyon megtetszett nekem.
(én mondjuk csak egy egyszerű kivezérlésmérő IC-vel oldottam volna meg, a tiéd sokkal profibb.)
Következő: »»   486 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem