Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   697 / 3976
(#) besi99 válasza smate hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Szinte minden manuális fénymérő ezekkel készült, az első műszerkém 1978 körül volt az ofotértban kapható Weimarlux néven (NDK)
(#) DuMatyi válasza aderka hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Multiplexelni kell, és programból rá kell nézni az oszlopokra vagy sorokra. (n Az oszlophoz tartozó láb bemenet. Eltárolod egy regiszteben, hol van L szint. ekkor cserélsz: a portokat amik eddig bemenetek, kimenetre programozod,méghozzá H szintre.ekkor ami kimenet volt, bemenetre állítod és eltárolod azt is. A kettő metszete megadja a gomb helyét. Ez a kimenet bemenet váltás olyan gyors, hogy maximum millisecundumos nagyságrendű. Amíg te átlagosan nyomva tartod a gombot, az meg 100 msec, azaz biztonságosan kiolvasható.. Remélem érthető volt,ámbár kicsit hardveres logika. Szerintem ez járható út.
(#) tibr05 hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
sziasztok tibi vagyok nagyon zöldfülü.kérdezni szeretnékszeretném elsajátittani és megérteni az elektronikát hobby szinten. a kérdésem az lenne hogy hol lehetne az alapoktol kezdenem és hol tudnám a könyveket beszerezni mert én abból szeretnék tanulni.szereltem már hifiket videokat decsak mechanikai részet.elektronikát nem ismerem .az lenne a vágyam hogy énis hozzátok mélto legyek az elektronikában és hogy hozzá tudjak szólni az elektronikához is éshogy veletek tudjak beszélni róla.kérlek ha tudd valaki nekem egy támpontott adni nagyon megköszönném.tisztelettel tibi.elöreis köszönöm.
(#) kadarist válasza tibr05 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Szia!

Ebben a hozzászólásban szerepló könyvet ajánlom Neked. Bővebben: Link
(#) wtc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Szia
köszi!
Konkrét tipus/okat tudnál mondani a diódákhoz hogy melyik lehet a jó?
Illetve még most jut eszembe hogy csak bc107-et kaptam a 108-helyett, de ugye az is jó, csak kicsit erősebb.
És még a régi kapcsihoz (a feszültség szabályzóhoz) is egy kérdés: Csak annyi hogy arra ugye tehetek egy 1500W-os halogén izzót? Mert ugye csak a triak számít ami bt139 asziszem 800V/16A tud azaz bőven belefér az 1500W ugye?
Bocsi ha sok hülyeséget kérdezek .
Köszi!
(#) Action2K válasza aderka hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Mátrixban. A PIC ad jelet az F oszlopra, majd megnézi, hogy a K-G soron min jön a jel. Majd ad az E, utánna a D oszlopra és ott is figyel, majd kezdi előröl.
Amúgy a rajzod hibás. Egy mátrix az alábbi elven működik: Link
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Nem kell semmilyen kimenet - bemenet cserélgetni. Fentebb írtam az elvet. Hasonló a Tiedhez, de ez a korrekt.
(#) petya85 hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
Hello!

Olyan problémám van hogy van nekem egy 5 voltos ventillátorom amit egy 9 voltos elemről szeretnék meghajtani!!!Hogy lehetne ezt kivitelezni nagyon egyszerűen?

Válaszokat előre is köszi
(#) petya85 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
És ez mellé az ic mellé még mi kéne? Bocsi de én még nagyon kezdő vagyok ebben a témában!
(#) petya85 válasza petya85 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Jah bocsi látom márt az adatlapon hogy két kondi kell és kész is! Ez nagyon jó köszi szépen a segítséget!
(#) h.imr3 hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy ezt a fotodiódát mivel tudnám helyettesíteni, a HEstore.hu-ról?

Sharp IS471FE

Ezt a kapcsolást szeretném megépíteni:
kapcsolas

Köszi.
(#) magam hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
hello
bocsánat hogy megint ezzel jövök lehet hogy feltettem ezt a kérdést de nem találom : nos laptop monitor lehetne-e rákötni dvd lajátszóra a lajátszón van csart hdmi és rca csatlakozó vagy vegyek egy sima monitort a dologhoz és azt hogyan tudnám rakötni kötni
(#) kadarist válasza h.imr3 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szia!

Itt Bővebben: Link van ilyen szenzor. El is postázzák neked.
(#) h.imr3 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Igen, köszi, csak abban reménykedtem, hogy sima szenzorral is egy 555-össel is meg lehetett volna oldani
(#) kadarist válasza h.imr3 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Ez egy zavarkiejtős, modulációs spéci kütyü. Nem egy egyszerű fotodióda. Bővebben: Link
(#) Kacsavadasz hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy olyan áramkört kellene építenem mint amilyen a zenélő képeslapokban van, a probléma az hogy egy adott hangot kellene megvalósítani. Meg lehet ezt valósítani valamilyen egyszerű módon, vagy csak mikrovezérlővel?
(#) elektroszabo hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretném ha le ellenőrizznétek a csatolt nyákrajzot nyák rajzot felcsatoltam a brd fle-t is hogy ha nem jó bele lehessen javítani.

elektroszabo
(#) kadarist válasza elektroszabo hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szia!

Inkább jpg-t rakj fel brd helyett. Azt mindenki képes megnyitni.
(#) Journey hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Üdv.

Építek valamit, és a kapcs.rajzon a +5V-os tápfesz szűrésére valamilyen kondi van rajzolva, de nincs oda írva hogy mekkora. Ilyenkor milyen kondit kell ide rakni?
Köszi a segítséget
(#) elektroszabo válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szia!

Itt van a jpg kiterjesztésű kép.
(#) El_Pinyo válasza elektroszabo hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szia!
Ha elfogadsz egy gyakorlati tanácsot, akkor tegyél viakat a kétpólusú alkatrészek kivezetésére (ellenállás, kondenzátor, stb.), mert az eagle elég kicsi forrszemeket tesz, és így könnyebb lesz kifúrni. Akkora szerintem megfelelő, amiket a tápcsatlakozásokhoz tettél!
Üdv.
(#) elektroszabo válasza El_Pinyo hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Köszi a tanácsot.
(#) elektroszabo hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Megnéznétek a
  1. (#559142)
és a
  1. (#559247)
hozzászólás légyszi.

Szabó
(#) elektroszabo válasza elektroszabo hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Bocsi az előzőt elrontottam ezer bocs!
Megnéznétek ezt a két hozzászólást 559142
és ezt 559247
légyszi fontos lenne. És mégegyszer ezer bocs az előző hozzászólás miatt.

Szabó
(#) elektroszabo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Köszi az ellenőrzést!
Mostantól a másik topicot használom.
(#) elektroszabo válasza elektroszabo hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szaisztok!
Lenne még egy kérdésem tudnátok mutatni a HE-store-ban olyan relét amit a 559142 hozzászólásban csatolt kapcsrajzhoz kell.

Szabó
(#) Action2K válasza elektroszabo hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Nem tudom linkelni. Az a lényeg, hogy 12V-os legyen. Az 1A-essel már 200W-os izzót is vezérelhetsz.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Hát, néha engem is zavar a bőség, aztán dönt az ár. No meg a minimum rendszerigény.
Ezzel a relével már elég nagy teljesítményt lehet kapcsolni, s a második legolcsóbb, de mint írtam a legolcsóbb 1A-es is jó lehet akár.
(#) elektroszabo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Lehet hogy hülyén hangzik egy kis motrot szeretnék vele kapcsolni. Lehetséges egyátalán a motor 3V ról működik.
(#) elektroszabo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Köszi a segítséget mindketőtöknek!
Következő: »»   697 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem