Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   123 / 489
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szia!

Helyettesíthető vele az infra vevő, megy 5V-ról.

Szia
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szia! szenzor van dögivel rossz videofejekben Az a kérdés mennyire kell közel lenni a mágneshez
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Lemegyek a műhelybe próbavasalást / maratást csinálni nagyon kíváncsi leszek rá sikerül e
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szia Patexati!
A videó-fejmotorokban lévő Hall szenzor nem felel meg ide. Abban nincs beintegrálva a megfelelő komparátor/erősítő, nyitott kollektoros kimenet, így csak olyan lehet jó, amel rendelkezik ilyen feltételekkel. Ventillátorból termelj ki, az minden szempontból megfelelő. A kimenetén a mágnes elhaladásakor a magas szint alacsonyra kapcsol, ide ez kell.
A kis mágnes, (CD-ROM egyik fókuszáló mágnese), lehet 2-3mm-re is a Hall IC-től. Tapasztalatból tudom, még 4mm-re is stabilan kapcsolgatnak ilyen mágnesekkel.
Szia.
(#) djpepe hozzászólása Okt 20, 2009 /
 
Sziasztok

Tud nekem valaki abban segíteni, hogy hol lehet a Base.asm-ben át írni azt hogy bekapcsoláskor rögtön induljon az óra (rögtön a run induljon)? És ne keljen ki-be kapcsolni a távival.
(#) Hp41C válasza djpepe hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szia!

Van egy ilyen kódrészlet a main cimke előtt:
  1. InitPWM         Bank1                   ;
  2.                 movlw   PR2Sleep        ; set frequentie for sleep mode
  3.                 movwf   PR2             ;
  4.                 Bank0                   ;
  5.  
  6.                 movlw   CCPR1LSleep     ; Set dutycycle for sleep mode
  7.                 movwf   CCPR1L          ;
  8.                
  9.                 movlw   b'00000101'     ;
  10.                 movwf   T2CON           ; Timer2=ON, Prescaler = 1/4
  11.                
  12.                 movlw   0x0C            ; Set CCP in PWM mode
  13.                 movwf   CCP1CON         ;
  14.  
  15.                 retlw   0

Írj egy ilyet mögé és a main elé:
  1. InitPWMRun              Bank1                   ;
  2.                 movlw   PR2Run  ; set frequentie for run mode
  3.                 movwf   PR2             ;
  4.                 Bank0                   ;
  5.  
  6.                 movlw   CCPR1LRun       ; Set dutycycle for run mode
  7.                 movwf   CCPR1L          ;
  8.                
  9.                 bcf     IndexLed        ; turn on index led
  10.                 bcf     StandBy         ; spin motor
  11.                 bcf     Sleeping        ; stop sleeping
  12.                 bcf     MotorOFF        ; startup MIC 2940A
  13.                 retlw   0

És a MainLoop előtt hívd meg:
  1. call    InitPWMRun      ;



Szia
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szia!

Átnéztem a forrást, megteszem a módosítást ehhez a fényerő állításhoz. A 16F876(A)-val nem sikerül a RA2 bemenetet analógra állítanom. A fényméréssel működő automatikus szabályozás - sajnos - csak 16F886-tal megy.
Köldök próbaverziót.

Szia
(#) djpepe válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szia

Köszi a segítséget, sikerült!

Lenne még egy kérdés:

24 Voltról szeretném működtetni az egészet (24voltos motor végett). Mekkora legyen a kapcsfreki és a kitöltési tényező, valamint milyen FET-et használjak?
(#) Hp41C válasza djpepe hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szia!

A fet bírja 100V-ig, a diódát is meg kell nézni. A kitöltést kezd a feléről...

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Na sziasztok! Kétszer vasaltam a panelt de még nem jó elmenne de nekem nem tetszik! Sajnos lerohantak maszek megbízásokkal (de hát én ebből finanszírozom a projkteimet) Viszont a rosszban van jó is! Felhívtak a HQ-tól,hogy van egy két cucc mi nem áll rendelkezésre (közel 200 féle apróságot rendeltem) és úgy egyeztem meg,hogy törlik a rendelésemet és én készítek újat! Szóval Hp41C nem kell pazarolnod az idődet a régebbi kontrollerre mert olyat veszek most milyet javasolsz! A hall szenzoros megoldást is beletenném a nyákba a fototranyás megoldással együtt ha valaki lerajzolja,hogy tuti a működése (esetleg tesztelni is tudok régi órám alaplapján) Felteszem a 99%-os tervet ennek szerintem kell működnie! További fejlesztéseim vasárnaptól indulnalk mert szabin leszek egy hetet és el is készítem az órát szándékaim szerint! ha ráérek gépezni szabadidőmben egy bázis tervet is készítenék mi a ventilátor köré épülne fel és a DC táp külön lenne mondjuk valami kapcsolóüzemű!

Propeller.lay
    
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia!

Minden rosszban van valami jó, nem kell megvenned a 16F876A-t. Rendelj 16F886 I/SP-t. Egyébként digitális inputként fogadta volna a fototranzisztor jelét, csak a komparálási szintje lett volva fix (ill. az ellenállás értékével állítható). A 18F családból szerintem ne adjuk a 18F2620 alá (64k program 3.5k adatmemória).

A bázissal kapcsolatban kérdezném, hogy 18 vagy 28 lábú tokkal terveznéd (28 láb előnyei: A hőmérséklet, páratartalom, légnyomás méréseket megjeleníthetnéd a PC-n, DCF77 szinkron lehetőség, további kimenetek vezérlése, infra parancs küldése infra leddel). Ugyan a programot egy kicsit át kellene szerkesztenem, de szerintem megérné...

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
A bázison még gondolkodom (egyelőre a régivel fogom elindítani) de az ir kommunikáció tecccik Akkor most a fényszabályzó fototranya vagy fotorezisztor legyen? A rezisztort terveztem a nyákba de ha tranyó akkor kell egy forrszemet tenni még annak is (lábtáv miatt) A hall szenzort szertném még de hogy tegyem be? A picet egy 10K-val vezérelje az out? Gondolom itt nem kell akkor tápra húzni a pic lábát hanem simán megy az outra egy 10k-val ?
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia Patexati!
Az SMD Hall IC-t könnyű beépíteni, hiszen működne úgy is, ha a fotótranzisztor helyére kötnéd közvetlenül.
Készitettem egy egyszerű beépítési kapcsolási rajzot hozzá, ezzel meg tudod oldani. (1, láb +5V, 2, láb GND, 3. láb 10k-n +5V és RB0-ra.)
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Azért kérdezem nem tesz e tönkre a picet ha közvetlen van rákötve a hall
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia Patexati!
Dehogy teszi tönkre, az a kimenet éppen olyan, mintha a fotótranzisztor lenne a PIC lábán. Annyi a dolga, hogy a magas szintet kapcsoláskor alacsonyra tegye, ugyanúgy, ahogyan "fényérzékeny" társa is teszi. (Ezek működnek a Wand Clock órákban is PIC16F886-ra kapcsolva már régóta!)
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Köszönöm! Üdv!
(#) Panhard hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Szerintem fel kellene tölteni a gyűjteményekhez a propeller clock programjait, kapcsolásait, verziónként külön könyvtárba, kommentárral, mit tud, mit nem.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia!

Bocsánat, most kerültem gépközelbe. Elérhető mindkettő 1 raszteres kivitelben, nem kell módosítanod. Az osztó másik ellenállásának értékét azért nem tudom megadni, mert az alkalmazott érzélelőhöz kell beállítani.

Szia
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia!

Most tudtam csak megnézni. Szerintem jó lesz (a pic 100nF kicsit messze van, de lehet,hogy igy is menni fog. Ha mégsem indul be rendesen a 19 - 20 lábak közé feltehető még egy).

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia! Igen a hidegítést már nézegettem csak kicsi a hely! Ráteveztem a hall szenzort mi a fototranya helyére hajlítható be ha az lesz bent (mindkettőt meghagytam) ugyanígy a fényérzékelő szenzort! Szerinted melyik legyen tranyó vagy ellenállás?
(#) patexati válasza Panhard hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Az enyém még nem ment de építés alatt áll! Ha kész lesz akkor a bázis is meg lesz tervezve csak még nem tudom melyik és ha tökéletesen működik akkor fel lehet tenni! A vicsys féle indul első rúgásra ha valaki azt építi és van cikk is róla! Aki belekezd nem árt ha pár napot olvasgat a fórumban mert sok kellemetlenségtől megkíméli magát! Nem egy kezdő projektnek való hacsak nem szereti valaki a kihívást és rendelkezik megfelelő alapismeretekkel és némi gyakorlattal!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia!

A hidegítő lehet fölülrül is...
A fototranzisztor - fotoellenállás mindegy, az osztó másik ellenállását kell hozzá igazítani. A wand órában egy 1 raszteres fotoellenállást használok, az osztó másik ellenállása 2k. (Sötét szobában 0 kódot ad, 60w izzó kb. 25 cm-ről 145-öt.)

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Nem akarok felül kondit ha már smd minden apróság de a 32,768KHz-es alatt pont volt még hely neki bár nem közvetlen van de szerintem menni fog! Végső esetben a két láb közé kényelmesen be lehet forrasztani de az a tervben hülyén néz ki! Akkor a fototranzisztor mellett döntök mert az kisebb nem olyan körülményes mint a rezisztor SFH309-4 -ból van készleten! Hall szenzort meg bányászok (van egy szatyor selejtes venti amiben akad jó szenzor)
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Szia! Írogatom össze a rendelésemet! Milyen legyen a kontroller a bázisban ha 28 lábút akarok?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Szia!

- A legjobb kontroller a 16F családból 28 lábbal a 16F886, 20 lábbal a 16F690, 18 lábbal 16F88.
- A 18F családból a választást a kommunikáció határozza meg. Ha usb-t szeretnél, akkor 18F2550, ha jó a soros vonali kapcsolat akkor a 18F2620, de a 18F2550 is használható így.
--- Előre jelzem, hogy a bázis 18F -es verzióival még nem foglalkoztam egyáltalán. A propeller és a Wand programja már lefordul, (a Wand már elindul szimulátoron) de még nincsenek tesztelve. Az USB-s verzióhoz a C-ben írt kezelőt kell összegyúrni a bázis programjával...

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Szia! Köszi! Akkor a 16F88 as verziót megépítem soros vonali kommunikációval! 18F2550 meg van egy felesleges majd valamikor jó lesz!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Szia!

Egy 16F886 -os verzió kifejlesztése (hőmérséklet, páratartalom, légnyomás, külső fény mérések, DCF77 időszinkron, stb.) gyors kifejlesztésére van remény. A 28 lábú kontrollerrel meg lehetne úgy tervezni a panelt, hogy mind a két verzió működhessen rajta. (Most 18 láb használt. 18 + 1 föld + 4 mérés + 1 DCF input + 3 USB = 27 láb.)
Most van két másik projektem, az USB-s verzióra többet kellene várni.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Ha lesz rajz nekiállok de egy hét kell kb még ráérek nekiállni mert most a rotort fogom elkészíteni először!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Szia!

Meg kellene beszélni a konkrét igényeket és megrajzolom a kapcsolást:

A 16F88-as verzióhoz képest:
- Fénymérés - ahogy a propelleren van,
- Hőmérséklet mérés - ahogy a propelleren van,
- Páratartalom mérés - ahogy a propelleren van,
- Légnyomás mérés (MPXA6115AC6U - elég drága?),
- DCF77 bemenet (C*d modullal már biztonságosan megy a Wand órán),
- USB illesztés elvisz még 3 lábat (Ha USB-t használunk nem kell az UART és viszont - jumperes megoldással két lábat fel lehet szabadítani.)
- Egy láb még megmaradt - infra LED parancsok adására?
- Ha külső 20MHz oszcillátort alkalmazunk még egy lábat használhatunk.

Szia
(#) Rakloo válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Hello!

Olyat nem lehetne megoldani,hogy mondjuk USB-n át a számítógépről esetleg lcd-ként tudjuk vezérelni mondjuk lcdSmartie-val ?
Következő: »»   123 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem