Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időkapcsoló
 
Témaindító: vari11, idő: Nov 20, 2007
Lapozás: OK   2 / 9
(#) jihaad válasza VRubenX hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Köszi szépen mégegyszer.Neki esek csak legyen kis szabad időm.Biztosan meg is fog felelni.Ha kész lesz a végleges szerkentyű fel teszek pár képet.
(#) VRubenX válasza jihaad hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Jól van , Jó munkát hozzá, idő az nekem is mindig kevés sajna.
Üdv.
(#) jihaad válasza VRubenX hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Heló.
Hát sajna nam jön ösze a dolog.Nem tudom hol hibázok.Az 555 ic 1,8,5 lábait szabadon kell hagyni vagy azok is fontosak?

reset.gif
    
(#) VRubenX válasza jihaad hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Szia! Oda is van írva kékkel, hogy az 1láb test(GND) 8 láb az pedig +12V(VCC) az 5 lábat pedig szabad maradhat ha mégsem működne akkor köss rá és a test közé egy 100nF-os kondit, mármint az 5 lábra.
Üdv:
(#) jihaad válasza VRubenX hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Helló.
Ne hari,figyelmen kivül hagytam a dolgokat.Meg ahogy mondtam nem vágom én ezt az elektronikát.Még egyszer köszi,nem háborgatok többet senkit a kérdéseimmel.
(#) VRubenX válasza jihaad hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Ahogy gondolod de ha kell még valami akkor irj .
(#) jihaad válasza VRubenX hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Helló.Nagyon szépen megköszönöm a türelmed és megértésed.Próbálgattam a dolgokat,meg vettem mindent hozzá tehát új alkatrészek de nem megy.A relé be húz de nem enged visza egyáltalán.Nem értem hol hibázok???Minden a rajz szerint de mégse,nem értem hol le7 a gond.
(#) VRubenX válasza jihaad hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Pedig ennek mennie kell már mert ez tuti jó!
(#) jihaad válasza VRubenX hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Hali.Na végre sikerült a dolog.Tegnap megépitettem és gyönyörűen működik.Szépen be is le7 állitani.
Köszönet mindenért.
(#) VRubenX válasza jihaad hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szívesen használd egészséggel!
(#) jihaad válasza VRubenX hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Helló Rubenx.Lenne megint egy kis problémám.Most egy olyan kapcsolásra lenne szükségem ami 1-5perc enként ránt be egy 12V relét 0-1percre.Vagyis mondjuk ha beállitom pl:3 percenként rántsa be mondjuk 30mp re.És ennek ismétlődnie kéne.Meg old6ó e szerinted ez?Keresgéltem de ilyen cifra kapcsolásra nem bukkantam rá.
(#) VRubenX válasza jihaad hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Igen, az is megoldható itt kiszámoltathatod vele hogy mit akarsz a 3-mas lábra ugyan azt kell kötni mint a másik rajzon. A T1 idő lesz az amikor nem megy a T pedig amikor húz a relé.
Értelem szerűen táp itt is 12V, a C2 kondi meg itt is legyen 100nF-os
Üdv
(#) jihaad válasza VRubenX hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Vagyis ezt a rajzot meg épitem és a 3as lábára teszem a 212 tranyót.Csak azt nem értem,hogy igy az időt hohyan tudom állitani?Mivel nem látok trimmert.Vagy itt fix időt tudok kiszámolni?
(#) VRubenX válasza jihaad hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Hát igen fix de ha a az r2 és az r1 helyére raksz egy potmétert aminek az ellenállása a a kiszámolt adatokon belül van akkor tudod állítani az időt de jobb a fix egyébként ez mihez kell?, ha nem titok mert lehet, hogy úgy megint egyszerűbb lenne.
(#) jihaad válasza VRubenX hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Ja persze,hogy nem titok.Egy keverő motrot kéne működtetnem.Kb minden 2percenként kellene menni neki úgy fél percig de azért jó lenne állitani az időket.És egy relén keresztül már menne a dolog mert az szakitaná meg a 220V ot.
(#) VRubenX válasza jihaad hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Értem akkor ez jó lesz ide elvileg
(#) jihaad válasza jihaad hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Heló VRubenX.Lenne egy kérdésem.Megépitettem ezt a kapcsolást és tökéletesen működik csak az egyedüli problémám az,ha valamivel 12V alá esik az áram nem engedi kioldani a relét.(ez abba a melegitőbe kéne)Tehát ha még leterhelem a melegitő gyertyával akkor már nem kapcsolja ki a relét.Volna e ötleted ezt miért csinálhatja?
(#) VRubenX válasza jihaad hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Tehát amikor bekapcsolod az időzítést és behúzott a relé és lecsökken a táp 12V alá és lejárt a beállított idő nem enged el a relé?
(#) jihaad válasza VRubenX hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Igen ez a helyzet.De ami érdekes,hogy ha fel van töltve az aksi akkor egy darabig kiválóan működik csak ha el kezd merülni egy idő után és ujra próbálom az egészet akkor már nem kapcsol ki az X idő utánn a relé.Mértem műszerrel és mindég a 12V alatt szórakozik csak.
(#) VRubenX válasza jihaad hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Le tudnád rajzolni hogy a kimenetre pontosan mi kapcsolódik még és hogyan?!
(#) jihaad válasza jihaad hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Ha lejárt az idő amit beálitottam akkor hallani lehet egy klatyanást mintha ki akarná kapcsolni de abban a pillanatban visza ránt.És aztán csak ezt ismétli de nem old ki teljesen.
(#) jihaad válasza VRubenX hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
A 3 lábán egy diódán keresztül megy a relére a GND meg kapja direktbe.
(#) VRubenX válasza jihaad hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Egyetlen egy dióda semmi tranzisztor?
(#) VRubenX válasza VRubenX hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Valahogy így kellene legalább.

NONAME.JPG
    
(#) jihaad válasza VRubenX hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Értem,ide jó lesz a bc212 es tranyó?
(#) kadarist válasza jihaad hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia!

Oda npn típusú kell. pl. BC182, de ez csak 100mA-t visel el.
(#) jihaad válasza kadarist hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Értem.Megpróbálom mindjárt,szerintem attól még elviszi ez a relét.Ha meg nem akkor majd melegszik egy kicsit.Addig is köszi szépen a segitséget.Majd jelentkezem a fejleményekről.
(#) kadarist válasza jihaad hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Sok sikert!
(#) jihaad válasza kadarist hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Köszi mindenkinek a segitséget.Úgy néz ki,hogy eddig még működik a dolog.Néha kicsit ösze keveri a dolgokat és el kezd ujra számolni holott ki sem kapcsoltam.Ezt egyenlőre nem értem miért csinálja.
(#) VRubenX válasza jihaad hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szívesen, és szerintem ha ilyet csinál akkor egy kicsit csökkentsd a 2 lábra menő ellenállás értékét és tegyél be egy 470-1000uf 25V kondit a táp és a test közé.
Következő: »»   2 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem