Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   404 / 2500
(#) pusi1989 hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
itt van egy kép a belsejéről... ha kell tudok mutatni kapcsolási rajzot is.

P1030522.JPG
    
(#) Milan90 válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Már miért lenne ? Egymáshoz semmi közük. Én így csináltam limitert, és nem.
highand-nak igaza van.
(#) Milan90 válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
A recsegést valószínűleg az egyik(vagy kettő) végtanyó szakadása okozza. Először azokat vizsgáld meg!
Nézd meg azt is, hogy maga a végfok adja-e ezt a hangot. Ezt úgy, hogy valahogy kapcsolatba lépsz a végfok bemenetével a panelon, és fokozatosan hangosítod fel. Ez mondjuk nem muszály, mert szinte biztos, hogy végfok hiba.

Rajz jól jönne!
(#) bankimajki válasza Milan90 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Akkor lehet én csináltam valamit rosszul, mondjuk én nem bonyolítottam meg ennyire
(#) pusi1989 hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
itt a kapcsolási rajz.. Gyári
(#) pusi1989 hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
Amúgy nem vagyok nagy elektronikai szaki... Mindössze hangfalakat szoktam építeni és ledesítgetek ilyen olyan dolgokat.
(#) Milan90 válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
A rajzon bekarikáztam pár alkatrészt (pl a végtranyók a bordán). Ha azok valamelyike szakadt, garantáltan ez lesz a hibajelenség.

asd3412.GIF
    
(#) Milan90 válasza Milan90 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
...vicces lenne, ha kiderűlne, hogy csak valamelyik poti szarakodik. Azokat már nézted ?:
(#) pusi1989 válasza Milan90 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
persze végig néztem őket... kaptam kontakt spray-t is de a hiba ugyanúgy megvan. Igazából nincs szivem kidobni ezt az erőlködőt, túl szép hangja van. Sok mai erőlködőt is legyőz. Retro erő Amúgy most épülnek hozzá a studió hangfalak
(#) Milan90 válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Ahogy látom a bekarikázott helyeken vezetékek mehetnek egy tranyóhoz, ami egy bordán van. Nézd meg, nem szakadt-e le valamelyik vezeték.
(#) pusi1989 válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
nem én kaptam hanem a potik kaptak sprayt
(#) pusi1989 válasza Milan90 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
ok máris nézem.. próbálom megkeresni őket
(#) bankimajki válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Ha mozgatod az erősítőt, akkor jobban recseg? (Én átforrasztanám azokat a forrasztásokat, ahol hőmérséklet változás van. (Melegedő ellenállások, végfokok...stb.)(Ezzel kezdeném, ha ez nem szünteti meg a recsegést jöhet a komolyabb méricskélés. (Mivel sztereó van egy előnyöd van egy jó és egy rossz oldala. Kezdd el össze hasonlítgatni az értékeket és csak meg találod az eltérést)
(#) pusi1989 válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
hát majd holnap nekiállok méregetni is... most épp search van
(#) pusi1989 válasza Milan90 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
találtam egy szakadást... ez okozhatja a problémát? az a kis sárga négyzet lába elszakadt... itt a kép. Ez amúgy mi?

névtelen.JPG
    
(#) Milan90 válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Szerintem ezt keresed. Itt vannak.
(#) pusi1989 válasza Milan90 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
na látod ennyire nem értek ehez hát ezek szerint kikell vegyem az alaplapot mert alatta látom h mi a helyzet....
(#) Milan90 válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Az egy kondenzátor. Valószínűleg egy ellenállással sorban van az erősítő kimenetére kötve és többek között a gerjedést akadályozza meg. Szóval ettől nem fog recsegni.
(#) Dj TSM válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
üdv
Ha recsegés van akkor cserélj elektrolites kondenzátort az adott csatornában,de elöbb próbáld ki elöerösitö nélkül közvetlen a bemenetre adjál jelet.Van tapasztalatom evvel a tipussal,nálunk szlovákiában szinte minden háztartásban akad egy ilyen erösitö,a teszla annak idején aprópénzért árusitotta öket,de nagyon jó kis cucc.A kondenzátorok szoktak kiszáradni,vagy legtöbbször a hangszinszabájzóban a potik kikopni,ezekre a poptikra hiába fujsz kontakt szprejt,ha recsegnek már azt jelenti,hogy kikoptak a csúszókák és mikroszkópikus hézagok keletkeztek az ellenállásos felületen.
(#) Milan90 válasza Milan90 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Többit egyenlőre rád bízom. Most film, és alvás. Majd holnap.
(#) pusi1989 válasza Milan90 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
az a fehér kábel burkolat alatt látok kondit... megpróbálom megbontani az alját h lássak is valamit
(#) pusi1989 válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
okok köszi a segítséget... holnap mondom a fejleményeket... jó8
(#) pusi1989 válasza Dj TSM hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
húúú azért ennyire prof nemvagyok erősítő témában hála istennek ez az erősítő talán ment összesen 100 órát. fater vette magának még anno két videoton hangfallal otthonra 18000 ft-ért de alig használta. Tiszta újjnak látszik egy karcolás nincs rajta és a festékek sem koptak még le ugyh a poti biztos jó kell legyen Ezeket az alkatrészeket hol találom benne? képen betudnád jelölni?
(#) csovalek válasza szamóca hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
12V de ezen felül is lehet és alatta is.
Vagyis, hogy nem 1 trafóm van és azok is több feszültséget tudnak leadni
Kicsit kellemetlen vagyok úgy érzem.
(#) Dj TSM válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
üdv
Bejelöltem a képen a csatornánkénti 2 darab kondit ami okozhat problémát.a többi kisseb pikos értéküek nemokoznak recsegést.Mérd meg a feszültségeket a bekötési rajz alapján,és ahol több vagy kevesebb van cserélj ellenálást.Ezek nem mai gyerekek,elfáradtak már az alkatrészek,de kis buherálás után még elmehet jópár évet.Az egyszerüség az elönye.A teszla épitett még sokféle ehez hasonló erösitöt,3 tipus nálam is megtalálható.de nemcsalódtam még egyikben sem.Bár mostanság keveset használom öket,az alacsony teljesitmény miatt.
(#) pusi1989 válasza Dj TSM hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
sztem holnap visszaforrasztom azt a kis kondit vagy mit amit megtaláltam hogy a lába elszakadt, és utána ha nem jön helyre akkor méregetek... azoknál a mütyüröknél ami a hűtőbordák között vannak, ott van három kis ellenállás abban a fehér kábel burkolatban, de nem látok rajtuk semmi különöset. Remélem helyre jön mert imádom és igényes zene hallgatáshoz elég ennyi erő. lesz majd rajta még hátul rca bemenet csere újra meg kap egy jack kimenetet előre a gyári fejhallgató helyére. Amúgy szerinted érdemes komolyabban felújjítani benne mindent? mármint, hogy ezáltal javulhat a hang minősége?
(#) Dj válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Hali! Nekem is volt ilyesmi gondom az AZS222vel . De megtaláltam a hibát! A KC 810-es kivettem és 2db BC 182 tettem be helyette ugyanúgy rátettem a fehér műanyagot ami összefogja a két tokot! Mindez történt 1992-be! Azóta semmi gondja! Remekül szól! ÜDV!
(#) bankimajki válasza Dj hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
17 év után is így emléxel rá, neked aztán tuti memód van
(#) pusi1989 válasza Dj hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Na más is erre gyanakodott... remélem igazatok lesz. am ez a kc 810-es az ami ott van a hűtőborda közepén egy fehér gumicsőben vagy miben, ugye? ezek kondik vagy mik? baromira nem értek hozzá
(#) ZPKing hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Összepárosítottam egy TDA7386 os négy csatornás erősítőt 2 db LM1036ossal tápfesz kb 16V 200VA
A kérésem az lenne hogy legyetek szívesek nézétek át a kapcsolást hogy nincs-e benne hiba valahol.
Ami alapján építettem azt az LM1036 kapcsolást mellékeltem az erősítő kapcsolási rajza meg a gyári adatlapban szereplő rajz!

Kérlek titeket nézétek át nem akarom hibásan legyártani. (nyákrajzot is felteszem majd ha kész lesz)

Köszönet mindenkinek PeTi
Következő: »»   404 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem