Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   23 / 137
(#) Doncso válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Miért, mibaj a JLH-val?
(#) bölcsész válasza Doncso hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Személyes tapasztalatom nincs, de sok fanyalgást olvasni internetszerte, hogy gyakorlatilag nagyon érzékeny szerkezet és a hangja is mintha visszafogott lenne (a hiragához képest) sőt valahol, mintha még a lm3875-öt is fölé tennék sokan.
(#) Doncso válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Hát az LM-et aztán végképp visszautasítom! Semmiképp nincs felette. A fanyalgást én nem láttam, nézz csak be a JLH topicba, vagy net szerte, mennyi sok pozitív vélemény van róla, azért ne írjuk már le, John Linsley A osztályosát.
Az érzékeny szerkezetre meg azt mondanám, ez egy tipikus fióktakarítós végfok, ami szinte bármivel hozza a formáját.
(#) scooby_ válasza Doncso hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Megáljj csak!
Szülinapra berendeltem a 3 csöves rádiót! Lehet elöbb elkapom mint gondolnád!
Aztán lehet hogy csak a H1-N1 marad!
Ha neked a 71 éves rádiód fogott még valamit,remélhetőleg ezek is fognak majd valamit!
Állítólag mind 3 jó,én csak egyet láttam a padláson,nem volt hátúja. Lehet valami Pacsirta,de nem hiszem.
(#) Doncso válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
nyugi, szép lassan azon a létrán
(#) hapro válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
A JLH abszolút nem érzékeny szerintem, és nincs a gainclone fölött, alatt, mellett noha az is egy nagyon-nagyon jó hangú csövesek megszégyenítő :hide: végfok. Az egyik ilyen a másik olyan. Nekem mindhárom van, így van összehasonlítási alapom.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Lelkemből szóltál.
(#) Doncso válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
A 71 éves rádión azért dolgoztam elég sokat, hogy fogjon valamit.
A pacsirta az egy csodaszép rádió.
(#) scooby_ válasza Doncso hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Ha olyan szép,akkor restaurálom!
(#) Doncso válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Azt ha szerencséd van, csak szépen meg kell pucolni, annyira nem öreg még.
(#) Mayan válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Hogy csináltad meg akkor ? Mutatsz képet ? Vagy rajzot.
(#) Mayan válasza highand hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Király! De hogy érted azt hogy túlságosan is jól szól ? Az sosem baj... Majd én is átalakítom az ellenállásos verziómat ilyenre. Mekkora áramot vesz fel így ?
(#) bölcsész válasza Doncso hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Jaaa, a HE-n kívül is van internet
(#) bölcsész válasza hapro hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Igen ezt próbáltam írni és szerintem nem is írtam máshogy.: Mások véleményét tolmácsoltam. (mivel írtam azt is, hogy nekem nincs JLH-m)

De pl. ilyenekre gondoltam:

"My gainclones do sound somewhat lighter in the treble and the bass is more sharply defined. But my wife likes the JLH 69 more......... So who knows."

És ebből nagyon sok van.
(#) Bessel Attila hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
Sziasztok én csak most kaptam ennek az oldalnak meg a címét, de nagyon tetszik itt. Megépítettem ezt a higland féle egyszerű kapcsolást. Hihetetlen, hogy mennyire egyszerű és mennyivel jobban szól, mint a Sonym.
(#) Mayan válasza Bessel Attila hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
"mennyire egyszerű és mennyivel jobban szól"... szerintem van összefüggés a kettő közt
(#) Doncso válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Idézet:
„But my wife likes the JLH 69 more......... So who knows."”


Tehát akkor : De a feleségemnek a 69-es JLH tetszik, Szóval ki tudja.

Én úgy vagyok ezzel, hogy nem más véleményét hirdetem, hanem kipróbálom, meghallgatom, esetleg megmérem, és véleményt alkotok róla.
Sajnos amit te most művelsz abból is nagyon sok van.
Nem bántásképp, de legalább hallgass meg valamit mielőtt mások véleményét másolod be.

Nyilván való, hogy ugyanaz az álláspontod, mint amit bemásoltál, meg bizonygatsz, nem pedig az hogy egy JLH ilyen meg olyan jó, máskülönben azt másoltad volna be. Én csak azt mondom, arról hangoztassunk véleményt, amit hallottunk is.
(#) Doncso válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Tudom, hogy a HE-n kívül is van élet, de hidd el, számtalan linket tudnék én is keríteni, ahol azt mondják a JLH jó. De itt most a HE-n vagyunk, maradjuk is itt.
(#) Kovidivi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Csak el kell nézni a JLH topicba Nem is kell messzire menni
(#) Doncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Igen, pontosan ezt mondtam én is, erre írta, hogy a HE-n túl is van élet. Egyébként igazad van.
(#) bölcsész válasza Doncso hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Az is nyílvánvaló, hogy te is lándzsát törtél...csak megpróbáltam ezt relativizálni.

Maradjunk annyiban, hogy ez megint a szubjektivitás talaja. És kár róla vitatkozni. Ígérem nem is teszem.
(#) highand hozzászólása Okt 29, 2009 /
 
Nekem az a tapasztalatom, hogy az erősítők hangjáért döntőn felelős a táp. Simán előfordulhat, hogy ketten megépítik ugyanazt a kapcsolást, amik egészen más hangot fognak adni, ha más-más tápra rakják azokat. Másképpen, aki szeretné megtalálni a saját kapcsolását, annak lehetőleg ugyanazt a dióda, puffer tápot kellene használni és a különböző tápfesz igényt leágazásos trafóval realizálni. Enélkül a saját építésű erősítők hangját összehasonlítani rendkívül nehéz, könnyű félrevezetődni.
(#) bölcsész válasza highand hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Érdekes, amit írsz, és majdhogynem egybevág azzal, hogy a hiraga alá ezt az iszonyú tápot rakják.

De el tudnád magyarázni közérthetően, hogy miért van ez?

Sőt nem is értem igazán. A GC kifejezetten a kis puffert igényli, a hiraga meg egy bőröndnyit. A JLH megint mást...
(#) Doncso válasza bölcsész hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Idézet:
„Maradjunk annyiban, hogy ez megint a szubjektivitás talaja. És kár róla vitatkozni.”


Ebben igazad van, mindössze annyi a különbség, hogy én megépítettem , és meghallgattam , sok erősítőhöz viszonyítottam, nem más véleményeket idézek.
Vitáról itt szó nincs, én a saját tapasztalatomat közöltem.
De hogy igazán objektív legyen a dolog, hamarosan elkészülök, egy real time impedancia, frekimenet, és torzítás analizáló műszerrel, így a szubjektivitás nem fog helyet kapni. Csak a valóság.

Üdv.
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Ami viszont nem fog egybevágni a meghallgatási eredményekkel.
(#) Mayan válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Igen, és itt az egész dologban a csapda. Most akkor hallgatod a csodás mérési eredményeket produkáló erősítőt amelyik amúgy egyáltalán nem szól kellemesen, de meggyőzöd magad hogy az a jó, és a hangnak is jónak kell lenni,... vagy hallgatsz inkább egy pocsék mérési eredményeket hozó másikat, ami viszont fülre csodálatosan szól. Melyik is a fontosabb ?
(#) lamalas válasza Mayan hozzászólására (») Okt 30, 2009 / 1
 
Idézet:
„Most akkor hallgatod a csodás mérési eredményeket produkáló erősítőt amelyik amúgy egyáltalán nem szól kellemesen, de meggyőzöd magad hogy az a jó, és a hangnak is jónak kell lenni,... vagy hallgatsz inkább egy pocsék mérési eredményeket hozó másikat, ami viszont fülre csodálatosan szól. Melyik is a fontosabb ?”


Azert en ezt nem inteznem el ilyen egyszeruen. Figyelem milyen erositoket epitgetsz es hogy jutottal el az 1 tranzisztoros A osztalyu kapcsolastol a legutobbi "bonyolultabb" IC-s bemenetu, komplementer szimmetrikus AB osztalyu erositoig es sajat bevallasod szerint ez utobbi tetszik neked most a legjobban. Ez idaig rendben is van, azonban az 1 tranyos A osztalyu vegfok szinte biztos, hogy majdnem minden merheto parametereben rosszabb a legutobbi muv. erositos vegfokodtol ami megis jobban szol ... na akkor most mi a fene van

Nekem az a meglatasom, hogy az erositoknek meg kell utni egy bizonyos szintet kapcsolastechnikaban is es merheto parameterekben is hogy erdemben lehessen vele foglalkozni. Egy sokol radioban talalhato vegerosito minden mert parametereben alul marad egy A osztalyu JLH erositotol es bizony a hangminosege is fenyevekkel rosszabb a JLH-nal. De nem allitom azt, hogy minel jobbak egy erosito meresi eredmenyei annal jobban is szol.

Ez osszetett dolog, nem csak az erositot kell vizsgalni, hanem a rakotott hangsugarzot is! Egy JLH erositore ra lehet kotni olyan hangsugarzot amivel az erosito csak kinlodik es nem fog jo hangminoseget produkalni. Azonban hasznalhatunk olyan hangsugarzot is amivel viszont gyonyoruen fog muzsikalni!

Szoval en nem itelkezni egyetlen erosito hangjarol sem ugy, hogy nem tudni milyen hangsugarzo van rakotve, milyen helyisegben, milyen musorforrasrol es milyen felvetellel hallgatjak
(#) wartowski válasza lamalas hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Igen, egyetértek Lamalassal,

az egész rendszer akár egy elemen el tud bukni,
beleértve a kábeleket (a hálózatiakat is), a műsorforrást, az erősítőt, a hangsugárzókat, aztán meg tudod variálni az egészet egy RFI szűrővel, különféle alátéttekkel, rezgéscsillapítókkal próbálkozol és így kínlódsz hosszú éveket....tudom, mert végigcsináltam.
Egy a néhány járható út közül, ha minden elemet külön tesztelsz, és sok másikkal összehasonlítod. A baj az hogy ha minden elemet kicserélsz külön-külön a tesztelés folyamán, akkor kb n+1 lesz a lehetőségek és az eredmények száma....
Szóval a kevés járható út közül én azt tartom a legoptimálisabbnak, ha van egy abszolút semleges hangú erősítőd, (itt jönne be a szubjektivitás, de nem akkor ha egy erősítőt az élő zene hangjához hasonlítasz. Régebben pont ezért készültek "jó" hangú erősítők, mert a mérnökök töméntelen sok élőzenét hallgattak, és ahhoz hasonlították a készülékek hangját, nem egy másik produktuméhoz!)

Ha nem hallgatsz semennyi élő zenét, biztos hogy a zenei ízlésed manipulált. Innentől kezdve nem is tudsz objektív véleményt mondani egyetlen készülékről sem....Engem olyan szerencse ért fiatal koromban, hogy rengeteg élő zenét tudtam hallgatni. Nem mondom hogy azóta az én zenei ízlésem se torzult valamennyit....

Tehát ha van egy abszolút semleges hangú erősítőd, a köré már lényegesen könnyebb dolgod van egy jó hangzású rendszert építeni, de még így is végtelen sok marad a variációk száma sajnos.
Ez csak az én véleményem, és csak egy lehetőség a sok közül.
(#) skylooker válasza Doncso hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
A JLH érzékenységéről jut eszembe azt hiszem a Hobbyelektronika füzetek közül volt valamelyikben, hogy a nyugalmi áram bekapcsolás után a melegedéssel felkúszott. Nekem is volt hasonló élményem. Mivel a két végtranyó nem ugyanazt a funkciót látja el, és mivel nálam a két csatorna egy bordán van, megcseréltem az egyik csatorna tranyóit. Ezután milliamperre pontosan bállt a nyugalmi. Nem mindegy, melyik tranyó van a borda közepe felé, és melyik tranyók fűtik jobban egymást. Na ezen kívül kb. annyira érzékeny, hogy ne legyen benne zárlat - kis túlzással.
(#) Bessel Attila válasza Mayan hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Én pár napja, amióta megépítettem, azóta hallgatom azt az A osztályút, amit higland tett fel ide. Komolyan mondom a legkevésbé hallgatott régi CD-ket is végig bírtam hallgatni vele. Viszont kipróbáltam, amit valahol írt, hogy a tápegység kondenzátorokat csereberélni kell. Azt mondom igazat írt nagyon, mert ahány kondi, annyi hang. Sajnos pont azzal a drága Spagueval szólt a legélesebben, amit már vagy 6 éve félretettem. Nagyon nehezen nyugodtam bele, irtó drága volt.
Következő: »»   23 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem