Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   216 / 728
(#) aflmor válasza Action2K hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Jól hitted.
Már jeleztem, ha mindenáron építeni akar v.ki ilyen-olyan szubládát, érdemes egy egyszerűbb (!!!) kiskategóriás gyárit lekoppintani, kezdésnek. Mind anyagilag, mind melóban kisebb a bukta, ha nem jönne össze. Komplett rendszert építése pedig igencsak megfontolandó, az alább olvasható árszámítgatások , és a kérdések által sugalt hozzáértés alapján. :no:
(csak fanatikusoknak!)
(#) szergey válasza aflmor hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Lekoppintani semmi értelme.
(#) atiati78 válasza szergey hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ezert utalom hogy a nagyerteku nagyon szepen
szolos hangfalakat nem lehet megbontani.
Tuti fel harmad aron kijonne, full reprozva.
(#) ptesza válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Hát ha ragaszkodsz hozzá...

Azon felül amit lamalas leírt , még lenne valami amire én gondoltam.Így ahogy te elképzeled nem lehet váltási frekit meghatározni.


A legfontosabb ,hogy azonos fázisban történjen a váltás. Ha jól belegondolsz akkor akkor ez meghatározza a váltási frekit , és egyúttal a választott magas hsz alkalmasságát.


Igaz ,hogy nem vagyok moderátor ,de attól még szólhatok azért ,hogy egy hozzászólásra egyben küldjed el a választ. Itt a He-n nem a hozzászólások száma határozza meg a tudásodat, hanem amiket leírsz.
(#) ptesza válasza Action2K hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Üdv.

Igen ezt a cikket már olvastam. Igazából olyan kellene amibe bemegy az optikai ,vagy a koax , és kijön a szabvány 6 különálló csatorna. Ez lehetne az alapja egy ilyen rendszernek. Úgyhogy várom a fejleményeket.

Jó munkát!

Ptesza
(#) Moderátor hozzászólása ptesza hozzászólására (») Nov 30, 2009
 
Így van, az utóbbival egyetértek én is.

Moderátorként tehát szeretnélek arra kérni, atiati78, hogy lehetőleg az eddigiektől sokkal összeszedettebben írj és fogalmazz! Nem kell kapkodni, idő, mint a tenger...

Ha az ékezetes írás nem is feltétlenül megoldható (bár jó lenne...), attól függetlenül körülnézhetsz egy csomó topikban, sok helyen jó példákkal találkozhatsz.

Ja, és az Enter-t sem kell annyira sűrűn leütni! Bátran lehet hosszabb szöveg egy soron belül.
(#) pusi1989 hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Jó estét mindenkinek! Hát nem szerettem volna ha ekkora vitát vált ki a gondom... Úgy néz ki, hogy nem lesz se hangfal építés, se váltó építés, ugyanis kaptam egy teljesen jó állapotban (gondos gazdától) egy Videoton Sonus C101-es hangal párt. Gyönyörű állapotban vannak, csak a mélyeket és a közepet újjat veszek bele (sajnos a gyári tönkre ment). Terveim szerint valami kevlár hsz-kat szeretnék bele. Itt van két kép az új szerzeményről. Vélemények?
(#) atiati78 válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Nekem tetszik ahogy kinéz, annyit kérdeznék csak, hogy mekkorák a mély sugárzók méretei ?
(#) pusi1989 válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
A mélyek 25 centisek... tudom nem lesz olcsó mulatság
(#) djyuri válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Bővebben: Link

Nem tudom az a cserélt perem mennyire szakszerű rajtuk és mennyire számít,az,amit alább írtak róla.

Kérdést azért megér.
(#) ptesza válasza djyuri hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ekkora szerencsét... Jó ,hogy a dómok benn vannak.
(#) Moderátor hozzászólása atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009
 
Na, látod, tudsz te, ha akarsz!

Ez az írásmód így szuper, ilyenből kérünk sokat! :yes:
(#) atiati78 válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Attól függ milyen hangszórót raksz bele.
A somogyi féle 25cmesek nevetséges áron kaphatóak.

Ha az én falam lenne én Monacor méllyel és középpel csinálnám.
(#) pusi1989 válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Na az egy jó kérdés egyenlőre h milyen kevlár lesz benne monacorból kicsit húzós lenne megvenni a négy mélyet meg a 2 közepet... Amúgy ezek ritka hangfalak?
(#) pusi1989 válasza djyuri hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
hát nemtudom érdemes e megvenni, ezeket a hsz-kat... a gyárin ha jól láttam akkor a tányér belső felén van ragaszta a perem... nah meg nem akarom, hogy hamar szétmenjenek, tehát gumi perem forever!
(#) atiati78 válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szerintem valamikor nem voltak ritkák meg a megboldogult régi szép időkben, hogy manapság
mennyire gyakaroi ez a doboz pontosan nem tudom, de szerintem mar elhaladott melettük az idő.
Ezt a komplett hangfalra értettem nem a dobozra.
Itt van néhány Monacor hangszoró igen van amelyiknek szép az ára.
Ehez a hangszóróhoz mit szólsz ?

http://bolthely.hu/galaxisdiszkosbolt/lista/4ae6bb11f4x1a_Monacor

http://bolthely.hu/galaxisdiszkosbolt/id/02002_Monacor_SPH-250TC_ba...gszoro

(#) szergey válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Kevlárt nem tudsz venni helyette. a megoldás ebben az esetben a mélyhangszórók javítása, a közép pedig cserélhető a jelenleg gyártott hb13-ra.
Egyébként a jelenlegi gumiszélek nagy része rosszabb, mint az itthon gyártott hab.
(#) pusi1989 válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Hallod a négy mélyem lenne 73.600 Ft-ba kicsit húzós:d és még hozzá két db 13 centis közép + 15 rongy hopp majdnem egy százas... Mai Diáknak hol van ennyi pénze?
(#) szergey válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Miért? mert monacor? nem a forgalmazó nevétől lesz jó egy hangszóró.
(#) szergey válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
És kapásból nem működne jol. úgy mar tényleg draga.
(#) atiati78 válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Igazan sok lehetőségéd szerintem nem igazán van, vagy lemész SAL, MNC, stb hangszórókig, vagy veszel tikolt tákolt itt ragasztott ott ujratekercselt hangszórókat.
Vagy fentebb lépsz árkegóriában és neves hangszórót választasz.
Esetleg amit még meg lehet próbálni (mondom próbálni) az a somogyiéktol a 25cm esek közűl az autokba tervezett melynyomók.
Mint pl az SQP, az XPRO, vagy a tornado.
https://www.sal.hu/termeklista.aspx?tcsop_id=21
(#) pusi1989 hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Mi helyzet a somogyi kevlárjaival? szerintetek jók? most nézem h náluk a 13 centis kevlárnak 85db a hangnyomása.. a mélynek meg 90. Ez lehet gond olyan téren, hogy nem lesz elég a közép hang?
(#) atiati78 válasza szergey hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
nem a forgalmazó nevétől lesz jó egy hangszóró
ez igaz
En személyes elfogultság miatt ajánlottam a Monacort.
(#) atiati78 válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
A somogyiékrol már pár hsz-el ezelőtt többen
lefixálták hogy megszalad a ceruzájuk ha a paraméterekról van szó. En nem tudom ilyen téren mi az igazság.
(#) szergey válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
C101-ből nem készült túl sok. mar a többi hangsugárzó ötvenezer körüli évi darabszámaihoz viszonyítva.
(#) pusi1989 hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
csak azért kérdeztem, hogy mi a véleményetek a somogyi kevlárról, mert én hallottam olyanokat szólni rendes tervezett hangfalban és tetszett a hangjuk... nekem kellemes volt és lágy, de ha kellett basszus akkor abból is volt tartalék személy szerint én is valami újjat szeretnék beléjük, nempedig ilyen összerakott meg javított hangszórót...
(#) szergey válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ezekkel viszont működésképtelen.
ha uj hangszóró kell, mert a régi javíthatatlan, akkor készül ma is a dobozhoz és váltóhoz illeszkedő mély és középhsz.
DE javítással minden hangszóró eredti, vagy jobb állapotba hozható.
(#) aflmor válasza szergey hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Miért?
(szerintem igen, ha az "építési vágy" hajt v.kit)
(#) szergey válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
A Monacornál pont ugyanez a helyzet. legfeljebb finomabban.
(#) szergey válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ezekből az értékekből vonj ki még 3-5dB-t. a 130-as 81 körül jár.
Következő: »»   216 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem