Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   424 / 2500
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Igen valóban nagyban eltér , még nem láttam a heed amp kapcsolását ? Azért is irtam hogy talán !
Idézet:
„Nem nagyon láttam hogy heed ampokat építtgetnének itt a fórumon”
A talánra visszatérve,akkor most egy aki majd a jövőben megépíti én lennék !
(#) Imi65 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
[OFF]Lacikám, nem csalódtunk benned.
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Már megérte feltennem a kérdést.
Egy százas toroidról elmegy, (monoblock) és hűtési igénye is elég kicsi.
Műszaki paraméterek
Bemeneti érzékenység/impedancia: 500 mV/10 kOhm
Kimeneti teljesítmény (tartós, 20 Hz-20 kHz): 35/50 W (8/4 Ohm)
Jel/zaj arány: 100 dB
Torzítás: 0,03%
Frekvencia átvitel (szűrővel): 4 Hz-60 kHz (ą1 dB)
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Laci ! köszöntem a dokumentációkat , igéretemhez hiven megfogom építeni . Tudod én szeretem az ismeretlent kipróbálni Ha tetszik akkor kap majd egy szép házikót ha nem akkor ajándék lessz valakinek ? Layoutban nem lenne nyákterved ?
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Én is erősen gondolkodom a megépítésén. Hifi berkekben idehaza, és külföldön is jókat regélnek róla. Nem is túl drága összességében. De nem fényezem tovább, majd Te szálcsiszolod ahogy szoktad.
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Szia!

Itt van még amim van nekem is róla.
Aztán kérünk róla teljes dokumentációt ám, hogy mi is után tudjuk építeni sikeresen

Kb egy óra és meg lesz sprintbe ez a rajz..azon ne múljon!

Canopus.rar
    
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Dokumentációt azt lehet nem tudok adni de majd kiderül ? Zoli te is vágj bele ez tényleg semmi neked is csak egy kis kirándulás . Még a HTA-30 -at sem mutattad meg ? Most karácsonyra már küldhetnél róla egy képet !
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Szintén egy Heed elektronika, csak magasabb kategóriából.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Laci ! Ez a HTA-30 / Obelisk / Hát erről beszéltem HTA-30 HTA-30 csöves előfokkal !
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Tényleg basszus! Már én is nézegettem ép.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
(#) alvomalac válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Megérkezett az aktív mélyláda a beépített erősítőjével!
Úgy hirdették,hogy rossz,de kipróbálva normálisan üzemel
Tettem fel képet az erősítőről és a benne lévő IC-ről!
Arra lennék kíváncsi továbbra is,hogy ezt az erősítőt hogyan lehetne "felhúzni",hogy kicsit erősebben szóljon?!
Az IC típusa a következő: TOSHIBA TA8210AHQ Japan 610KF (ez az IC milyen teljesítményt adhat le szerintetek?)
Érdeklődéssel felétek:
Balázs
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Laci! Itt a karácsonyi ajándékom.
Lekopíroztam amit szamóca adott.
(#) Robi85 válasza alvomalac hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Ebben minden benne van az IC-ről.

TA8210AHQ.pdf
    
(#) szamóca válasza alvomalac hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Hidalt /BTL/ 20W-ot / ch.
Nem tudod "húzni". Új végfokot kell építeni, de nincs értelme, mert a hangszóróhoz van illesztve a teljesítménye.
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Köszönöm uram ez igazán gyors volt
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Estére már le is gyártod, és szent este már tudjuk Tőled az infót hogy hogy is szól.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Ez jó volt, de ha nem is ma estére, de legkésőbb karácsony másnapjára készen is lesz vele. Bedobozolva!
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Sajnos most nem megy olyan gyorsan ? nálam sajnos tél van ! Most még 4 darab félbehagyott erősítőm van amit végre bekéne fejezni . Bővebben: Link 1 Bővebben: Link 2 Bővebben: Link 3 Bővebben: Link 4 Ezek már olyan 90% -os stádiumbam vannak , de nekem a műhelyem nem 100% téliesítésű így csak módjával mennek a munkálatok !
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Na! Hát...Laci! Kapd már össze magad, ilyen lazaságot ne engedjél meg magadnak!
(#) kopasz hozzászólása Dec 24, 2009 /
 
üdv!

nemrég vettem egy német gyártmányú ziphona hsv 920-as hifi erősítőt. úgy használnám otthon hogy az egyik bemenetére rá van kötve egy dvd lejátszó, ami szépen meghajtja, csakhát kényelmetlen mindent kiírni cd-re ilyesmire.
van egy kiválló minőségű iriver e10-es mp3 lejhátszóm, amit szintén rá tudok kötni egy másik bemenetére, de ennek, szegénynek még max hangerő mellett sem sikerül úgy meghajtania, mint dvd-lejátszónak.

a kérdések a következőim:
-mellékelve felraktam az erősítő kapcsrajzát. van-e valaki, aki meg tudja mondani, hogy van-e valami különbség a bemenetek között, esetleg van-e olyan ami érzékenyebb. a dvd lejátszó kimenő teljesítményét nem tudom mennyi, az mp3 lejátszóból 18mW-ot lehet kiszedni. elvileg. a feszt nem tudom kimérni, mert nincs itthon műszer.
-ha viszon nincs különbség akkor tudtok-e mondani valami egyszerű illesztő erősítő kapcsolást vagy valamit (nem tudom mit szoktak ilyenkor csinálni), hogy a lejátszóról is szépen üzemeljen a dolog...

köszi a segítséget
(#) hapro válasza kopasz hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Az nem 18mV akar lennei? Ha 18mW akkor szerintem az fogyasztás lesz. Ugyanis ha kimenő teljesítményt adnak meg így, akkor ott feltételezni kell egy adott terhelő ellenállást. Ha viszont valóban 18mW akkor kéne tudni a terhelő ellenállást ami alapján megadták ezt a 18mW-ot, így abból számolható a kimenő feszültsége az MP3-nak.
Továbbra maradjunk a 18mV-nál a könnyebb érthetőség kedvéért.
Ha a tuner bemenetre kötöd az MP3-at akkor biztos hogy a 18mV rákerül az előfokra.
A DVD-ből egészen biztos, hogy több jön ki mint 18mV.
Ha csak 18mV jön ki az MP3-ból, és mindenképpen arról szeretnéd hajtani a végfokot, akkor kell építs hozzá egy előfokot. Ami lehet kívül vagy belülre is építheted a végfok dobozába, biztos befér még a végfok mellé.
Létezik szinte végtelen számú előerősítő kapcsolás, itt is kereshetsz, vagy guglival is. preamp schematic-ot írjál be és okádni fogja a többnél több előerősítő rajzot.
(#) Imi65 válasza kopasz hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Én egy megoldást látok- mivel egyenértékűek a bemenetek - hogy a T103 emitterét részben, vagy - szükség esetén - egészben hidegíteni, pl egy 47 µF 25V-os kondival, és egy vele soros ellenállással, amit kísérleti úton is meg tudsz határozni. Én 1k-val kezdeném, és ettől kisebbekkel folytatnám.
(#) kopasz válasza hapro hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
nem, nem szoktam elnézni a mértékegységeket, és szerintem 18mV-tal még egy fülhallgatót sem hajtana meg, de hogy lásd:

Audio Specifications:
Headphone output power: 18mW + 18mW

nekem is furcsa, hogy ezt így kijelentik, hogy ennyi és kész, nyilván szabványnak vesznek egy füles, ami mondjuk 16 ohm vagy ilyesmi.
ha építek valamit, akkor meg szeretnék valami kipróbáltat, továbbá valamiért az a gondolatom, hogy a dvd lejátszóból mondjuk kb egy 1V-os jel jöhet, ha minden igaz valami olyasmi a régi szabvány ha van ilyen. az mp3 lejátszóból -mértem valamikor a nyáron olyan- 500mV lehet, ha erre a névleges 18mW-ra rákötünk 8 ohmot arra is kb ennyi jön ki. de amúgy nem tudom, szóval a lényeg az hogy nem kell nagy erősítés, csak kb egy 2-3-szoros.
(#) kopasz válasza kopasz hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
közben megvan a lejátszó is, csak ezt meg nem igazán értem mit is jelent...

LINE OUT (AUDIO): Phono jack/2 Vrms/ 10 kilohms

magába a kapcsolásba nem szívesen nyúlkálnék bele, tapasztalatlan vagyok még . de ha jól sejtem ez az egészet érzékenyebbé tenné. szóval nekem inkább valami külső megoldás kellene.
(#) Imi65 válasza kopasz hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Nagyjából annyit ad le a DVD is. Akkor az akár működhetne is.
(#) Kovidivi válasza kopasz hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
A fórumon is van előerősítős topic. Ugorj át oda, olvasd el a topicot, sok kapcsolás található ott, tapasztalatokkal együtt. Üdv!
(#) potenciameter hozzászólása Dec 24, 2009 /
 
Hello, ma kaptam egy haveromtól egy ONKYO TX-1500 as tipusu működésképtelen erösitőt. Belenéztem, és nagyon szét van verve, kábelek el vannak szakadva. és ha bekapcsolom "nem reagál" a ledek sem égnek. De jol néz ki a doboza. Lemondtam arról hogy felúlyitsam mert szerintem többe kerülne , mint egy jobb végfokot épiteni. szóval szerintetek mit tudnék felhasználni belölle? Képet nem tudok föltenni mert elromlott a fényképezőm, de találtam a neten egy képet rolla. remélem tudtok segiteni.

onkyo.JPG
    
(#) Imi65 válasza potenciameter hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Szerintem az előfokot - a potméterekkel együtt - fel lehetne használni, mint ahogy a trafót, és a tápegységet is. Egyedül egy végfokot kéne belé szerkeszteni, akár kitt formájában is. Ha tényleg menthetetlen eredeti formájában.
(#) kadarist válasza potenciameter hozzászólására (») Dec 24, 2009 /
 
Szia!

Például a hálózati trafót át lehetne ültetni egy erősítőbe. Egy 2x20 wattosba jó lenne. Gondolom a rajz meg van, de azért ha mégsem:Bővebben: Link
Következő: »»   424 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem