Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230V-os ventilátor, késleltető kapcsolás
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Dody30 hozzászólása Jan 10, 2007 /
 
Sziasztok! Egy fürdőszobai elszívó ventilátor, utánfutására kellene egy kapcsolás! Pl: mint lépcsőházak világításánál...

Segítségeteket előre is köszönöm!


Üdv: Dody.
(#) Sebi válasza Dody30 hozzászólására (») Jan 10, 2007 /
 
Lehet ilyet készen kapni, ami befér a kapcsoló alá a dobozba. Ott szokott a probléma kezdődni, hogy a kapcsoló dobozában általában nincs meg a nullavezeték.
(#) Moderátor hozzászólása Dody30 hozzászólására (») Jan 10, 2007
 
Téma cím javítva!
(#) _JANI_ válasza Sebi hozzászólására (») Jan 10, 2007 /
 
De a gyáriag is erre a célra készitett ventikben, az időzitőt is "rendszerint" beleépítik a ventillátorházba. Érdemes lenne ezt ellenőrizni!
(Kükönben egy NE555-tel (MMV) és néhány alkatrésszel ez könyen pótolható lenne.
Vagy ha van valakinek egy eredeti kapcsolása, s megosztaná itt velünk ... )

Üdv. _jani_
(#) Sebi válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 11, 2007 /
 
Igen, hallottam ilyenről, ennek meg a direkt fázisvezető hiányzik, mert az nincs ott a lámpánál. (Mindig erre akarják kötni)
(#) qssty hozzászólása Jan 11, 2007 /
 
lehet ilyet készen kapni és ha lekapcsolod a lámpát(ha arra van kötve a venti) utánna 30 sec-től egészen 2-3 percig működjön a venti.Általában ilyeneket szoktak kérni az emberek manapság mert ez nem egy rossz dolog...kb.2-3 ezer között mozog egy ilyen cucc (fater mondta(villanyszerelő)hogy jobb is mert azok a "régiek" amiket nem lehet időzíteni hamar tönkremegy)
(#) _JANI_ válasza Sebi hozzászólására (») Jan 11, 2007 /
 
Nemtom h. Dody30-nak milyen ventillátora van...
(#) oldman hozzászólása Jan 11, 2007 /
 
Kapható kit-ben. (Conrad rend sz 192163 Ára 3690 Ft)
Én elektronika nélkül oldottam meg, egy mosogép vizszint kapcsolojával ami a tartály szintjét érzékeli. Lehúzás után addíg szellőztet amig a tartály meg nem telik. Bolhapiacon beszerezhető én 50 Ft- ot adtam érte. Diirekt 230-at tud kapcsolni (Több Ampert!) és nincs kapcolata a vizzel csak egy búvárcsőben emelkedö viz által kiszoritott levegő nyomására müködik, kapcs. szint 2db függetlenül állítható.
Fontos! A víz max szintjénél magasabbra szerelni! Összekötö cső bűanyag legyen! Fém házát védővetzetővel összekötni! Fixen, zárt dobozba szerelni!
(#) Feri hozzászólása Jan 14, 2007 /
 
H acsak egy db kell nem érdemes vele kinlódni 2eFt körül már lehet venni olyan helyeken, ahol vetilátorokat árulnak.
Beépíteni álltalában a ventilátor hátába kell, de van olyan amit a kapcsoló alá is be lehet építeni.
A beépítéssel kapcsolatba csak anyit a vezérlőnek
-DIREKT FÁZIST
-DIREKT NULLÁT
-KAPCSOL FÁZIST
kell adni.
Csak így működik.
A Conrad-nál kapható az egy kicsit másképp működit mint a megszokottak mert annál a ventilátor cak a kapcsoló lekapcsolása után indul be.
(#) derbi hozzászólása Márc 6, 2007 /
 
Szisztok! Találtam egy kapcsolást, amit szeretnék megépíteni. A gondom csak az vele, hogy egy ellenállás értéke hiányzik. A segítségeteket vagy egy másik hasonló rajzot szívesen fogadnák !
(#) qssty válasza derbi hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
ha minden igaz jó oda a 100k ellenállat...
(#) derbi válasza qssty hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
köszi probálkozom.
(#) vga hozzászólása Márc 7, 2007 /
 
Ha érdekel valakit, ősszel megvettem a Conr*d-ban kapható vent. utánfutás vezérlőt, feltenném annak a kapcsolási rajzát.
(#) Sebi válasza qssty hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
Inkább 1-2 megásat javasolnék! Kikapcsolt FET-nél 230V-ból kell nyitnia a tranyót.(ami kisütve tartja a kondit). Én inkább "felülről" indulnék neki, de a kollektorban is 100k van tehát épp hogy kell egy pici áram a bázisba.
(#) leono válasza vga hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
Engem érdekelne ez a Cnr*d-os kapcsolás.
Kösz.
(#) derbi hozzászólása Márc 8, 2007 /
 
Köszi a segítséget, közben megtaláltam a javítást:
"HELYESBÍTÉS: 1997. novemberi lapszámunkban megjelent "Szellozo ventilátor
vezézlés" kapcsolási rajzáról lemaradt egy adat. A BZU41-es FET D-jét a
BC547 tranzisztor B-jével összeköto ellenállás értéke: 1MW. Tévedésünkért
elnézést kérünk. "
Engemet is érdekelne a conrad-os kapcsolás!
Hali!
(#) vga hozzászólása Márc 8, 2007 /
 
Pénteken este tudom feltölteni, mert akkor leszek otthon. Kb. 7-8 körül felteszem.
(#) vga hozzászólása Márc 9, 2007 /
 
Picit késtem vele, de megtaláltam végre. Használja mindenki egészséggel. A minősége nem a legkiválóbb de ki lehet venni. A papír szerint 20sec-10min között lehet állítani az utánfutási időt.

utanfutas.jpg
    
(#) derbi válasza vga hozzászólására (») Márc 10, 2007 /
 
Köszi a rajzot!
Az U2100 szerintem nem kapható! Mivel helyetesíthető?
(#) derbi hozzászólása Márc 15, 2007 /
 
Elkészítettem a kapcsolást, de az ígért 5 perc körüli késleltetett kikapcsoles helyett nekem csak kb. 5 másodperc lett sajna. Lehet én rontottam el valamit? Felteszem a kapcsolát hátha van valami ötletetek, a mit szívesen várok!
(#) vga hozzászólása Márc 15, 2007 /
 
Milyen programmal készítetted ezt a fájlt?
(#) derbi válasza vga hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Eagle 4.16 professional
(#) dastorm válasza vga hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Sziasztok!

Ugyan előttem már kérdezték, de nem jött rá válasz (legalábbis publicba nem).
Mivel helyettesíthető az U2100?
(#) proba hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
Volt már valakinek dolga a VENTS 100 STH típ ventillátorral?
Lehet alkalmazni külőn csak párára kapcsoljon?
A két poti közül melyik a páratartalom állító,
Ill mekkora párára kapcsol?
A potik üzem közben is hatásosak vagy csak bekapcsoláskor?
Jelenség:Első bekapcsolásnál (csak fázist nullát kapott, LT-re nem kötöttem semmit) gyári beállítással forgott vagy15 percig utáa csend (hurrá) párára elindult ,megszűnése után ment 1 percig (hurrá),jött az eső ,borult idő ,elindult .Nem lesz ez így jó gondoltam eltekertem a potit,amelyiket a párának gondoltam .Nos azóta nem állt le.
(#) batkamano hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Ha valaki tud tényleg müködöt v. a feltett rajzon a jo értéket meg tudná adni az is jo lenne. Mert nem szeretek olyannak nekiállni,aminek nem biztos siker a vége. Az csak pénzpazarlás és még sikerélmény sincs...
Köszönöm
(#) cobold válasza derbi hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia Derbi!
Sikerült-e azt a kapcsolást megépíteni? Nyákot magad készítettél hozzá, vagy lehet valahol kapni?
A bekapcsolva tartás idejét ennél nem lehet szabályozni?
(#) netreg hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Hali,
Szeretnék olyat csinálni, hogy egy nyomógombbal indítom a ventit és kb. 5 perc után lekapcsol. Van-e erre valami egyszerű és olcsó megoldás? (A régi lakásunkban ilyen volt, de egybeépítve a ventivel, viszont most egy csupasz ventim van és azt szeretném tuningolni.) Tehát még egyszer: ne akkor működjön amikor a lámpa felkapcsol vagy lekapcsol vagy utána, hanem csak ha megnyomom az indítógombot, akkor menjen egy ideig.

Köszi a segítséget!
(#) Polly válasza netreg hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Szia!
Igen van ,én is most vettem 2500 Ft-ért "ventillátorhoz időrelét "van 5 perces és 10 perces,készen a villamossági boltban,a bekötése is nagyon egyszerű mert rajt van a rajz.
Űdv: Poly
(#) aroxol válasza Polly hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Szia!

A kapcsolási rajza nincs meg véletlenül? Nem lehetne lemásolni?

Ferenc
(#) kis bela hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Derbi kapscolási rajza hibás!!!!!
Az első/baloldali/ tranyó bázisán lévő 1M-os ellenállás a nulla vezetékre, az R1 220K pedig a kapcsoló utáni fázisra kötendő, és így tökéletesen működik !!! A kérdéses ellenállás pedig 1M-om.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem