Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   167 / 1272
(#) Mírr-Múrr válasza gubík gábor hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Bocs ! Elfeledtem, mind a két csatornán ki kell váltani az eredetit, ha azt a módszert választod.
(#) kadarist válasza Balaka hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szia!

Ugyanarra a típusra cserélted a tranzisztort?
(#) kadarist válasza ha8fz hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szia!

A video végfokozat kollektor-tápfeszültségét nézd meg (200V). Ha nincs meg ez a táp, akkor fehér a kép, visszafutási csíkokkal.
(#) kadarist válasza Muzulman hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szia!

Ha még egyszer előjön a hiba, akkor cseréld ki a trafót. Addig felesleges.
(#) Iron Man hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Sziasztok,nekem lenne egy Samsung tevem es az lenne a baja hogy nem kapcsol be,HV van,meg atut belul a katodcso,ez erdekelne hogy miert ut at?es mit lehet lehetne tenni hogy jo legyen? Elore is koszonom a valaszotok
(#) kadarist válasza Iron Man hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szia!

Hová üt át. A csövön belül üt át, vagy kívül valahol? Ha belül üt át, akkor levegős a cső, cserélni kell.
(#) zombee válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Véletlenül nem lerakódésok képződtek a csőben?
Ilyenkor ki kell őket égetni 700V - os feszültséggel, minden kombinációban rá kell tenni 1-1 elektródára, 2-szer is, kivéve a katód izzítószálát.
Ha levegős a cső akko kuka.
(#) Iron Man hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Hat oszinten nekem is eszembe jutott hogy levegos,de ha az akkor nem ertem miert ut at?mert a levego szigetelokent mukodne,ha pedig nincs semmi,vakum akkor meg konyebben atutne.ja egyebkemt belul ut at,latszik,ott a harom sugaragyunal,vagy hogy hivjak oket,remelem ertitek
(#) kadarist válasza Iron Man hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
A majd' 30 kilovolt simán átüt pár centiről is légköri nyomáson, úgyhogy simán szikrázhat. Ha semmi fény nincs, akkor nincs mit tenni, csere. Amúgy a képcső testelése jó?
(#) zombee válasza Iron Man hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Ha van egy kevés levegő(tényleg csak kevés) akkor a gázmolekulák szabadon mozoghatnak, töltést szállíthatnak, emiatt üt át.
Mint a Tesla-tekercs közelébe tett villanykörte.
Ha sok a levegő(értsd: megrepedt a cső), akkor a túl sok gázmolekula lefékezi egymást.
(#) Iron Man hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Hat koszonom szepen a segitseget,legalabb mar ezt is tudom.Koszonom szepen megegyszer
(#) Balaka válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Hali
A BU808DFI helyett BU808DFX et tettem bele. A boltban azt mondták ez jó bele. Szerinted megpróbáljam az izzólámpás tesztet. Mármint, hogy tranyó helyére egy izzót kössek és figyeljem merre változik, ha egyátalán változik a tápfesz?
(#) nagyimre10 válasza Balaka hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Cseréld ki a c 613,50v 10uf dondit,rakhatsz bele rögtön 20uf is.Sok sikert.
(#) kadarist válasza Balaka hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Nagyimre jól mondja! Kevés a meghajtás, azért melegszik.
(#) sfatzoltan hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Sziasztok,nekem van egy GRUNDIG tv,cuc6360 olyan gondja van,hogy szét van csúszva a kép,az az a sarokban látható felíratok,mint pl. RTL KLUB,hol látható,hol nem.Kérdésem mi lehet az oka?Ugyanis egy állítható poti van benne,az is a tápnál.Ha valaki tud segíteni,előre is köszönöm!
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
hello..AV-rol jobban latcik a kep de igyis eleg gyenge a feny, a fesz a g1-185v es ki probaltam egy masik kepernyovel de csak ugy megy aval is a g2nemtudom fol huzni met csikozodik.
(#) kadarist válasza sfatzoltan hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szia!

Ugrál a kép vízszintesen, vagy a fényerő függvénye a "kilógás"?
A sorkimenő mellett van egy állítható ferritmagos tekercs. Próbáld meg azt tekergetni. Sortápfesz nem magas? Régebben jó volt, és csak mostanában széles? Bocs a sok kérdésért, de így tudunk előrébb jutni.
Rajz:Bővebben: Link
(#) kadarist válasza bihari laci hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Nézd meg még a többit is, amit írtam. Teletext van benne? Annak milyen a képe? Olyan lehet még, hogy a sugáráram-védelem leszabályozza a kontrasztot. Mi a sasszi-szám, vagy típus?
(#) ha8fz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Tisztelt Kadarist Barátom!

Köszönöm a segítséget,de abban is kérnélek hogy rajz szerint hol találom a videovégfok tranzisztorát.Hiába is töröm a fejem .
Tisztelettel ha8fz
(#) sfatzoltan válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Igen jó volt és a fényerönél megy szét a kép kevés a sorfesz táp?
(#) kadarist válasza ha8fz hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Jó estét kedves HA8FZ!

A rajzon keresd meg a képcső rajzjelét, arra van kötve három tranzisztor. Nos, ezek tápfeszültsége a 120 Voltos tápfeszültség. Ez a tápfeszt a sorkimenő-trafó állítja elő.
A készülékben fizikailag pedig a képcső nyakára dugott panelen van ez a fokozat.

Sok 73!
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
nincsen taviranyito csak a gombokal iranyitom ,es probaltam tekergetni elol a gombal a szint,elesseget de nem reagal. seria tv 5102 ,sassi go-a819a-00-rev2,seria 585573,date cod 069202.,ennyi ,az a sugararam-vedelem ,azt mivezerli mert meg nem halottam rola a trafocsinalja?.es nincs txt benne regebbi tv kb 93-as.
(#) kadarist válasza sfatzoltan hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Mindenképpen azt mérd meg, hogy a fényerő változásra változik-e a sortápfesz. Ha van kedved és időd méregesd át a sortrafó és a TDA8350 IC közötti alkatrészeket. Kondenzátorokat, ellenállásokat.
Ha nem találsz semmit, akkor a szervízmenüben kell állítani a sor-képméret kompenzáción.
(#) kadarist válasza bihari laci hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Viszont ha az OSD (kiírások) jól látszódnak, akkor a videojellel van gond. Azt még próbáld ki, hogy ezt a készüléket egy másikkal összekötöd AV-n keresztül, és a másik tévén keresztül nézed a rossz tévé által vett adást. Ha így is rossz, akkor a videojel fogy el valahol.

Ja, és mi a márkája?
(#) Balaka válasza nagyimre10 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Hali
Alakul, de még szerintem nem az igazi. 10perc után már kézzel alig fogható, min 60C. lehet még valami más is?
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Nem 120, hanem 200V. Bocsánat!
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
szerinted cserejek ta ic -t erdemes 2-tto darab is van benne mind ketto video jellel al kapcsolatban.ez tv ki brobalas a masikkal egy kicsit bonyolult,de neked ez nem gond.
(#) kadarist válasza bihari laci hozzászólására (») Nov 18, 2009 / 1
 
Kipróbáltad a másik tévével az AV-kimenetet? Nem hinném, hogy IC baj, inkább kondi.
Még egyszer: milyen gyártmány? Típus? Név-szám. Az a neve, hogy seria?
(#) kadarist válasza Balaka hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Ha egyébként jó a kép, és nincs megnyúlt ellenállás a BU bázisában, akkor csavarozz fel pót-hűtőbordát, aztán hagy szóljon!
(#) Vacok hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Sziasztok!
TV-vel van nekem egy olyan problémám, hogy egyszer összeesett rajta a kép. Ezt sikerült kiküszöbölni, a függőleges eltérítő IC egy diódán keresztül kapta a tápot, az szakadt meg, ezt kicseréltem, és visszajött a kép, viszont a teletext az teljesen elment, és nem lehet behozni, úgy reagál a tv a teletext gombok nyomkodására, mintha nem lenne benne a teletext modul, holott benne van. Ennek a két problémának lehet köze egymáshoz?
Meg néha elmászkálnak a csatornák, ez lehet mondjuk elkok kiszáradása miatt?
Egy Orion CTV321M típusú tv-ről van szó.
Következő: »»   167 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem