Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   19 / 601
(#) hapro válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Nekem érdekes volt, ezért tettem ide.
(#) Action2K válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Tudom, sokan lenézik az index-et. Én nem olvasom, csak ilyenkor, ha valaki ad egy linket.
De ez nem bolondság, meg áprilisi tréfa. Erről ít az ipon.hu, 168ora.hu, lakihegyradio.hu is.
Végül nem utolsó sorban az eredeti cikk a BBC-től: Tiny 'nuclear batteries' unveiled

Szóval, mielőtt minősítesz egy hozzászólást, meg egy portált, először néz körül a nagyvilágban. Tudod, :google:
Vagy ez csak egy ellened irányuló világszintű összeesküvés? Ez az érdekesség!
(#) Feri007 válasza Action2K hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Megerdemli azert az Index a kritikat. "Atom-elem" ugyanis mar nagyon regota letezik. En kb 30 eve olvastam errol eloszor cikket, abban a plutonium bomlasakor felszabadulo hot hasznaltak energiatermelesre. Igen, hoelemrol van szo.. A naptol nagyon tavol meno, vagy naprendszert elhagyo urszondakat ilyenekkel szerelik fel, a napelem ugyanis nem adna eleg energiat. Azert cirkuszolnak mostanaban a zoldek, ha ilyesfajta szondat lonek fel: mi van, ha felrobban, radiokativ szennyezes tortenhet.
Ami a hir lehet, hogy kis meretben is meg lehet csinalni.
(Bocs az ekezetek hianyaert.)
(#) Action2K válasza Feri007 hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Idézet:
„Megerdemli azert az Index a kritikat. "Atom-elem" ugyanis mar nagyon regota letezik.”

Nem, mert egyáltalán nem azt taglalja, hogy új technológia, sőt, írja is:
Idézet:
„Az ilyen nukleáris elemeket régóta használják például katonai célokra és a világűrbe telepített eszközök energiaellátásához...”


Idézet:
„Ami a hir lehet, hogy kis meretben is meg lehet csinalni.”

Igen, itt ez a hír, hogy kis méretben is létezik már. Bár sok idő elfog telni, mire a mobiltelóm, vagy mi lesz akkor ilyennel fog üzemelni.
Egyébként, szerintem, ahogy őket ismerem, azért adta ki ezt a technológiát a katonaság a pór népnek, mert már van nekik helyette más, sokkal jobb, kisebb...
...Mert már 1973-ban is elég pici volt. Példa rájuk a képek.
(#) Collector hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
1kg Pu-238 22 ezer MWh hő leadására képes.
Némely űrszonda poloniumot használ, abból 1gramm 140W hőt ad. Igaz ez félévenként közel feleződik.
(#) szamóca hozzászólása Okt 18, 2009 /
 
Ha a győzi stílusérzék, és a pénz keveredik, ilyenek is valóra válhatnak.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
ááá... ez gipsz. Nekem nem tetszik, de a munkásemberek nagyon jó munkát végeztek.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
A felhasznált anyagoktól függetlenül, nekem sem jön be a "romabarok" stílus, de akkor sem pár fillér, és munka egy ilyen.
Mert jó munkásemberek csinálták. Kérem kapcsolja ki!
(#) mineral hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Régebben egy ehhez hasonló "Mobilt" én is szerettem volna építeni.

Most lehet újra nekilátok

pic79714.jpg
    
(#) Norberto válasza mineral hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
De nagy őrültség!
(#) herbut hozzászólása Okt 22, 2009 /
 
Sziasztok, egy beszédfelismerőt szeretnék szerezni, vagy építeni (habár ahhoz tán még kevés vagyok) Olyat szeretnék, ami felismer 1 szót, tehát beszédvezérelt dolgok irányításához. Kerestem a fórumon , de még ennek a leírását nem találtam meg, amit pedig árulnak az drága(7-8000 Ft.-)

Ha valaki tudna segíteni, hogy hogy kell egy ilyennek nekiállni, vagy hogy hol lehet olcsóbban találni, azért hálás lennék.
(#) Lucifer válasza Norberto hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Simán hasznos, ha pld. idősebbeknél kell leváltani a régi vonalas telefont.
(#) gg630504 válasza mineral hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Valaki azzal szórakozott, hogy a zsebtelefonhoz illesztett kötött távbeszélőhöz szokásos kézibeszélőt.
Azaz a régi telefonkagyló zsinórjának végére ráfabrikált egy mobil headset csatlakozót.
(#) Stadi válasza gg630504 hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Röhögni fogsz, de az egyik számítógép nagyker ilyen (gyári, nem barkácsolt) telefonkagylókat ajándékoz az ügyfeleknek, rajta a saját szitázott logójukkal. Lefényképezném, amit én kaptam, de már odaajándékoztam a tesómnak. Különben egy normál méretű telefonkagyló (az a szocreál fílinges design) egy 2.5mm-es sztereó jack dugóval a végén, és van hozzá adapter számítógéphez meg vagy három mobiltelefon-gyártó készülékeihez. Van rajta egy nyomógomb is, valószínűleg felvevőgomb, de a csomagolás sehol nem említi.
(#) villany-asz válasza mineral hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Mineral a telefon nagyon király, bár a fekete, az „igazi”!
Azt szeretném megkérdezni az eredeti tárcsával lehet-e tárcsázni, megoldható-e?
(#) mineral válasza villany-asz hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
A jó kis CB 667-re gondolsz? Na igen az az igazi magyar retrófon.

Biztosan megoldható, hogy a tárcsával lehessen a számokat bevinni.

Én valami mikrokontrolleres megoldást tudok elképzelni. A tárcsa a minden szám tárcsázásakor más impulzus sorozatot ad. Ez megszámoltatni és a telefonba beküldeni. Ha jól tudom akkor AT parancsokkal lehet. Konkrét megoldást nem tudok. Ennyire nem vagyok profi. De sok olyan fórumozó van itt aki keni vágja a dolgokat. Együtt megtudnánk oldani.
(#) Travolta válasza mineral hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Lehet kapni un. telefonvonal emulátorokat.Van rajta egy GSM modul,SIM kártya, és egy telefon csatlakozo,amire bármilyen vezetékes készüléket rá lehet csatlakoztatni.
Igaz az áruk nem túl barátságos.(kb.60eft)pl
(#) mineral válasza Travolta hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
3 galaxisban nincs olyan ember aki ennyit áldozna erre.

Egy lestrapált mobilja mindenkinek van a fiókjában. Egy CB667-est a padlásról esetleg a nagymamától. beszerezhetjük Ha minden kötél szakad akkor az ismert hirdetési oldalakon 500 Huf-ért megkapható.

A mikrokontroller és a kiegészítő dolgok max. még egy ezres. A többi egy kis agytorna és barkácsolás kérdése.

De az élmény megfizethetetlen.
(#) villany-asz válasza villany-asz hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Igen erre gondoltam! :yes:
Én úgy tudtam megoldani, hogy a telefon alján volt egy kivágás és ott látszott a billentyűzet, illetve a kijelző. Tehát az egész egy „headset” ként működött.
De köszönöm az ötletet, bár lehet egy komolyabb verzió már meghaladja a képességeimet.
(#) hapro hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Érdekes. Nem vagyok nagyon otthon a fizikában, de a Mi a csudát tudunk a világról 2. részében feszegetett szuperpozíció elve ugrik be erről a jelenségről, talán a megfigyelő miatt jött létre ez a jelenség.
Bővebben: Link
(#) baland95 hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Én egy új kérdést vetnék fel: hallottam egy olyan készülékről, ami energiát állít elő (tehát a hatásfoka nagyobb mint 100%), és csak egy minimális bemeneti energia kell neki, azután önfenntartó. SZERINTEM ez eléggé érdekes, csak nem tudom HOGY higgyek-e cikknek, és nincs módom a megvalósítására.
A link: Bővebben: Link
(Ha a link nem jó helyre mutat, a menüben az ingyen energia fül, azon belül az lmd hull. terjedése.)


A LINK gomb nem díszítő elem a hozzászólás író ablakban, nyugodtan lehet használni! Ha viszont nekem kell helyetted, akkor hamar összeakad a bajszunk! A helyesírásra pedig tessék egy kicsit odafigyelni! A "h." nem azonos a "hogy"-gyal, a "Sztem" pedig nem értelmes magyar szó!
Frankye
(#) david550 hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
(#) Tarbur válasza potyo hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Az enyémre 7 év elemgaranciát adtak. Pedig nem volt prémium kategória.
(#) Frankye válasza Tarbur hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
"Kicsit" megkéstél a válasszal, az egy bő 3 éves hozzászólás...
(#) gg630504 hozzászólása Okt 29, 2009 /
 
(#) szamóca hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
(#) zenetom válasza hapro hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ezt szinte minden hónapban megjátszák a németek
(#) Action2K válasza szamóca hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
:eek2: Nekem ilyen kell! Bár nem tudok gitározni. Norbertonak jól jönne.
(#) szamóca hozzászólása Nov 7, 2009 /
 
Következő: »»   19 / 601
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem