Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   848 / 2208
(#) Saggitarius válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 28, 2009
Esetleg nezd meg EZT is, kettostriodaval mukodo, jo minosegu kit. A vege fele talalod meg a kapcs. rajzot.
(#) Saggitarius válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 28, 2009
Ha emlekeim nem csalnak egy normal RIAA korrektorhoz 40dB azaz 100szoros erosites tartozik. Sztem egy dinamikus mic is kozel azonos 4-10mV-os szinttel dolgozik, akarcsak a hangszedo.
(#) Saggitarius válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 28, 2009
Nah reszben igazam volt a 40dB-t illetoen. Mellekeltem az elmeleti gorbejet a RIAA korrekcionak
(#) Saggitarius válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 28, 2009
Most talaltam, talan erdemes megsasolni: Bővebben: Link
(#) djhans hozzászólása Dec 28, 2009
Láttatok már ilyet?
Ez vajon elektroncsövet helyettesítő félvezetős okosság?
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Dec 28, 2009
FETRON (?)
(#) Saggitarius válasza djhans hozzászólására (») Dec 28, 2009
Se nem felvezeto, se nem csohelyettesito(?). Egyszeruen egy kezdetleges modul -bar ugy nez ki tartalmaz felvezetot- aminel a cserelhetoseghet sima noval csofoglalattal oldottak meg.
(#) Nagy Tamás válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 28, 2009
Valóban nem rossz.
Nekem csak EF861, és 6n2p(ecc83) áll rendelkezésemre.
Ezek köré gondoltam valami miki erősítőt.
(#) Saggitarius válasza kocos hozzászólására (») Dec 28, 2009
Lassan hajlok kocos megallapitasara, miszerint FETRON. Mar talaltam is ra peldat, Bővebben: Link
(#) djhans válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 28, 2009
Ez szerintem tv-be való. A 4-5 lábnál lévő teljesítmény ellenállás imitálja a fűtőszál ellenállását, hogy ne szakadjon meg a fűtőkör. PL808 van ráírva. Lehet hogy a PL82-őt lehet vele kiváltani a hangvégfoknál.
(#) djhans hozzászólása Dec 28, 2009
Javítom: PL802 van ráírva.
(#) Action2K válasza djhans hozzászólására (») Dec 28, 2009
Itt van egy nyitott kivitel: Link
(#) Saggitarius válasza djhans hozzászólására (») Dec 28, 2009
Igazad van, "L'-es, azaz vegpentoda, vagyis tenyleg kell hutes a benne levo aktiv elemnek.
(#) Saggitarius válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Dec 28, 2009
Ott is az elofok ECC83, csak a teljesitmenyfokot ECC82-vel oldottak meg. Utana kellene neznem mennyivel ter el a 82-es a 83-astol. Biztatoan nez ki.

Haj de regen volt amikor a suliban meg terveznunk is kellett csoves fokozatokat elektro oran.
(#) djhans válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 28, 2009
Nagyon eltér. ECC83 nagyobb erősítésű kisebb áramú, ECC82 kisebb erősítésű nagyobb áramú.
(#) Saggitarius válasza djhans hozzászólására (») Dec 28, 2009
ma meg is leltem az adatlapjat, Video vegpentoda TV-kbenPL802
(#) Saggitarius válasza djhans hozzászólására (») Dec 28, 2009
koszi, meg is leltem eme paros adatait helyben, ahogy a forum felajanlotta
(#) ticseboy hozzászólása Dec 28, 2009
Vessetek egy pillantást erre a rajzra légyszi, és ha lehet egy rövid véleményt, hogy érdemes e ezzel foglalkozni. Köszi!
(#) Saggitarius válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 28, 2009
HA tudsz jol kimenot teker(tetni) akkor igen. Szerintem a lelke minden csoves vegfoknak a kimenotrafo.
(#) ticseboy válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 28, 2009
Szerintem Mayky kimenöje jó hozzá, de biztos hozzászól ö is Az elöző kapcsolásomat mindenki leszólta, és igazuk volt mert valami gebasz van vele. Mégegyszer nem követek el olyan hibát, hogy belevágok olyanba amiröl nem tudok jó vagy rosz véleményt. De tanulásnak ez is jó volt
(#) Saggitarius válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 28, 2009
belinkelned?
(#) ticseboy válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 28, 2009
A "rosszat"? Ez az. Szól csak nem ugy ahogy kellene.
(#) mayky válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 28, 2009
A kimenővel semmi gond nem lesz. Az a kimenőtrafó most nálam egyfajta végkifejlet, nincs upgrade-lt változata, persze ha eddig egy Ongaku-t hallgattál, hát akkor azért nem vagyok biztos benne, hogy az én trafóm nyerne.

Kapcsolás: szerintem nagy lesz az erősítése, nem szerencsés (szerintem) a párhuzamosan kapcsolt ECC83- as.

Ja meg túllépi a 300 V -os max feszt. Szerintem mutass másikat.

(#) Mate78 válasza djhans hozzászólására (») Dec 28, 2009
Köszi mindenkinek az elismerő szavakat.
Egy hsz-ben válaszolnék mindenkinek:

Jani, szerintem is sok cső hangja felejthető PCL86 után.

Mayky: igen az nvcs kapcsolója, 3 fokozatban kapcsolható.22k-10k-4,7k, hogy ez hány dB, azt nem tudom.

Cirokl: tettem fel képet, amin látszanak a trafók is.
Az nvcs-vel kapcsolatban: nekem jobban tetszik a hangja, ha csak kisebb nvcs van benne, de valamennyi mindenképpen kell,anélkül a frekimenet sem az igazi.
Ezért is lett kapcsolható, majd a gazdája kitapasztalja, melyik beálítás a legjobb.

üdv
(#) ticseboy válasza mayky hozzászólására (») Dec 28, 2009
nem fogja túllépni mert a trafó 2*315 vagy 325-öt ad le
(#) mayky válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 28, 2009
Hát akkor meg lehet, hogy a munkapontok nem fognak stimmelni.

Én inkább ezt építettem meg, ha nagy lesz az erősítése, akkor a PCL86 triódáit (kvázi ECC83) -ait lehet cserélni ECC82-re Úgyhogy a rámenő ellenállásokat kb felezed.

volt AI300-as
(#) mayky válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 28, 2009
Persze szóba jöhet CHZ kapcsolása, amit meg lehet csinálni ECL86-ból azt meg lehet csinálni ECC83 és EL84-ből
(#) ticseboy válasza mayky hozzászólására (») Dec 28, 2009
De most abból kell dolgoznom ami van EL84 és ECC83. Amig ezek vannak, nem ruházhatok be még csövekböl, mert nem olyan olcsó "hobbi" .
(#) mayky válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 28, 2009
De abból meg lehet csinálni CHZ féle cuccot.
Az ECC82-es cső az olcsóbb mint az ECC83-as sokan nem szeretik / ismerik, pedig nem rossz.
(#) ticseboy válasza mayky hozzászólására (») Dec 28, 2009
Jó jó, csak én még nagyon kezdő vagyok hogy áttméretezzek egy rajzot hogy megfelelő legyen egy másik csöhöz. Mert gondolom nem ugy van,hogy kicserélem a csövet, és kész!

Na ezt jól megfogalmaztam
Következő: »»   848 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem