Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony CDP-X222ES
 
Témaindító: r3pl4y, idő: Dec 6, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) r3pl4y hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Hello mindenki!

Kérlek titeket segítsetek van egy óriási problémám.
2 nappal ezeleőtt sikerült megvennem egy Sony CDP-X222ES Cd lejátszót...

Tökéletes volt mindent egy mp alatt beolvasott teljesen erőlödés nélkül... szám váltásoknál is pillanatok alatt átment a másik számra.. tehát abszolút tökéletes volt...
Mai nap kicsit átpakoltam a HiFi-t tehát megmozgattam a dolgokat, mire újra visszatettem már nem akarta az utolsó számot indítani a lemezről, tettem bele új lemezt, azt már be se olvasta csak kattog és ennyi... és innentől semmilyen lemezt nem hajlandó beolvasni.... mi lehet a baj? Mit csináljak vele, ez nem egy olcsó cd lejátszó és nem is ilyen gagyi tehát valahogy meg kell javítani...

Lézert nem tudom elképzelni, hogy rossz lenne mert mondom pillanatok alatt még a karcos cd-t amit a másik lejátszom nyögvenyelősen olvasot ez simán... tehát nem tudom elképzelni, hogy rossz lenne a lézer...

De akkor mi okozhat ilyen gondot?
Valaki segítsen légyszives ez nekem nagyon fontos lenne...

Előre is köszi mindenkienk!
Üdv!
(#) tungsram hozzászólása Dec 6, 2009 / 4
 
Nagyon sok cd mentettem a haláltól azzal, hogy kipucoltam a mechanikáját. Nem kell más csak egy kis alkohol?persze nem a fejbe és a dolog működik. Ha szétszeded a mechanikát találsz benne ugye egy fejegységet ami általában két polírozott vékony rúdon mászkál. Na most ha ezt megtakarítod akkor a fejvezérlő szervó müködése könnyebbé válik. Kend le a a vezetőket vékony olajjal és valószínü de működik. A fejet pedig csak fülpiszkálóval letakarítod . A szervó tengelyét pedig ugyanezzel a módszerrel el kell intézni.
(#) r3pl4y válasza tungsram hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Hát most ezzel sokat segítettél... ezt is tettem ... szét szedtem darabokra... csak már bepánikoltam, mondom ez lehetetlen ezt valahogy rendbe kell hoznom, hiszem eszméletlen gyönyörű hangú egy lejátszó... szétszedtem és megtakarítottam mindenét... még a kis gumibakokat és a rugókat is... meg a fogaskereket is... most tökéletes....

Nagyon örülök neki, remélem nem lesz vele mostmár gond, ... nem tudom, hogy egyébként lehet ennek venni ilyen felújító készletet és esetleg kicserélgetni az ilyen dolgokat ha már nem segít a takarítás....?

Lézert azt már találtam hozzá, de az meg nem kell mert teljesen kifogástalan benne a lézer, meg gondolom az nem sűrűn hal meg olyan könnyen...
(#) tungsram válasza r3pl4y hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Örülök, hogy segíthettem miután ezeket a a sz....-kat már jó pár éve javítom. A lézer viszont legritkább esetben megy megy tönkre. Ha viszont gyengélkedik akkor a fejegyegységben van egy egy kis trimmer ami a lézer munkapontját állítja be. Ennek az óvatos csavargatásával be lehet állítíni azt a munkapontot ahol még pontosan beolvas hiba nélkül. Persze ez nem igaz minden lejátszóra. Üdv:Tungsram
(#) r3pl4y válasza tungsram hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Hali!
Nekem 3 trimmer is van a fejen

Nem mertem hozzájuk nyúlni ugyanis lövésem nincs, hogy melyik mit csinál, de szükségtelen is mert azzal nem volt gond hála istennek...
(#) vera válasza r3pl4y hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
sony cdp-101 ha tutok segit setek semit sem csinál ajtot lasan kiadja enyit csinál mihez kezdjek elöre segit setek meg kérlek szépen
(#) vera válasza tungsram hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
te tudnál segiteni nekem ebe sony -cdp-101 rajzot vagy mit csináljak vele mit mérjek elöre csak ajtot tolkja ki köszi segits ha tuc valamit
(#) mickeyratt válasza vera hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Lehet, hogy a szokásos STK ic probléma, ezen az oldalon van a megoldás: audio.etata.hu
(#) HerB hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
sziasztok !

egy kérdéssel fordulok hozzátok. van egy cd lejátszóm - nevezetessen sony cdp101-es és nem működik.

tapasztalataim-
- hibátlanul bekapcsol.
-lemezt kiadja
de olyan mintha nem pörgetné meg a cd-t
a lézer fej mozog fel-le. de a cd pörgető motor nem indul el.
kiszedtem a motort leteszteltem működik. sajnos az elektronikai tudásom alapszint alatti. ezért nagyon tovább nem is tudtam méregetni.
belemértem amikor kéne indulnia a motornak nem küld ki áramot.
mi lehet a gond ?

Segítségetek előre is köszönöm !
(#) csabagalcsaba hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!

Én is szert tettem egy Sony CDP-101 típusú CD lejátszóra.
Ez csak a gyári műsoros CD-t hajlandó lejátszani, az írottat nem.
Ez mindegyik készülékben gyárilag így van vagy csak az enyém hibás?
Hogyan lehetne rábírni az írott CD lejátszására, mert nagyon szépen szól és jó lenne használni.

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) steelbird válasza csabagalcsaba hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Szia, ez egy 1982 -es modell, akkoriban még nem léteztek írott lemezek. Az írott lemezek a '80-as évek végén jelentek meg, '88-'90 körül. Írott lemezt nehezebb olvasni, mert kisebb a felületről visszavert fény és zajosabb a kapott jel. A készülék elektronikája nincs rá felkészítve.
Meg lehet próbálni az elektronikán állítani, az első szériás készülékekben még szinte minden munkaponti érték állítható volt, de az eredmény bizonytalan. (...és a beállításhoz minimum egy 30MHz -es oszcilloszkóp kell, plusz nem árt egy lézerteljesítmény-mérő sem.)
A probléma ott lesz, hogy egy 8, vagy 16 -szorosan írt (manapság más lassabban nem is akarnak írni az írók sajnos) lemezről nagyon kicsi a jel a fejerősítőn egy szabványos, gyári préselt lemezhez képest. Nem valószínű, hogy van annyi tartalék az előerősítőben, hogy ezt a különbséget korrigálni tudja.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) csabagalcsaba hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Üdv!

Köszönöm az infót. Azért nagyon sajnálom, kár érte mert egy nagyon jó szerkezet.
(#) steelbird válasza csabagalcsaba hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Idézet:
„Azért nagyon sajnálom, kár érte mert egy nagyon jó szerkezet.”

Bizony, ez még "békebeli"...
(#) petikkkeee hozzászólása Ápr 29, 2015 /
 
Sziasztok,
Nekem egy Sony Cdp - 491 -es lejátszóm van. Tökéletesen beolvassa a cd-t stb. Annyi a problémája, hogy néha ugrik egyet menet közbe. Ezt mi okozhatja, hogyan küszöbölhetném ezt ki?

Peti
(#) steelbird válasza petikkkeee hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Szia!
Először tisztítsd meg az optikán a lencsét, meg végig kell nézni az optikán a két fogasléc fogait, nem-e tapadt a fogak közé valami apró piszok. Utána ugyanezt meg kell nézni a motor fogaskerekénél is.
Következő lépésben meg kell nézni, hogy az optikán lévő két fogasléc feszítve van-e? Nyomórúgó tolja szét a két fogaslecet egymáshoz képest. Ennek célja az, hogy jobbról-balról nekifeszüljenek a fogaslecek fogai a fogaskerék fogainak, vagyis ne legyen holtjáték. Ha holtjáték van, akkor kis fogaskerék mozdulatra nem fog megmozdulni a szán és ez néha ugrást okoz. A két fogasléc fogai elugorhatnak, ha valami megakasztja az optikát, a motor pedig tolná tovább. Ekkor a nyomaték tolja el a motortól az optikát és ha van elég mozgási lehetősége (pl. kopott a másik oldalon a síkágy, ami a tengelyen csúszik, vagy öntési hiba miatt nagyobb ott a hézag), akkor annyira eltávolodnak egymástól, hogy a rúgóval megfeszített felső fogasléc el tud ugrani egy, vagy a kár két fogat is az alatta levőhőz képest (a rúgó nyomása miatt). Utána már nincs elég feszítés a fogaslecek között és holtjáték maradhat a fogaskerék és a fogaslecek között.
Ha ezek jók, akkor utána motor hibára, vagy gyenge olvasásra lehet még gyanakodni. Előbbi akár egy kézi multiméterrel is kimérhető, az utóbbi ellenőrzéséhez viszont már komolyabb műszerezettség kellene (oszcilloszkóp és lézerteljesítmény - mérő, plusz egy mérőlemez, vagy egy nagyon jó minőségű gyári, préselt lemez).
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2015
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem