Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Effekt processzor
 
Témaindító: Georgee, idő: Dec 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Georgee hozzászólása Dec 13, 2006 /
 
Szeretnék kapcsrajzot kérni házilag készített effekt procikról PL flanger a keverőpultomhoz nagyon jól jönne vagy esetleg egy két elmélet is jól jön h hogyan csináljam meg... előre is THX
(#) eXtase válasza Georgee hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Hali! Én próbálkoztam régebben különböző effektekkel fűszerezni a zenét , de inkább vettem egy ilyet :
Link
28900-HUF és a Flangeren kívül jópár efektet tud!
Én anno úgy csináltam, hogy a sok kis kapcsolást Pl. visszhangosító , zengető , tremolo , vocal , stb... jeleit egy hozzá épített mixerre küldtem ... de hamar kellet a megoldás és a BEHRINGER termékét választottam.
Ha érdekelnek a kapcsolások akkor bescennerem...
(#) Georgee válasza eXtase hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
A kapcsolási rajzok jól jönnének megköszönném főleg a flanger kéne
(#) eXtase válasza Georgee hozzászólására (») Dec 20, 2006 / 4
 
Na hali! Itt van pár kapcsolás , nem tom hol van a többi , de ha meglessz akkor berakom...
(#) dpeti válasza eXtase hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
reverbet hogy lehet/hogy muxik? neten keresgeltem mar, de nem adott ertekelheto eredmenyt... jelfolyamgrafja hogy nez ki? Köszi szépen!
(#) eXtase hozzászólása Dec 20, 2006 /
 
Ja igen! Ez pedig sztem hasonló mint a Flanger , de nem építettem még meg. Zenei aláfestőnek mondják.... Az IC : SN 76477 Komplex hangeffekt IC ( nem tom lehet e még kapni ).
Egy visszhangosítót , torzítót , Dobgépet , meg egy mixer kapcsolást sztem már találsz a neten.
(#) eXtase válasza dpeti hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
A reverb az az utánzengető. Elve az hogy egy adott frekvenciatartományt késleltet , és az eredeti jelhez keveri. A hozzákeverés változtatható idejű, erőségű, és gyakoriságú...
Úgy tod pl kipróbálni otthon , hogy a hangkártyádon ha vannak hangzáskörnyezetek , akkor álítsd az " erdő " - re , ugyanaz a feeling...
(#) eXtase válasza dpeti hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
Itt egy reverb kapcsolás , de amit felraktam az is egyszerű.

reverb.jpg
    
(#) eXtase válasza dpeti hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
Esetleg nézd meg ezt : reverb ESP
És itt van egy egyszerű mixer is...
(#) eXtase válasza dpeti hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
Hali!
Nézz szét itt : Effektek
Van egy pár kapcsolás...
(#) dpeti válasza eXtase hozzászólására (») Dec 22, 2006 /
 
koszi mindenkinek!
talaltam par jot
(#) witti válasza eXtase hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Vigyázzatok a reverb rajzokkal! Azon az oldalon látható és az előző kép csak egy "reverb tank"-(rugós) zengető meghajtó elektronikája! Szóval ez önmagában nem fog működni, mert csak a rugókon keresztül rezeg a hang, az meg nagyon drága multaság!
(#) eXtase hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
De régen jártam itt !
Akinek van kedve effekteket építeni nyugodtan írjon , esetenként még panel rajzot is tudok adni
(#) pintad válasza eXtase hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Üdvözletem!
Nem akartam új topicot nyitni, gondolom ide is befér...
Az érdekelne, hogy hangmagasság változtató (pitch shift) elektronika építése hogy lenne lehetséges. Feltételezem, ez analóg áramkörrel nem éppen elképzelhető, ebben az esetben milyen (lehetőleg könnyen beszerezhető/megoldható) módszerrel lehet ilyen effektet csinálni? (feltételezem DSP/IC kell hozzá)
Előre is köszönöm a választ!
(#) roland9 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdése, hogy nem tudok olyan processzor ic-t amibe több effekt is bele van építve (Delay,Flanger,Rever..)

Üdv.: Roland
(#) kiskoczka1021 hozzászólása Máj 31, 2010 /
 
Hali!
Az lenne a kérdésem, h nem tudtok olyan KAPCSOLÁST amely a szél hangját utánozza? Valami olyasmi kéne ami az Oxigen 4 (Jean Michell Jarre) elején van.

Üdv: F.Dani
(#) idlob válasza kiskoczka1021 hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Sajnos konkrét kapcsolást most hirtelen nem tudok, de egy fehérzaj generátort szokás hangerőre, hangszínre, modulálni.
Mellékletben szoftverből van megoldva.

szél.zip
    
(#) kiskoczka1021 válasza idlob hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Hi

Fú ez nagyon profi programocska,1000 köszi.
Ezekből a beállításokból már csak áramkört kell csinálnom.
Mégegyszer köszönöm!!!

Itt van ez a 2 OSC rész és ahogy nézem itt a jel "képét" kell megadni.
Milyen jel kell ehhez??

Mivel "megépíteném" ezért kéne tudnom.
THX
(#) karpi válasza kiskoczka1021 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Mihez kene ?Gondolom othon zenekomponalasra.

Tolsd le a "BuzzMachine" modular sintetiZator , tracker ,sequencer stb ...free programot.Tanuld meg hasznalni es komponalhatod a zenet .

Hordozhato cucc egy feherzaj generator -->egy EQ ---> es egy sokodaluan allithato Flanger ,...+ esetleg visszhang /reverb /delay.
Ugyanigy kell a Buzz softsynth-be is osszeallitani a "generator"-okat es a szuroket , efekteket.Buzz soft synth
Most egy ket eve meg kb 380 $ -ba kerult a "Buzz" most ingyen van az opensource programok kozott .
A "Buzz"-al majdnem mindent lehet .
(#) kiskoczka1021 hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
hát csak szórakozásra, annyira komolyan nem zenélek csak néha néha előveszem a szintetizátort és akkor kellene
(#) Router hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Mostanában egyre többet foglalkozom zenéléssel és be is szereztem egy Pio DJM 600-as keverőt. Amit én nagyon hiányolok belőle az az ún. sound color effect ami a 800-as nagytesójában van.

Ami igazán használható ezek közül az a filter nevezetű effekt.

Bővebben: Link

Itt mutatja is a jóember a lehetőségeket és elég jól hallatszik a filter.

Meg lehet esetleg valósítani ezt valami komolyabb DSP nélkül?

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) effect hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Sziasztok,

Nem akartam új topicot nyitni, azért írok ide. Adott egy Lexicon Alex digitális effectprocessor. Működőképes, de az a baja, hogy iszonyatosan zajos lett. Be lehet rajta állítani a tiszta hang és a már digitálisan feldolgozott jel arányát (Dry/Wet). Ha tisztára állítom, a hang teljesen zajmentes. Az analóg szekcióban az összes opa, és multiplexer ic ki lett cserélve, utóbb kiderült, feleslegesen, mivel ez a rész teljesen jó volt, egy ic sem volt zajos. Itt a hang teljesen tisztán átmegy, az összes ic-n. De ha ráengedem a feldolgozott hangot, megjelenik egy erős fehérzaj, a kimeneti hangerővel kb. azonos szinten. Végigmértem, és arra jutottam, hogy egy nagy, VLSI feliartú ic-ből jön a zaj. Először arra gondoltam, hogy valami beállítás a hiba, de egy hideg, a használati utasítás szerinti reset sem változtatott ezen semmit.
Plusz egy tantálkondit is kicseréltem a digitális ic-k tápvonalában (5v), de így sem változott semmi. Szerintetek hol keressem a hibát?

Köszi a választ előre is!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem