Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   845 / 2208
(#) mayky válasza Lakatfogó hozzászólására (») Dec 26, 2009
Én nem igazán értem, hogy miért jó ez a táp így. Az ellen-ütemű végfognak én külön hálózatit készítenék.
Az ugye AB osztályban fog menni és szépen rángatni fogja a tápfeszt, ezzel az SE-k tápját is.
Szerintem elég gányos ez így
SUB-nak meg talán jobb lenne valami nagyobb cső. Pl. PL500-as vagy EL34 -es 40-50 W min kell ahhoz, hogy egy robbanás robbanás legyen, ne csak egy léggömb kipukkanás
(#) Lakatfogó hozzászólása Dec 26, 2009
Kiszedtem kompletten azt a felső graetzt. Most a feszültség szűrés előtt 267V, mögötte 257V.

Maga a zaj is csökkent, de még jelen van. Emellett kicsit jobban szólnak a csövek, mély hangok is jobban jönnek, meg a többi tartomány is természetesebbnek tűnik valamint a hangerőt is jobban bírják.


Ezen nem fog múlni, kap majd a mély csatorna egy külön tápot. Mondjuk egyenlőre maradok a már megvett EL84 csöveknél.


Az a kiközepezés hogy megy? Bekötök egy trimmert a fűtés két szála közé, a középső lábat földre kötöm, aztán tekerem, és figyelem a változást? Mekkora trimmer kell?
Ecl 86 és Pcl 86 csöveknél is ugyanakkora trimmer kell?
(#) mayky válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 26, 2009
Hát lehet, de én biztos nem akasztanék 6 db végfokot 1 db trafóra.
Sőt még a PCL-ket is megosztanám. lenne egy sztereó egy 3 csatornás és külön egy a mélynyomónak.
Mondjuk részemről a 5 csatorna is egy-egy EL84-es PP lenne. Nade mindenkinek mások az igényei.

Ugye készül egy erősítőm amiben a 2 csatornának is külön-külön tápja lesz.

(#) fleta válasza Lakatfogó hozzászólására (») Dec 26, 2009
Nem ugrik be milyen hálózati trafót is csináltam?? Toroid?
(#) rhesus23 válasza mayky hozzászólására (») Dec 26, 2009
"Ugye készül egy erősítőm amiben amiben a 2 csatornának is külön-külön tápja lesz."

Duálmono?
(#) mayky válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 26, 2009
Igen, amit mutogattam neked is deszkán, az ketté fog válni, (Kócos jóvoltából) 2 db APX100-as dobozba.
(#) mayky válasza mayky hozzászólására (») Dec 26, 2009
Vagyis nem !! Nem DUAL mono. hanem 2 db különálló monó blokk amp.
(#) Mate78 válasza mayky hozzászólására (») Dec 26, 2009
mayky!

ennek mekkora bemenőjel kell körülbelül a teljes kivezérléshez?A hosszúfarkú fázisfordító elé nem kéne még egy pl. földelt anódú fokozat, hogy vonalszinttel ki lehessen hajtani?

(#) mayky válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 26, 2009
Persze ez trafó kérdése mit bír el, Azokban a Supermarketes házimozi erősítőkben is rátesznek 7 vagy több csatornát is egy trafóra. Bár a jobbak pl a front hangszóróknak tesznek egy tápot és a többinek még egyet. Az igaziak meg hangprocesszor előfokot használnak és minden csatorna egy monoblokk. 10 milla vagy többe is kerülhet.
(#) mayky válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 26, 2009
Jó kérdés, nem építettem meg, de saccra egy CD játékossak ki lehet vezérelni.

Ugye nagyon hasonlatos volt amit én először megépítettem AI300-as ott az elején van még egy ECC82. ezzel egy kicsit nagy az erősítése, de ez belőhető némileg az NVCS-vel. Most kb 3/4 koxnál éri el a az a kb 8W-ot

A DYNACO szerintem parafázisú fázisfordítót használ.
(#) Lakatfogó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 26, 2009
Megcsináltam a közepezést.

A 14.4V-s fűtés kapott két 68 ohmos ellenállást, abban teljesen eltűnt a zaj, csak ha a fülemet a hangfalra tapasztom, akkor hallani nagyon gyengén. Szóval ez jó.

A 6.3V-s ág kapott két darab 100 ohmos ellenállást, nagyrészt ott is megszűnt a zaj, de egy picit erősebb, mint a másik csatornáé. Per pill nem találtam már két másik egyforma ellenállást ilyen kis értékben... Szerintem fogom cserélni majd az ellenállásokat más értékűre.


Mi legyen akkor az EL84 tápjával?
(#) mayky válasza Lakatfogó hozzászólására (») Dec 26, 2009
Építsd meg, aztán eldöntöd, hogy tetszik vagy sem.
(#) Mate78 válasza mayky hozzászólására (») Dec 26, 2009
Az épülő ECL86PP miatt kérdem, mert csak a két ECL lesz benne oldalanként, és a két triódát úgy használom fel, hogy az egyik erősít (földelt anódú fokozat), a másik katodin fázisfordító.

De ha jobb a hosszúfarkú fázisfordítós megoldás, akkor használnám azt, csak kétségeim vannak az érzékenység miatt.

(#) mayky válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 26, 2009
Hát legfeljebb megépíted CHZ erősítőjét, itt senki nem panaszkodott az érzékenységére.
(#) kocos hozzászólása Dec 27, 2009
Két vicc :
1. Elővettem, megtisztogattam, rendbe raktam a 6 évvel ezelőtt épített TDA2030 végű erősítőmet, emrt elajándékozom ... Az a hang "öcséim" ... vicckategória .. a 10 W-os teljesítmény ugyanazon hangfalon meg sem közelíti az El84 SE- hangját ( ugyanígy a PCL86 PP nfb nélkül hagosabbnak tettszik, mint a 2x50 W-os onkyo - nem STK-s ! - max hangereje - ahol még elviselhető a torzítás )
egyébként egyre jobban tetszik ez a PCL86 PP, de egy nfb még lesz bele, meg új cső .. mert már "pattog" az egyik

2. Találtam itthon 4 db új 6E5P- t Még régebben egy ismerősömtől kaptam egy doboz új orosz csövet, de csak a 6P3Sz-eket, és 5C4Sz-eket hazsnáltam, és most kellett a doboz, ezért kipakoltam ... 4 db 6E5P, 2 db 6ZS5P, és két db 6K4P-EV pentoda. van hozzá adatlap is, oroszul, persze karakterisztika sereg nélkül, de majd FRANK oldalán biztos van konkrétabb is .. Eddig 300 V anódfeszt 3 W Pd-t, és 150 V segédrácsfeszt és 40-es erősítést következtettem ki
6E5P most jól jön, mert "véletlenül" van egy sasszim, GU50-jim foglalattal, 12 V -os toroid a fűtésnek, meg vasak a kimenőnek ... mik vannak
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Dec 27, 2009
Pentódánál biztos nagyobb 40-nél az eősítés, ECC83 is legalább 60-at erősít.
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 27, 2009
hát, hogy egy magyar Punk zenekart idézzek : "nem, nem, nem, nem, nem tudok oroszul" szóval lehet, hogy benéztem
(#) Lakatfogó hozzászólása Dec 27, 2009
Amíg nem volt meg a kiközepezés, addig konstans hangerővel sercegett a pcl,ecl 86 SE, most az eltűnt, viszont van még benne kis, fülre 50Hz-es brum, ami erősödik, ha hangerőt növelem. Normál, halk hallgatás mellett nem hallani.
Mivel lehet még gondom? GND probléma? Vagy földhurok valamerre?
(#) Lakatfogó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 27, 2009
Igen, árnyékolt természetesen.

Arra tudok gondolni, hogy talán a poti elé is kellene egy kis kondi, mert jelenleg a bemenet csatijának test része van egy-egy kondival gnd-re kötve, valamint a potik után van bekötve egy-egy kis kondi.

No, csatoltam a rajzot, a kondik helyileg is ott vannak, ahová rajzoltam őket.

IMG_2873.JPG
    
(#) Lakatfogó válasza Lakatfogó hozzászólására (») Dec 27, 2009
Az kimaradt, hogy lehúzva a jelvezetéket, megszűnik a búgás. Ebből gondolom, hogy földhurok van valamerre.
(#) xeron hozzászólása Dec 27, 2009
Sziasztok !!

Egy ideje már olvasgatom a fórumot, és kedvet kaptam egy csöveshez. Hát ez jött ki belőle,1 ecl86 st előkészítve
el84-hez ( a+1 foglalt).
A doboz még egy kis restaurálásra szorul de már müködik
(#) mark.budai válasza xeron hozzászólására (») Dec 27, 2009
Gratula!
Üdv a csövesek közt!
(#) CIROKL válasza xeron hozzászólására (») Dec 27, 2009
Üdv! a csöves topikban , jó lessz az majd meglátod . Még egy csöpnyi fényezés aztán gyönyörködhetsz mind a hangjában mind a látványában
Idézet:
„el84-hez ( a+1 foglalt).
Valószinű ezt elírtad EM84-et akartál gondolom ?
(#) xeron válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 27, 2009
Nem írtam el , mert ha a pcl-ek helyére bemegy a 2 el84 akkor oda megy az ecc
(#) CIROKL válasza xeron hozzászólására (») Dec 27, 2009
Hoppá ! ez érdekes amit mondasz . Gyakorlatilag akkor mitörténik át forrasztasz mindent meg a trafókat is kicseréled ? Az EL-nek minden más kell mind anódfesz , kimenők , csőbekötés . Vagy DIY elfoglaltságra gondoltál előre
(#) xeron válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 27, 2009
Hát valami olyasmi csk várom a vatera eredményeket
aztán bontás,azaz átszerelés.
Igazándiból ez a pcl inkább egy kis gyakorlás szintjén megy mert kb:8-10 éve nem építettem már semmit.
Azért lesz a következő az el84.
aztán ha már belejöttem akkor készülhet egy komolyabb cucc.Az alkatrészek már gyűlnek.
lásd a képen

DSC00043.JPG
    
(#) xeron válasza xeron hozzászólására (») Dec 27, 2009
Na ebben már lesz em84 is
(#) mark.budai válasza xeron hozzászólására (») Dec 27, 2009
Na, ez már elég komoly lesz! El fog férni ilyen kis dobozban? Még elolvad a sasszi.
(#) kocos válasza mayky hozzászólására (») Dec 27, 2009
kis offolda... többször felmerült már a kérdés ismerősiem körében, meg bennem is, hogy lehet az, hogy mondjuk egy 7x100 W-os jó házból származó, de mondjuk alsó középkategóriás integrált házimozierősítő max teljesítményfelvétele pl 520 W, mikor az egyes csatornák max névleges teljesítményét összeadva sokkal több jön ki, és hatásfokot még nem is vettünk figyelembe ? No meg az egész erősítő 5-6 kg tömegű . Egyrészt ugye már "divat" a kapcsolóüzemű táp - basszusgitárerősítőkben, meg PA végfokokban meg lassan "alapkövetelmény" lesz , ahol a végerősítő maga is kapcsolóüzemű, fél rack méretű, 2-3 kg tömegű, de 1000 W színuszos teljesítmény leadására képes ! Ez nem vicc ! És az áruk is nagyobb [még] a hálózati transzformátoros társaikénál -, másrészt szinte kizárt egy olyan eset, ahol mindegyik csatorna egyszerre névleges teljesítményre van kivezérelve ! Ezért nem is fontos, hogy a táp "elbírjon" 700 Wattnyi tartós teljesítményfelvételt! Off vége, gondoltam megosztom gondolataimat
Egy csövesnél más a helyzet ! itt kell táp rendesen, mert ha hajtjuk, ha nem hajtjuk, az bizony fűt, és még a pentoda hatásfoka - AB-osztályban - sem mondhtaó valami jónak, meg sem közelíti, egy tranzisztoros/FET-es, netán kapcsolóüzemű végfokét. Így valóban reálisabb lehet több kisebb teljesítményű hálózati transzformátort alkalmazni, mint egy hatalmasat
(#) kocos válasza Lakatfogó hozzászólására (») Dec 27, 2009
földhurokból származó búgás rövidrezárt bemenetnél is hallható, ellenben ha ekkor eltűnik, az árnyékolatlanságból fakadhat ...
Következő: »»   845 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem