Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   504 / 1681
(#) Pulyka válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Ittvagyok

Köszönöm Szépen mindenkinek,bár szerintem nem akkora nagy szám ez a kapcsi,és az ötlet
A poén abban rejlik,hogy ez egy szülinapi ajándék 3 hete lett kb kész,tegnap pedig lefényképeztem.

A kapcsolásban segített a bsselektronika ,és Dilan kolléga hsz-e,avagy,hogy erősítsem fel az 555 kimenetét.

Többek között Bankimajki:
A potival az érzékenység állítható,és úgy tekerjétek,hogy épp,hogy ne világítsanak a ledek,és épphogy ne kapjon annyi feszt a 555,hogy elinduljon,viszont amikor hívás érkezik,lessz annyi feszültség bőven a 2-es lábon,hogy elinduljon a 555.
A tekercs közvetlen közelében van a telefonnak.(ez változó,hogy a telefon híváskor hol sugároz)
A "pad" egy CD tartó "doboz",ebben van elrejtve a tekercs(lásd:képen),a padra kell elhelyezni a telefont,így amikor hívás érkezik,a telefon a tekercsben annyi feszültséget hoz létre,ami elindítsa az 555-t,az pedig a kimenetén lévő ledeket kapcsolgatja
(a hívás előtt pár mp-el)

Tehát az előtt elkezdenek villogni a ledek,hogy a telefon jelezné,hogy hívás van...
A hívás előtti pár másodpercben először villog,majd amikor a telefon is kijelzi,hogy hívás van,akkor pedig majdnem folyamatos fénnyel világítanak a ledek.

Az "Anita" felírat 50 darab 3mm-es,normál fényű ledből áll,így abból a 4-es sorból 12 darab van,plussz 2 ledet sorosan kötöttem egy 2 k-os ellenállással,így meg is van az 50 darab led.

Remélem nem Off-oltam
Sok Sikert

Tomi
(#) roland0327 válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
fel raknád a nyáktervet is?
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Kép a ledes panelröl(a hozzászolásban lévő képen)

Sajna a "vezérlő" elektronikáról nincs kép,csak egy részlet...
(#) bankimajki válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Köszi a segítséget. Azon agyaltam, hogy ha esetleg nagyobb tekerccsel (Fizikailag is nagyobb, ill. nagyobb menetszám is.) és nagyobb tápfesz-ről működne a kapcsi, akkor lehet érzékenyebb lenne. Erről kinek mi a véleménye?
(#) Pulyka válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Nem lehet nagyobb,mert egy részt 18V felett tönkremegy az IC,és semmi értelme nem lenne.
Ha nagyobb távolságot akarsz,akkor a telefon által,a tekercsben keletkező feszültségnek kellene nagyobbnak lenni-e,de szerintem ez nem nagyon lehetséges.

A tekercs változtatásának kérdésre is ugyancsak azt válaszolnám.
(#) bankimajki válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Az IC tápfeszültsége nem probléma, mert egy előtét ell.-sal könnyen megoldható a probléma, (vagy esetleg még egy zenert-is párhuzamosan tenni az IC val a stabilabb fesz. érdekében.) Amúgy szerintem növelhető a távolság csak érzékenyebb vevő kell. De majd összedobok egy tesz ÁK-ört és kitapasztalom. Amúgy köszi a segítséget.
(#) Pulyka válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Tudod mit...

Legyen mindenkinek Boldog Karácsonya

Egyébként az alkatrészek lábaira direkt forrszemeket raktam,mert nem tudom,hogy kell megváltoztatni alapból az alkatrészek forrszemeit nagyobbra,(de így is tökéletes nyomtatás után)a két fóliát,pedig fordísd össze,de pontos legyen ám,mert így valamennyire őszeragad a festékréteg,és egyrészt nem mozdul el,másrészt pedig nem tapad bele kosz.
Amugy egy oldalas nyák,nincs sehol sem átkötés.

Az összefordított (2db) fóliát pedig úgy helyezd el a nyákon levilágítás elött,hogy a szöveg olvasható legyen


Sok Sikert

UI:A tápicé,a greatz,és a kondik nem szükségesek,ha 12V-os akksit használsz,bár annak töltő is kell,így hálózati áramforrásra terveztem(dugasztáp),ami egyenfeszültségben többet adott le,mint 12 V
(#) roland0327 válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Még annyit hogy a tekercset ferritmagra vagy nem arra kell tekerni?
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Észre vettem hogy bc547 és a bc337 mind a kettő NPN-es de a kapcsi rajzon az egyik nem.. melyik a helyes?
(#) mex válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Mindkettő NPN kell, legyen. A BC337 van elrajzolva. De az emitter továbbra is a testre kerüljön, a kollektor pedig a ledek anódjára.
(#) Pulyka válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Nem kell ferritmag,én egy szívószálra tekertem rá

Jah igen,látom a "nyilak" zavartak be

A BC 547-es tranzisztor a helyes a kapcsolási rajzon,a bc 337-est én raktam oda,és véletlen ősszekevertem,ezért elnézést kérek,és köszönöm,hogy szóltál.

A nyáktervben pedig szerintem nem jól néztem a tranzisztort,mert ha mindkét tranzisztort a nyáktervben lévő számozással forrasztanád be,akkor tuti nem működne.
Erre figyelj oda,hogy a tranzisztorokat a kapcsolási rajz szerint forgatod be a helyére.
És arra is,hogy az 1u-s C3-as kondit polaritásnak megfelelően kösd be

Köszönöm még egyszer,és elnézést.
(#) Pulyka válasza mex hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Köszi neked is

"kollektor pedig a ledek anódjára."

Ezt is elrontottam
Mivel a kapcsolási rajzon a LED-ek rossz polaritással vannak felrajzolva.

Javítva a csatolt képen.

Minden lehetséges hiba feltárva
(#) mex válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Idézet:
„"kollektor pedig a ledek anódjára."”


Igen én is felületes voltam.
(#) Kovidivi válasza mex hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Bss rajz... Nem is tudom, miért mentettem le kapásból... Sejthettem volna, hogy valami nem ok. De legalább kiderült, és így mindig figyelni fogok a polaritásokra (szerintem összeépítés során észrevettem volna...)
Pulyka: Egyébként jól néz ki a szíves "kapásjelző" Szép ajándék!
(#) Pulyka válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Szia,Jó Estét

Köszönöm Neked is

Egyébként

"Bss rajz... Nem is tudom, miért mentettem le kapásból... Sejthettem volna, hogy valami nem ok."

Az eredeti rajz,amit a BSS-ről szedtem le,az a mobilhiv(1,5V) nevű kép.
Amit pedig ebből átalakítottam a ledek,és a tranzisztor hibájával,az a mobilhiv(12V) fájlban található.
Szóval nem minden esetben a BSS a hibás(bár biztos mindenki tudja(köztük én is),hogy nem mindegyik kapcsolás van tesztelve feltöltés előtt )

Tomi
(#) darkhead válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
szia!
engem is erdekelne az az alfasetes dolog.
megtudnad irni a papirbolt cimet?
elore is koszonom
darkhead
(#) vicsys válasza darkhead hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Figyelhetnél a dátumra is ami: Júl 22, 2006...
(#) m.joco hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Hello
Két hete elkészült végre az első általam tervezett pices áramkör, mely az akváriumi világítást és tisztítót kapcsolja be ill. ki. A programot a pichez mikropascalban írtam. Topi akváriumvezérlőjéről vettem azt az ötletet, hogy egy gomb megnyomásával 15 percre kikapcsolható a tisztító, hogy ha etetés van. További extra, hogy áramszünet esetén az áramkör megy tovább 3db ceruzaelemről. Az első képen az az elosztó van, amelyben kaptak helyet a tényleges kapcsolást végző relék.
Üdv.
(#) vicsys válasza m.joco hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Gratula! Nagyon szép, igényes munka! :kalap:
(#) dbase hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Ujabb kijelzőjeim, több képet nem rakok fel már, mind ugyan olyan ugyis. 2 hét alatt 4400led, egyedül és munka után este 5 órától plusz hétévégén. Ma szereltük fel.
(#) Panhard válasza m.joco hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Ugye nem a banándugókon kapja a 230V-ot?
(#) fihu válasza Panhard hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Az első képen látszódó trafóból kiindulva, szerintem nem 230V-ot kap
m.joco: Gratulálok! Ötletes szerkezet
dbase: meg kell mondani, hogy van türelmed Gratulálok neked is
(#) Ballage válasza dbase hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Gratulálok! És ezt nem csak mi csodálhatjuk meg, hanem minden arra járó autós...
(#) wg_kezdo hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Adventi jászolt készítettem és, hogy egy kis elektronika is legyen benne a környezethez tartozik egy kis tábortűz ami alatt pislákol egy piros led, illetve a jászol belsejében egy sárga led adja a megnyugtató "gyertyafényt".
Mindezt ATTiny45-el.

Adventi jászol ATTiny45-el
(#) Roy Jones hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Én is építkeztem,és a remekmű egy pc ventilátor fordulatszám szabályzó.Lm 317t ic a lelke,és egy kék led a visszajelző milyen fordulaton megy a venti.Nem nagy durranás de unatkoztam és ez született.
(#) m.joco válasza Panhard hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Hello
Nem, az áramkör arról a nagy adapterről megy, ami a 3. képen van. A banándugókon keresztül kapcsolja a reléket a kapcsolás.
Üdv.
(#) Pulyka válasza m.joco hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Szia

Szééép
Tetszik,főleg a dobozolás.
Amugy mire érted a tisztítót?
Nem a levegőztetőre?
Régebben(amikor volt akváriumom) nem kapcsoltam ki a levegőztetőt,és úgy szórtam bele a vízbe a tápszert,mivel a víz felszínén mozogtak a darabok,és így észrevehetőbbek lehettek a halak számára

Dbase



Nem semmi munka
Amikor ehhez hasonló műveket látok,mindig kíváncsi vagyok,hogy mennyi az áramfelvétele,mennyi feszültségről üzemel éss
forrasztás közben remélem nem tüntél el,mint szürke szamár a ködben
Nem szamárnak nevezlek,ez egy mondás,de gondolom jó sűrű füst lehetett a forrasztás közben :eek2:
(#) zsoltee0001 válasza dbase hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ez profi lett!
Jól látom, szegmensenkémt 2 sor led van?
remélem a diesel nem tud 300 fölé menni
(#) Frankye válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Én meg remélem, hogy a benzin se...
Amúgy tényleg szép meló lehetett, gratula, dbase!
(#) dbase válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szegmensenként 3 sor, 60 fokos 6-9cd-s led 8mA-rel hajtva kb. 6-7-6 led .
Pulyka, mérve áranként 1 amper 25v-nál.
Következő: »»   504 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem