Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   170 / 1272
(#) syria válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Kár hogy 82 km-re laksz a beteg TV-től.
(#) Flatlander hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Szerintetek megéri megvenni egy kb 8-10 éves crt projektoros tv? Mindene működik,tökéletes állapotban van,esetleg egy hűtőfolyadék csere ráférne utána egy konvergenciaállítás. Lehet ezekhez szerezni még alaktrészt?Pl képcső?Mert ugye ebbe három is van.Lcd vagy dlp-set nemakarok venni mert amennyit nálam menne tuti hogy egy éven belül kiégne az égő ami kb annyiba kerül mint egy új tv és nemakarok minden évbe 30-40 vagy még többet rákölteni....
(#) Mírr-Múrr válasza Flatlander hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia! Én még új projektort sem láttam aminek jó lenne a képe hát még egy 10 évest. Egy ismerősöm vett egyet a múltban és állandó konvergencia problémákról beszél. Arról nem is szólva ha itt elmegy egy szín égője az mibe kerül majd? Úgy tudom a szimetria miatt ajánlatos mind a hármat cserélni ilyenkor. Ha lesz!!! (A LED-s megvilágítású lCD nem ég ki). Én még mindíg megrögzötten KS cső párti vagyok, és manapság már mert nem divatos, élég olcsón lehet csúcs készüléket találni amit sznob újgazdag hülyék lecseréltek gyorsan beégő 500W-t fogyasztó plazmára.
Szóval nem tanácsolom, de ez egy öreg kivénhedett szaki véleménye aki még COLOR STÁR konvergálásból alapozta meg a műszer parkját anno.Üdv.
(#) ha8fz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Tisztelt Kandarist Barátom!

Kicseréltem a hibás 68Ohm ellenállást,rossz volt,sajnos még mindig nem akar szuperálni.
A kép annyit változott hogy hang van de kép nincsen.
A készüléket ha kikapcsolom akkor egy kis fény felvillan.Itt szeretném megjegyezni eredetileg is hasonló volt a jelenség,valószínű nagyfesz lehet de mégsem világosodik ki a képernyő.Törögetem a fejem


de nem boldogulok.Kérlek segítsél merre is keresgéljek.
Baráti 73/DX ha8fz
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Idézet:
„Én becsületes vagyok”


[b][u]Ebben egy pillanatig sem kételkedtem!
(#) Flatlander válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Az lcd tény nemég ki.Viszont olyan kevés az élettartama az égőnek ami kb viccnek jó.Amugy attól hogy öreg attól sokkal szebb képe van mint egy újabb pl lcd-snek mivel képcsöves. Ezért is akarok crt projektorosat. Amugy attól hogy a készülék nem mai nemment túl sokat.Nekem nincs semmi bajom a képcsöves tv-vel csak az az egy hogy 82centi fölött ennyi volt.94-eset még nagyon ritkán lehet találni de azt olyan áron ami vicc kb.Ha lenne kb 110-120centi körüli képcsöves tv normális áron rögtön vennék.Ezért akarok képcsöves projektorosat.Tudom nemkell seggreesni a minőségtől de valamiért valamit.Amugy vannak mostmár olyan projektorok sőt házilag is lehet olyat csinálni aminek olyan minősége van hogy az ember seggreesik tőle,főleg ha full hd projektorról van szó.
(#) kadarist válasza ha8fz hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Kedves HA8FZ!

Véletlenül nem tekerted el a sortrafón lévő potikat? Próbáld meg a sortrafón (amiből a nagyfeszültség jön) lévő alsó potenciométeren tekerni.
(#) ha8fz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Tisztelt Kandarist Barátom!

Nem csavartam el,ennek ellenére egy picit csavartam akkor kivilágosodott de kép nincsen csak cérna vastagságú visszafutás.
Gyanakszom az IC re de tovbbra is muzulmán módra fordulok feléd hi hi.

Baráti73/DX ha8fz

(#) zombee válasza ha8fz hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Eddig nem úgy volt hogy fehér volt a kép, visszafutási csíkokkal? - a hiányzó 200V miatt ha jól emlékszem.
Esetleg az RGB végfok IC szállhatott el? Vagy a katódfűtés?
(#) kadarist válasza ha8fz hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Hát, kedves ha8fz , ha a 200 (180)V meg van az IC-n, akkor vagy az IC a rossz, vagy a vezérlése van kiakadva.
(#) kadarist válasza ha8fz hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Esélyes, hogy a 68 ohm és a TDA IC egyszerre mentek el az örök vadászmezőkre. hi
(#) vyctorio hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérném. Van egy kb. 7-8 éves Samsung CK14F1T típusú színes tv-m. Bekapcsolás után kb. fél perc elteltével el kezd villogni a kép és abba sem hagyja. Hang az van alatta végig. Mi lehet ennek az oka?
A képcsőnél már végigforrasztottam mindent, de nem szűnt meg a hiba.
(#) kadarist válasza vyctorio hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

Tekerd feljebb a G2 potit a sortrafón, vagy növeld a képcső fűtőáramát a soros ellenállás kisebbre cserélésével.
(#) vyctorio válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Köszönöm a segítségedet, sikerült stabilizálnom a képet!

Ezer hála!
(#) Bonanza02 válasza ha8fz hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Nem lehetséges,hogy a G2 poti föld felé menő lába megszakadt? Ha a G2 fesz az "egekben van",akkor képes erre a jelenségre a fehér kép csíkokkal.
Egyben van a G2 poti a sorkimenővel?
(#) kadarist válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

Olvasd el az előzményeket is.
(#) kadarist válasza vyctorio hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szívesen!
(#) Jordy hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Előre bocsátom nem vagyok tv szerelő, így csak a keletkezést valamint jelenséget tudom leírni hátha valaki már találkozott vele, esetleg javítaná.

A tényállás a következő, egy eddig kiválóan (8 év) üzemelő Orion T2860stx típusú tv egyszerűen tvnézés közben levágta a villanyóra feletti kismegszakítót.
(azóta se kép se hang)

TV kihúz, kismegszakító fel, tv bedug, a bekapcsolásra nem reagál. Hátlap le, biztosíték megnéz, halott. Cserélem, hálózatra kerül, bekapcsolás és kismegszakító levág, biztosíték elhaláloz.
(Valahol valószínűleg zárlatos, én táp meghibásodására gyanakszom, lévén napi 24 órából átlag 14-16 órát üzemelt. Műszerek hiányában megvizsgálni nem tudom, és sajnos ezek a 3-4 IC és pár kábel típusok nem az én asztalom Videoton és társain garázdálkodtam még a megboldogult 80sévekben de csak hobbi szinten mint tizenéves.)

Láttam itt ott Vatera Expressz (itt is), hogy fellelhetőek komplett új panelek (5000-8000 Ft) amit csak rá kell csatlakoztatni a régi helyére és megy a gőzös, csak ehhez a típushoz nem találtam. De javítás szinten is elég olcsón vannak alkatrészek, szóval az se egy nagy összeg.

Mivel szeretem ezt a készüléket így valamelyik formában (új panel, javítás) szeretném feléleszteni tőletek kérek segítséget.
Aki panelben tud segíteni vagy nagy tapasztalata és tudása van ezen sorozat javításban és helyszínen megtudná reparálni 'vagy itt megmondani mi lehet a pontos hiba szerinte' (szállításra nincs lehetőségem kb. 30-35 kg a TV és elég benga nagy), az jelentkezzen, itt vagy mailben: jordy@upcmail.hu

Új panelre vagy javításra úgy 5000-8000 Ft-ot szánnák mert hasonló méretűt és ugyan ez a széria csak más külsővel tudnék venni 10000Ft ért, de mivel használt (de jó szép képe van) ki tudja meddig húzná, és egy megfázásért se cseréli le senki a feleségét.
Bocsi, hogy nem szakirányú az írásom, viszont itt olyan emberek vannak, akik értik és jó esetben ezzel is foglalkoznak. Másrészt egy kis pénz ha nem is túl nagy összeg sajnos, mindenkinek jól jön manapság.

Egy kis segítség a hibafeltárásához.
Talán a hiba se olyan nagy, a panelt kiszedve, semmi égés, elfüstölés nyomai nem látszódnak a táp környékén de a panelon máshol sem, ha jobban kipucoltam volna a port belőle úgy nézne ki mintha most gyártották volna. Nincs púpos kondi, repedt ellenállás, se egyéb szemmel feltérképezhető rendellenesség, könnyen lehet, hogy csak a táp mellett az egyik kis alkatrész adta meg magát de mint írtam felszerelés nélkül 0 esélyem van rá, hogy ezt szemre bárki is lássa.

De íme egy kép, hátha valaki gyakorlott szemmel többet lát.

http://img35.imageshack.us/img35/9307/dsc00291ns.jpg

Én helyileg a 1085. Gyulai Pál. utcában lakom, így ha valaki a körzetemben vagy hozzám közel lenne, és bevállal egy javítást vagy csak hiba okának feltárását.

Előre is köszönettel a válaszokat, esetleges segítséget.
(#) attila1 hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Sziasztok,én vagyok a Samsung távszabályzó-hibával jelentkező.Szóval a kristályt kicseréltem,mást nem,mert szkóppal mérve a táp az infra elött és után is szép egyenletes,és megvan aminek lenni kell.De sajna a hibajelenség nem tünt el.kb 2méter táv után nem hajlandó reagálni semmire.Hát a lecke fel van adva ha valakinek van még ötlete,azt várom. köszönettel!!
(#) Sendi hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek.

Van egy 3 éves LG 42PC1RR plazma TV.
Most sikerült vennem egy digitális beltérit, HDMI kimenettel.
A gond a következőa HDMI bemenetről van szó)
A két készüléket összedugva van kép, és néhány percig van hang, majd az elkezd akadozni, majd megszűnik.
A beltérit rádugva egy HDMI bemenetű multimédiás monitorra, a hang hibátlan.
A TV -re csatlakoztatok egy 3 éves dvd lejátszót, tökéletes a hang.
De a TV a beltérivel együtt nem megy.
Ha ki és be kapcsolom a beltérit egy két percig ismét van hang, majd dadog, és elhallgat.
Mintha nem egy szabványt verziót használnának.
A szerelő csak ült és nézte, hogy ilyet még nem látott.

Esetleg valakinek valami ötlete?

Köszönettel
(#) kadarist válasza Jordy hozzászólására (») Nov 20, 2009 / 1
 
Szia!

A bekeretezett PTC ellenállást forraszd ki, tegyél bele új biztit, és próbáld ki így a készüléket.
Utána folytatjuk

PTC.jpg
    
(#) kadarist válasza Sendi hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

Az adatsebességeket/minőséget kell egyeztetni a két készülék között (menü)
(#) kadarist válasza attila1 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

Közelebbről akkor jó? Másik távirányítót próbáltál?
Ha másként nem megy, akkor a tévében cserélni kell az infravevőt.
(#) djmagoo válasza Jordy hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!


Ha aktuális a javítás dobj egy privátot,szoktam járni arra, megnézhetem esetleg... Több mint valószínű a táp legelején lesz gond, graetz híd, demag PTC, esetleg pacsoló FET és meghajtó IC-je. Komplett panelt ez miatt nem érdemes cserélni szerintem, általában menthetők ezek a tápegységek.
u.i.: Bocs hogy ide írtam lehet a modi-k nem szeretik ezt... esetleg tehetnél fel képet a panelről, hogy melyik is az. Gyanítom valamelyik török csoda lehet, 11AK19Pro vagy PT90...92 chassis.

Üdv!
(#) Sendi válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Helló kadarist.

Köszönöm, de egyik menűben sem láttam ilyen beállítási lehetőséget.

Köszönettel
(#) djmagoo válasza Sendi hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!


Próbálj meg software-t frissíteni a beltérin, esetleg cserélj HDMI kábelt. Egyébként meg, mivel nem a legújabb a TV-d, lehet,hogy a HDMI bemenete nem tudja a HDCP szabványt és ez is jelenthet gondot.A kép megmarad ilyenkor? Vagy az is beszaggat? A Plasma TV firmware-ja is lehet hibás, esetleg a HDMI bemenet körül lehet még némi zűr ( EDID azonosítás stb...de ennek javítása már nem otthoni kategória sajnos.)

Üdv!
(#) Sendi válasza djmagoo hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Helló djmagoo.

Frissítettem már a beltérit, cseréltem kábelt.
A kép hibátlan mindvégig.
Külön külön mind a kettő készülék hibátlan egy egy másik készülékekkel.
Csak együtt nem mennek.

Köszönettel
(#) djmagoo válasza Sendi hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!


Akkor sajnos HDCP probléma lehet... a HDMI ugyanazt az átvitelt használja mint a DVI csak bele van multiplexelve a hang is. Ha esetleg a plasmán van DVI bemenet is akkor egy HDMI-DVI kábellel kösd össze, a hangot meg analógon, vagy S/PDIF-en.... Ha van a beltérin analóg vagy digitális hangkimenet akkor ne használd a TV hangszóróit, az amúgy sem egy hej de jó minőség. Gondolom ha már van plasma TV akkor van hozzá házimozi is, erősíts azzal. Sajnos a HDCP problémával nem sok mindent tudsz tenni, a plasma TV szoftverét kellene frissíteni,vagy input board-ot cserélni...


Üdv!
(#) attila1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
hali.2méternél közelebbről jó,távolabbról semmit sem csinál,csak több órás áramtalanítás után.sajna másik távszab.-val sem működik.az infravevőre gondolsz?az típus érzékeny,vagy bármilyen jó helyette? köszi!
(#) zombee válasza attila1 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szerintem is infra vevő egység lehet a bibi.
Legtöbbször egy kicsi fém dobozban van.
Én PC-re meg mikrokontrollerre szoktam kötni őket, eddig mindegyik csereszabatos volt...
Következő: »»   170 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem