Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   663 / 3976
(#) Dani494 válasza lapose hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Igazad volt! Tényleg felcseréltem a lábakat.Most már tökéletesen működik.
Legalább megtanultam valamit megint.
Köszönöm a segítségeteket!
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Helló! A segítségeteket kérem! Vásároltam a HEStore-n egy adót és egy vevőt távirányítási célra. Van hozzá Angol nyelvű leírás de nem tudok elmenni rajta. Az érdekelne a vevővel mit lehet közvetlen működtetni. Mit hova kell kötni. Adónál hova kell kötni a nyomó gombot , tápot egyáltalán egy csatornás? Tehát egy sematikus rajzot ha tudnátok. A tipusa: RFM02-868-S2 adó, RFM01-868-S" vevő.
Köszönettel: nagy hoho
(#) todi92 hozzászólása Okt 21, 2009 /
 
Jó estét!

Most előszőr vásárolt a HE-store-ban vas kloridot Bővebben: Link és nem tudom hogy milyen arányban kell higítani, és segítségeteket kérném hogy aki már vásárolt ilyen fajta vas kloridot megmondaná hogy milyen arányban kell higítani.

Előre is kösz!

Todi92
(#) lapose válasza todi92 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Szia!

Pl. lásd melléklet.

maratas.gif
    
(#) p_istvan válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Szervusz!
Ezekre az adatlapokra gondoltál: RFM01 és RFM02
Ezekben benne van minden szükséges információ. Benne van hogy kell összekötni egy AVR-rel vagy PIC-kel és milyen parancsokkal vezérelhető, meg demóprogram is van benne. Így futólag megnézve soros (SPI) komunikációval vezérelhetők, ebből következik hogy nyomogombokkal közvetlen nem irányithatóak, valamilyen MCU (AVR vagy PIC) kell az vezérlésükhöz és a vett adatok feldolgozásához!
Egycsatornásak, de az átvitt iformáció megfelelő kódolással és dekodolással szinte bármenyi csatorna vezérléseére alkalmas.
Üdv. P István
(#) pucuka válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Üdv!
Csak kiegészítésként javasolnám, nogy nézd át a vezetéknélküli adatátvitellel foglalkozó topikokat, van egy jópár. A 433 MHz -eseket is, majd mindegyik rfpicnek létezik 868 -as változata is.
Pl. Pl. Pl. Pl.
(#) vicsys válasza googa hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Ez ritka mint a fehér holló a fekete lovon. Én 30 év alatt nem futottam bele rossz kvarcba. Mindegy, az a lényeg, hogy működik! Képeket kérünk az óráról!!
(#) proli007 válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Hello!
Miért kellene? Te a mellékelt áramkört fogod létrehozni, csak nem Led, hanem izzó lesz rajta.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza wtc hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Hello!
Hát ezt így a leírás alapján nehéz eldönteni mit hova kötöttél. De ha aksiról ment és a relé sem kapcsolta a 230V-ot, akkor már nem igazán szabadott volna krepegnie. De lehet, hogy az aksi vezetéke játszott antennát.
Szó volt arról is, hogy kis fémházat kap a készülék. Az elkészült? Vagy még is volt valami köze a hálózathoz a dolognak? A nagyáramú vezetékek nyomvonalát, mindig el kell különíteni a kisáramú résztől...
üdv! proli007
(#) wtc válasza proli007 hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Szia!
Az aksi vezetéke 8 méteres 2x 0,3mm-es hangfalkábel, és nincs hálózat közelbe. A fámház még nincs kész, de most azt találtam ki hogy bevonom alufóliával az egészet, és erre rákötöm az akksi - polaritását, és a földet (mert van közelben földkábel) Akkor lehetséges hogy jó lesz? és hogyha tényleg messzebbre tenném a relét az áramkörtől akkor az segítene valamit?
Köszi!
(#) proli007 válasza wtc hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Hello!
Tekintve, hogy a kapcsolt 230V-ot mindenképpen a reléhez viszed, nem sokkal kerül messzebbre a dolog a hálózattól.
De próbáld a vezetékeket elkülönülten vezetni (erre kakas, arra tyúk jeligével).
üdv! proli007
(#) JosephAlfaman hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Helló mindenkinek!
Segítséget szeretnék tőletek kérni. Még nagyon kezdő szinten de elkezdtem foglalkozni az erősítőkkel. Van egy SV3000 hifi erősítőm, és most cseréltem benne végfokot mert szegényke megunta az életét. Sikerült találnom bele eredeti TESLA MDA2020-at az eredetiség kedvéért
Az erősítő szól, nem recseg, de egy problémám van vele...
Ha 1 végfokra van csak hangfal kötve gyönyörű mélyhangot produkál, viszont ha 2 hangfalat kötök rá, akkor a mélyhang eltűnik szinte. Ez orvosolható, vagy egyáltalán ez hiba, vagy ez ilyen és így marad? Köszönöm a választ előre is!
(#) kadarist válasza JosephAlfaman hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Szia4

Lehet, hogy két hangszóró túl sok áramot szeretne kipréselni szegény IC-ből, és megszólal a túlterhelés-védelem. Ezért változik meg a hang.
(#) kiskacsa2009 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Áhá!
Köszönöm!
A 470 Ohm -os ellenállás a bázis és az emitter (?) között feltétlen szükséges?
(#) JosephAlfaman hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Szia! 1 hangszóró 1 ic-re van kötve, tehát jobb és bal oldal külön ic. Vagy nem tudom, lehet valamit félre értek.
(#) pucuka válasza JosephAlfaman hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Üdv!
Próbáld megcserélni az egyik hangszóró kivezetéseit, mert ha a két hangszóró (hangfal) ellenfázisban működik, eltűnik a mély.
(#) JosephAlfaman hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Az még fura szerintem, hogy az egyik oldal jobban melegszik mint a másik, ez a hűtőbordán könnyedén érzékelhető.
(#) kadarist válasza JosephAlfaman hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Én értettem félre. Nem kötötted véletlenül a két hangszórót ellenfázisba?
(#) JosephAlfaman hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Köszönöm szépen a választ!
Szuperül működik!!! Na látszik hogy kezdő vagyok... Csak ennyi volt a hiba, na de valahol el kell kezdeni...
Ennek az erősítőnek szerintem nagyon szép hangja van
A mostani új, olcsó gyári kategóriához képest legalábbis
Végre újra működik a kis SV3000 Köszönöm mégegyszer.
(#) JosephAlfaman hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
A következő projektem egy Videoton RA6350S Aida
Sajnos nem az eredeti végfok tranyók vannak benne, ráadásul nem is párban Bd245-Bd250... Jelenleg az egyik végfokba már leheltem némi életet, de időnként recseg, pedig nem is nagy hangszórót kötöttem rá. Lehet hogy azért csinálja mert a tranyók nincsenek párban... Bár egy profi ismerősöm azt mondta h ennél a típusnál annyira nem számít, de azért jobb ha bd243-bd244 kerül bele.
Ez az erősítő is nagyon tetszik, remélem egy nap összehozom és majd működik mint fénykorában
(#) kadarist válasza JosephAlfaman hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
A hetvenes évek kezdetleges monolith végerősítő technológiája. Kicsit magas az intermodulációs torzítása, de azért jó
(#) kadarist válasza JosephAlfaman hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
A fél tápfesz meg van a 2200mikro pozitív felén?

Aida_végfokpanel
(#) nagy hoho válasza p_istvan hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Szevasz !
Köszönöm, hogy válaszoltál még ha az számomra kedvezőtlen is. Én tudatlan azt hittem,hogy néhány alkatrészt rákötök és vezérelhetek egy garázs riasztót.
Szerintem alapvető követelmény lenne, hogy egy Magyar nyelvű leírás legyen a termékről. És akkor időben eltudom dönteni, hogy meg vegyem. Aki nem tud angolul az így jár. Az általad javasolt linkeket megnéztem, csak nem értettem.
Üdv: nagy hoho
(#) DecebaL hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Sziasztok

Lenne 1 egyszerű kérdésem mégpedig az hogy:
A kerámia kondenzátornak hogy lehet megállapítani, hogy melyik a + vagy - lába? nem látok rajta semmilyen jelölést, Csak annyi van ráírva, hogy100nf 63V
(#) gg630504 válasza DecebaL hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Ez a fajta kondenzátor polarizálatlan. A fólia és trimmer, forgókondenzátor is az.
Némelyiknél van egy hosszú fekete csík, az az árnyékolás, a külső fegyverzet. Azt illik a hideg, gyakran a "-" potenciálra tenni.
(#) JosephAlfaman hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Halihó!
Én még azt is hallottam h a régi kerámia kondikon nem szabad ellenállást mérni, mert akkor kuka... Ez így van?
(#) kadarist válasza JosephAlfaman hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Marhaság!
(#) edgaar hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Hali !

Lehet oltári nagy baromságot kérdezek, de mintha láttam volna neten régebben egy ilyent: 2 db "neon" trafóból össze madzagoltak erősítő tápnak trafót. Méghozzá ha jól rémlik szimmetrikusat.
Lehetséges-e? Ha igen, hogyan kell ezt bekötni?
Van egy pár hasonló darabom, így felhasználnám, ha lehet..

Edgár
(#) JosephAlfaman válasza kadarist hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
A 2200 mikros kondi + felén 24,5 V-ot mértem.
(#) DecebaL válasza gg630504 hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Köszönöm szépen a választ.
Következő: »»   663 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem