Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   3 / 199
(#) gtk válasza orizon hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Idézet:
„Mikor összehuzalozod (gumikötés) az alkatrészeket,akkor a -view menüpontban válaszd a- connection- majd az -optimize opciót. Ez egy kicsit rendbe rakja a kesze-kusza huzalozást.”


Ez ismeretlen volt szamomra eddig,ki fogom probalni.
Koszi szepen!
(#) borvendeg hozzászólása Dec 25, 2006 /
 
Hello mindenkinek
Bocs hogy ez miatt uj témát nyitok de nem találtam sehol sem nyákrajzot egy wu meterhez ezért nekiálltam megtervezni és kellene egy kis segítség,hogy jó e a rajz és ha nem jó akor hol a hiba (valószínűleg van vmi hiba mert megépítettem az áramkört és nem működik) nagyon kezdő vagyok ezért ne nézzetek hülyének amiért egy ijen egyszerű nyákrajzot nem tok elkészíteni de ez az első
A segítséget előre is köszi.
(#) Istike88 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
hello

most nem tudom megnyitni a lay kiterjesztésű fájlt mer új a windows és nincsenek fent a nyák tervező progik de ha exportálod kép fájlba akkor szivesen megnézem h jó e a nyák

üdw
(#) tbence3 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 25, 2006 / 4
 
Helló!
Nah akkor mondom. Ha nyákot csinálsz akkor azt ne forpontokból hanem alkatrészekből rakd össze azért van a progiba az alkatrész lista. Ezért most így kapásból nem tudnám megmondani neked, hogy melyik forpont mit takar. pl. hovakerül ellenállás, stb. Mellékelek egy új nyákot amit most dobtam össze. De nézd át lehet, hogy találsz hibát mert siettem és hát ember vagyok... Tápfeszültség jó? Jól raktad be az ic-t?

nyák2.lay
    
(#) huhuu válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
a potinál nem látom, hogy le lenne kötve a negatívra, azt nézd meg, vagy egy kis vezetékkel kösd össze a poti megfelelő lábát a negatívval. Minimum 12 voltról hajsd meg, én már jártam úgy, hogy csak 9-ről akartam, hogy menjen, de valahogy nem ment....
és nézd meg a ledeket, hogy helyesen kötötted e be őket....
ellenőrizd le azt is, hogy az ic megfelelő lábaira megy e minden(nem e tükérképét csináltad meg a panelnek....)
nézd sorba, hogy ic 1-es láb(kis pontal jelölik, amikor az írást olvasod rajta és nincs fejjel lefele akkor azt hiszem a bal alsó láb) mimegy a rajzon oda és neked a panelon mi megy oda...ilyesmik....
(#) tbence3 válasza Istike88 hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
Itt a kép!

(Khm! Attól, hogy egy bmp kép jpg kiterjesztést kap, még nem lesz jpg! Tessék szíves lenni legközelebb át is konvertálni! Köszönöm! Moderator.)

nyák001.jpg
    
(#) borvendeg hozzászólása Dec 25, 2006 /
 
Ezer köszönet mindenkinek
Hálám örökké üldözni fog titeket (tudjátok csak utol ne érjen)mégegyszer kösz
(#) tbence3 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
Remélem tudtunk segíteni!
(#) borvendeg hozzászólása Dec 25, 2006 /
 
Bocsi d emég lenne egy kérdésem azt honnan tudtátok hogy a trimmerpoti 3.lábát hova kell kötni?
(#) tbence3 válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 25, 2006 /
 
Mellékelek egy kis saját rajzot! Remélem érthető.

poti.JPG
    
(#) borvendeg hozzászólása Dec 26, 2006 /
 
köszi tökéletesen érthető
(#) borvendeg hozzászólása Dec 28, 2006 /
 
hali
csak azért irok mert módosítottam a nyákrajzot mert hibás volt és ha vki megépíti nehogy be...ja
(#) Moderátor hozzászólása borvendeg hozzászólására (») Dec 28, 2006
 
Ez milyen fájl? Mert a Macsómédia nem nyitja meg, mint php, és irfan se ismeri meg, mint képet!
Tedd fel légyszíves valami normális képfájlban, vagy pdf-ben!

Köszi!
(#) Moderátor hozzászólása (») Dec 28, 2006
 
átneveztem .lay-re és láss csodát!
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
Sziasztok!
Segitsetek légyszives ennek : http://www.oshonsoft.com/picchargerlcd.html a nyák terve kellene. Probáltam már tervezni eagle-be de nem tudok a sok alkatrész között eligazodni igy arra gondoltam hátha vki már megtervezte volna ezt a kapcsolást és tudna segiteni. minden segitö választ elöre is köszönök

Zsiráfka

Használd az URL gombot! javítva szabi83
(#) isamisa válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Hi
Hát ha a nyáktervezéssel is gondok akadnak akkor nem egy ilyen erősségü projektel kéne kezdeni... Pic meg LCD

(#) (Felhasználó 2863) válasza isamisa hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Pic lcd megy tudok égetni stb. de a problémám hogy nem tudom pontosan az alk. tipusokat.
(#) maTaKee hozzászólása Márc 1, 2007 /
 
Üdv!
bocs h ide írok de nem akarok új témát nyitni csak ezért a kérdésemért!
Na szóval, van egy torzító amit megépítettem, csakhogy a 3. tranzisztornál nagyon lecsökken a jel! Megnéztem oszcilloszkóppal és a kimeneten rettentően kicsi a jel, a T1 T2 még van de a T2nél is már kicsi de még "látható". nem tudom h mi a baj vele! megnéztem és mindent úgy csináltam ahogy a kapcs.rajban van!

valaki segítsen!

(#) pbalazs válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 1, 2007 /
 
Szerintem a 150K-t csökkentsd le drasztikusan, pl. 10K-ra. Így a Q3 jobban lezár, amikor a Q2 nyit, tehát a Q3 kollektorán a fesz. nagyobb lesz, mert kisebb áram folyik rajta.
(#) maTaKee válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 1, 2007 /
 
kicseréltem! új méréseket végeztem és ezek jöttek ki a tranzisztorok emitterjén: Q1=7,3V Q2=1,9V (!!) Q3=1,55V
nem értem!!!

HELP!! :help:
(#) pbalazs válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 2, 2007 /
 
Na, akkor elölről.
1. a Q1 egy sima emitterkövető, nem erősít, csak impedancia illesztőnek van ott. Én úgy állítanám be a munkapontot az 1M ellenállással, hogy az emitterén a tápfesz fele legyen.

2. a Q2 szerintem csak kapcsoló, és a Q3-at zárja le, amikor elég nagy a bemenő impulzus

3. Q3 alapállapotban (nincs bemenő jel, Q2 zárva) nyitva van a 33K miatt. Én itt is féltápfeszt állítanék be a kollektoron a 33K-val.

4. állítsd be ezeket úgy, hogy a bemenetet földeled, azután próbáld újra.
A Q3 emitterén lesz valamekkora munkaponti fesz (kb. 0.7V körül), és ennél kb. 1.2V-tal nagyobb bemenő fesz esetén nyit ki a Q2, ami lezárja a Q3-at. Ekkor a kollektor fesz megemelkedik és kész. Ha a bemenő fesz lecsökken, akkor fordítva.

Lehet, hogy a 150K helyett rövidzár is lehet. Így biztosan lezár a Q3, nem csak kevésbé lesz nyitva.

Egyébként a kimeneti jeled soha sem lesz 0.6V -nál nagyobb a kimeneten lévő diódák miatt.
(#) rocker11 hozzászólása Márc 2, 2007 /
 
Hello! Tudna nekem valaki segíteni NYÁK-tervezésbe? Még igen kezdő vagyok és a NYÁK tervező progikhoz nem nagyon értek mert a legtöbb angol meg német ! Válaszotokat előre is köszi: Norbi
(#) csikosgabi hozzászólása Máj 17, 2007 /
 
Sziasztok.Tudna valaki adni nekem egy nyáktervet ehhez a kapcsolási rajzhoz?????

nagyon megköszönném

csikosgabi
(#) titi válasza csikosgabi hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Hali!
Így jó lesz?
Azért nézd át, hátha elnéztem valamit!
(#) csikosgabi válasza titi hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
nagyon szépen köszönöm.De nevezd már meg a képeket mert én összezavarottam hogy az egyiken félig a másikon csak pontik


köszi
(#) titi válasza csikosgabi hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Hali!
Mi nem vili?
Ez egy kétoldalas nyákterv.
A brd 4 nevü az alkatrész oldal felőli, a brd 5 a forrasztás oldal felöli.
A többi csak azért, hogy ld. hogy kell bültetni.
Sajnos egyszerűbben nem tudtam, mert nem sok időm volt rá bibelődni.
De ha nem jó, és nem sürgős szólj, majd 1 kicsit módosítok rajta.
(csak akkor nem biztos, hogy a csatlakozók ilyen szépen egymás mellé kerülnek)
(igyekeztem zónák szerint sorba tenni a csatikat és a ledeket is)
(#) csikosgabi válasza titi hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
azt nagyon megköszönném
(#) csikosgabi hozzászólása Jún 4, 2007 /
 
Sziasztok.Ehhez a rajzhoz kellene nekem egy Nyákterv.Az eredeti az felülszerelt és nekem az túl zsúfolt meg minden...szóval tükrözöttet akarok...
köszi előre is

kapcsolas.jpg
    
(#) PCB válasza rocker11 hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Szia !

Valószínűleg igen, ha bővebben leírod a konkrét problémádat.

Üdv!
(#) PCB válasza csikosgabi hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„Az eredeti az felülszerelt és nekem az túl zsúfolt”


Mit szeretnél pontosan ?

Üdv!
Következő: »»   3 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem