Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   847 / 2208
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Dec 28, 2009
megjött a toroid, igazából már 23-án itt volt, de a postás betette a cuccaiba, de 24-én nem volt kézbesítés, a postán meg nem volt már benn, így nem is tudtak róla... vicces mi? Köszönöm szépen! megyek számolni
(#) djhans válasza fleta hozzászólására (») Dec 28, 2009
Jól néz ki és van hozzá trafósapi is ahogy látom. Mik a vas méretei? A lemezvastagsága? Majdnem minden trafóból lehet kimenőt késziteni bizonyos kompromisszumok mellett.
(#) fleta válasza djhans hozzászólására (») Dec 28, 2009
11,5 cm2 a lemezek 0,5-ösek, és szép szürkék, sajnos nem szemcsés felületű. Csinálok belőle kimenőt, meglátom milyen lesz. Hálózatinak biztosan tökéletes lesz.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Dec 28, 2009
a "szemcsés felületűt" hogy nevezik ? az ilyet pl?
(#) djhans válasza fleta hozzászólására (») Dec 28, 2009
Jól szerintem attól még kimenőnek. Lehet belőle EL84PP vagy PCL86PP, GU50 SE
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Dec 28, 2009
Nagyon régi sziliciumos vas Na jó nem tudom a nevét.
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Dec 28, 2009
Tudod miből van ez kitermelve ? Egyébként rohadt jó vas, van Ei78 változata is, igazi kimenőnek való, csak érdekel van-e ennek "hivatalos" neve
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Dec 28, 2009
Igazából én nem tudok semmit erről a vasról.
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Dec 28, 2009
Én annyit tudok, hogy VT képkimenő vasa, 0,35, törik minta fene, meg rohadt szép hangú kimenőket lehet rá csinálni. VT rádiók hálózati trafójában is van, főleg a még csövesekben Ei-78, olyanom van két pakett, El84/6V6 PP kimenők lesznek, és a VT még M85-ben hazsnálta ezt a vasat 0,35 vastagsággal, bár az nem telejsen ilyen volt, de az is jó kimenőnek , abból meg EBL21 PP kimenő lesz. van két azt hiszem Velence DeLuxe hűálózati ilyenvasból
Ja! Az Orion képkimenők vasa, bár 0,35-ös, de bilivasból van. Ezek mind hibrid TV képkimenők, a full csövesek kimenői más méretűek voltak.
(#) klemo86 válasza kocos hozzászólására (») Dec 28, 2009
Akkor csak jól láttam… Köszi a megerősítést!
(#) Lakatfogó válasza kocos hozzászólására (») Dec 28, 2009
Márk kolléga javaslatára kiszedtem a két kis kondit a bejövő ágak árnyékolásáról, és összekötöttem az potméterek földjével, onnan meg egy vezeték megy le a gnd pontba.

Így totál kuss van, semmi zaj, búgás-zúgás nincs.
Valamint most már balansz állítási lehetőségem is van, hamarosan elkezdek valami szép dobozt építeni neki, meg megcsinálni két csatornának az EM84-es kivez. jelzést...
(#) PetAd válasza kocos hozzászólására (») Dec 28, 2009
Biztos, hogy mindegyik Orion képkimenő bilivas? Épp tegnap szedtem szét egy Orion75-ös kimenőjét és a vasa ennek is elég törékeny volt.
(#) fleta hozzászólása Dec 28, 2009
tudtok-e EF861 -el előerősítő, vagy fhono elektonikai kapcsolást!?
(#) kocos válasza PetAd hozzászólására (») Dec 28, 2009
Nem biztos, 4-5 darabbal találkoztam eddig, a többi 20-25, amivel doglom volt VT. szóval csak ebből vontam egy "következtetést"
De az általában igaz (rádiók terén is), hogy a VTRGY jobb vasakkal dolgozott, mint az Orion. Ezt egy nyugdíjas bölcs szakember mondta nekem, és szintén saját tapasztalatokra alapozom! Rendkívül sokan dícsérik a Nápoly, és Velence (DeLuxe) hálózatijainak vasát, bár nem "kimenősök", az igen jó hatásfok miatt. "Vadásznak(tak) is rá sokan. nekem mindkét pldányból van egy pár, és valóban jó vasnak tűnnek.. aztán majd lehet hogy kakán szól ...
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Dec 28, 2009
Bármilyen dróttal kalkulálhatok? A primerre 0,25, 0,3 jön ki, azonban a szekundernek mindenféleképp ki kell töltenie egy-egy sort. szóval "vastag" drótból mivel kalkulálhatok? Mert a valós (elférő) szekunder menetszám miatt újra kell számolni a primert a megfelelő áttételhez. Azt is jó lenne tudnom, hogy CuZ, vagy CuZZ huzallal dolgozol (ablakkitöltés számolása).
El84 PP-hez van egy kipróbált trafó tervem Ei66 TV képkimenő vasra, azt is előkotrom. 6V6/6P6Sz-hez is jó.
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Dec 28, 2009
Duplasz igeteltek a drótjaim. ,7-0,8,0,85 09,095 1-ES dRÓTOK VANNAK BRUTTÓ
primernek0,17 -0,25-030-035-
(#) fleta válasza fleta hozzászólására (») Dec 28, 2009
4-8 ohmos inpedancia!
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Dec 28, 2009
EL84 PP-hez olyan kis vasra? Én EL84SE-nek szánom az EI66-omat. Csak mégegyet kell belőle szereznem, mert csak egy van.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Dec 28, 2009
na , még jó, hogy szóltál Akkor 16 Ohm nem kell?
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 28, 2009
GITÁR ! De egyébként a TK110 még kisebb
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Dec 28, 2009
Ja, tényleg, gitárhoz nem kell akkora alsó freki.. De még mindig jobb, mint az elektroncso.hu-n levő rajzhoz 5cm-re a kimenőterv, ami aztán nem is gitárerősítőként szerepel, hanem audiofilként..
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 28, 2009
a Budapest kimenője is Ei59 vason van, olyan 5-6 cm2 lehet ..
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Dec 28, 2009
az nem kell
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Dec 28, 2009
Az AE-211 ben meg 16cm2-es kimenő van. Modjuk meg is lehet hallani. Az már hifi minőség.
(#) lpcollector válasza fleta hozzászólására (») Dec 28, 2009
Itt azt találtam róla, hogy hasonlatos a 6688/E180F-hez. Ezzel pedig már található phono kapcsolás, csatoltam.

fb-e180f.gif
    
(#) fleta válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 28, 2009
Köszi szépen.
(#) Nagy Tamás válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 28, 2009
Szia! Az lenne a kérdésem hogy az általad csatolt rajz alkalmassá tehető -e dinamikus énekmikrofon jelének fogadására?
(#) djhans válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 28, 2009
Szerintem igen, de a korrekciós tagból a kondikat ki kell szedni.
(#) lpcollector válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 28, 2009
Az érzékenységét tekintve, ha a PU kihajtja, valószínüleg mikrofonhoz is jó. Ahogyan Djhans írta, a visszacsatolás frekvenciafüggőségét kellene megszüntetni a kondik kiiktatásával.
Bár magam még nem építettem, de mikrofonhoz inkább EF86-al láttam illesztést...
(#) Nagy Tamás válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 28, 2009
Köszi! Elvileg helyettesíthető vele.(?)
Kb hány milivolt jelenne meg a kimenetén,illetve hányszoros lehet az erősítés?
Következő: »»   847 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem