Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   616 / 1319
(#) lóri válasza icserny hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Hmm. Én jót akartam, kevés tudással. Kipróbálom majd az 1 led 1gomb dolgot. Köszi minden észrevételt.
(#) szkrep válasza potyo hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Beraktam a diódát és a a kondikat, így valóban jól ment, de mikor lefogtam a motort, megint elkezdett resetelni. És ekkor ugrott be, hogy a brownout a konfigban kifejezetten azt figyelte, hogy ugrál-e a feszültség, resetre készen. Kikapcsoltam, és megy gyönyörűen. Ha észnélkül fogom a motort, az sem hatja meg. A végén még lesz belőle valami
(#) potyo válasza szkrep hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Gyenge a tápod. A dióda és a kondenzátor csak a rövid idejű túláram miatt leeső feszültségtől védi meg a PIC-et, ha hosszabb idejű a feszültség leesése, akkor nem tudja megvédeni. Vagy erősebb táp kell, vagy áramkorlát kell a motorok elé, vagy a PIC számára kell valami külön kis tápot használni. A BOR letiltása nem megoldás, mert az áramköröd eléggé a működési határon van, így ha kicsit alacsonyabb feszültséget kap a hálózatról, akkor már elképzelhető, hogy a PIC hülyeségeket fog csinálni a BOR nélkül.
(#) szkrep válasza potyo hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Most kinéztem egy 12V 4Ah akksit, ami eléggé odaver az 500mA dugasztápnak... Remélem az majd csodát tesz. (ugye?...) Most csak azért megy a dugasztápról, mert amíg menni sem tudott, addig nem kellet akku. Most, hogy menni tud, meg lehet venni azt is. (Aztán ha rendesen kezeli az odométeres dolgokat, akkor jöhet a távolságszenzor.)
(#) potyo válasza szkrep hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Az akkut nehezebb lesz lehúznia, mint a dugasztápot, az biztos. Akár a diódát is kiveheted, de legjobb lesz, ha azt a részt meghagyod úgy, ahogy most van.

Hol nézted ki az akkut? Nekem is kellene egyet vennem a házvezérlőhöz majd a nem túl távoli jövőben...
(#) szkrep válasza potyo hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
>Itt< találtam ilyesmit legolcsóbban. Bár most olvasom, hogy az a 4Ah akku 1,35 kiló. Jó lenne valahogy belőni, mire van tényleg szükségem, mert nem mindegy mit cipel szerencsétlen szerkezet.
(#) icserny válasza lóri hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Idézet:
„Hmm. Én jót akartam, kevés tudással.”

Már Váci Mihály is megmondta, hogy a jószándék kevés.
"Nem elég a jóra vágyni,
a jót akarni kell!
És nem elég akarni,
De tenni, tenni kell:
A jószándék kevés!
Több kell – az értelem!"


Látom, hogy a BUTTON függvényt is felfedezted. Az (a gyártó honlapja szerint) segíthet a pergésmentesítésben.
De ha kiolvasás után beteszel egy ~50 ms-os késleltetést, az is megoldja.
(#) potyo válasza szkrep hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Itt egy picit olcsóbb a 4Ah-s, igaz a többi meg drágább...
(#) Attila86 hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
A 18-as PIC-ekhez van valami magyar nyelvű utasításkészlet?
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Idézet:
„magyar nyelvű utasításkészlet”

Micsodi? Az bizony nincs. Az angol rövidítéseiből alakultak ki az utasítások. Vagy nem erre gondoltál?
(#) icserny válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 10, 2009 / 1
 
Leírásra gondoltál? Az esca.atomki.hu/PIC18 címen (PICCOLO projekt) találsz egy félkész tananyagot az USB-vel ellátott PIC18F14K50 és PIC18F4550-re kihegyezve. Az első néhány fejezet azonban valamivel általánosabb, a PIC18 család utasításkészletét ismerteti, s ezt a részt áramkör építése nélkül, az MPLAB szimulátorára hagyatkozva érdemes áttanulmányozni.
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Ja nem, dehogy! Csak valami kis pár soros magyarázat kellene róla hogy az egyes utasítások pontosan miket is csinálnak, illetve hogyan kell kinézniük.

Az érdekel igazából, hogy milyen különbség van a 16-os és a 18-as PIC-ek utasításai közt.
(#) Attila86 válasza icserny hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Ez nagyon jó oldal, köszönöm!
Basszus mennyi információ... mire ezt mind megemésztem...
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
A 16F és a 18F utasításkészletből 35 utasítás egyforma. A 18F-nek még van 40 utasítása, ami nélkül lehet programot írni rá, csak botorság lenne nem kihasználni.
Az utasítások egyszerűek, minden adatlapban megtalálod a pontos leírásukat, bár angolul, de nem bonyolultak, meg lehet érteni.
Leírásokat sok helyen találsz, pl. itt is: Bővebben: Link
(#) icserny válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Idézet:
„mire ezt mind megemésztem...”

Addigra kiderülhet, hogy mégis inkább PIC24 kellene... Arra is találsz leírást ugyanott (PIC-kwik)


Ezeket is érdemes megnézni:
MPLAB leírás
A PIC assembly programozás alapjai
(#) berber hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
Sziasztok!

teljesen kezdő vagyok a pic területén és ezúton kérném a segítséget..
A night pic programmal próbálkozom, és a megírt basic fájlt nem tudom hex-re konvertálni.
A sárga mosolygós ikonra kattintva semmi nem történik, csak egy blue pic program akar indulni, ami 0 %-on áll... Előre is köszi
(#) SzervízMacska válasza berber hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Szia! Ha megvetted, a szerzőnél kell regisztrálni, hogy működjön.
(#) berber válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
nagyon köszönöm, remélem csak ennyi volt...
(#) berber válasza berber hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
sajnos megszünt az oldal, ill. úgy látom.

mitévő legyek?
(#) icserny válasza berber hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Ha úgyis csak most kezted/kezdenéd, akkor válassz egy másik fordítót! A jó választáshoz nem árt végiggondolni a hosszútávú igényeidet és a lehetőségeket (beleértve azt is, hogy mihez kapsz legtöbb segítséget itt, vagy máshol).
(#) berber válasza icserny hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
köszi a segítséget.

esetleg tudnál ajánlani egy másik fordítót?
(#) Attila86 válasza icserny hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
A két linked ugyan oda mutat!
(#) icserny válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Na, akkor mégegyszer nekifutok:
A PIC assembly programozás alapjai
(#) Attila86 válasza icserny hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Köszönöm!
(#) icserny válasza berber hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Nem tudok ajánlani, hiszen azt sem tudom, hogy mihez kell.

Mindenestre a Microchip assember és a C18 (PIC16-hoz pedig a HiTech C) hosszú távon támogatott és itt kapsz hozzá segítséget.

Ismerkedéshez nagyon barátságosak a MikroElektronika fordítói (Basic, Pascal, C), és kitűnő könyvek vannak a honlapjukon, számos mintapéldával (angolul). De ezekből csak méretkorlátos demót kapsz ingyen, kisebb elterjedtségük miatt kevesebb segítségre számíthatsz, s ami az elején előnynek látszik (a sok beépített, kényelmesen használható függvény) végül egy szint után hátránnyá válik, mert elfedi a részleteket. Mindezek ellenére egy próbát megérnek. Bővebben: Link
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Szia!
Ha még nem ismerted, akkor én ezt az oldalt is ajánlom, különösen a 11-es fejezetet, ahol az assembly programozás fogásairól is olvashatsz.
(#) Attila86 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Itt olvastam:
Idézet:
„PRODL és PRODH a hardveres szorzóegység eredményét tároló regiszterek.”


Ezek szerint ez a PIC hardveresen tud szorozni? Van erre külön utasítása?
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
PIC18 igen, MULWF, MULLW. PIC18-as adatlap leírja hogyan lehet használni...
(#) icserny válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Idézet:
„Ezek szerint ez a PIC hardveresen tud szorozni? Van erre külön utasítása?”
Van.
Bővebben: Link
(#) Attila86 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Megvettem, itt van mellettem ez: Bővebben: Link
Azt gondoltam hogy majd adnak hozzá néhány assembly példaprogramot amiből ki tudok ollózgatni ezt-azt kezdésként. De sajnos nem. :no:
Következő: »»   616 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem