Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitárerősítő
 
Témaindító: Stefan, idő: Máj 1, 2006
Lapozás: OK   17 / 55
(#) Ronin válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de ilyet még gitárban sem vennék, nemhogy erősítőben.
Vegyél Fendert, azzal nem lesz baj.
Tudom, drágább, de a minőséget, és azt, hogy az ember élete ne legyen megkeserítve, "azt meg kell fizetni".
(#) Cs.Csaby válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Helyesbítem a hozzászólásom, a bemenetnél van a hangerőszabályzás.
A Fenderhez annyit fűznék, hogy kipróbáltam egy párat az egyik helyen és mind ugyan ezt a jelenséget produkálta(megfizethető kategóriában). Végül egy másik helyen vettem egy Hiwatot és nagyon ász! , bocsi az offért!
(#) Bassmester válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Ezekhez csak annyit fűznék hozzá, hogy sok mai "neves" gyártó produkál borzalmas minőséget, legyen az Fender, Marshall, Ampeg, Laney vagy akár Vox, stb. Sokan használnak TDA végfokokat az 50W alatti "géposztályban", de a baj nem ezzel van, hanem az igénytelen tápegységnél kezdődik, a szedett-vedett szereléssel folytatódik... elérhető árkategóriában elég gyenge potikkal szerelik a cuccokat és általában azonosíthatatlan, felülcímkézett hangszórókat használnak, ritkább esetekben ismertebb (celestion, eminence, jensen, stb.) gyártók belépő szintű tipusait. Javítottam már ezt-azt, láttam már sok meglepő megoldást. Ezért is kezdtem saját kombó építésébe, ami nemsokára el is készül, a jelenlegi Fender rumble 100-am kiváltására, amin valószínűleg túl fogok adni, ha a saját cucc jól teljesít.
(#) Cs.Csaby válasza titi hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Megmértem. Alapon 17.1V körül van, amikor nem torzít is leugrik 16,3 ig, amikor torzít is (max hangerő) Feles hangerőn 16.7-8 ig esik és nem is torzít. Mond akkor ez valamit?
Üdv: Csaby
(#) titi válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Akkor ez annyira nem vészes esés.
Ezek szerint elképzelhető, hogy túl nagy bemenő jelet kap, és azért torzít.
(#) Cs.Csaby válasza titi hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Akkor mit próbáljak?
(#) titi válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
A bemenő szintet nem lehet állítani a kombón?
(Annyira nem ismerem ezeket a szerkezeteket.)
(#) Cs.Csaby válasza titi hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Hát a két hangerőszabályzó poti kapcsolódik a bemenő dzsekkekhez és ennyi. Úgy állítja szerintem a hangerőt, hogy a bemeneti jelből vesz el vagy nemtudom.Ezen kívül még van a 4 hangszínszabályzó és kifújt.
(#) titi válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Akkor ne használd full hangerőn. Úgy látszik, ez ennyit bír.
Ha kevesled a kisebb bemenő hangerő mellett a kiadott teljesítményt, akkor valóban érdemes lenne inkább az egészet lecserélni egy komolyabbra.
(#) Cs.Csaby válasza titi hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
És a végfok felturbózása nem lehetséges? Nagyobb táppal kondikkal meg IC-vel?
(#) titi válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
De lehetséges, a kérdés, hogy megéri-e?
Viszont lehet, hogy eleve az előfok torzít be a túl nagy bemenő jeltől, amikor max. hangerőre tekered.
Tehát nagyobb táppal, nagyobb végfokkal és hozzá illeszkedő nagyobb hangszóróval kihozhatsz belőle nagyobb hangerőt, de az nem jelenti azt, hogy ha a maxon fogod járatni, nem fog az is betorzítani.
(#) titi válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Mind a két kondin ennyit mértél?
Mert ha jól látom ez egy szimetrikus táp, vagyis az egyiken elvileg negatív feszt kell mérned...
...bár annak nincs köze a végfokhoz...
(#) Cs.Csaby válasza titi hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Mindkettőn ennyit mértem csak ugye "fordítva"
(#) Bassmester válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Egy ilyen felturbózás, az egész belsejét érintené, ahogy Titi is írta. Nem érné meg! Ha nem elég a TDA 2030-as nyújtotta 14W-os max teljesítmény, akkor inkább túl kell adni rajta és érdemesebb venni, vagy építeni egy jobbat. Kérdezd végig a hangszerboltokat, hátha valahol becserélik, ha náluk vásárolsz, vagy átveszik bizományba. Ha tuningolod, akkor sok pénz rámegy a tápra, hangszóróra, végfokra és nem fog többet érni ha mégis úgy döntesz hogy eladod.
(#) Cs.Csaby válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Értem... Akkor lehet, hogy föladom a témat
(#) titi válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Az árakat tekinte nem vagyok képben, hogy mennyi egy komolyabb kombó... ...viszont az öcsém is gitározgat néha, neki is van valami "aprócska", ami a szobába megteszi, de már felmerült a dolog, hogy építhetnék neki egy komolyabb erősítőt... ...lehet egy TDA7294 lesz belőle. (Csak mostanában nem nagyon van időm.)
(#) titi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Hali!
Azért ha elkészül remélem bemutatod...
(#) Cs.Csaby válasza titi hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Annak már van veleje a kis Hiwatt is jól szól a maga "40" wattjával... Arra gondoltam még, hogy nem lehet a piköp vagy a gitár elektronikája miatt csinálja? (evvel a gitárral a Hiwatt is kicsit betorzul maxon) Mert szerkezetileg nagyon penge a gitárom csak az elektronika tűnik gányolásnak
(#) titi válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nem hiszem, szerintem a gond ott van, hogy annyira kevesled a hangnyomást, hogy maxra tekerve hallgatod.
Ezért lenne érdemesebb olyat használnod, amiben van akkora tartalék, hogy ne akard maxra tekerve járatni.

Viszont a gitár részhez nagyon nem tudok hozzászólni, mert arról csak azt tudom, hogy hangszer.
(#) Cs.Csaby válasza titi hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
A nemmaxrajáratós probléma megoldódott, de jóvolna valamit kezdeni ezzel is (ez amolyan becsületbeli ügy ) Ha mást nem is, éneknek jó lesz, ott nemnagyon van 20Hz
(#) Bassmester válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Ezzel a HB kombóval lehet hogy az a gáz, hogy nincs szabályozva a bemenő fokozat érzékenysége és ha a nagyobb hangerő érdekében feltekered a volumét, akkor túlvezérlődik az előfok. Kipróbálhatnád egy másik előfokkal, aminek a kimenetét direktbe, a végfok bemenetére kötöd. Itt van egy egyszerű, de jónak mondott előfok. Ha gondolod próbáld ki. Két bemenő fokozattal megépítve, a basscut, mute, ultra low, ultra high nevezetű sallangokat elhagyva, simán adoptálható lenne a HB20b-be.
(#) Cs.Csaby válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Köszi szépen, lehet, hogy megpróbálom majd, amint rájövök melyik az
(#) Bassmester válasza titi hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Peeersze
Legkésőbb február végére el akarok készülni vele. Mihelyt sikerül fotózható állapotba hoznom, el fogok dicsekedni vele itt a fórumon
(#) Cs.Csaby válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Engem is értdekelne
(#) Bassmester válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Oké Egyébként gondoltam már arra is, hogy ha minden együtt lesz az összeszereléshez, akkor részletesen dokumentálom az építési folyamatot egy fotósorozattal és felrakom a cikkek közé. Ilyen még úgy sincs.
(#) Cs.Csaby válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nem is hülyeség
(#) Cs.Csaby hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Nah mindegy... Köszi mindenkitől a segítséget, még elmatekolgatok a kombón szabadidőmben, hátha, de már csak végső esetben fordulok hozzátok
(#) Cs.Csaby hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Úgy döntöttem, nem ölök több pénzt és energiát ebbe a fosba... Nem tud nekem valaki egy egyszerű kapcsolást küldeni egy jó combos erősítőről, ami bírja a 20hz-t is? Nem kell túlbonyolítani, hangerőszabályzó és kész. Ilyen megoldás nincs?
(#) ZSozsóó válasza Cs.Csaby hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Hi!

Bassmester Mester az embered, ő dizájnol most egy előfokcsöves megoldást! Szerintem tuti tud segíteni neked.

zsolti
(#) Cs.Csaby válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Köszi megvárom míg ír.
Következő: »»   17 / 55
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem