Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   662 / 3976
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Proli007!
Döntöttem, és kitaláltam, hogy 5W-os izzók lesznek, és BD238-at vagy BD237-et használok...
Most megrendeltem belőle egyet-egyet (persze a többi mellé), és kipróbálom, hogy hogy lesz jó.
Egy kérdésem volna, mégpedig az, hogy biztos nem kell neki bázis-ellenállás?
Üdv.: kiskacsa!
(#) djyuri hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy olyat szeretnék építeni,amivel neoncsövek villanását tudnám mérni.

Egy egyszerű dologra gondoltam én,csak nem tudom milyen fényérzékelő kellene ehhez.
A lényeg az volna,hogy valami impulzus jellegűt bocsájtson ki,ha fény éri,amit rákötve egy szkópra látom,hogy mekkora frekin jelez a kis kütyü. Tehát hányszor villan másodpercenként a neon.


Köszönöm!
(#) kadarist válasza djyuri hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia!

Fényellenállást, fotodiódát használhatsz ilyen célra. Köss egy fotodiódára vagy fototranzisztorra egy pár kiloohmos ellenálláson keresztül 12V-ot. A dióda sarkairól leveheted a fényerőséggel arányos feszültséget. Nagyjából ennyi.
(#) googa hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Sziasztok! Végre működik az RTC-m és a PIC-em közötti I2C kommunikáció, de van egy elég érdekes bajom. Vagyis gondolom rutin hiány, hogy nem jövök rá a hiba okára. Aki már látott ilyet, az segítsen!

A mellékletben csatolt kapcsolásról van szó. Csak akkor hajlandó tovább lépni a számláló, ha hozzáérek, vagy egy kicsit megpiszkálom a trimmer kondit. Egyébként egy fix 22pF-es kondival is ki lehet helyettesíteni. Azzal is az a baj, hogy össze vissza kell fogdosni, mozgatni akkor lép csak az rtc belső számlálója. Ha bedugom a kondikat a próba panelba, akkor lépnek egyet-többet és annyi...

Mi lehet a baj?

rtc.JPG
    
(#) vicsys válasza googa hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
A kommunikációs vonalakat húzd fel tápra egy-egy 2k2 ellenállással.
(#) googa válasza vicsys hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Fel voltak 10K-val húzva, ám most kipróbáltam 2.2K-val, ugyan az a hiba. Nem a kristály környékén van a hiba oka?
(#) Dani494 hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Adott a lenti kapcsolás.
Próbavezetékekkel összeállítottam és tökéletesen működött.
Csináltam neki panelt,marattam,forrasztottam,próbáltam és... ...nem működik rendesen
Kondenzátor jó
Potméter jó
1k ellenállás jó
Nincs zárlat,a csomópontok oké.

Most azt csinálja a kapcsolás,hogy ha a potméter 0-n van,akkor kialszik az izzó,viszont ha az ellenállása nagyobb lesz mint 0,az izzó teljes fényerővel világít.
Üzem közben mértem a diacot,ekkor az történt,hogy a potmétert 0-ról indítva a diacon kb 35 V-t mértem.Ahogy emeltem az ellenállást,a feszültség lecsökkent.Szóval a diac kinyitott,ezért gondolom ez is jó.
Mivel a kapcsolás a forrasztás után nem működött,ezért gyanítom csak itt lehet a hiba,mégpedig arra gyanakszom hogy a triac megégett és rossz.

Mi lehet a probléma?
(#) lapose válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia!

Vagy a potid lett kontakt hibás.
(#) Dani494 válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Ohmmérővel a Gate és a T2 szakadást,a Gate és a T1 ellenállást mutat.T1 és T2 szakadást mutat.

Szóval akkor csak a potméter lehet a bűnös?
(#) vicsys válasza googa hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Nem hinném, hogy kvarc hiba. Inkább szoftver. Miben dolgozol? (C, ASM, basic...?)
(#) kadarist válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia! A potméter biztosan 470 kiloohmos?
(#) Dani494 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
500k-sat adott az eladó,de a próbakapcsoláskor is ugyanazt használtam.
(#) Dani494 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Itt a nyák rajz.Hátha nem vettem észre valamit.

NYÁK.JPG
    
(#) djyuri válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 

Köszönöm!

Oly régen használtam már ilyet,hogy a neve sem jutott eszembe

THX

üdv,jóéjt
(#) kadarist válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Csináld meg így! Ez biztosan működik.
(#) googa válasza vicsys hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Megvan, a kvarc-al volt a probléma. Valószínű jól megsütöttem mire kivettem az előző áramkörből. Most szépen ketyeg. Azért köszi, mindenkinek!
(#) mex válasza (») Okt 21, 2009 /
 
Ez a pdf a szintiszta igazságot tartalmazza, mert hófehér, és egy vonal nem sok, annyi nem csúfitja a felületét.....
Valamelyik Rejtő könyvben hasonló fogalmazással találkoztam.
Látom már módositottad
(#) Dani494 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Köszönöm,de mindenképp szeretném tudni,hogy a kapcsolás miért nem működik.Addig nem építek újat.
(#) wtc válasza proli007 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia Proli007!
Nemtudom emlékszel-e, régebben próbáltuk megoldani egy tapskapcsoló zavarszűrését, de abbamaradt, mert már mindent megpróbáltam és nem lett jó. Te átalakítottad a kapcsolást, hogy hátha jobb lesz, de ugyanúgy kapcsolt ha mondjuk fénycsövet kapcsoltam egy másik helységbe. Én azt hittem hogy ez a trafó hibája, hogy nem elég tiszta, és ezálltal most szépen autóaksiról működtetném, de sajnos semmivel nem lett jobb és miután kikötöttem a relét a kapcsolandó fázisról, nagy megdöbbenésemre ugyanúgy kapcsolódik a relé, a hálózati zavarokra amikor semmi összeköttetés nincs az áramkör, és a hálózat között, ezálltal arra tudok követheztetni, hogy amiért közel van a csillár 230V-jához ezálltal csinálja ezt. Szóval most megakarom csinálni hogy végre jó legyen. Na most hogyha az áramkört messzebbre tenném, mondjuk 2 méter és a relét is elvinnék 2 méteres vezetékkel az áramkörtől, akkor az áramkör nem lenne hálózat közelben, és akksiról adnám neki a 12V-ot akkor működne?
Köszi előre is!
(#) Dani494 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
A triac is jó(elvileg).Skori alkatrészvizsgálata szerint vizsgáltam.
Csak a potméter lehet.Le is megyek kiderítem.
(#) lapose válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia!

Szerintem felcserélted a triak T1-T2 lábát.
Ezen a rajzon tudod ellenőrizni.

triak.jpg
    
(#) net105 hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
hello
van itt valaki?
mert lenne pár nagyon kezdő kérdésem
(#) kadarist válasza net105 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia!

Vannak bizony! Halljuk a kérdéseket.
(#) net105 hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
elöször is.mi az a pic?
aztán milyen programózási nyelven ez a videó.
(#) kadarist válasza net105 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
A PIC egy rugalmasan programozható mikrokontoller család.
De mindjárt hozzáértőbbek is válaszolnak.
(#) net105 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
köszi.
és a másik kérdésemre a válasz?
(#) kadarist válasza net105 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
A videóhoz tartozó cikkben kitérnek a programozásra is.
(#) net105 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
hol én nem találtam semmit
(#) lapose válasza net105 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia!

Ez kell neked: PIC kezdőknek
(#) kadarist válasza net105 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Hát itt: Bővebben: Link. De ez nem PIC-es kapcsolás!
Következő: »»   662 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem