Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   32 / 199
(#) Alkotó válasza csatika hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Csak ránézésre mondom, nem ellenőriztem részletesen. Mindenképpen jelentős fejlődés látható az előző elképzelésedhez képest, de még távolról sem vagy a célnál.
1. A BD139-140 et is hűteni kell, illetve a bekeretezett BC546B-ket is.
2. A biztosítékokat nagyon furán helyezted el. A két oldalt ne csináld különbözőre, legyenek egyformák. A tápfeszültséget SOHA nem szabad a panelon közösíteni. Külön vezeték kell a pufferekről mindkét csatornának. Még akkor sem, ha a rajzon ez van. A jelen eset azért kivétel, mert a két erősítő tulajdonképpen egy. (ez nem két csatorna lenne, hanem két erősítőmodul, amik össze vannak kötve a teljesítmény növelése miatt. Tehát a rajzodon lévő két erősítő, az tulajdonképpen csak egy, mint ahogy azt a korábban felrakott táp-rajzodon is láthatod. Viszont ha így van, akkor a két bemenetet egymáshoz közel kell tenni, nem pedig távolra. A kimenet sem a GND-hez képest van, hanem a két "félmodul" kimenetei között. Nagya feladat lesz úgy összehangolni a két modult, hogy az minden hangerőn tutira szimmetrikus legyen!!
3. Olyan, mintha huzalozni akarnál alkatrészeket a panelon. Ezt kerüld el ha csak lehet. Ez a kapcsolás távolról sem olyan komplikált, hogy ne lehetne ezt mogoldani, esetleg néhány átkötés használatával.

Csak megjegyzem, hogy ez egy nagyon-nagyon költséges, és viszonylag bonyolult erősítő, ami egyáltalán nem ideális egy kevéssé gyakorlott amatőr számára.
(#) _JANI_ válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
[off]... vagyis készítse el az egyik oldat tökéletesre és ha jó akkor klónozza!? ...
(#) csatika válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
1 Köszönöm hogy figyelmeztettél a BD139-40-es re mert nem is figyeltem, hogy azt hűteni kell .Szerinted a BD139-40 es nek elég ekkora hűtőborda? http://www.hqelektronik.hu/info/hu/cool_to3p.html
A BC546B pedig beraktam a hűtőbordára ott vannak egymás mellet,csak azért van a kapcsolás közepén is mert majd onnan fogom átkötni.
(#) Alkotó válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Majdnem. Mert a két "félerősítő" bemeneteit ügyesen egymáshoz is kötni kell, illetve a tápmodulon látszik, hogy még egy valamilyen védelem is illenék az egyes csatornák moduljaiba, ami részletesen egyik rajzon sem látszik (pedig fontos lenne, mert ha itt az oldalankénti 4 biztosítékból akár csak egy is kiolvad, akkor az elég rafinált jeleket küld majd a hangszóróra, és nem is olyan könnyű ebben a kialakításban eldönteni, hogy egy adott jelalak itt hasznos jel, vagy éppen súlyos hiba.
(#) Alkotó válasza csatika hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Ne bonyolítsd!
Mind a 6+6 db tranzisztor (végtranyók, meghajtók, hőfigyelők) legyenek a "nagy bordán" szépen sorban. Nem csak az a lényeg, hogy hűtve legyen minden, hanem, hogy együtt változzon az ő hőmérsékletük, illetve ezzel együtt a munkapontjaik is (tehát a borda miatt egyik tranyó akár melegítheti is a másikat, de a végeredmény egy egységes, és viszonylag kezelhető mértékű hőfok lesz.
És ne huzalozz semmit külön, azért van a nyák
(#) Alkotó válasza csatika hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Most látom, ennek az erősítőnek (Reflex RX-500) itt külön témája van, amiben van komplett rajz védelmestől, nyákterv, és sok más is.
(a nyákterv talán nem a legideálisabb, de attól még remekül működhet)
(#) pityu_18 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Helló.Írtad hogy a stabi ki és bemenete fordítva van.
(#578628) ebben a hsz-ben levő nyák rajzban is?
(#) proli007 válasza pityu_18 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Hello!
Igen ott is. A rajz alkatrész oldalról van nézve az ic szerint. Ha a 7805-öt magad elé teszed, úgy, hogy a szöveg olvasható, és a lábai feléd néznek, akkor balról-jobbra: Be-GND-Ki. De az adatlap nálam beszédesebb. (mondjuk nem szószátyárabb..)
üdv! proli007
(#) pityu_18 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Rendben akkor azt felcserélem.Köszi.
(#) szaky27 hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
Sziasztok!

Az oldalon találtam egy jó kis kapcs rajzot amihez csináltam nyák tervet. Kezdő vagyok még a tervezésbe ezért kérnélek titeket hogy ha ráértek vessetek rá egy pillantást hogy működő képes-e.
Mellékelem a tervet és a kapcs rajzot is.

A segítséget előre is köszönöm!!

üdv
szaky27


Bővebben: Link
(#) brato válasza szaky27 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Üdv!

Lehetne még egy kicsit optimalizálni a vonalvezetést.
Sok az átkötés, némelyik fölösleges.
(#) szaky27 válasza brato hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Köszönöm a válaszod.
Tudom hogy sok benne az átkötés csak még a rutin hiánya miatt nem látom normálisan a kapcs rajzot és mindent aszerint csinálok pontosan és azért van benne ennyi átkötés. De a sok átkötést leszámítva működne az áramkör?

üdv
szaky27
(#) proli007 válasza szaky27 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Hello!
Nem! Az IC lábszámozását eltéveszted. Az 1..7-ig jó, de a 8. láb, nem az egyessel van szemben, hanem a hetessel! Azaz körbe megy a számozás.
(A 413 GND jelét egymás mellett kétszer viszed át a pirossal, holott már átment a zöldön. De minegy, úgy is újra kell tervezni..
üdv! proli007
(#) brato válasza szaky27 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Üdv!

Valami hasonlót tervezz!
Használd a telefóliát is.

rajz.LAY
    
(#) szaky27 hozzászólása Dec 18, 2009 /
 
Köszönöm a segítségeteket!!!
Neki futok még egyszer talán most majd jobban sikerül. Az IC lábszámozását azt jól benéztem most majd arra is jobban oda figyelek. Még egyszer köszönöm a segítséget!

üdv
szaky27
(#) _JANI_ válasza szaky27 hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia! Csak egy ötlet. (javaslat.)
Az azonos funkciójú logikai kapuk és egyéb áramköri elemek felcserélhetők egymással a nyák tervezésekor. Így talán kevesebb lesz az átkötés is.

(#) szaky27 válasza brato hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
A te rajzodat alapul véve megrajzoltam az áramkört. remélem így márjó lesz. Le ellenőriznéd a biztonság kedvéért?

üdv
szaky27
(#) szaky27 válasza szaky27 hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
A rajz lemaradt

led.LAY
    
(#) _JANI_ válasza szaky27 hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia! Ez már sokkal jobb! Szinte tökéletes.
(#) proli007 válasza szaky27 hozzászólására (») Dec 18, 2009 / 1
 
Hello!
Az alsó "piros vonalat" is ki lehet hagyni, ha a legalsó kondit feljebb viszed. De ha kitörlöd a piros forrpontjait, már látod is a szabad utat.
De ez tényleg már sokkal jobb...
üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza proli007 hozzászólására (») Dec 19, 2009 / 1
 
Amit nyertünk az alkatrész áthelyezésével, az elvesztettük a GND-nél.
Vagyis mégiscsak lesz átkötés.
(#) szaky27 hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Köszönöm a válaszokat. Bevallom hogy jól eset a dicséret még akkor is ha csak részben az enyém mivel brato terve alapján készítettem el az enyémet. De akkor is jó hogy a profik is megdicsérik az ember munkáját. A Lobogó tűz lay akkor már jó és lehet készíteni?

Köszönöm még egyszer a sok segítséget!!

üdv
szaky27
(#) szaky27 válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Most hogy összekötötted a GNDket akkor nem is muszály használni "teliföldet"? (azt hiszem így hívják)
Amúgy köszi a feliratozást!!
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
[OFF][off] A 47p és 47n huzalozott GND összekötése lemaradt.
De teliföldes nyáknál ez nem lesz gond...
A huzalozott GND-s nyáknál pótolni kell a hiányzó vezetősávokat!
(#) _JANI_ válasza szaky27 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Én nem találtam benne hibát! ( Ami volt az már jeleztem... )
Szerintem mehet a gyártása.

Én a teliföldes kialakítást javaslom!
Mert az egyik oszcillátor (2MHz-n rezeg.
S a nagy felületű föld jobban árnyékol...
(#) szaky27 válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget!!!
(#) proli007 válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Hello!
Na ezt nevezik kapufának..
De akkor inkább a GND legyen egyben, mint a jelvezeték. Abból kevesebb a gond.
üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza proli007 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
... vagyis igen.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Talán ez már véglegesnek mondható.
(#) Directors hozzászólása Dec 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Ez a rajz működőképes?(TDA2030)
Átnézné nekem valaki?

5. oldal "Figure 13. Typical amplifier
with split power supply"

Bővebben: Link

nyák.lay
    
Következő: »»   32 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem